Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   5 / 45
(#) Sword hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Heló!

A #160371-re tud valaki mondani pár dolgot? Érdekelne ez a dolog.
(#) witti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Szerintem is jó lesz... köszike!
(#) szamóca válasza witti hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
A lepke elnevezést a karakterisztika konturjáról kapta a szabályzó, ami egy lepke szárnyához hasonlít.
Az hogy a régi lemezjátszóba milyen szabályzót használtak, hát ilyet is, meg olyat is .
Mindenesetre elég nehéz lesz megépíteni azokkal a kritériumokkal hogy,
Idézet:
„Külön tranyót vagy IC-ét amúgy sem akarok.”
és
Idézet:
„Viszont szeretném ha lenne sok mélyem, és csilingelő magasaim.”

ez a két dolog ugyanis pont üti egymást.
Nem beszélve arról hogy illeszteni is kell a fokozatokat, + a passzív hálózat miatti veszteségeket is pótolni kellene.
Ezért javaslom hogy inkább aktív elemest építs.
(#) szabi83 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Bővebben: Link

ez müxik.. összeraktam..
(#) szamóca válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
"Erről beszélek nyuszómuszó"!
Ez hagyományos,korrekt felépítésű.
A teljes keverőt megépítetted?
(#) szabi83 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Idézet:
„A teljes keverőt megépítetted?”


one ch-t, egyelőre

Idézet:
„korrekt felépítésű”

Igen, valóban ez vág és emel!!! Nem úgy, mint a többi..


Amúgy baxandall 2 ill. 3 sávos nálam nem volt jó... Sőt "Pafi" ált ajnározott és javított "Danko-s" verzió se ment. (mély és közép szabályzót, de a magas semmit se csinált)

Ez van :awink:
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Jah, lehet én szúrtam el, de az engemet már nem érdekel, az itt "#195172" belinkelt nekem megfelel!
(#) szamóca válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Bevallom nekem egyszer sikerült kétsávos működő H.szinszabályzót csinálnom.
10sávost,5sávost töbször építettem azok elsőre indultak.
Meg lennék átkozva?
Egyébként a baxandal a lepkéből lett fejlesztve állítólag
Ismerem ezt a keverőt, jó kis alkatrésztemető .
(#) witti válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Sziasztok!
Ma összedobtam a lepke-szabályzót. Tényleg így passzív alaktrészekből egy nagy kalap fos... /dehát annyira bíztam a nagy jelű pedálban.../
Nos Szabi83 amit beraktál rajzot, nekem is tetszik, egyetlen komoly szépséghibája van a dolognak... Sima trafóm van és nem szimmetrikus.
Így aztán szükségem van egyszerű jól bevált hangszínszabályzó rajzra (jó lenne beültetési és nyákrajz is)! Bass+Treble... (esetleg Mid poti).
Előre is köszi!
(#) szabi83 válasza witti hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Hello!

Ekkora áramra 1-2mA jó a 2* egyutas egyenirányítás + puffer, és van szim. táp..

És mint látod, ill. olvastad, nekem nem ment a 3 sávos, Szamócának a 10 és 5 sávos ment, abból akkor lehet formálni 3 sávosat és kész .

Üdv
(#) witti válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Köszi Szabi! Egy következő cucc majd olyan megoldást kap.
Kutattam egész éjjel rajzok után! Addig is tájékozódtam...
Úgy döntöttem a Bss rajz mellett maradok.
+18V helyett ugye csak +12Voltom van. Ezért cseréljem az R5=120K, R7=3K -ra? Esetleg R6-R8 csere kisebbre vagy ez nem is szükséges?

BC109-em nincs itthon ( csak ilyenek 2N2222A,2N3904,BC548C) + meg ezek 2N5088, 2N5089 és adatlapjuk szerint szintén hasonló npn silicon tranyók. Tehát 109B helyett melyik lenne jó? vagy valami más?
Ja és akkor ezt az hangszínt a pedálom elé vagy után tegyem?
(#) Sword hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
Üdv!
Ez a kapcsolás csak hangszín szabályzásra jó vagy az IC egyben előerősítő is?
Tehát ha ezt így megépítem és utána kötök egy végfokot, akkor....?
Van, aki már megépítette, esetleg v.mi tapasztalat?
Jó lenne egy alkatrészlista(potik értéke, hova milyen kondi kell, stb...), neadj isten egy panelterv Nem fognék bele önálló tevezgetésbe, bár ránézésre nem oly bonyolult.
(#) Sword válasza Sword hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Nos?
(#) witti válasza witti hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Itt egy sima táppal működő hangszín + hangerőszabályzó /akár gitárhoz is/.
Nem tudok róla mit mondani, mert még nem építettem meg...
(#) witti válasza witti hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Helló! Megépítettem ezt a hangszínszabályzót és tetszik is!
Viszont sajnos a basszus kevés benne... Mivel lehetne megnövelni a mélyet? Kondival és akkor melyiket kéne módosítani?
(#) witti válasza witti hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Hello fiúk! :wave:
Még mindig a megoldást keresem, miként lehet növelni a basszus poti szabályzását? Mert az nagyon gyenge.
Próbáképpen cserélgettem a kondikat, most : a C5 -ös 15n a C6-os 68n. Mintha egy árnyalatnyit másabb lenne, de semmi átütő eredmény. Arra is gondoltam, ha az R10-est kissebbre cserélem akkor megnőne annak a frekitartománynak a hangereje!? Jól gondolom? Igazából azt nem értem, hogy poti melyik oldalán is kellene változtatni az alkarészeken?
(#) witti válasza witti hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Valami ötelet a basszus növelésére? :help:
(#) Dióda válasza witti hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Szerintem pedig a mély potméter közepéről jövő 33K-s ellenálat kicsit nagy.
Valahogy érdekesen alakulhat nálad a szabályozás.

Nézd meg ennek a verziónak a rajzát úgy hogy csak a szabályozó részt nézd mert neked csak arra van szükséged és ne tévesszen meg az ic : Bővebben: Link
(#) GyuszMo válasza Dióda hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
és mit szóltok ehez:
(tudom és-sel nem kezdünk mondatot)
http://kepfeltoltes.hu/view/080509/1540656977_savos_EQ_www.kepfelto...u_.jpg
még nem szimuláltam le, de a KA2223 ic kapcsolását koppintottam le
(#) GyuszMo válasza GyuszMo hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
csináltam hozzá egy táblázatot
c1 c2 fügvényében az fo

http://kepfeltoltes.hu/view/080510/7_savos_EQ_hoz_c1_c2_R1_R2_ertek...u_.jpg
(#) gambler hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Üdv. Az lenne a kérdésem, hogy ennél az eq kapcsolásnál Bővebben: Linkezzel a módosításnál Bővebben: Linka stereo-hoz most 2 db műveleti erősítő kel?? Mert akkor teljesen felborul az eredeti nyákterv. Amit eddig rajzoltam:
Köszönöm

eq_nyak.JPG
    
(#) karpi hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
JFET-es Gitar eloerositok/torzitok

a gitar/basszusgitarnak eddig a legjobb amit talaltam es kiprobaltam,JFET-es eloerosito/torzito/hangszin "kikepzes".

Tenylegessen megjon a leutanzott csoves erosito hangja 90%-ba.
Nem akartam elhinni es csak ugy unalmamba utana epitettem a "Doctor Boogey" Mesa Dual Rectifier FET-es valtozatat , hihetetlen .
Aztan meg modositottam rajta es meg egy plusz eloerosito kerult bele hogy a Vinyage Strato-m is torzuljon rendessen.

Tobb kapcsolasi rajz van mind nagyon jok.Csak a FET-es valtozatokat dicserem.De van meg egy par mas hires torzito masolata.

Szoval , a basszusgitarnak is epitettem egy eloerosito torzitot az is kitunoen mukodik.

Az eredmeny hogy PC hangkartyaba a Line/In-en magvan a realis csoves erosito bomboltetett hangja ugy mint hangszin valamint dinamika .
Egyszeruen hihetetlen .
Megjegyzem hogy van egy "raktarra" valo torzitom ,gyari es magamcsinalta ,van ot processzorom Gitar FX (Korg Pandora, Korg GX ,Bose,Ibanez,Zoom G2 ,JackHammer,Ibanez MT10,Zoom508m,Zoom H4)

Ugyanugy jo a JFET sztereo cucban is illetve zenehalgatasra.
El kell olvasni a cikkeket es utana lehet epiteni barmilyen csoves erositot majdnem ugyanavval az ellenallas es kapacitas ertekekkel.( lenyegeben csak a "drain"/anod ellenallas mas erteku a tobbi megegyezik a csoves kapcsolas ertekeivel.)
Olcso es nagyon jo pasziv eloerosito/hamgszinszbalyozot lehet epiteni.
(#) Gery hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Van nekem a képen látható hangszínszabályzóm.
+-12V-rol megy ugye, de az egyik oldalra egy venitllátort be kell tennem, de így +11.48V és -8V lesz a táp. Mert a másik oldalra raktam fordított táppolaritással. Ez nagyon befolyásolja a hangszínszabályzót? Mivel lesz így másabb? Ha nagyon nem jó, akkor mit lehetne tenni esetleg?
(#) karpi válasza Gery hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Vagy masshonnan taplald a ventilatort , vagy taplald a -12 +12V-rol egy 12V-os stabilizator utan.Ha birja ez a tapvonal.

Gyengenek nez ki a tap ha igy leesik a feszultseg egy vantilatortol .Nincs ott valami elenallas a [+] es a [-] tapagakban ? ahonnan talpfeszt veszed.A lapon latom van 10 Ohm .Ne legyen valahol mas ilyen soros ellenallas .
(#) Gery válasza karpi hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Van a +-12V-os táp kimenetén 1-1 1000µF-so kondi és 1-1 2.2kohmos ellenállás. Nemigazán értem az utolsó mondatod. Akkor mit csináljak inkább?
(#) scooby_ hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Nekem egy olyan kéne,amin van egy basszus és egy magas hangszín szabályzó.
Létezik ilyen?
A hangerő külön lesz,vagy majd ha megtervezem a nyákot rárakom azt is.
(#) Brandyman hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Kimondottan mélyhang kiemelő kapcsolást keresek, lehetőleg TL072-re, és szimmetrikus tápra. Ha lehet egyszerűt, de határozott emelésűt...

Valami tipp?
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a BSS-es hangszínszabályzót. Először sztereóban, nyákra, majd mivel nem működött, kíváncsi voltam, hogy alapból a kapcsolás a rossz, vagy én rontottam el valamit, ezért teljesen új alkatrészekből összepókoltam... Szimpla 12V-ról hajtom, a GND-t 2k-2k-s ellenállásosztóval állítom be. Elhagytam a kapcsolás végéről a balansz-szabályzást, mert nem kellett.

A bemenő jelet egy becsatoló 100nF-dal adom neki, mert féltem a jelforrásom. A kimenetet először 10µF-dal csatoltam ki, de most az is 100nF. Ezt azért raktam be, mert hátha a kapcsolási rajz szerinti két db. egymással szembefordított 10µF kondik nem polarizált kondit akarnak helyettesíteni...

Egy dolog jutott eszembe: Van a mellékelt kapcsolásom, amin a bemenet is, és a kimenet is a szimpla táp földjére csatlakozik, és nem pedig a virtuális földre. Ekkor átkötöttem a hangszínszabályzó be- és kimenet földjét is a szimpla táp földjére, de ekkor sem működött megfelelően... A mellékelt előerősítőt megépítettem, tökéletesen működik...

Leírom a hibajelenséget: jelforrás->hangszín->erősítő a felállás. hangszín nélkül normál hangerővel szól az erősítő. Hangszín beiktatásakor, táp nélkül kb. 1/3 hangerővel szól, ami úgy gondolom nem gond. Táp bekapcsolásakor pedig a hangerő még tovább csökken, és torzul is. A potik csavarására semmit sem reagál a műveleti erősítő... Nem melegszik semmi.

Talán a kapcsolásban lehet hiba? Már rájöttem sokszor, hogy a BSS egy igénytelen oldal, de ezt a kapcsolást még régebben vettem onnan, és azt hittem, ezt talán nem tudják elrontani :S

A hiba okára tippeket elfogadok, vagy ha csak annyit írtok, hogy a kapcsolás teljesen rossz, vagy a be- és kimenet földjét rontottam el, stb, akkor már tudom, hogy merre induljak el. Addig is próbálkozok, ha tovább jutok, leírom a hiba okát. De először szerintem összehasonlítom a Witti által megépített kapcsolásirajzzal a BSS-es rajzot!
Üdv!
(#) Kovidivi válasza Gery hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
A led fordítva van szerintem... A +12V-ra csatlakozik egy 1.5k-s ellenálláson át a katódja...
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Hm. Hát ez elég gyors volt... Az invertáló és nemivertáló láb a KAPCSOLÁSI rajzon fel van cserélve :S Ondorító! Mindjárt írok is BSS-nek! Egyébként elég csúnyán szabályoz, nem is tudom, melyik potit tekerem, a magasat állítót, vagy a mélyet? Szóval számomra BSS extramegbízhatatlan! Köszi Szabi83 a linked a keverőről, az gondolkodtatott el! Szép Estét!
Következő: »»   5 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem