Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   225 / 299
(#) Ge Lee válasza KKobra hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
A másik topikban már válaszoltak, kell egy alkalmas feszültségű és teljesítményű trafó meg egy egyenirányító és kész a töltő, hacsak nem valami csilicsáré kijelzős programozható akármire van szükséged. De én biztos hogy ennyiért neki sem állnék, mert ennyiért a trafót sem kapod meg, és akkor hol van még a doboz, a kábelek, az alkatrészek szállítási költsége meg a munka. Ha nincs zükség nagy töltőáramra akkor ilyennel is lehet tölteni, ezen még a töltőáramot és feszültséget is lehet állítani amit ki is ír, de trafó, egyenirányítás, szűrés ez elé is kell.
(#) zolika60 válasza KKobra hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Ugyan a másik topicban már volt válasz, de akár itt is nézelődhetsz már ha a válaszok is érdekelnek és nem csak kíváncsiskodsz.
(#) KKobra válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Nem csili vilire gondolok illetve van valami elképzelésem de nem tudom megvalósítható e
Valahonnan hozzám került a képeken látható szerkentyű valami gépnek a tápja lehetett Elvileg ezen szerettem volna módosítani hogy ,
1, a kimenete passz 12V-os aksi töltő feszültsége legyen
2, a töltőáramot "lássam" mennyi
3, Ne töltse túl az aksit
(#) KKobra válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Nem pöttyöztem be hagy értesítést kérek a válaszokról bocsi
Én teljesen "ZÖLD" vagyok ezen a éren a tudásom egy Hintalóénál nem sokkal több.
Megépítek egy áramkört ha van nyákterv kapcsolási rajz de nem igazán értem.
Na jó van amit értek.
(#) Remci hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Sziasztok!

Hoztak hozzám egy akkutöltőt javításra, amibe már valaki bele piszkált. Volt rajta egy kapcsoló, amivel lehetett állítani 12 és 24v között a kimenő feszültséget. Nos ezt kikötötték. Jelen állapotában így van bekötve,mint a rajzon. Azt nem tudom hogy milyen egyenirányítás volt benne eredetileg,most 2 db graetz híd van párhuzamosan kötve 35A-esek, persze kuka mind a kettő. Az lenne a kérdés,hogy ez így jó bekötés, vagy hogyan kellene bekötni hogy működjön. Nem kell a 24v-os része, csak 12v-os akku töltésére kellene. Van 2 db 50A-es graetz hidam, Kössem be ugyan úgy mint ahogy ezek voltak?
(#) Doky586 válasza Remci hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Na neee...
Csak az egyik 12V~ szekunder használható egy graetzel.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
(#) Remci válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Így kaptam, ezzel a bekötéssel mint ami a rajzon van. Tehát akkor csak az egyik 12v-os szekundert használjam egy graetzel?
(#) Doky586 válasza Remci hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Nem csoda ha tönkrementek a hidak. Köss le mindent a trafóról és járasd kissé hogy kiderüljön nem lett-e menetzárlatos..
(#) kivancsi4 válasza Remci hozzászólására (») Jan 26, 2018 / 1
 
Az új hidakat akár így is felhasználhatod.
(#) 7DU válasza Remci hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Szia!
Tegyél úgy,ahogyan"Doky586" fórumtársunk javasolja:
-próbáld ki jó-e a trafó Graetz nélkül(eredetileg 1db volt benne)-a230Vos fokozatot is!
-egy 12V-os tekercs
-egy 50-es Graetz-ne a fémházra tedd közvetlenül,hanem aluminiumlemezre
-az összes csatlakozásipontot jól nézd át,mert a problémákat álltalában ezek okozzák.
Jó munkát!
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Keress rá az Accu-mat1 töltőre nekem bevált.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2018
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Na ez jónak tűnik Tényleg nem voltam elég alapos ezt nekem is meg kellett volna találni
A Hivatkozásod viszont nem működik Bővebben: Link
(#) Remci válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
A trafót néztem,jónak tűnik.14v körül ad le mind a két ágban.
(#) Remci válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Köszi, de akkor erre nem pazarolok el két hidat. Inkább keresek hozzá két combosabb diódát.
(#) Chipmunk1960 válasza Remci hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Nem melegszik? Mértél primer áramot? Azt ios lehet vannak 30A -es kettős diódák, abból 2 60A, de nem biztos, hogy olcsóbb, mint csajnából 2 50A-es kocka....
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2018
(#) Remci válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Mondjuk azt nem mértem, de holnap meg lesz. Elég vastag vezetékből van tekerve, plusz a tekercsre rá van építve egy hőkioldó. Nem látszik rajta hogy bármi baja lenne.
(#) Doky586 válasza Remci hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Nézd meg mert lehet hogy van a házon két csavarozható diódának menet.
Csak sajnos képeket elfelejtettél csatolni..
(#) Remci válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Igaz,ő lenne az. De mivel a tulaj 3 nap alatt vagy ötször rákérdezett hogy mikor lesz kész,így nem keresgetek diódákat hanem beteszem neki az egyik 12v-os tekercsbe a hidat,oszt vigye Isten hírével.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza Remci hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Hát 50A-el már villás-targonca akksikat szoktam tölteni, igaz nem 12 V-on. De a 25A is elég egy IFA akksihoz.
(#) Epu2 válasza Remci hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
A fényképet látván, már előtted belenyúlt valaki. A töltő 12-24 V os és ezért a leágazás. A két egyenirányító hidat, lehet párhuzamosítani. A többi cuccal nem tudok mit kezdeni, mert a bélés hiányos.
Egy tipp mellékelve..

t.JPG
    
(#) kivancsi4 válasza Remci hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Ezt is olvasd el.
Szerintem a tulajdonos nem akkumulátort tölt vele, vagy szikráztassa, vagyis összeütögeti a csipeszeket, hogy jó-e a készülék (régi elavult berögződés). Lehet, hogy be kellene építeni egy erős fényű led diódát , és elbeszélgetni a tulajdonossal a készülék használatáról.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2018
(#) Doky586 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Ha használna védő áramkört akkor nem tudná ezt megtenni. (kép)
Kénytelen lenne szabályosan használni..
(#) kivancsi4 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Az általad feltöltött kapcsolás, sajnos nem védi a töltőkészüléket, csak az akkumulátort a túltöltéstől.
A csipeszek egymáshoz ütögetése itt is a graetz híd elpusztulásával járna.
(#) Doky586 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Idézet:
„A csipeszek egymáshoz ütögetése itt is..”

Nézd meg jobban..
(#) kivancsi4 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Megnéztem.
(#) Doky586 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
A relének ez a kikapcsolt állapota.. Az üresjárati fesz nagyobb a billenőfesznél, így azonnal leválaszt az ák.

Ha nincs akkumulátor rákapcsolva miközbem bedugod a 220-ba akkor azonnal behúz a relé és leválasztja a töltőkapcsokat (kevesebb mint 1s), így legfeljebb a pufferkondit szikráztathatja hogy meg legyen az 'érzés'
A 150 ohm ellenálláson keresztül semmi baja nem lesz a hídnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2018
(#) kivancsi4 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Köszönöm, így már érthető.
Tehát, akkor csak arra kell vigyázni, hogy a hálózatra kapcsolás pillanatában ne érjenek össze a csipeszek. Még egy dolgon gondolkodom, mégpedig ha az akkumulátor nem helyes polaritással csatlakozik, mi fog történni ? (a biztosító pedig elég lomha).
(#) Doky586 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Idézet:
„nem helyes polaritással csatlakozik, mi fog történni ?”
A híd tönkremegy és jó eséllyel a trafó is menetzárlatos lesz. A bizti azért megmentheti őket. De h***ékre ne bízz aksitöltést. Akik benzintankba is öngyújtóval néznek be hogy van-e még benzin.. (vagy a bedobott égő gyufa mennyi idő alatt csobban)
(#) Remci válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Ezzel maximum traktor aksit töltenek. De én azt nem értem,hogy a 24v-os állás egyáltalán mire való? Mit töltenek ugyan 24v-al?
(#) Remci válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Igen,már buherálta valaki. Közben kiderült hogy a műszer sem jó, a 12-24v-ot állító kapcsoló is szét van égve belülről.
Következő: »»   225 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem