Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Egy majdnem kész megoldás a mágneses ajtózár, az 24 V-os és ha rögzit több 100kg ajtót akkor erre a célra is megfelelő. Az igazi egy bontott lenne mert megvenni már takarékos.
l48 megoldása a legegyszerűbb.
Felszereltem már jónéhány ilyen mágnest, brutális erővel tudnak tartani. Amire figyelni kell: teljes felületén hézagmentesen kell érinkezzen az ellendarabbal, mert ha ez nem teljesül, drasztikusan csökken a tartóereje. Tehát csak teljesen egyenes anyagokon használható.
Nem ismerem a részleteket, de számos mágneses zárat felszereltem már (amiket én annak hívok). Ezek nem sok 100 kg-os ajtókat mozgatnak/rögzítenek, hanem csak néhány dkg-os zárnyelvet, ami persze képes megakadályozni akár egészen nagyméretű ajtó kinyitását is.
Ezeknél nem a nagy erő, hanem a távvezérelhetőség és/vagy az automatizálhatóság a fő elvárás.
Ezek nem a reteszelős mágneszárak, hanem felületi tapadóerő elven működtetettek.
Az üzemben kb. 200x50mm-es felületen, 300kg-os húzóerő kell az ajtók kinyitásához. Az ajtók többnyire megsínylik, ha ilyen erővel megrántják őket. (tapasztalat ) A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
Nem is elektromos zárra gondolnak, hanem az elektromos síkmágnesre.
Bővebben: Link
Szamóca és Mps!
Köszönöm az útmutatást, így már értem. A megfogalmazás volt félreérthető számomra.
Sziasztok. Lézeres távolságmérő vásárlás előtt állok. Kinek, milyen, és melyikkel vannak jó tapasztalatai?
Köszi
Arra kell nagyon figyelni, hogy boltokban gyakran összekeverik a lézerjelölésű-célzású, de valójában ultrahangos mérésű távmérőket a valóban csak lézerrel mérőkkel. Nehogy ultrahangost vegyél, mert van benne lézercélzó.
Dehát világító piros pötty, szóval lézeres, és ennyi pénzért?
Ez a cél gép se a teljes nyák vastagságot vágja hanem a "V-cut"mentén vág, általában a pcb vastagságának a harmadát kell átvágnia.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
Nekem ez a típus van:
Bővebben: Link 30 méterig jó beltérben. Elvileg szabadban a nagy háttérfény miatt nem használható, de felhős időben vagy szürkületkor ott is működik. A pontossága jobb mint a mérőszalagoknak, nincs belógás meg lötyögő beakasztó. Ez a legegyszerűbb típus, van egyszeri mérés, folyamatos mérés és 2 mérésből területszámítás funkciója. Mióta megvan, nem vettem elő a mérőszalagot. Rövid távokra van egy 50 centis fémvonalzóm. Kérdezz ha kihagytam valamit
Köszi. Akkor ez ténylegesen lézerrel mér, ugye?
Igen, ez lézerrel mér.
A drágább típusok olyan szolgáltatásokat nyújtanak még, hogy térfogatszámítás, dőlésmérés, pitagorasszal szemközti fal szélességének/magasságának mérése, mért adatok összeadása. Ezeket a funkciókat a dőlésmérésen kívül én is meg tudom oldani számítással, annyira sűrűn meg nem kellenek hogy emiatt 2x árat fizessek. Illetve nagyobb távokat is tudnak a drágábbak, 40, 60m de ritkán dolgozom tornacsarnokban vagy repülőgép hangárban.
Mi évek óta használunk PREXISO P80 típust. Ezek nyári napsütésben is elmérnek 80m távolságig, (ekkor viszont valahova érdemes letenni fixen). Mi egy zöld lézermutatóval összehangolva használjuk (a saját piros fénye nem látszik már 10m-re sem nyáron), plusz egy távcsőre rászerelve (3D nyomtatott konzolban). A kép még régebben készült, azóta változott a design.
Idézet: „meg lötyögő beakasztó” Bocsáss meg a belekotyogásért, de ez hülyeség. A szalagméterek beakasztós vége nem véletlenül van "lötyögősre" kialakítva. Ha a beakasztod az anyag végébe és mérsz, akkor "kicsusszan" és pont 0-tól kezdesz mérni. Ha viszont nekitolod mondjuk a falnak és úgy mérsz akkor "becsusszan" és szintén a 0-tól mérsz. Ha fixen volna szegecselve a beakasztó vastagsága mérési hibát vinne a rendszerbe.
Ez tényleg így van? Azt hittem hanyag szegecselés miatt lötyög, és az enyémet fixre kalapáltam.
"Az ember holtig tanul."
Megoldást keresek egy 180 mm átmérőjű kerék forgatására. Ez egy orsót forgat, ami emeli-süllyeszti az egyik gépem megmunkáló himbáját.
Az emelő orsó finoman végzi a mozgatást, ami azért érdekes, mert esetenként akár 30-40 teljes fordulatot is fordítani kell rajta, legyen szó akár más méretű szerszámról, vagy csak méretátállásról. Ehhez a sok fordulathoz már nagyon célszerű lenne egy hajtó-fogantyú a keréken, és pont ennek milyenségére kellene egy praktikus megoldást találni. Ha egy normál forgatókart tennék rá, akkor könnyen tudnám forgatni, viszont az kiállna a gépből, így mindig kerülgetnem kellene, vagy rosszabb esetben beleverem a lábam kb. térdmagasságban. Ezért vagy valamilyen "lapos" tekerőt látnék jónak (pl. targonca kormányon láttam már ilyet), vagy esetleg valamilyen ki-be tehető hajtókart, esetleg kinyitható megoldással. Mi a vélemény ezekről, illetve van-e egyéb javaslat?
Valóban lekalapáltam, és csodálkoztam a hanyag gyártáson egy mérőeszköznél, hogy még szegecselni sem tudnak.
Igen, tényleg így van, nézd meg a mellékelt képeket. Most fényképeztem őket.
Persze aztán van az az árkategória illetve felhasználás ahol mindegy az a kb. 0,5-1mm tévedés.
Igen, abszolút logikus. Köszi.
Azért csodálkozom, mert gép-műszer órán ezt tanították is nekünk régebben.
Emlékszem gyerekkoromban apám is csinált ilyen manővert .
Mi lenne ha racsnis hajtókart (népi nevén Crovát) tennél rá, és ehhez képeznéd ki a tengelyvéget?
Leszedhető lenne, (vagy rajta is hagyhatnád) így nem zavarna. Vagy behajtható karos kézikerék.
Tudom hogy az alapelv ez, de én még nem láttam olyan mérőszalagot amelyiknél ez pont annyit mozdul amekkora az anyagvastagsága a beakasztónak. Általában másfél-kétszerakkora a játéka mint kéne, ezért írtam a lötyögést negatívumként.
Illetve 1 olyat láttam aminél meg kisebbet mozdult mint kellene, annál a kis akasztóba be volt építve egy 3mm vastag neodímium mágnes, de csak 1,5mm mozgása volt. Sokkal jobb pontosságot lehetne elérni ha fix lenne az akasztó, és a skálát egyik élen eltolnák annyival amilyen vastag akasztót használnak. Csak itt meg úgyis a rossz oldalon olvasnák le a szakik, és így sincs párhuzamos merőleges derékszög sok helyen... A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
Szívesen. Régen én sem tudtam, azután pár éve apám elmagyarázta, amikor suliban technológia órán a tanár rákérdezett akkor már tudtam. De régen én is azt gondoltam, hogy gyártási hiba.
Érdekes, mert akárhány szalagmétert láttam eddig, legyen az általunk boltban vásárolt vagy "repi cucc" mindegyiken megfelelő mértékű volt a mozgás. Talán csak a kis 1 méteres hellmans majonézes méterünk ami pontatlan, de az gyerekjáték. Ami a képeken van az RECA méter, de itt van a szerszámos táskámban egy VERGOKAN-os is, van a pincében egy 5 méteres LEGRAND hagyományos és egy szintén 5 méteres neodínium mágneses is (ennek a márkájára nem emlékszem), de egyiknél sem tapasztaltam azt amit leírtál. Édesapám profi cseh gyártmányú hitelesített méteréről nem is beszélve ami drágább mint az eddigi összesen.
Te egy igazi mázlista vagy.
De ha megnézed a hozzászólásomat, nem azt írtam hogy nem létezik pontos hanem azt hogy én még nem találkoztam ilyennel. Persze lehet hogy túl sokat várok el egy mérőszalagtól pontosságban, másnak meg úgy jó ahogy van.
Már pedig amit te leirtál az meg technologia badarság. Mi sem könnyebb mint egy akasztot ugy felszerelni, hogy az pontosan annyit mozduljon el mint amennyit kell. Tegyük fel hogy 0,5 mm vastag az anyaga, akkor a furata pontosan ennyivel nagyobb mint a szegecs átméröje és kész. A szalagok millioi vannak évtizedek ota használatban mindenki elégedettségére, lehet, hogy csak hozzád kerültek a selejtek?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |