Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   358 / 845
(#) sirály12 válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Például: Bővebben: Link
(#) berkesandor válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Ezzel a könyvtárral jól működik a HX711 meg a mérő cella.
  1. #include "HX711.h"
  2.  
  3. // HX711.DOUT   - pin #A1
  4. // HX711.PD_SCK - pin #A0
  5.  
  6. HX711 scale(A1, A0);            // parameter "gain" is ommited; the default value 128 is used by the library
  7.  
  8. void setup() {
  9.   Serial.begin(38400);
  10.   Serial.println("HX711 Demo");
  11.  
  12.   Serial.println("Before setting up the scale:");
  13.   Serial.print("read: \t\t");
  14.   Serial.println(scale.read());                 // print a raw reading from the ADC
  15.  
  16.   Serial.print("read average: \t\t");
  17.   Serial.println(scale.read_average(20));       // print the average of 20 readings from the ADC
  18.  
  19.   Serial.print("get value: \t\t");
  20.   Serial.println(scale.get_value(5));           // print the average of 5 readings from the ADC minus the tare weight (not set yet)
  21.  
  22.   Serial.print("get units: \t\t");
  23.   Serial.println(scale.get_units(5), 1);        // print the average of 5 readings from the ADC minus tare weight (not set) divided
  24.                                                 // by the SCALE parameter (not set yet)  
  25.  
  26.   scale.set_scale(2280.f);                      // this value is obtained by calibrating the scale with known weights; see the README for details
  27.   scale.tare();                                 // reset the scale to 0
  28.  
  29.   Serial.println("After setting up the scale:");
  30.  
  31.   Serial.print("read: \t\t");
  32.   Serial.println(scale.read());                 // print a raw reading from the ADC
  33.  
  34.   Serial.print("read average: \t\t");
  35.   Serial.println(scale.read_average(20));       // print the average of 20 readings from the ADC
  36.  
  37.   Serial.print("get value: \t\t");
  38.   Serial.println(scale.get_value(5));           // print the average of 5 readings from the ADC minus the tare weight, set with tare()
  39.  
  40.   Serial.print("get units: \t\t");
  41.   Serial.println(scale.get_units(5), 1);        // print the average of 5 readings from the ADC minus tare weight, divided
  42.                                                 // by the SCALE parameter set with set_scale
  43.  
  44.   Serial.println("Readings:");
  45. }
  46.  
  47. void loop() {
  48.   Serial.print("one reading:\t");
  49.   Serial.print(scale.get_units(), 1);
  50.   Serial.print("\t| average:\t");
  51.   Serial.println(scale.get_units(10), 1);
  52.  
  53.   scale.power_down();                           // put the ADC in sleep mode
  54.   delay(5000);
  55.   scale.power_up();
  56. }


  1. #include <SIM800.h>
  2.  
  3. unsigned long bauds = 19200;
  4. char code[] = "0000";
  5. char addr[] = "\"+000000000\"";
  6. char msg[] = "Hello World!";
  7.  
  8. void setup() {
  9.   Serial.begin(bauds);  
  10.   while (!Serial) {;}
  11.   SIM.begin(bauds);
  12.   delay(100);
  13.  
  14.   SIM.pinCode(GET);
  15.   if (SIM.reply("SIM PIN")) SIM.pinCode(SET, code);  // WARNING! Be certain that you input the correct pin code!
  16.  
  17.   SIM.smsFormat(SET, "1");
  18.   SIM.smsSend(addr, msg);
  19. }
  20.  
  21. void loop() {}


Ez az SMS küldő könyvtár.

Ide hogy illesztem be a mérési adatot?
Lehet ez alap dolog, de sajnos nem jövök rá.
(#) jeges hozzászólása Júl 8, 2017 /
 
win7..win8...win10 alatt használ valaki hc-05 bluetooth porton keresztül?
Az első win párositásig müködik a dolog ha ujra indul a win akor soha többé nem jön párositás létre!
hc-05 alap helyzetbe van be állitásba van AT+ORGL!
1db win8 tablet...1db win10 tablet... 1db win7 asztali pcn ugynaz a jelenég amit fent leirtam!
(#) Kovidivi válasza jeges hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
- Doktor Úr! Ha megnyomom a hasam, fáj. Ha megnyomom a térdem fáj. Akárhol magamhoz érek, fáj! Mi lehet a bajom? - Valószínűleg eltört az ujja! Nem a bluetoothod a rossz?
(#) jeges válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
androidos telonál semi gond a csatlakozásal ezel a modulal!
A probléma win alat van....
(#) nedudgi válasza jeges hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Milyen parancsokkal inicializáltad a HC-05-öt? AT+CMODE mire van állítva?
(#) jeges válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
amit álitotam és csak ezeket probálta...
alap helyzet AT+ORGL
név átnevez AT+NAME=MYBLUE
jelszó AT+PSWD=1234
master AT+ROLE=1
de slave is AT+ROLE=0
baund AT+UART=38400,1,0
Nem igazán hozot eredményt win alá...
win ki oszt egy com3 portot bt eszköz alá olyan mind ha ezt nem lehetne mindig meg nyitni win alat ha át állitom alap ki osztot com portot com3 a alap kirendelt portot pl com10 akor néha meg nyilik win alt terminálon kereszül a bt eszköz port ez érdekes!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2017

Snap008.jpg
    
(#) nedudgi válasza jeges hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
AT+CMODE=1 Ha nem adod ki, csak egy masterhez kapcsolódik.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2017
(#) jeges válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
akkor most igy lett slave modba AT+CMODE=1 valosan....
Mert igy helyre átt a ujra párosodás win alat!
Ez a részt nem értem AT+ROLE ?
Köszönöm!
(#) orifab hozzászólása Júl 9, 2017 /
 
Sziasztok!

Arduino NANO -hoz szeretnék valamai egyszerű kijelzőt. Ebay-en ezt találtam:
0.96" I2C IIC SPI Serial 128X64

Ezt hozzá lehet csatlakoztatni? Vagy valakinek valami jobb ötlete, mit lehetne használni?

Köszi előre is
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2017
(#) nedudgi válasza jeges hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
AT+ROLE=1 Master üzemmódot jelent. Ő a "kezdeményező"
AT+ROLE=0 Slave üzemmód. A kapcsolat létrehozásának passzív résztvevője.
(#) icserny válasza orifab hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Igen, lehet. Ha jó a szemed, akkor megfelelhet ez az egérmozi méretű kijelző. Az I2C protokollnak köszönhetően csak két kivezetést foglal le (A4 és A5).

Egyszerűnek nem mondanám a kezelését, de több helyen is találsz hozzá könyvtárakat és mintaprogramokat. Bővebben: Link
(#) orifab válasza icserny hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Köszönöm az infót. Esetleg tanácsolnál valami más típust? Pár száz forinton nem múlik, ha egyszerűbb a kezelése.

Minden infót elfogadok.
(#) icserny válasza orifab hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Minden attól függ, hogy mit szeretnél csinálni. Valamivel egyszerűbb a HD44780 kompatibilis 16x2 alfanumerikus LCD-k kezelése, de azok több kivezetést igényelnek (min. 6). De az nem grafikus és nem OLED. Nézegess az Interneten projektleírásokat, és akkor látni fogod, hogy mihez mi való, vagy mások hogyan oldották meg a kijelzést.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2017
(#) szeg76 válasza icserny hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Kis kiegészítés: HD44780 kompatibilis kijelzőből van I2C illesztővel bővített modul is. Ha esetleg egy szenzor miatt amúgy is használni kell az I2C könyvtárat, érdemes ezen a buszon megoldani a kijelzést is.
(#) atus1981 válasza icserny hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
1602-es kijelzőt is lehet hajtani i2c-n, csak egy modul kell hozzá
(#) Medve válasza orifab hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Én imádom ezt a kijelzőt, ám az egyik példány becsíkozódott, de még használható.
(#) bbb válasza icserny hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Nekem pont ilyen kijelzővel van gondom. Egész egyszerűen nem sikerül életet verni bele. Igez én arduino helyett pic-kel próbálkozok (az adafruit libet vettem alapul), de arduino-val a példaprogramot lefuttatva se volt látható eredmény. A kérdésem, hogy vajon mi lehet az oka, hogy nem jön válasz a kijelzőtől? Logic programmal elkapva a kommunikáció lezajlik, "csak" a kijelző nem válaszol, egyetlen ACK se jött vissza. A neten található példabekötések nem tartalmaznak felhúzóellenállást a SDA, SCK vonalakon, ami nekem kicsit furcsa, én raktam oda (igaz most csak 10k volt kéznél, holnap lecserélem 2k-4.7k körüli értékre). Amikor végigpásztáztam az i2c címeket, hogy válaszol-e valamelyik, akkor ez a kijelző nekem a 0x3c, 0x3d címeken meg se nyikkant, de a 0x78-on jött egy ACK az írási kísérletre.
Valaki, akinek van ilyen kijelzője, működésre bírta és meg tudja tenni, hogy az I2C adatforgalmat (az inicializáló részt) elkapja nekem, megköszönném, ha össze tudnám hasonlítani. Esetleg, ha valaki van Óbuda-Dunakeszi vonalon, akinek ilyen kijelzőből van működő példánya és meg tudnánk tenni, hogy az enyémet belepróbáljuk az ő működő programjába, az is nagyon jó lenne.
(#) Tasznka válasza bbb hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Sajna nem tudom,hogy mi van a kijelző túloldalán. Kellene ott lennie kettő felhúzó ellenállásnak,ha már i2c-nek árulják.Nézd meg,mert kellene lennie egy címbeállító átkötésnek is,lásd a mellékletet.Ha tényleg ssd1306,akkor a címnek 0x78,vagy 0x7A kellene lennie.Bár nekem az is furi,hogy a resetet nem vezették ki,de lehet,hogy így is jó.

ssd1306.gif
    
(#) morgo válasza bbb hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Szia!
Keress rá a neten egy I2C_scanner nevű sketchre. Azt betöltöd az arduinoba, ráakasztod a kijelzőt (vagy bármilyen I2C hardvert) és a soros monitoron kiírja a címet. Nem kell próbálkozni napokig. Én filccel rá szoktam írni az eszközökre, így máskor is megvan a cím.
Ja és egyszerre több eszköz címét is ki tudja listázni.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) icserny válasza bbb hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
  1. a 0x3c, 0x3d címeken meg se nyikkant, de a 0x78-on jött egy ACK az írási kísérletre

A 7 bites 0x3C, vagy 0x3D eszközcím balra igazítva az I2C tranzakció első bájtjában 0x78, illetve 0x7A. Ehhez jön a legalsó helyiértéken az R/W bit.

Idegen programoknál (Interneten letöltött programkönyvtáraknál) és néha az adatlapoknál is lutri, hogy a 7 bites eszközcímet jobbra vagy balra igazítva adják meg.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) gerleimarci válasza bbb hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
A fentebb említett I2C scannert futtasd le.
Milyen könyvtárat használsz? Ha az Adafruit félét, akkor át kell írni a Adafruit_SSD1306.h-ban 128x64-esre és a sketchben a reset lábat valami más nem használt lábra.
(#) bbb válasza icserny hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Köszi!
(#) bbb válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Az adafruit félét ültetem át pic18f25j50-hez. Az átírás résszel nem volt gond, azt pillanatok alatt megtaláltam
A reset láb nincs kivezetve rajta, csak a GND, VCC, SDA, SCK.

A furcsa az volt, hogy arduinoval próbálva az adafruit félét, úgy bekötve, ahogy írták, elvileg mennie kellett volna, gyakorlatilag szintén semmi reakció.

Viszont I2C esetében jártam már úgy, hogy a felhúzóellenállás értékén változtattam és rögtön ment a kommunikáció, így mielőtt "anyázok" a kínaiaknak, még azzal is teszek próbát.
(#) Lac364 hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Sziasztok.Azt szeretném kérdezni hogy lefuttattam ezt a programot az Arduino Mega 2560-on. Azt gondoltam hogy a már feltöltött programot törli... Jelenleg nem kapcsolódik mindig Error kompiling hibát ír. S kérdésem az lenne ezt a lefuttatott programnak köszönhetem? S ha igen hogyan orvosolható a problémám. Előre is köszönet a segitségért...
  1. #include <EEPROM.h>  
  2.  
  3. void setup()  
  4. {
  5.   for (int i=0;i<512;i++) {
  6.     EEPROM.write(i, 0xff);
  7.   }
  8. }
  9.  
  10. void loop()      
  11. {
  12.  
  13. }
(#) tbarath válasza Lac364 hozzászólására (») Júl 10, 2017 / 1
 
Nem tudom ezt miből gondoltad, ez a program eepromot ír felül, annak is az első 512 byte-ját. Viszont ezek a cellák csak korlátozott számú felülírás bírnak, szóval ha sokszor reset-eled, vagy sokszor dugdosod akkor előbb-utóbb kinyírod ezeket a cellákat. Viszont a mega 4k eepromot tartalmaz, szóval marad még belőle.

Az error compiling fordítási hiba. Próbáld meg rátolni a blink-et, ez kb. a hello world az uC világban, ha az se megy rá akkor lehet kezdeni aggódni.
(#) Lac364 válasza tbarath hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Hogy ez nekem nem jutott eszembe... Köszi azt föltölti s működik. Akkor valami mást csesztem el.
(#) tbarath válasza Lac364 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Örülök, akkor jó hibakeresést. Sokszor elég beszédes a hibaüzenet,
(#) Lac364 válasza tbarath hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Köszönöm megjavult. Be frissítettem az Arduino/libraries mappát mentésből... vagy a blink program tett helyre valamit már müxik.
(#) gerleimarci válasza bbb hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Ebben ezt a sort
  1. Adafruit_SSD1306 display(OLED_RESET);

Cseréld ki erre
  1. Adafruit_SSD1306 display(LED_BUILTIN);

És menni fog
Nekem nem kellett felhúzóellenállás, elvileg van a panelon.
Következő: »»   358 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem