Fórum témák
» Több friss téma |
2 darab 1n4148 szembefordítva és egy 10 Ohm ellenállás.
Ezzel a megoldással inkább össze akartam fésülni, mint sem hogy szét.
Hivatkozás. A T5 bázisához R24 és R26 ellenállások csatlakoznak. A lay fájl is hibás, csak az meg másként.
Rendben ezért tettem fel , hogy oldjuk meg. Legyen utánépíthető. Mi a hiba ? Az áramkorlátozót javítottam.
Parancsolj, ide kell eljutni. Természetesen az ezzel áramkörileg egyező és a vezetősávok kialakításában hibát nem vétő bármely rajzolat is megfelel.
Első lépésként vizsgáld meg az R2 mely alkatrészekhez kapcsolódik!
Megfogtál . R2 nem tudom hogy hova csatlakozik.
Azért Alkotó fórumtárs munkájáig még jó pár paneltervet kell készítenem....
Az a jeltelen ellenállás a két diódával, amit az imént a terveden bekarikáztam, a jel és a teljesítményföldet hivatott szétválasztani. Sajnos a kétcsatornás erősítőben közös táp és közös jelforrás esetén lesz egy földhurok a testvezetőben. A Quad405 tervezője az R2 ellenállással oldotta meg, hogy a hurokban folyó áram kevéssé zavarja a jelet.
A rajznak több változata is létezik. Amit mellékelek, azon tudtam a legszemléletesebben ábrázolni hová tartoznak a testvezetők. Nálad csak a bemeneti csatlakozó van az említett ellenállásra kötve. Ez nem hogy javít, de kimondottan ront a helyzeten. Meg is illetődtem, mikor először megpillantottam Bővebben: Link
A paneltervtől függetlenül az a legfőbb probléma a quadommal, hogy a 2 oldalból az egyiknél 60w-nál több teljesítmény nem jön ki. Míg a másik oldal 4-ohmon 150w-ot simán lead szép szinusszal. Tápfesz +/- 47 V ez esik 4 voltot 150w-on a kimeneti AC fesz 25V nagyjából 6-7A áramal . A másik oldal már 15v-nál clippel 4 Ohmon jóval kevesebb árammal 4A kb. Hol keressem a hibát? A tápja rendben van. Duál monó kivitel de a szekunderek párhuzamosítva vannak. A végtranyók bázisára rámértem szkóppal számomra sok minden nem derült ki. A feszt megkapta rendesen bázis oldalon. Olyan a végfok mint ha kisebb táppal hajtanám vagy pufferhibás lenne. Pedig nem. És szól is.
A cél érdekében ülj neki és tanulmányozd alkatrészről-alkatrészre, hogyan állította össze Alkotó kolléga a panelt.
Amelyik 60 W leadására képes, azt jó (?) áramkorlátozóval építetted meg, persze helytelen értékű ellenállásokkal, mint arról korábban már írtam neked.
A NYÁK kézi rajzolat? Abban már eleve lehet hiba.
Visszatérve a 10 Ohmhoz. Ez "csak" annyit tesz hogy közösítse a gyenge áramú földet az erősáramúval?
A közösítés úgy értsd, hogy egyrészt elnyeli a hurokban keletkező zavarófeszültséget, másrészt gátolja, hogy a két földpont között jelentősebb potenciálkülönbség alakuljon ki.
A két dióda érintésvédelmi szempontból támogatja.
Ok! De az én panelom jelenleg nem tud fogadni ilyen opciót.
Nem is vagyok vele megelégedve.
Térjünk vissza a gyengén teljesítőre, vedd ki T5 és T6-ot, úgy mire képes.
A ismét győzött a rutin. Már csak annyit szeretnék tudni, hogy miként tudom méretezni a védelmet. Nem értem a működését. Mértem a bázisát a végtranyóknak de nem látszott ármányság a meghajtásban. Rövidzár ellen véd így a védelem?
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2017
Minek?!
Már valaki feltalálta a spanyolviaszt. Te most nulláról kezded?
Vegyük példának az R35 ellenállást, mely nálad jelenleg 0,1 Ω. Mikor a rajta és az R26-on eső feszültség összege eléri a 0,6 V-ot, a T5 nyitni kezd és a T7 által vezérelt T9 árama nem nő tovább. A teendőről itt írtam.
A felirataid szerinti 0,91 ohm következetesen hibás. Ez az érték a kapcsolások egy részén 0,091 ohm, ami 10 szeres eltérés (!!!).
Köszi! Azt nem értem, hogy ha T5 kinyit, hogy nem vezérli teljes nyitott állapotba a T7-et és általa a T9-et. Az én hiányos ismereteim szerint ennek fordítva kellene működnie. Hogy van ez?
Ok! De akkor T4 lezár ha T5 kinyit? T5 EC-on keresztül folyó áram nem vezérli a T7-et?
T4-et T3 vezérli, a T5 a T4 áramát vonja el a T7 elől, mikor a korlátozás indul. Tanulmányozd a bipoláris tranzisztor működését!
Köszi! Valójában igazam van. Ez tényleg fordítva működik ezért is van bent PNP tranzisztor. Ezek szerint nekem a 0,091 Ohmot kell beállítanom a kivenni kívánt áramhoz?
Nagyjából erről van szó. Tekintettel kell lenned a visszahajló karakterisztikát biztosító ellenállás hálózatra és figyelembe kell venned, hogy reaktív terhelésnél a feszültség és az áram között fáziseltolás van.
Nem biztos, hogy érdemes felvállalnod ezeket a számításokat, főleg így, hogy van rá kidolgozott kapcsolás. Annak elemzése és megértése is kellően építő jellegű az amatőr számára.
Szia reloop!
Összedobtam még egy quadot. Kimeneten +45V DC Nagon melegednek a 510ohmok és a -50Volt meg a két ellenálláson, ahol R30 találkozik T8cal ottan van kb 92Volt DC....
Ha a ķét csomópont (a 10ohm ellenallas 2 végére kötött földpontok) menne a csillagpotra 1-1 külön kábellel, az nem lenne megoldás?
Tehát egy teljesitményföldet és egy jelföldet vinni a csillagpontra? A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
Szia! Megesik az ilyesmi.
Nem írtál feszültségeket a rajzra Bővebben: Link Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
Sziasztok!
Milyen elméleti kábelezési rajzot ajánlanátok Quad 405-höz duál monó kialakítás esetén?? |
Bejelentkezés
Hirdetés |