Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni:
Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel.
Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek.
Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
APT10 az 100W erősítő, a kimenőtrafója ennek megfelelő...
Emiatt egy fórumtárs megorrolt rám, és megkérdezte levélben, akkor most kifizetné, és megcsinálnám-e becsületesen?
A csévéket küldettem el előzőleg vele és grátisz megtekertem két M102B-t. A 0.56 mm-es huzal se szereti a ferdén belebirkózott lemezt és elvágódott. A panasz: Valahol nem ér össze a drót a tekercsben, nem megy bele a áram... Eltanácsoltam a további együttműködéstől. A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
Az APT kimenőtranszformátora M102/b vasmagra készült és a transzformátor-táblázat alapján 180VA-es hálózatinak felel meg a vasmag, ha 53mm-vastagságú. A keskenyebb vasmag az M102/a (35mm) az 120VA, és van egy régebbi nagy-vastagságú M102/c(?) (72mm) az pedig kb. 240VA-es szekunder terhelhetőségre használható.
Üdv!
Köszönöm szépen a választ!
Áá, nem. Csak sima OBI-s vízbázisú lakk. Teljesen jól működik.
Sziasztok!
Ezt a fajta trafót, illetve vasmagot hogyan kell szétszedni? Nem tudom mennyire lehet jól látni, de nem a hagyományos EI magról van szó. A vas majdnem körbe ér, és alul körülbelül 15-20mm-es hosszban van csak "megszakítva". Mi a trükkje? Üdv! A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
Gyanítom úgy, hogy a két külső szárát (amit a szikével és a csavarhúzóval felemeltél) a tekercstest fölé kell emelni, és a középső részét pedig együtt ki kell húzni a tekercsből. Nem lesz egyszerű azt a néhány elsőt kivenni ami még szorul, de utána már könnyebben kijönnek a lemezek...
Igen, közben már én is rájöttem, valóban ez lesz a megoldás... Hát nem lesz könnyű, pláne, hogy vagy impregnálva van, vagy csak be lett fújva, kenve valami jó vastag lakkal az egész.
Ez pont az a magforma, amit könnyebb összerakni, mint szétszedni...
Tartok tőle, az első lemez áldozatául fog esni a szétszedésnek. Azért ezt a fajtánál könnyebb kitolni az első lemezt, mint a hagyományos M vasaknál.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
Ha még nem szaggattad széjjel: átlós irányban meg kell ütögetni, nyomkodni, így meglazul a lekk a lemezek közt. Oda kell ütni néhányszor az alsó éleit egy sík, kemény felülethez. Kicsit oldal irányban is lehet.
Snizerrel szépen be kell vágni a lemezek közé szépen, alaposan körbe. Minden egyes lemezt egyenként. Ha jól van impregnálva, az ütögetés meg se fog kottyanni neki. Az első 2-3 lemez kiszedése nagy türelemjáték, de utána már könnyebben megy.
Nekem APX100-as kimenőket is sikerült már így szétbontani.
Szia, a többieknek meg sziasztok!
Csak most jutottam oda, hogy elkezdtem nekiállni szétszedni, a többi hozzászólást is csak most láttam az előbb. Igen én is úgy kezdtem el, hogy egyesével az összes lemezt tapétavágó késsel elválasztottam egymástól. Viszonylag könnyen kijött az első is, picit hajlott csak meg, de még bőven jó lesz. Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy összerakáskor felváltva kell ezt is mint az "rendes" EI magos trafókat, vagy nincs jelentősége, ha pl egymást követő négy egy irányba néz? (Most így van.)
Szia!
Különös jelentősége nincs, hogyan rakod össze, mert nem tudsz káros légrést csinálni, mint az EI vasnál. Elvileg persze felváltva jobb, de jó ez így is, négyesével. Kár lenne szétaprítani, ami még egyben van.
Sajnos szétszedni szét kell teljesen, nem tudom annyira meghajlítani ha együtt van, hogy ki tudjam szedni a csévéből. Már kb a felénél tartok, nem egyszerű tapétavágóval sem szétválasztani a lemezeket, nagyon egybe van.
Szerk.: Ez meg az előzőleg tekert trafó: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
Semmi gond... akkor rakd felváltva, amennyire lehet.
Szia! Ha nem vágod szét, nem lehet kivenni a csévetestből a lemezeket. Ha viszont benne vannak, nem lehet tekercselni.
Nem figyeltél, mit írtam...."amennyire lehet..." - - szedtem már szét jópár hasonlót ( és tekercseltem is..).
Különben meg más a szétszedés és az összerakás már egyéni, hány db megy egyfelé. A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
Sziasztok, szereztem egy ilyen paraméterekkel bíró toroid magot.
Külső átmérő: 101mm Belső átmérő: 50 mm Magasság : 42 mm A kérdésem az volna, hogy erre kb. mekkora teljesítményű trafót lehetne építeni? Köszi a válaszokat előre is!
Sziasztok!
Van egy transzformátorom illetve több is, de van egy melyről nem tudom, hány amperes. A kérdésem az lenne vele kapcsolatban, hogy tudnám annak határozni a teljesítményét? Ami ismert számomra. A primer 230V -os. A szekunderen 3 vezeték van , ami 2 * 12V - ot ad az ágakon.
Ha nem férsz hozzá a kivezetésekhez, hogy megmérd a huzalátmérőt, mérd meg a primer tekercs ellenállását!
Megbontani nem szeretném, ha nem lenne muszáj. Vastagnak látszik a huzal. Az ellenállás a piros és fekete vezeték között, mind a kettő között, 11,4 Ohm -ot mértem. A kettő piros vezeték között , értelemszerűen 22,6 Ohm -ot mutatott a műszer. A képen látható trafóról van szó.
( Majd csak vezessetek rá a megoldásra, mert én szeretném kiszámolni. Ha kérhetném. )) A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
Akkor tegyél mellé egy ismert méretű tárgyat
Vagy rá is rajzolhatod a méreteket...
A szekunder huzalhoz próbálj hozzáférni és megmérni, mert a hajlékony kábeles kivezetés vastagságával sokra nem mész. Különben csak saccolni tudsz.
A zománchuzal átmérőjéből, majd keresztmetszetéből már a megengedett áramsűrűséggel ( 2.5-3 A/mm^2 ) már ki tudnád számolni, hány amper mehet rajta és a megmért össz 24 volttal kiszámolhatod a wattot is. Ellenállásmérés nem az igazi, mert nem tudod a konkrét menetszámot és a huzalhosszt sem, tehát keresztmetszetre, amperre nem tudsz visszaszámolni. A kivezetéseknél látom a zománchuzal egy kis részét, oda talán be tudsz csípni tolómérővel. A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
íme a méretek. Nem olyan nagy trafó.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
1 mm2 a huzal. Legalább is így tudtam leolvasni.
Ha tolómérővel leolvasod, az csak 1 mm átmérő lehetett, nem mm^2....
1 mm átmérőjű huzal 2 ampert vihet folyamatosban, szakaszosan 2,5 is lehet. Ne keverd a mértékegységeket, mert nem mindegy. A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
Az átmérő még nem keresztmetszet.. azt már ki kell számolni... r * r * pi , vagy gyorsabban átmérő a négyzeten * 0,8...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |