Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2043 / 2508
(#) reloop válasza imre59 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Üdv! A jelenség arra utal, hogy az alacsony bemeneti lezáró ellenállás megszűntével az erősítő gerjed, tehát nem stabil. A jelenség mögött kiszáradt tápszűrő kondi épp úgy állhat, mint értékvesztett kerámia kondenzátor. Persze ezen kívül is lehet számos oka.
Megnézhetnéd, egy csatornára szűkíthető-e a hiba. Ehhez a hangerő poti csúszkájáról jövő ágat kösd testre, egyik, majd másik csatornánál.
(#) luigi71 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok ismét.Az mit jelent ha az erősítő pufogó hangot ad ki semmi mást?Az ic mehetett ki? Eddig szólt aztán elhallgatott.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) luigi71 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Tudna valaki segíteni?
(#) Gafly válasza luigi71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Igen.
Puffogó MP3 tartalmat adsz neki?
(#) luigi71 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
eddig szolt majd búgott. Levettem a tápot visszaraktam és a hangfalban csak halk pufogások vannak.Hmm szer ic.Ja egy tda 7266l ről van szó.
(#) latyakosa válasza Primary hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Szubjeltív, de szerintem a jó nyáktervre készült TPA3116D2-nak jobb hangképe van mint az örgecske TDA2050-nek. A TDA-nak ráadásul +--s táp kell a TPA kimenete eleve hidalt ezért egyszerűbb táp is jó hozzá. Arról ne is beszéljünk melyik mennyi hőt fejleszt vagy gerjed. Ha TDA2050-n gondolkozol inkább az LM1875-t javaslom. Azonos lábkiosztás de másik klub a hangzásképe alapján
(#) latyakosa válasza luigi71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Tápfeszt miből kap ?
(#) latyakosa válasza imre59 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Fotózd körbe jó minőségben, több szem többet lát!
(#) luigi71 válasza latyakosa hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
egy volt laptop töltőről, de próbáltam sima 5 voltos telefon töltővel is.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) pjg válasza luigi71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
A töltőkben nincs elegendő puffer.
(#) luigi71 válasza pjg hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
De eddig szolt szépen.
(#) latyakosa válasza luigi71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Akkor lehet, hogy az örök vadászmezőkre küldted ha 19-20V-s az a laptop táp.
(#) luigi71 válasza latyakosa hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Hát 14volt 1.43A 20wats.Lehet sok volt neki?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) luigi71 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Mindegy építek másikat.
(#) latyakosa válasza luigi71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Inkább azt mérd meg, hogy ennél a töltőnél a tápfeszültség mekkorát esik amikor pattan a hangszóró vagy keress egy 20-30W-s trafót kb 9-11VAC szekunder feszültséggel, graetz egyenirányíva, polaritás helyesen rákötve az erősítőre pattog-e még.
(#) luigi71 válasza latyakosa hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) newDesigner válasza newDesigner hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Üdv!

Ismét a B&O tv erősítő. Valaki legyen szíves!
Találtam az előerősítőn lévő ic-vel kapcsolatban a LF347N tipusszámhoz egy Texas Instrumental data sheet-et. Ebben elvben lehet váltófunkció, de ez nem igazán az én asztalom.

Talán köztük van a megfelelő.

Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) latyakosa válasza newDesigner hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
4 műveleti erősítő. Kellene a hangváltóhoz a passzív alkatrészek.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) reloop válasza newDesigner hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Üdv! A kapcsolás visszafejtésénél egyszerűbbnek tartom a csatornák átvitelének megmérését. PC hangkártya és Arta segítségével szoktam végezni.
Mondjuk, ha a puszta kíváncsiságon túl be is szeretnél avatkozni, akkor rajz hiányában úgysem úszod meg a visszafejtést.
Rajz birtokában már elvégezhetőek a számítások, az RC alkatrészek ismerete ezért fontos. Ma már a sávszűrő számítások képletével sem kell feltétlen tisztában lenni, elég bevinni a rajzot egy áramkör-szimulátorba és az megrajzolja az átvitelt, sőt még a fázistolást is. Ez utóbbiakban bizton számíthatsz segítségre a fórumon.
(#) Primary válasza latyakosa hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Kimondottan a képen látható TPA3116D2 panelre gondolok. Táp mindenképpen egy kapcsolóüzemű táp lenne.
(#) newDesigner válasza reloop hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Tisztelt latyakosa és reloop!

A mellékelt datasheet a 12. oldalán ismerteti a váltófunkcióját.
Viszont én egy hangfalat akarok építeni, néhány passzív váltós társával együtt, amihez ki akarom deríteni a gyári váltókarakterisztikát.
Ez egy elektronikai hulladékgyűjtőből kimentett alkatrész, aminek a tápfeszét sem tudom és kondi is van elpukkanva rajta. Talán a service manualból kiderül. Addig csak a rajzolgatás marad.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017

lf347-n.pdf
    
(#) latyakosa válasza newDesigner hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Ezt a kapcsolást bármelyik műveleti erősítővel megépítheted. A passzív elemek nincsenek benne a tokban. A 10-k oldalon van egy bekezdés ezzel a felütéssel "Typical Applications" amit nem szakszerűen fordítva annyit tesz, "mire is lehetne használni" a gyártó termékét.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
(#) reloop válasza newDesigner hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Íme a hangváltó kapcsolási rajza. Ahogy időm engedi kisilabizálom az értékeket és megrajzolom a csatornák átvitelét.
(#) luigi71 hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Sziasztok ! Megint kellene egy kis segítség.Nem bírom megszólaltatni ezt a kütyüt.Elakadtam a ST-BY meg a MUTE nál. Itt a kép légyszíves segítsetek mert már falra mászok.
(#) luigi71 hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Ja meg légyszíves valaki mondja már el ,hogy mi az a S_GND, PWGND, SVR.Ja és a lefele mutató nyilak hova kapcsolódnak? Előre is köszönöm.
(#) newDesigner válasza latyakosa hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Tisztelt latyakosa és reloop!

Hálás köszönet. Én vakon vagyok az elektronika eme területén - hát igen - mint Stevie Wonder.

Másfelöl, ha mondjuk egy TDA7293 datasheetje alpján elkészítem a PCB-t, akkor van egy táp nélküli erősítőm?

reloop: Mégegyszer köszönet a fáradozásért.
(#) newDesigner válasza luigi71 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Az S_GND, ami a háromszög: az a signal ground. Ez az alacsony feszültségű föld, amit elszeparálnak a nagyfeszültségű testtől. Angolul itt találsz leírást.
(#) Gafly válasza luigi71 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Idézet:
„hogy mi az a S_GND, PWGND, SVR.Ja és a lefele mutató nyilak hova kapcsolódnak?”

- Signal GND
- Power GND
Lásd egypont földelés...
Adatlap.
Idézet:
„To semplify the application, the stand-by pin can be connected directly to Ground. During the ON/OFF transitions
is recommended to respect the following conditions:
– At the turn-on the transition mute to play must be made when the SVR pin is higher than 2.5V
– At the turn-off the TDA7495S must be brought to mute from the play condition when the SVR pin is
higher than 2.5V.
MUTE St-BY OPERATING CONDITION
H H STAND-BY
L H STAND-BY
H L MUTE
L L PLAY”

Stand-by mehet egyből a GND-re.
MUTE-t akarod használni? Ha nem, akkor hasonlóképpen...
(#) reloop válasza newDesigner hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Amennyiben helyesen olvastam le az értékeket és jól követtem a rajzot, akkor a keresztezési frekvencia 4500 Hz és a szűrők negyedrendűek(!).
(#) kameleon2 válasza newDesigner hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Igen, jól látod a dolgot. Ez még csak egy végfok panel. Sem bemenetválasztód, sem kijelződ, sem tápegységed, sem dobozod nincs hozzá. Azt mind meg kell csinálni. Ezért van itt a HE-n külön erősítős, előlapos, kijelzős, tápegységes és dobozos topik is . A végén ha elkészül a mű, lehet benne gyönyörködni a "Ki mit épített?" topikban. Aztán jönnek a vélemények, ellenvélemények - értékelések. Persze nem maradhat ki a hangfal (hangszóró), és a hangfalkábel, interkonnekt kábel sem, amire szintén van itt nem kevés információ. Ezért önálló szakma ez is .
Következő: »»   2043 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem