Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 135
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Én csináltam már, de ezt a tipust nem ismerem, de biztos, hogy nem fizetnék egy vasat se egy sim kártya életbe tartásáért ha van élő wifi hálózat
Bővebben: Link
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Hello! Én is most ismerkedem ezzel a panellel. (Szándékom, hogy 433 MHZ RF vevővel is ellássam..remélem sikerül)
A hatótávolság szempontjából a WiFi a legrövidebb, kétlem, hogy egy "száguldó" kocsiból néhány háztömbnyire a kaputól képes lenne működni.
A GSM-mel meg ugyebár akár a világ másik feléről is kinyitható a kapu.
(#) mraulajos hozzászólása Dec 17, 2017 /
 
Hali!
A mellékletben szereplőből már többet beszereltem. Amit linkeltem, kedvezőbb az ár, azért érdekelne.
Igen, - ezzel a módszerrel szinte nincs távolság.
(#) Remci hozzászólása Dec 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Hoztak hozzám egy Eco2i vezérlést, amin a pirossal bekarikázott részen látható két égett légypiszok. Nincs véletlen valakinek elfekvőben egy ilyen vezérlése, amin beazonosítható lenne hogy miféle értékű alkatrészek lehettek ott? Gondolom kondi,meg ellenállás,de milyen?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) hapci hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Szervusztok!
A KIT-ASTER-Q36 kétszárnyú kapunyitóm nem áll vissza az alaphelyzetbe, a gyári beállítással is minden nyitásra egy kicsit nyitottabb véghelyzetekbe jut.
Bár a készülék most lett üzembe helyezve, de várt vagy tíz évet, hogy a kapu is helyére kerüljön. Minden más - úgy tűnik - jól működik, de emiatt nem használható rendeltetésszerűen. Mi lehet az oka az aszimmetrikus mozgásnak?
(#) Gafly válasza hapci hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Ennek a leírásnak ezt a részét megcsináltad?
Idézet:
„Amikor helyesen muködnek a szárnyak, oldja ki mindkét motor kuplungját!
Mindkét kapuszárnyat csukja be!
Zárja vissza mind a két motor kuplungját!”
(#) uniman válasza hapci hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Hello! A "gyári" beállítás helyett a helyszínen kell "belőni" a paramétereket.
Sajnos a legtöbben elfeledkeznek arról, ami a dokujába is bele van írva: szükséges a végállásokhoz mechanikus ütközőket felszerelni.
Ez úgy is megolgható, hogy a motorok a max. kinyitott helyzetükben kerülnek felszerelésre, miközben a kapuszárnyak a megkívánt végállásokba vannak beállítva.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2017
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Idézet:
„A hatótávolság szempontjából a WiFi a legrövidebb, kétlem, hogy egy "száguldó" kocsiból néhány háztömbnyire a kaputól képes lenne működni.”

A wifi switch-nek egy élő wifi hálózaton kell lennie hatókörön belül, amire rá kell tanítani, a te telefonodra meg egy applikáció megy és mobilnetről akár kenyából is kapcsolgathatod ingyen, nem kell azon a hálózaton lennie a telónak.
Még az impulzus üzemmódot kéne valahogy megoldani, mert jelenleg on-off állás van csak.
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Úgy igen...azonban pl. nálam nincs sem mobilnet, sem lan kábel, de még csak router sincs, csak egy usb wifi vevő "stick"...a többi nem publikus.
Köszönöm válaszodat.
(#) hapci válasza Gafly hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Igen, ez a leírás a minta. Próbáltam több beállítást, de nyitás irányban valamivel mindig többet ment, mint visszafele. Végül - biztos, ami biztos alapon - visszatértem a "gyári beállításhoz", mivel az majdnem megfelelő is volt a teljes nyitáshoz, de ezzel sem ment teljesen vissza, egyre nagyobb lett a távolság az ütközőig.
(#) hapci válasza uniman hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Azt hiszem, ez lesz a nyerő!
Az ütközőknél így a motornak kell megenni a különbséget, de úgy tudom, kibírja a lassú fázisban. Nem igazán tetszik, de megoldás.
Köszönöm a segítséget!
(#) Attis 79 hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
Szép napot minden szakinak.Boldog karácsonyi ünnepeket .Egy kérdésem lenne ,A távirányítos kapu csak közelről müködik.Van kettő táv... de mind kettő csak közelről nyitja .villogó sárga lámpába szerelt antenna van beépítve.Eleinte akár 30 m röl is müködöt most már csak 2-3m nem tudom hogy mi a baj ,hol keresem a hibát.Protecor kit 3. Kétszárnyú a kapú.Segitséget elöre köszönöm .Szép napot kívánok .
(#) dokidoki válasza Attis 79 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Szia. Nagy esély van rá, hogy valami zavar van a vételben. Ez lehet külső eredetű, valami beragadt kapucsengő, vagy bármi 433MHz eszköz. Vagy esetleg beázott vagy megszakadt a kapunyitó koax-vezetéke ...
(#) zsoltee0001 válasza Attis 79 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Hello.
Nezd meg a vezerlesrn belul hogy nincs e beazas.
Ill. Kosd ki az antennat es probald ugy vagy esetlrg egy vezetek darabbal 17cm.
Udv
(#) uniman válasza Attis 79 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Hello!
Ugyanezzel a gonddal kerestek meg pár napja. Ez is Proteco, az egyik napról a a másikra megszűnt működni a megszokott távolságról mind a 4 távirányító. Csupán 1-2 méterről működnek.
A szép az, hogy ezzel egyidőben a szomszédja is pont így járt...
Én az RF modul cseréjét tervezem náluk, bár elérhetőbb megoldásnak tűnik egy külső univerzális RF vevőegység beépítése...

Bennem is felmerült, hogy a talán a közelben üzembe helyeztek valamilyen RF frekin működő készüléket.
De mivel van egy Q36-os vezérlőm, azzal megtudok majd győződni a távirányítók működőképességéről...de majd csak jövőre.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2017
(#) Attis 79 válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Az eredeti antenna is ezt produkálta.Utánna vettem a vilogot.De nem oldotta meg a problémát az sem.
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Jo volna valami egyszeru muszer ami kijelzi ebbe a savba a radio zavarast es akkor elkerulheto lenne a sotetbe tapogatozas.
Udv
(#) Attis 79 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Köszönöm .Ezeket már kiprobáltam .a kis kábel valamennyit segített ,ezért vettem a vilogot.De mikor be szereltem akkor nem javult .
(#) Gafly válasza Attis 79 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Nekem kétszer volt ilyen problémám:
- Elsőként kiderült, hogy az antenna kábelt nem sikerült a csatlakozóba bekötni, csak odadugni. Megoldás: Bekötés után minden vezetéket meg kell rángatni. De ez néhány évig eltartott, mire kiderült
- Második esetben Vaurél, a kutya megrágta a kábelt. Megoldás: Nincs

Mondanám, hogy szokás szándékosan is zavarni a vételt, de akkor azt nem ott, és nem így.
Egyébként meg ahogyan dokidoki írja.
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
A 2.-ra a megoldás hogy vagy behúzod a vezetéket fém hajlékony zuhanycsőbe, vagy bekened jóerős csípős paprikával. Be szokott válni.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2017
(#) Attis 79 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat ötleteket .Mindennel próbálkozom .Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek .
(#) mraulajos válasza Attis 79 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Hali!
Nagy valószínűséggel erről a vevőről van szó. Sok ilyen probléma került már a kezembe. Nem lehetett rajta segíteni csak ezzel. Ez nekem mindíg megoldotta a problémát. Szeintem nem sikeresek azok a vevők amit említettem/linkeltem.
(#) Attis 79 válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Köszönöm a választ .utána nézek .
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
Nekem most ilyen van Bővebben: Link
Téglafal háta mögül egy db vezetékdarabbal 150m távolságból veszi, mire odaérek kocsival már nyitva a kapu, nagyon meg vagyok elégedve, sokkal jobb széria, mint az előző nice dobozos és megbízhatóbb is. apró bökkenő, hogy külső vevőként esetén egy kiegészítő panal kell, mert, hogy 5volttal dolgozik.
(#) Attis 79 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Köszönöm .Jó ötlet amit linkeltél .Szerintem ez a megoldás .
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Hali!
Igen! Ilyen is voltmár a kezemben. Ennyi kevéske bökkenője, de ez megoldható.
Idézet:
„apró bökkenő, hogy külső vevőként esetén egy kiegészítő panal kell, mert, hogy 5volttal dolgozik.”
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Én ezt az univerzális RF vevőegység-et szoktam használni, azonnal használatba vehető, megbízható és olcsó (talán ez az egyik legolcsóbb vevő a magyar piacon)...és eléggé sokféle távirányító jelét "megeszi". Pontosabban ezidáig még nem találkoztam olyannal, amihez nem lett volna jó. Van 3 csatornás változata is...de 2 CH-s nincs.
Az a Nice ugye nem univerzális ? Csak a saját ugrókódos Nice távirányítóval használható...vagy rosszul tudom?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Igen, ebből is beüzemeltem mát többet. Nem rossz. Én akkor is a BENINCÁ ra ra esküszüm, igaz az ára is húzósabb.
(#) mraulajos hozzászólása Dec 25, 2017 /
 
Hali!
Szerintetk érdemes ezért pénzt adni?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Leírása ez lenne...vedd meg és majd elmeséled milyen. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
Következő: »»   43 / 135
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem