Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tekercs építése
 
Témaindító: finenet, idő: Júl 17, 2006
Lapozás: OK   7 / 227
(#) Collector válasza aflmor hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Ő nem szikraközös tekercsre gondolt.
(#) Georgee hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Hali mindenkinek ezt nem hagyhattam ki zenélő TESLA én is akarok ilyet
(#) Collector válasza Georgee hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Akkor építs egyet. Nekem plazmahangszóró lesz a vizsgamunkám, GU-81-el. Ha ekkora méretben akarod, akkor viszont jó sokba fog kerülni... de ez csak midiben szól.
(#) Georgee válasza Collector hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Semmi 5letem hogy mit és hogyan
(#) Skori hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Nemrég összehoztam egy UM66T-19L dallamchipet a mini tesla tekerccsel, íme:
youtube.com
A weblapomra is felkerült a videó kicsit nagyobb felbontásban (és jóval nagyobb fájlmérettel)
(#) Collector válasza Skori hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Skori: a tagshoz írd még be szerintem a 'plasmasonic' kifejezést, így többen ráakadnak majd
(#) Tom025 válasza Skori hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Szia!

Nagyon jó lett!
Ha emlékszel régebben leveleztünk ezzel kapcsolatban. Nos én is pont így gondoltam, be is szereztem a dallam-IC-ből. Mondjuk én nullátmenet detektorral és monostabil 555-el terveztem, de elakadtam az UM66 legmagasabb frekijének megmérésénél, aztán annyira nem is izgatott tovább az ügy. Viszont ha meg tudnád osztani vagy elküldeni a 4017-es kapcsolást, annak nagyon örülnék és talán új lendületet adnál vele.

Üdv, Tom
(#) Skori válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
(#) Tom025 válasza Skori hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Köszönöm!
(#) gringos hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Sziasztok.

Igazán annyira nem értek hozzá,csak egy kérdést szeretnék feltenni.
Találtam a napokba egy kb20 éves orosz technikát,ami egyébként gázgyújtó,220 al műkszik,de akkora íve van,hogy valami félelmetes,és 5 cm-ről simán áthúz mindenre.Annyit szeretnék csak kérdezni hogy ez olyan módon működik mint a tesla tekercs?Ja ás hoooogy lehet valami módosítássa hasonló szerkezetet készíteni belőle mint a fent említett dolog???
Persze megrázó élmény nélkül.
Hát köszönöm.Van egy kis vdeóm a dologról.

DSCF5456.AVI
    
(#) Collector válasza gringos hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Ez nem tudom, hogy mi, lehetett volna hoszabb videó, ahol érezhető lenne a méret vagy valami.. amúgy ezek legtöbbje kis rezgőkörös nagyfeszgenerátor, egy apró szikraközzel, szóval lehet hogy hasonló, mint a tesla. Nekem a vio-m volt ilyen, kis kondi, kis tekercs, és állítható szikraköz, és már jött is a nagyfrekis nagyfesz. Mire akarod használni?
(#) gringos válasza Collector hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Hát momentán egy egyszerű gázgyújtó,kb.2cm-es szikrával,ami pont úgy néz ki mint a tesla,csak valamivel kisebb a szikra!
Amúgy nem akarom használni semmi komolyra,csak kisérletezgetési céllal érdekelne!
(#) Collector hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Nézz bele, mi van benne.
(#) Godesz hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Hy all!!
Én is épp egy Tesla-tekercs (Skori) építésében vagyok, de elakadtam mert hhiányzik még 2 alkatrész!!
egy kör alakú ferrit mag és egy 6.8µF / V MKS kondi
a debreceni hobbielektronikában nem volt, és ezt máshonnan kell bezsereznem (még rendelésre sem volt)
aki tud segítsen!! előre is köszönöm!
és várok minden további ötletet/tippet kezdő építők számára
(#) Tom025 válasza Godesz hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Olyan ferrit magot PC tápból tudsz bontani, a kimeneti fojtó sárga magja tökéletes lesz.. A 6,8µF kondi meg nem kritikus, rakhatsz kisebbet is, illetve több kisebb kapacitású kondiból is összeállíthatod..
(#) Godesz válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Okés, akkor lehet kisebb kondi lesz, de a táp....vadi új a gépem és nem szeretném szétbontani máshonnan nem lehet beszerezni, boltból? de ha nincs más csak szerzek egy rossz tápot
kössz!!
(#) Tom025 válasza Godesz hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
De, boltból is biztos lehet szerezni, de a debreceni boltok kínálatát nem ismerem. Rossz PC tápot viszont szinte bármelyik szgépes boltból lehet ingyen vagy potom pénzért hozni, illetve a méh telepen is elképzelhető hogy lehet találni...
(#) Godesz válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Ok köszi utánanézek!
(#) mutatvanyos hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
Hello mintesla építők!

Saját káromon okulva (pedig Skori többször leírta) én is tanácsolom mindenkinek, hogy építse be L4-C4 rezgőkört, mert nekem valószínű újra kell tekernem a szekundert, eléggé károsodott, átüt mindenen....
6 óra kemény koncentrálás
(#) Tom025 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Üdv!

Én nem építettem be, mégis tök jól működik. Átütni csak a legtetején akaródzott, ahol bevezettem a cső belsejébe a szekunder felső végét, de miután kiöntöttem a cső legvégét viasszal, ez is megoldódott. Sajnálatos hogy neked átütött, tudom milyen szar munka megtekerni...
(#) Godesz hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
CSá mindenkinek!!

A Skori félét csináljuk.
Megcsináltam a nyákot, mindent befforrasztottam, és hát megszenvedtem vele. Próbanyákra csináltuk, mondhatni maszek lett, de megérte a fáradságot (8 órán át forrasztottam) Haverral tekercseltünk is, az is volt egy óra. Már csak dobozba kell berakni és minden faxa lesz, s egy működő aksit kell még szerezni, de az sem lesz gond. Amiért tulajdonképpen írok az a hibalehetőségek:
olvastam hogy ha nem megy akkor az L1-L2-t fel kell cserélni, ez eddig oké, meg a TR1 ferrit tranyó szekunder esetleg. Nom amit nem vágok(lehet hogy láma kérdés lesz, nyugodtan lehet röhögni) hogy a földelést hova kell rakni. Az akksi GND végére?
illetve (tapasztalatból) hol lehet még hiba?
képek lesznek ha hazaérek infófaktról
csá
és kössz előre is
(#) Collector hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
A föld az föld Meg arra megy a - is.
(#) Microsoft hozzászólása Márc 19, 2008 /
 
Hello!!!
Nem tudnátok egy tesla kapcsolást nekem lerajzolni mert érdekel engem ez a tekercs.
Fontos lenne.
(#) Collector válasza Microsoft hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Tessék egy rajz:
Bővebben: Link
(#) rabego hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 
hali mki.


a teslatekercs alkalmas lenne repülőrovar csapdának?

(#) aflmor válasza Microsoft hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
:yes:
(#) Collector válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Aham, és ennek mi köze a topikhoz?
(#) Collector válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
2 trafóval is mennie kell. Ha jó a szikraközöd, akkor nem lesz probléma 2 esetén sem. De mindenképp rakd be őket olaj alá.
(#) belganarancs hozzászólása Ápr 22, 2008 /
 
Üdv!Készített már valaki Skorin kívül 24v-os (skori-féle) miniteslát? Üdv!
(#) mutatvanyos válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
üdv, én már igen, fel is raktam a "ki mit épített" fórumra
Következő: »»   7 / 227
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem