Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » METEX műszer
 
Témaindító: petyes, idő: Feb 17, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 9
(#) mugab válasza subi hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
No sikerült szétszedni. Maga a forgatógomb marad a helyén, a sárga keréknek kell lejönnie a panelekkel együtt hátrafelé. Igazság szerint valami L alakú tárggyal kéne lehúzni, pont nem úgy ahogy a képen van...
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2014
(#) Jeszi1 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
A minap hozzájutottam egy eredeti Metex ME-6000 típusú multiméterhez,és erről kérném a véleményetek.

Jó műszer? Megbízható,strapabíró,pontos?
Esetleg ha van valakinek Használati utasítása azt küldje már el legyen szíves nekem ,mert nagy segítség lenne az összes funkciója pontos kihasználására.Vagy linkele be a hozzászólásokban.

Előre is köszönöm szíves figyelmüket.

Köszönettel József
(#) Jeszi1 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Nos ezek a specifikációi,de nekem a teljes használati utasításra lenne szükségem.
Kérem azt akinek van küldje már el nekem,nagyon hálás lennék érte.

Köszönettel József
(#) nedudgi válasza Jeszi1 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
20 másodperc guglizás megéri, hogy hálás legyél.
(#) Jeszi1 hozzászólása Okt 4, 2014 / 1
 
Szóval a specifikációja megvan Köszönöm.

Részletes Használati Utasításra lenne szükségem .
(#) nedudgi válasza Jeszi1 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
(#) Bluesman444 hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Nekem van egy Metex M3800 müszerem.Kb.2x akkora értékeket mér mint a tényleges érték/egyen-váltó fesz,dióda/.Van ötlet a javitásra?
(#) robin112 válasza proba hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Szia!

Már nem aktív a link, feltennéd újra?

Üdv
(#) JZoli hozzászólása Ápr 7, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy Metex M-4650 CR típusú multiméter ami feszültségméréskor sokkal kevesebbet mér mint ami a tényleges érték. Mi lehet ennek az oka? Találkozott már valaki ilyen hibával? Megtaláltam a neten a rajzát, de alkatrészértékek nincsenek rajta. Nincs valaki akinek esetleg a szervizdoksija meglenne?
(#) gcsabee hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy Voltcraft 3650B műszerem, ami egy átnevezett Metex 3650B. Az a problémája, hogy a frekvenciamérésnél végtelent mutat, vagy valótlan frekvenciaértéket. A többi méréshatárban rendesen mér. Találkozott már valaki ilyen problémával?
(#) doboz hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Sziasztok!Van egy METEX M-3870D műszerem.Nem tudnátok megmondani,hogy az induktivitásokat hogyan tudnám mérni vele?
(#) doboz válasza doboz hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Esetleg magyar nyelvű kézikönyvet hol találok hozzá?
(#) nedudgi válasza doboz hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Méréshatárt beállítod, és a mérőzsinórt a COM és a V csatlakozóba dugod. Megnyomod a bekapcsológombot, és a mérőzsinór két szabad végét az induktivitáshoz szorítod. Kész.
(#) doboz válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Köszi!
(#) fulcsii hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
Sziasztok!
A METEX ME-21 em van. Ez ugye képes arra, hogy PC re ha rádugjuk, akkor lehet menteni vinyóra a mérési eredményt. Vagy is regisztrálni. Nos Win10-em van. dos boxot felraktam, progi megy is. A pc hez vettem egy usb rs232 átalakítót, be állítottam com1 nek. de mikor indítom a progit, azt mondja nem csatlakozik hozzá műszer. Valakinek van ezzel tapasztalata?
(#) eSDi válasza fulcsii hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Üdv!

Biztos jól kötötted be? A beállítások jók? Illetve az is lehet, hogy dos box alól nem kap hozzáférést a program a porthoz. Ha a processzorod támogatja a virtualizációt, akkor egy virtuális gép alól mennie kell, ha nem lesz más megoldás.
(#) fulcsii válasza eSDi hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Szia!
Hát, bekötni nem kell, mert usb, plusz RS232 csati van!
Ezt a virtualizációt honnan tudom meg?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2017
(#) SzervízMacska válasza fulcsii hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Jó eséllyel, mint nagyon sok más periféria, ami annak idején com és lpt portokhoz készült, nem fog menni. Klasszikus példa erre a jdm programozó készülék. De egyébként sem praktikusak ezek a multik mérésadat gyüjtésre, mivel néhány perc után kikapcsolnak. Illetve annak idején azt tapasztaltam, hogy mérni is csak nagyon ritkán hajlandóak ebben az üzemmódban - tehát gyakorlatban használhatatlan. Nem tudom, mi a célod, de szinte biztos, hogy csak az idődet fecsérled vele...
(#) eSDi válasza fulcsii hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
De nagyon nem mindegy, hogy a kábel amivel összekötöd az egyenes, vagy keresztbe kötött. Ez a müszer doksijából ki kell hogy derüljön. A proci típusát bírod a Googlebe és többnyire megtudja mondani. Intelnél ilyesmit kell keresned:
Intel® Virtualization Technology (VT-x)
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT)
De biosban is engedélyezve kell legyen. De mielőtt nekifogsz, kösd össze az RXD-TXD pint az RS232-n majd valami dos boxban is futó terminál programmal ellenőrizd, hogy a kiküldött adat visszajött e. Ha visszajön, akkor a beállításaid nem jók a műszerhez.
(#) SzervízMacska válasza eSDi hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Ezekhez a multikhoz speciális kábel való. Egyik vége tüskesor, a másik meg a com porthoz való. Gyárilag tették a dobozba, és egyik felét sem lehet rosszul bedugni. Még a dos-os program is mellékelve volt floppy lemezen.
(#) fulcsii válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Ez igaz!
Nos az a kábel valóban nincs most itt!
(#) fulcsii válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Szia!
Ezt a műszert, hosszú éveken keresztül használtuk. Akár napokig is ott lehetett hagyni. Win XP vel is működött. Csak azokon a gépeken volt RS232 port. Ma már nincsen a laptopokon. ezért kellene valamit kiötleni. Arra amire nekem kell tökéletes lenne. Bebizonyítani az Áramszolgáltatónak, hogy túlfeszültség van időnként! Nagyjából az okát is tudom, de bebizonyítani nem.
(#) granpa válasza fulcsii hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Off Én ilyen esetben (10-en éve) a Fogyasztóvédelmen keresztül támadtam meg az E-On-t, 3 napon belül felszerelték az oszlopra a mérőjüket, és valóban úgy volt, ahogy én mondta, írtam nekik. Azóta helyreállt (ez a része), mert az új bekötéseknél jobban figyeltek a terheléselosztásra. Off.
(#) fulcsii válasza granpa hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Hát, én addig nem teszem, míg 100 százalékra nem tudom.
(#) bbb válasza fulcsii hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Szia!
Az egy dolog, hogy felraktad a dosbox-ot és feltelepítetted a soros portot a host oprendszeren, de a dosbox konfigurációjában is beállítottad, hogy használja azt a portot? Önmagától nem fogja tudni, hogy neki használni kellene... Hasonló probléma és a topikban megoldása a linken.
(#) SzervízMacska válasza fulcsii hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Nem tudtam, hogy mire kell, azért írtam le a személyes tapasztalataimat. Igaz, nekem 3860, meg 4650 van, ha jól emlékszem. Rég láttam őket.
Viszont ettől függetlenül nem sok esélyét látom, hogy ezek az adapteres megoldások működjenek. De próbáld ki, amit tanácsoltak, hátha összejön.
(#) fulcsii hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Mindenkinek B.Ú.É.K!
És köszönöm a segítséget! Működik a dolog. Ha valakit érdekel elmondom szívesen hogyan!
(#) nedudgi válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Ne kéresd magad. Most még friss az emlék, ha valaki később rákeres, megtalálja.
(#) Teaway válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Lehet, hogy már sosem tudjuk meg . . .
(#) bitmixer hozzászólása Márc 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Metex M-3650 műszerem ellenállásmérés módban bolondságokat mutat. Üresjárásban is túl nagy fesz jön ki belőle, pl. 200-2k-20k állásokban egyaránt 0,80V. Tuti, hogy ez nem OK. Az Elektrotanyán megtaláltam a kapcsrajzát, de a tárcsás kapcsolóról nem lehet kideríteni, hogy ki-kivel-van. Így baromi nehéz lesz javítanom. Ismertek olyan rajzot, amiből kiderülhet az ellenállásmérés útja?
Kösz, üdv.
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem