Fórum témák
» Több friss téma |
Udv! Beszereztem egy SKKT 57/12-es tiriztor modult. A kondikat 230V-os halozati feszultsegrol toltom. Egy kapcsolas kellene amivel errol a feszultsegrol be tudom gyujtani a tirisztort, es nem hal meg utana.
Koszonom!
Halli.
16V túl alacsony. Ha a működési elvét akarod megérteni, érdemes 50V, és 50-60ezer µF-s kondibankot készíteni. A töltő pedig 220/42V hálózati + dióda híd.
Helló.
Ez egy elég erős tirisztor. Töltést érdemes 220/220V-s trafó intézni. Meg találtam a tirisztor adatlapját.:Bővebben: Link Ügyelni kell hogy a gate min 3V és max 150mA-t(foly.) kapjon. A tirisztor begyújtásara ezt az oldalt ajánlom.:http://coilgun.info/mark4/schematic.htm A gate ellenállás mértékét ki kell számolni!
Ha a tirisztor gare-jere nem engedek 150mA-nel tobbet, akkor ugye nem megy tonkre? Nem szeretnem kinyirni, eleg draga. Az ellenallas erteket ohm torvenyevel szamolom majd, ugye? (I=U/R)
Igaz nem érzéken gate-s tirisztor, tehát pár A-s impulzust még el fog bírni.
Ezen az oldalon nem érzékeny tirisztor van impulzus kapcsolás. Bővebben: Link
Sziasztok!
Ez szerintetek jó lenne egy Coilgunba? A kondibank 350 Voltos lesz és 40000µF nagyjából. Railgunhoz lehet használni egy ilyen feszültségű kondibankot? Előre is köszi! ![]()
Ekkora tirisztoroknak igen komoly gatemeghajtásra van szükségük, ami nem egyszerű feladat.
És ez elég erős lenne szerinted? Bővebben: Link
Bocs, hogy beleszólok, nem tudom, de talán a tirisztor kapcsolási sebességnek is lehet szerepe.
Ez egy kicsit több tervezést igényel, tudni kell a tirisztor karakterisztikáit és a nagyáramú rész paramétereit. Induktivitás, ellenállás. Ezek után lehet tirisztort választani.
Halli. A 350V /40000 µF durván 2.5 kJ. Ez a határ coilgun esetén. Railgun hát a hozzá jó a tirisztor mert ott kondenzátorbank teljes energiája átmegy a rendszeren, mert a coilgun esetén a tekercs ellenállásként viselkedik.
Itt az egyik 4kJ-s coilgun videóm(800V/12000uF) 4 kJ coilgun A railgun projektem most lett 5 éves, és már 3.5 verzió ami most már működik. Első teszt sorozat:EMRG 3.5 test 1 Második teszt sorozat: EMRG 3.5 teszt 2 Az elmúlt néhány hétben a kondi bankom fejlesztésével vagyok elfoglalva. 4kJ ről-6kJ ra(800V/18000 uF) A nagy tirisztorokhoz meg itt gate meghajtó rendszer. Idézet: „mert a coilgun esetén a tekercs ellenállásként viselkedik.” A tekercs tekercskén működik, épp ez okozza a problémát, hiába nagy kapacitású a kondenzátorbank, nem tud kellő sebességgel kisülni az körben lévő induktivitás miatt. Erre is kell méretezni a tirisztort. Bár ha meg ki tudna, akkor biztosra vehető, hogy a lövedék betelítene, speciális anyagú lövedékekre lenne szükség, hogy fokozni lehessen a kezdősebességet.
Sziasztok!
Van egy Meister Kraft MET 053-2 szögbelövőm, ami hirtelen nem akar működni. Felbontás után az elektromos panelen a C1 kondiról lefolyva annak tövében egy borsónyi fehér anyagot találtam, lecseréltem a kondit, de azóta sem műxik. Kapcsolók, érintkezők elsőre rendben. Hol keressem tovább a hibát? Mit és hogyan mérjek, mi szokott egy ilyen masinában elromlani?
Túl sok alkatrész nincs benne, műszerrel körbe lehet mérni mindent, kivéve az IC-t és a tirisztort. Én a tápkábellel és a tekerccsel kezdeném.
Tápkábel ahol bemegy a 220V? a billenőkapcsolónál? Ezt csak külsőleg néztem, sérülés nincs rajta, de most megnézem, tényleg átmegy-e rajta áram...
Billenőkapcsolón megy az áram, tekercs is OK. Ellenállások is rendben.
Hanem, a D1 dióda fordítva engedi át az áramot (teljesen amatőr módon gondolva...), mert a multiméter piros végét a dióda ezüstös lábához (ez a negatív) érintve átbocsátja, holott fordítva kellene, ugye. Szóval, cserélhetem a diódát?
Kicseréltem a diódát. Sajnos, továbbra sem működik....
Vannak apró kondenzátorok, azokat nem tudom bemérni, úgy tudom, ahhoz valami spéci mérőműszer szükséges. Az IC-t és a tirisztort szintén nem tudom mérni...
Csak gondoltam be troll-kodok néhány témába csak hogy ne legyen lezárva.
Hogyha megállapítottuk hogy a coilgun-nak 5% os a hatásfoka, nem-e javítana rajta ha hosszabb időn át adnánk a lövedéknek a gyorsítást? Pl.: egy ovális kör pályán ? természetesen ebben az esetben nem lehet kondenzátort töltögetni, de nincs is rá szűkség van van ennek más neve ? (az elektron\részecske gyorsítón kívül) Bár nehéz volna tartani a fegyvert az biztos ![]() A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
A lövedék jobb gyorsítására többszegmenses rendszer kell...
Körpályás gyorsítás hmm nem lehetetten, de meg oldató nagy áram optokapus solenoild tekercsekkel. Itt akkor a lövedéknek acél golyónak kell lenni. A körpálya kialakítás hengeres csőhajlítóval meg oldható. itt a lövedék kiengedése a kritikus lp a körpálya egy részét meg csinálni csapóajtós rendszerré. Mivel ha egy 15g-s golyó elérheti a 150m/s-t(ez a hangsebesség 40%-a) ebben az esetben, és egy pl 1m átméret, akkor a golyó centripetális tömeg elérheti a 15-20 kg-t is ez pár száz J kinetikai energia... a gyorsító rendszert szétrázná a lövedék, tehát le kell rögzíteni..
Miből készülne a körkörös csőrendszer, ami nem mágnesezhető, nem keletkezik benne örvényáram és kibírja az X km/sec-mal száguldozó acélgolyót?
Igen nekem is a golyó kiengedése okoz a legnagyobb gondot még 1 grammos golyó is, ha nem elég erős a csapóajtó azt kinyitja magától egy bizonyos sebességnél.
Szóval szerintem a csapóajtó kialakítása a legnagyobb probléma.
Ezért nem teljes körrel gondoltam hanem műanyag gyorsítócső és arra megfelelően csatlakoztatott 2x180 fokos acél cső ívvel.
Szerintem a legnagyobb gondot a csőben keletkező túlnyomás ami a golyó előtt jönne létre és a vákuum ami meg mögötte okozná.(bár ez vákuumozással, vagy kis lyukak fúrásával megoldható volna,de ez gyengítené a fegyvert)
Ennek akkor látnám értelmét, ha elvetnénk a rendes coilgunos 1 szolenoidos kialakítást és olyan gyorsítás lenne, mint a Tokamak fúziós reaktoroknál, azaz egy körkörös forgó mágneses tér. Ehhez elég lenne egy frekvenciaváltó amit fokozatosan felfelé állítva a golyó egyre gyorsulna. Kis méretben egyszerűen megépíthető, a csapóajtót inerciálisra készíteném el, azaz egy adott sebességnél automatikusan kiengedné a golyót.
Ezt nem tudom értelmezni "csapóajtót inerciálisra készíteném el" biztos vagy benne hogy jó szót alkalmaztál?
A terv maga hogy az ajtó magától nyíljon ki, ha a lövedék eléri a megfelelő kinetikus energiát és így "kinyissa magának" gondot jelenthet.(a fegyver hamarabb elsülhetne mint azt várná az ember vagy épp letér a pályáról a lövedék) Én a lövedék helyzete alapján nyitnám ki a csapóajtót miután az elhagyta azt, így viszonylag több ideje lenne felcsapódni vagy épp oldalra kitérni.(bár még így se sok) A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
Az inercionállis szóra rákerestem...Bővebben: Link
azaz egy automatikus tehetetlenségi rendszerű valami.. A Tokamak-s mágneses tér jó ötlet, de csak nem tudni hogy kezeli a pár femtogrammnál nehezebb anyagokat...de most nem tudok már ilyesmivel foglalkozni. Jelenleg most nem tudok tervező módba kapcsolni, az agyam mert kreatívba van és mással is szeretnék foglalkozni... |
Bejelentkezés
Hirdetés |