Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » RIAA korrektor
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Nagyon köszönöm, ez volt az!
A rajz megvan, panelt majd csinálunk neki...
Szívesen, és jó építést!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
Sziasztok ennek RIAA tudja e valaki a kapcsolási rajzát, esetleg egy panelrajzot?!
Általános célra mindegyik megfelel.
Az ár aránya valószínűleg tartalmazza a benne felhasználható alkatrészek számát és minőségét.
Sziasztok! Tanácsotokra lenne szükségem. Építgetem a RIAA korrektoromat, de nem tudom, hogy a feteket jó pozícióban építettem- be, és a potikkal mit lehet beállítani. Bízom benne, hogy könnyen el tudom indítani. Csatolók róla képeket. elektrik
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2017
A FET-ek jól vannak beültetve. Viszont ha jól látom akkor egy hibás nyáktervet választottál.
Ha nem szólna az egyik oldal, akkor két alkatrészt kell majd felcserélni.
A potik a kimeneti DC szintet állítják 0-ra. Műszerrel tudod beállítani.
Üdv. Ha innen vetted le a nyáktervet, figyelj oda, mert egy hiba van rajta, nem két alkatrészt kell megcserélni, hanem a rajzolatban szakadás van, azt kell átkötni. E nélkül nem fog szólni az egyik csatorna, a másikban jól van. A mellékletben mutatom a képen a pirossal bekarikázott részen.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2017
Jobban megnézve, nem az a nyák amire Én gondoltam, de ezen is el van cserélve két alkatrész.
Pedig anno szóltam a moderátoroknak, hogy cseréljék ki a munkafájlt, ha már ilyen sokan építik meg.
A Te nyákodon nem kellett anno felcserélni C7-R5-öt?
Köszönöm a gyors válaszokat és a gyors segítségeket! Az általam készített pcb-n az átkötés meg van oldva mert olvastam a fórumon a hibát. Jövőhéten meg lesz a kis toroid trafó és a tápegység is. Egy dobozba szeretném építeni őket, majd küldök képet, hogy szeretném megoldani, és az úgy jó megoldás lesz-e? Kérném majd a szakvéleményeiteket! elektrik
Erre a paneltervre kíváncsi lennék!
Üdv. Nem kellett, bár a nyákon az egyik csatornában valóban fordítva van, de mivel egy soros R-C tag és nincs a közös ponton leágazás sehová, az áramkör szempontjából teljesen mindegy, hogy fel van-e cserélve vagy sem, nem változik semmi.
Ez egy tényleg nagyon jó hangú korrektor, bár alkatrész igényes, de mindenképpen megéri a fáradozást.
Üdv. Én egy dobozba építettem, annak idején amikor megépítettem raktam fel róla képeket, néhány oldalt vissza kell lapozni és ott látszik. Nálam nem okozott zavart a működésben a trafó és az áramkör egy dobozban való elhelyezése.
Megoldható egy dobozban is, csak nehezebb. Nekem is sikerült, több fokozat és a táp egybeépítésével is.
A paneltervet elkérhetném? Most más projekttel (Link)küzdök így nincs időm tervezni.
lehet hogy elcsesztem ! De azért nézd meg!
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
Én is úgy gondolom, ha a trafót megfelelő pozícióba, kellő távolságra helyezed a korrektortól, és lehetőség szerint a RIAA bemenő oldalát teszed minél távolabb a trafótól, akkor kisebb az esélye, hogy megszórja. Ha megnézed az eredeti készülék belsejét, ott is a trafó a doboz elejébe van, oldalára borítva. Nálam mondjuk toroid került a dobozba. Le akarom árnyékolni, de ahhoz előbb el kell fogyasztani a barackkonzervet.
Sziasztok!
Mivel a Jézuska egy új erősítőt tett a fa alá, de elfelejtett rá "Phono" bemenetet varázsolni, lett egy feladatom. Ráadásul audio vonalon teljesen tapasztalatlan vagyok. Megcsináltam az ACTIDAMP Mk-IV saját paneltervét. Szeretném, ha ránéznétek és véleményeznétek. Ha bólintotok, akkor készíttetem a panelt.
Hát ez meg milyen formátum?
Eagle
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
Szia!
Ha tényleg nincs sok tapasztalatod a kérdésben, akkor nem biztos, hogy ezzel kellene indítani. Csak a tápot néztem meg jobban: - negatív tápban a dióda fordítva - kondenzátorok fordítva - stab. táp IC milyen típus? Egyáltalán mi értelme van a 2x tápnak? Áthallás? Zaj? Egy végerősítő esetében még (talán) indokolt lehet, de egy RIAA-nál 10 más fontosabb szempont, megoldás van ezen problémák csökkentésére. A kapcsolás elvileg nagyon kidolgozott, sok paraméterét tekintve non plus ultra, de Douglas Self: Small Signal Audio Desing könyve alapján mégsem éri meg elkészíteni. A kapcsolást eredetileg a zaj minimalizálása és a fázistolás csökkentése érdekében találták ki. Ezt teljesíti is a maga módján, de sok vájtfülű szerint, ez a precizitás nem egyértelműen hallható rajta. Másrészt, a kapcsolás nagyon elavult. Abban az időben találták ki, amikor a zajos TL071 helyett egy csendesebb IC-t kerestek, csak éppen az BJT bemenetű volt. Ezért meg akarták támogatni még 1-2 FET-tel, ami ráadásul még csendesebbé teszi. Viszont ott, ahol a korrekcióba beleszólhat az NE2234 kis bemenő ellenállása, nem alkalmaztak FET-et. Pedig az alkatrészek 80%-a csak ennek érdekében, e miatt van benne. Talán egyszerűbb lenne összedobni valamit egy LT 1028-al. A kevés, néha több a soknál.
Először is köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal.
A tápkondikat valóban benéztem, a CTRL-C CTRL-V megtette a hatását. A dióda már a publikáló Pavel Dudek féle cikkben is így szerepel, én meg átvettem hibásan. Ugyanígy a kettős táp is, mint írtam nem vagyok otthon az audiotechnikában és ez volt az eredeti javaslat. Végigolvastam a fórumot, de nem lettem okosabb, hogy melyik változatot is akarom. Az LT1028-ról pl. scooby fórumtárs még 2012-ben írta, hogy az adatlap szerinti kapcsolás tönkretette a hangszedőjét. Mindent összevetve, tudsz ajánlani egy bevált változatot?
Az ActidAmp MK-IV működik, semmi baj nincs vele. Többen megépítették. Félvezetős kapcsolások közül az egyik legjobbnak mondható. A kettős táp sem hülyeség, az IC szimmetrikus táplálást igényel, és főként mivel DC csatolt az egész korrektor, itt különösen van jelentősége a stabil, szimmetrikus tápnak, a kimeneti offset miatt (is). Szerintem ne mondj le róla, ha sikerül összerakni, és életre kelteni, akkor egy nagyon jó korrektort kapsz cserbe. Javaslom: Olvass vissza, figyeld Moszkvai hozzászólásait, Ő speciel 2x, de lehet, hogy azóta többször is megépítette, Neki vannak tapasztalatai abban, hogy a gyári nyák hol hibáddzik.
Az LT1028-ról annyit: Ugyan ez a metódus. Ha begerjed az IC, vagy rossz a táp, akkor a bemeneten megjelenik a DC feszültség. Oda illik tenni egy becsatoló kondenzátort is, ami megvédi ettől a hangszedőt. Nyilván, mielőtt ráakasztod a lemezjátszót, bármelyiket is építed meg, mérni kell. Ha a kimeneten, és/vagy bemeneten DC feszültséget mérsz, mondjuk nem ilyen 100-200mV-os nagyságrendben, az már nem jelent jót. A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
Köszönöm a bátorítást.
Akkor elkezdem összeszedni az alkatrészeket és ha minden ráfér az általam tervezett nyákra, akkor nekilátok.
Rendben, de mint mondtam, nézd át ActidAmp témában a fórumot, mert voltak hibák, nem is kevés az általam közölt NYÁK terven is, meg az eredetin is. Csak azután kezdj el nyákot gyártani.
Idézet: Bocs, én nem a szimmetrikus táp szükségességét kérdőjeleztem meg, hanem a jobb-bal csatornára a külön tápot. „A kettős táp sem hülyeség, az IC szimmetrikus táplálást igényel, és főként mivel DC csatolt az egész korrektor, itt különösen van jelentősége a stabil, szimmetrikus tápnak, a kimeneti offset miatt (is).”
Ezen ki vannak javítva a hibák.
"A PDF file-ban a kapcsolási rajzon a D303 fordítva szerepel. A nyákterven helyesen van" A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
|
Bejelentkezés
Hirdetés |