Fórum témák
» Több friss téma |
Ez is jó megoldásnak tűnik a maga 6uA áramfelvételével, de ezen speciális alkatrészek nehéz beszerezhetősége miatt inkább MCU irányba orientálódom már.
Sziasztok,
Szeretném "megépíteni" ezt a villogót: http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/elektronikai_alapkapcsolasok_...z.html Illetve egy olyan változatát ami sötétben kezd el villogni. Elég csak 1 plusz alkatrészt beletenni a körbe vagy azért nagyobb módosításra lesz szükség? Van esetleg vkinek rajza egy ilyenről illetve lista az alkatrészekről? Ja és jelzem hogy teljesen új vagyok a témában (a szimpla rajzos jelölésből nem mindig tiszta számomra hogy milyen alkatrészről van szó) Előre is köszönöm!
Hello! Ha sötétben villogót szeretnél építeni, akkor inkább nézz körül itt. Van hozzá nyomtatott áramköri rajz, amiből könnyebben el is igazodsz és van közte energia takarékos is. Közben megtanulod, hogy az áramköri rajzon mi hogy van jelölve.
Hát...
Köszi Ahogy elnézem sokat kell még tanulnom. Asszem nem a héten fogom én ezt összerakni
Így van, de a jövőhéten viszont már sikerülni fog. Nem ördöngösség ez, csak foglalkozni kell vele, ha ehhez van kedved.
Neked két tranyis tűimpulzus generátorra van szükséged.
Szünetben szinte alig vesz fel áramot. A legjobb ilyennel egy orosz gépkocsi felvigyázóban találkoztam. Napközben, világosban szünet,éjjel pedig csak akkor villant, ha felvillanás érzékelt.Amíg villogtál, "visszakacsintott". A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2016
Esetleg ez is energia takarékosnak tűnik. Bár nem csak éjjel villog.
Hello! Ha már a fogyasztás csökkentése a téma, akkor az UJT helyett a PUT megfelelőbb. Mert az UJT interbázis ellenállása miatt mA-es tartományban van a bázisok árama, ami állandó. A PUT áramfelvétele a uA-es tartományban van. De tettem is fel kapcsolást anno itt vele. Egyébként a 2N6027 PUT jobban hozzáférhető és olcsóbb jószág is.
Sziasztok.
Egy nagyon egyszerű 1 LED-es villogót akarnék építeni. Ezért még nem fordulnék hozzátok, de nekem olyan kellene ami kb 1/2 óránként villan egyet. Nem találtam olyan kapcsolást ahol a világítás időtartama 1-2mp nél nem hosszabb a sötét időszak meg kb 20-30 perc. Gondoltam 555-nel meg lehet oldani de ahhoz sem találtam olyan kapcsolást ami ezt tudná.
Hello! Nem véletlenül nem találtál ilyen kapcsolást. Az 555 már nem alkalmas ilyen hosszú idejű időzítésre. Pontosabban nem az IC a korlátja, hanem az RC időzítés. 30 percre már számlálót szükséges alkalmazni. Pld. egy 4060-as számlálót, ami tartalmazza az ütemadóját is.
Egyébként egy 30 percenként felvillanó Led felvillanását, már nem lehet értelmesen felfogni sem. Mert vagy látod éppen, vagy nem. De lehet nem is erre akarod használni. Mondjuk nem írtad, hogy ez egy "közönséges" Led, vagy más. Mint ahogy a tápfeszültséget sem, amről üzemeltetni szeretnéd..
Egyébként itt találsz egy kapcsolást, ami képes ezt megoldani. Mindössze a C5 kondit kell 10µF-ra cserélni benne.
Sziasztok!
Vettem egy led-es építőkészletet. Van rajta egy potenciométer mellyel a két led váltakozó villogásának intenzitását lehet állítani. Összeraktam és jól működik. Az alábbi alkatrészekből áll R1 = 470R R2 = 4,7 k R3 = 4,7 k R4 = 470R C1 = 47 μF elektrolit kondenzátor C2 = 47 μF P1 = 47 k vagy 100 k T1 = BC 547 T2 = BC 547 És a csatolt rajz van hozzá. Kérdésem az lenne, hogy vettem ugyanilyen alkatrészeket és egy próbapanelen is megépítettem de ott egész egyszerűen nem megy. A ledek folyton világítanak. Annyi a különbség hogy a kondenzátorból minit vettem de az érték ugyanannyi max annyi különbség hogy az általam vett 16 v míg a beépített 50v. Illetve a 470 R ellenások amiket kaptam jóval vaskosabbak az építőkészlethez képest. Mi lehet a hiba? Üdv.: Péter
BIztos, hogy a kapcsolási rajz alapján raktad össze?
A kapcsolási rajz nem jól csatolva.
Most pótolom
Kezdő vagyok a témában szóval semmi sem biztos . 1-2 tranzisztort elfüstöltem akkor tuti nem volt jól összerakva. (valószínű hogy a panelban összeérhettek vezetékek) Van olyan hely ahova három kábelt is be kel dugni egyszerre ez nem túl egyszerű a panelon mert nincs túl sok hely. Viszont azóta többször átnéztem egyesével és most már szerintem jól van összerakva. Multiméterrel még a tranzisztor lábait is ellenőriztem. Az utolsó összerakás után nincs semmi melegedés sem csak a baj hogy végig világít.
Ennek mi köze a villanyszereléshez?
üdv! 3 anódos Rgb Ledhez milyen meghajtót használjak?
Tudja: kb 2 másodpercenként villanyon át másik színre, hogy lehetne kivitelezni?
Hello! Megtéveszted a hozzászólókat.. Részben mert a topik a két Led-es villogóról szól és ez nem az. Részben mert máshol is feltetted a kérdésedet, amit a szabályzat tilt. Részben pedig azért, mert nem részletezted, hogy nem egy szem RGB Led-ről, hanem 15db.-ról van szó.
De mivel a közös anódos a Led, így csak a párhuzamos kötés jöhet szóba. Tehát jó ha a tápfesz kicsi, az áram "nagy lesz" pld. 15*20mA=300mA. Ezt nem tudod úgy megoldani ahogy gondoltad, hogy rákötös egy IC-re a lábakat és kész is van. Meghajtó kell, és előtét ellenállás a Led-ek számára, Led-enként és színenként. (ez 45db) De rajzoltam már ehhez hasonló áramkört Pld. Itt alapvetően hét színről és lassított átmenetről van szó.
Hali Mindenkinek!
Egy gyors kérdésem lenne. Hogy lehet dual ledet vezérelni manuálisan vagy automatikasan (lassan váltogatva) pic programozás nélkül. Régebben csináltam már akku ellenőrt de ott a feszültség állította a színt. Köszönöm!
Mondjuk a két ledet PWM vezérléssel meghajtva egy egy 555 ic vel , keress rá a PWM kifejezésre , de már lehet kapni színváltós ledet is annak csak tápfeszt kell adni és a benne lévő chip megoldja a színek váltását keverésétBővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
cd4017... Elé pedig raksz egy számodra tetszőleges órajelgenerátort.
Sziasztok A mellékelt rajzon látható kapcsolást szeretném megvalósítani csak annyi módósítással, hogy 9v-rol szeretném hajtani. Mit kellene valtoztatni a kapcsoláson hogy megfleljen e 9v-nak?
R2 ellenállásokat cseréld kb. 500 Ohm/1W -os típusokra.
A BC182 tranzistort mivel lehetne helyettesíteni?
Akármilyen kis NPN tranzisztorral. De ha csak PNP lenne, akkor is megoldható, ha Led-eket, elkókat és a tápfeszültségeket megfordítjuk..
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
Nagyon lényeges, hogy 1w-os legyen? Sajnos nekem csak 1/2w és 3w-om van.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |