Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok. Arra keresném a választ, hogy mi a metódusa egy új program égetésének, ha már van rajta egy. Előbb törölni kell a program memóriát, vagy csak simán rátöltöm. Sok cikket elolvastam de erre nem igazán térnek ki sehol konkrétan. Mivel nem vennék programozót, és a laptopon nincs megfelelő port saját égető készítéséhez, egy RaspberryPi-t használnék LVP-vel. Ha azzal felrakok egy bootloadert akkor már megy USB-n az égetés. A másik kérdés, hogy bár ajánlott a kódvédelem a boot területre, de ugye nem feltétlen szükséges? Ha mégse sikerülne az égetés, akkor már felejthetném az LVP-t. A célszemély egyébként egy PIC18F4550. (Első PIC kísérletem)
Az új program feltöltése mindig törléssel kedődik, legalábbis a gyári programozó úgy csinálja.
Idézet: „CP rá volt kapcsolva a CPD nem. Ilyenkor nem lehet sehol semmi változtatást eszközölni jól gondolom ?” A programozási specifikáció szerint az adat EEProm kiolvasható, ha a CP be van kapcsolva, de a CPD nincs. Nem tér ki arra az esetre, hogy az adat EEProm módosítható-e ICSP segítségével ilyen esetben.
Köszönöm. Akkor elméletileg bízhatok benne, hogy a Raspberryre írt program is ezt fogja tenni. Kipróbizom, és meglátjuk.
Ha komolyan érdekel a téma érdemes egy pickit-be beruházni, nem feltétlenül kell eredetit venni.
Nem tudom, merre találtál valami blogot egészében, hogy valaki kezedbe adja a raspot is, a programot is, és videót is készített róla, hogyan rakd egybe, hogyan használd, de a legtöbb blog gazdája nem annyira okos, mint hiszi magáról. Néha egészen hihetetlenül figyelmetlenek (és még ostobák is belátni, hiába ír rájuk az ember). Szóval ne szontyolodj majd el nagyon, ha minden baja lesz a kísérletnek. Nem lehetetlen egyébként összehozni, de valószínűleg szükséges lesz a programozás részleteibe neked magadnak beletanulnod. Van róla pdf, mi mindent kellene buksiba gyömöszölni (bizony nem keveset). Kezdésnek talán ezt: Bővebben: Link
Üdv!Egy ds1307 rtc-t szeretnék feléleszteni pic16f877A-val C-ben több kevesebb sikerrel.Az a jelenség , hogy kiküldöm i2c-n a 0XD1 (RTC címe + olvasás parancs) címet utána kiküldöm mondjuk a 0x00-as címet , hogy onnan szeretnék olvasni.Ezután elvileg vissza is küld egy értéket az rtc , de az folyamatosan csak egy 1-es érték.A furcsa az , hogy már a 0xD1 kiküldése után nem is küld Ack jelet az rtc. Logikai analizátorral megvizsgáltam a kommunikációt amit mellékeltem.Itt található a kód:
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
Raspi már volt itthon, azért gondoltam, hogy elsőnek megpróbálom azt használni. A blog amit találtam nem egyezik a fejlesztővel, így azt feltételeztem, hogy az illető már kipróbálta, és így már van egy megerősítésem. Persze csak egy, ami igen kevés, de én is úgy gondoltam, hogy talán nem lehetetlen,és megér egy próbát. A B terv egy pickit vásárlás.
Ha esetleg valakit érdekelne itt a fejlesztő oldala:project:pickle
Az Assemblerben lehet a Config értékeket egy rövid bit sorral elintézni.
Van-e erre lehetőség a Hi-TECH PICC Lite-ban is? Ha van mi a szintaktikája?
PIC16F1847:
Így azért olvashatóbb, mint a hex érték. A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
A 0xD1 kiküldése olvasást jelent, ezért utána már nem küldhetsz ki regisztercímet!
A helyes sorrend: 0. Start feltétel generálása 1. 0xD0 kiküldése (eszközcím és Write mód) 2. 0x00 kiküldése (a regiszter címe) 3. Restart feltétel generálása 4. 0xD1 kiküldése 5. olvasás és nyugtázás küldése (ahányszor kell, utolsó bájtnál negatív nyugtázás) 6. Stop feltétel generálása
Sziasztok!
Lehet nem itt kellene érdeklődnöm, hanem egy másik topicban. PIC-es hőmérsékletmérőt szeretnék készíteni, mellékeltem az érzékelő adatlapját. Meg lehet oldani a hőmérséklet érzékelő kalibrálását, ha nem egészen lineáris a jelleggörbéje? Tudom a "DS18B20" és az "LM 35" egyszerűbb lenne, de nem egyszerű a beépítésük. Előre is köszönöm a segítséget.
Hello! Miért ne lehetne? Ez, programozási kérdés, amit a PIC-es topikban kellet volna feltenni. Megméred az ellenállását (kiszámolod) és egy táblázatból korrigálod az értéket . Köztes értéket lineáris interpolációval lehet számolni.
Helló Proli!
A "PIC programozás" topicra gondoltál? Idézet: Hatalmas mértékben nem. 0 és 10 fok között kb. 3000 Ohm, 90 és 100 fok között kb. 50 Ohm. Mindkettő 10 fok eltérés. „ha nem egészen lineáris a jelleggörbéje?”
Köszönöm Hp41C !
Idézet: „Idézet: „CP rá volt kapcsolva a CPD nem. Ilyenkor nem lehet sehol semmi változtatást eszközölni jól gondolom ?” A programozási specifikáció szerint az adat EEProm kiolvasható, ha a CP be van kapcsolva, de a CPD nincs. Nem tér ki arra az esetre, hogy az adat EEProm módosítható-e ICSP segítségével ilyen esetben.” CP be CPD ki esetében a PIC chippek 2 osztályra sorolhatóak ? 1.ha ICSP úton eeprom módosítható más elváltozás nélkül 2. ICSP úton eeprom írásakor a futtatott állomány elvész Ha így lenne jó lenne listát olvasni róla melyhez ne tervezzünk eeprom módosítást ha a config bitek úgy állnak, mint ahogy írom.
A PIC C Lite fordítót tanulgatom.
Most épp a nyomógombra (RB4, RB5, RB6) felgyulladó Led-et próbálom (RB0, RB1, RB2 ). Az alábbi progi működését nem értem. Nem nyomom meg egyik gombot sem és az RB2 lábon lévő LED folyamatosan világít. Miért? (Csak a lényeges részt írom) void main() { TRISB=0b01110000; // PORTB 0,1,2,3,7 lába OUTPUT, 4,5,6 láb INPUT RBPU=0; // PORTB felhúzva +1-re OSCF=1; // Belső RC oscillátor sebessége 4 Mhz, ha OSCF=0, seb 48 kHz do { if (RB4==0) RB0=1; else RB0=0; if (RB5==0) RB1=1; else RB1=0; if (RB6==0) RB2=1; else RB2=0; }while (1); } Ha valaki rávilágítana a megoldásra. megköszönném. A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
Szia!
Lehet akár hardveres hiba is, de milyen kontrollerről beszélsz ![]()
Az, hogy a LED folyamatosan világít, nem jelent semmit. A LED másik lába hova van kötve?
Üdv!Valaki tudna segíteni abban , hogy a DS18B20 vajon miért nem küldi az adatot?
Először csak próba miatt ki akarom olvasni a scratchpad-et , de sajnos nem akar vissza küldeni adatot. A kód itt található:
Logikai analizátorral is megvizsgáltam , az a képen található.
Vagy ellenőrzés : ha LED nincs bekötve még, akkor a majdani LED negatív pólusára biztosíts
a pozitív lábához képest még pozitívabb potenciált. Ha ez megvan akkor eleve nem világíthatna. pld mcu GND hez mérten LED+ +2.5V és mielőtt bekötnéd méred a +5V ot logic1 . Ha megvan kösd rá létezhetetlen, hogy világítson. Ha kimenetetnek megparancsolod a logic0 át már kell világítania. Viszont ha a felhúzóellenállással is logic0 ád van akkor vagy nem sikeres a port beálllítása vagy már hibás lett. gondolom én mint amatőr
Megnéztem a PIckit2 programját (PICkit2 V2.62).
Amennyiben a program memória le van tiltva (a kockában a Program memory mellett nincs pipa), a programozó nem törli a kontrollert, az EEProm memóriát kezeli csak. Amennyiben az adat memóriát (ICSP -n történő) módosítás előtt törölni kell, csak az adat memóriát törlő script -et használja. Csak azoknál a típusoknál lehet probléma, amely megkövetelik a törlést, de az adat EEProm nem törölhető függetlenül.
Szia!
A 1-wire protocoll Master-Slave alapú, csak úgy fogsz kapni adatot, ha olvasod ( a masternek kell az olvasáshoz az időszeleteket kijelölni !), "magától" nem fog biteket adni !!!
Kösszi
Pickit2 tehát PIC16F946 nál tuti nem törli a program memóriát ha csak az EEProm van bepipálva továbbá CP-ON CPD-Off esetben sem. Sajnos mindkettővel küszködtem és amikor sikeres volt a felismerés akkor pont a Pickit3 al volt kötve és a csak eeprom pipával párszor olvastam majd verified is párszor majd az eepromban elírtam 1 byteot ezt ellenőriztem sikeres volt majd visszaírtam ahogy volt ezután élettelenné vált a PIC. a config se lett módosítva vagyis az első olvasás config és eeprom szempontból azonos. A program memory 1000%, hogy nem volt bepipálva. Lehet hogy a Pickit3 másképp csinálja ezt ? Idézet: „Pickit2 tehát PIC16F946 nál tuti nem törli a program memóriát ha csak az EEProm van bepipálva továbbá CP-ON CPD-Off esetben sem.” Nem egészen. Pickit2 tehát PIC16F946 nál nem törli a program memóriát ha csak az EEProm van bepipálva CPD-Off esetben. CPD-On esetén törli a kontrollert - minden területét!
Kössz
pk2 vel ok Ha tudnám, hogy pk3 se törli ki a program memóriát, akkor visszakérném a panelt hátha más gond miatt nem hajt végre semmit. Már +5V ra indult a kijelző és zugott a motor is. Neked van PK3 ?
A PK3 a bejelölt memóriát kezeli. Akár egyiket, akár másikat vagy mindkettőt, tehát törlés/írás esetén a jelöletlen nem változik.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |