Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RFID Miértek és hogyanok
 
Témaindító: adamhollos, idő: Jún 18, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 15
(#) Kera_Will válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
RF ID tag olvasó + softver forráskód szinten:
itten
Érzékelőnek pl.: hasonló méretű tekercs tekerése ami az olvasó nagysága.
Az elvi rajzon látható áramkört csak vételre használni.
Tehát a tekercset nem piszkálni a D9 uC portjával.
Az műveleti erősítő kimenetére pedid egy piezzo csipogót tenni ahelyett hogy a uC lábaira menne.

Esetleg keresni egy régi KH / HH zsebrádiót aminek a hosszú hullámú részét párszor 10 kHz el lejjebb hangolni mert az kb: 150 kHz től indul. Sokol rádió a szekrény/pince mélyéről .

Ha ez nincs akkor zn414 mk414 vagy ta7642 komplett AM egyenes vevő ic vel építeni rádiót.

KB.: 5 alkatrészből áll ferrit antenna vagy légmagos tekercs kondenzátor ami 135 kHz (legalábbis ott ahol sugároz az rfid tag olvasó) ad rezonanciát.
1 2 ellenállás kondi tranzisztor piezzo csipogó akkor hallhatod mi történik az eszközök között.
(#) BarnaPili válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Kera_Will válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
cikk itt is volt :
HE-rfid-cikk
(#) Tasznka válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Szia!
Annyira nem vagyok jártas a sok rfid-ben,csak annyira,hogy építettem 4095-el olvasót.Ahogy elnézem azt az olvasót,amit használsz,annál van 1 kimenet 50ms,ezután várja az adatokat.A hatótávja szerintem olyan 5-15cm,bár ez a tag-ektől is függ. Az érzéketlenségen mit értesz? elromlik,lefagy,stb. Milyen közel vannak egymáshoz az olvasók? Mert ha nagyon közel vannak,akkor túlvezérelhetik egymás antennáját,bár ez csak tipp .
(#) BarnaPili válasza Tasznka hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Bővebben: Link
Erről a rendszerről van szó. 2:55-nél látni a boci fülében az RFID "tag"-et,és tőle jobbra az antennát. Mikor jó a rendszer,az öklömbe fogott tag-et olvassa rendesen az antenna a ketrecen belül szinte bárhol,da ha elromlik,akkor csak bizonyos pozícióban,akkor is csak közel az antennához. Ha a jószág izeg mozog,mint a videón is látni,elveszti a kapcsolatot,a rendszer azt hiszi,kiment az állásból. Ha az ikerállomáson (2 edényzet van és 4 állás) van másik boci,akinek van jogosultsága inni,akkor átadja a lehetőséget a gép,emez meg csendesen éhezget.
Érdekes módon nem az RF modul megy tönkre,hanem valami más a panelon.
Most kapott a rendszer egy árnyékolást az állások közé,és várom a visszajelzéseket.
De ettől függetlenül bele kell mélyednem a rendszerbe.
István
(#) nedudgi válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Ha jól értelmezem az eddigieket, a gond ott van, hogy az RFID rendszer valamilyen szinten hülyét kap az állatka ugraburálásától. Ez az olvasó újaindításával (például pillanatnyi tápfeszmegvonással) korrigálható?
Szerintem megoldás lehet, hogy kiegészítjük az RFID érzékelést. Mivel egyszerre csak egy boci fér az etetőálláshoz, egy infrasorompóval kiegészített érzékelő joggal feltételezi, hogy amíg foglalt az állás, ugyanez a jószág tömi a fejét. Ha nem hagyta el az állást, akkor bizony téved a technika, újra kell indulnia az RFID olvasásnak.
(#) HuG válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Elektromos szempontból nézzetek körbe az istállóban. Minden elektromos berendezésnek legyen meg az EPH-ja. Gondoljátok végig, hogy nem cseréltetek-e komplett fénycső armatúrákat, nem szereltetek-e fel kínai LED reflektrorokat stb. Ezek az új és gagyi elektronikus előtétes cuccok, zavarják az RFID antennákat, jelentős térerő csökkenést eredményeznek. Én NEDAP és SAC rendszert javítok, sok helyen okoz ez nekünk gondot (itt is van ISO azonosítás). Van ahol nem sikerül megtalálnunk az anomália okát, ott a még a NEDAP panelok negatívját is EPH-zuk egy 10Mohm-os ellenállásson keresztül.
(#) HuG válasza HuG hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Sorban próbáljátok kiszűrni (lekapcsolással), hogy melyik elektromos berendezés zavarja az azonosítást.

Ha van a közelben frekiváltó (vákuum szivattyú és/vagy tejszivattyú): EPH, EMC szűrő, árnyékolt vezetékek földelése stb.!
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2017
(#) Kera_Will válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Idézet:
„egy infrasorompóval kiegészített érzékelő joggal feltételezi, hogy amíg foglalt az állás, ugyanez a jószág tömi a fejét.”

Lehet kapacitív közelítés érzékelő jobb lenne.
Mivel optikai szenzor elszennyeződhet.
Habár az is valamilyen frekvenciát sugároz, így meggondolandó milyen frekvencia nem fogja zavarni az RFID-t ... inkább ha a működési frekvenciájánál magasabban jár mint az RFID akkor jobb lehet a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2017
(#) Kera_Will hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
RFID sztorim: áruházi bejárati "lopstop" kereten befele menet zörögni kezdett a kapu.
Biztonsági őr egyből oda jött.
Nem is értetettem mi az ami történik?!
Mert nem volt nálam semmilyen ilyen TAG-et tartalmazó holmi.
Ha meg valahol vettem is olyat akkor a pénztárnál fizetéskor semlegesítették bánatomra, mert jó játék lett volna otthoni kísérletekre.
Módszeresen kezdtem kipakolni a notebook táskám tartalmát.
Ami olyan gyanús lehetett azt belógattam a keret közé. De mégse lett reakció , csak ha táskát lógattam be.

Végül mint kiderült a kb.: 8-10 méteres összetekert UTP kábel adott rezonanciát a "lopstop" keret által használt rezonanciafrekvenciára .
(#) Tasznka válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Megnéztem a videót,és ebből a távolságból nem zavarhatják egymást.Ahogy előttem javasolták,nézd meg,hogy nincs -e villogó fénycső,aggregátor,stb. a környéken. De mint mondod,hogy a központja száll el,így azt nézném meg. Ha usb-n kommunikál,akkor ott lehet a gond,ha megszakad,és nem csatlakozik újra,a sorosnál nem lenne ez gond.
(#) nedudgi válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Először bennem is megfordult a kapacitív érzékelő, sőt még az ultrahangos is. Elvetettem, hátha zavarja az állatokat, vagy a meglévő elektronikát.
(#) BarnaPili válasza Tasznka hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
A videon egy dél amerikai telep látható.Az itthoni helyszínen az állások korlátai között kb 30 cm van.
Minden állásban van egy ilyen panel,egy boci fér be egyszerre.Amikor jó,akkor a "tag"-et bárhogy fordítom,semmi gáz.Mikor vacakol,akkor az antenna síkja párhuzamos a "tag" lapjával,akkor érzékeli.
Ha merőleges,akkor elveszti.Ezt látni az állásokba épített LED-eken,amik villognak vétel esetén.
Most próbaüzem van a lemez árnyékolással.Ha így jó,akkor így marad.(A gyári ajánlás minimum 50 cm távolság az állások között,amit a helyszín miatt nem tudtunk tartani.) A plusz áramkörök beépítése nem járható.Ennek így kell működnie,mint megannyi testvérének világszerte.
Köszönöm az ötleteket,és az ismertetést is.
István
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 1, 2017 /
 
Sziasztok
Plasztik kártya lyukasztható?
Ha oldalról megnézem fénybe 45 fokba álló négyzet alakú valami, nyilván az a csip.
Ezen kívül van még sebezhető része?
Eléggé fontos lenne, mert így el fogom hagyni, viszont pótolhatatlan.
Köszi ha tud valaki segíteni.
Üdv
(#) Tasznka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Szia!
Sajna még az antenna,ami általában körbemegy,és annak a "csiphez" menő részét is átfúrhatod,és akkor vége.
Inkább vegyél hozzá tokot,azt felteheted a kulcstartódra,vagy a nyakadba akaszthatod... pl.Link.
(#) zsoltee0001 válasza Tasznka hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Szia
Igen, pont erre gondoltam még.
De megoldottam, lamináló foliába raktam, majd a széleit fólia hegesztővel lezártam, nem mertem átengedni a laminálón.
Üdv
(#) GPeti1977 hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
A diákigazolványt milyen olvasóval lehet olvasni? Ha jól tudom 13,56MHz vivőn megy.
(#) bbalazs_ válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 11, 2018 / 1
 
Tavaly nyar ota kodolva van, meg a sorozatszamot sem tudod belole kiolvasni a kod ismerete nelkul. A jelenletet viszont (ott van/nincs ott) meg tudod nezni es a fajtajat is. Igen, 13.56-os.
A kodolasa standard-A, szoval elvileg mindegyik ilyen tudja. A kinabol rendelheto kis olvaso modul viszont csak enyhe kondis athangolassal olvassa - nem tudom, miert.
(#) tomisy hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy rfid olvasó modulom: EM4100 RFID 125KHz ID Reader
A pinjei:
1)GND
2)VCC
3)TXD
4)LED
5)Buzzer
6)Antenna1
7)Antenna1

Eddig egy raspberry pi3-ról hajtottam, úgy hogy a tx jel is a raspberry 10(rx)-es pinjére futott be. Tökéletesen működött.

Szerettem volna egy külső tápról(5v/2a) hajtani, és egy rs232 kábelen a PC-mmel olvasni az adatot. Össze is kötöttem az olvasó TX pinjét a kábel rx csatlakozójával, valamint a kábel GND-t az olvasó GND-jével, azonban nem jön be semmi a soros vonalon. Maga az olvasó működik, mert a LED ugyanúgy villog mint a raspberry esetén. A soros kábellel/porttal sincs gond, más eszköz tud rajta kommunikálni.

Rajzolok egy kapcsolási rajzot, és csatolom kicsit később.

Mi lehet a különbség, hogy a PI-vel megy a soros kommunikáció, PC-vel külön tápról nem?

Kezdő hobbista vagyok, ne ostorozzatok nagyon, ha hülyén fejeztem ki magam...
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018
(#) Hp41C válasza tomisy hozzászólására (») Feb 16, 2018 / 1
 
A modulod és a PI is 5V -os vagy 3.3V -os TTL szintű jelekkel kommunikás az Rx és a Tx vonalon. A PC soros portja RS232 szabványnak megfelelő -12V és +12V közötti jelszinteket ad ki illetve fogad. Egy szintillesztő fokozat kell a modul és a PI közé. Pl.: MAX3232
(#) tomisy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Köszönöm a gyors választ! Átnéztem a szintillesztő leírását, és ez alapján az IC 15-16-os lábára kötök 5v tápot és földet, 1-3 és 4-5 összekötöm közéjük 1-1 100nF kondival, valamint a 2 lábra és a 6-os lábra földet kötök eléjük pedig 1-1 100nF kondi.
Innentől csak az RFID tx-je az IC 11-es lábára kötöm(11-DIN1) és az RS232 rx erére pedig a 14-es lábet(DOUT1).

Veszek egy ilyen IC-t és kipróbálom, de kérlek erősítsd meg, hogy jól értem-e a Max2323 működését!

Köszönöm!
(#) Hp41C válasza tomisy hozzászólására (») Feb 16, 2018 / 1
 
Jól értetted. A MAX3232 tápfeszültsége illeszkedjen a modul tápfeszültségéhez. Ha a modul 3.3V -os, a MAX -ot is 3.3V -ról tápláld.
(#) tomisy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Nagyon köszönöm! Alig várom hogy kipróbáljam!
(#) tomisy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Összeszereltem az áramkört, de valamit elronthatok, mert amint feszültség alá helyezet gyorsan melegszik az IC. Átnéztem a bekötést, de Én nem látom mi lehet a gond.
Mellékelve egy "Móricka rajz" és a bekötés
1µF kerámia kondikat használok.
(#) Sinike válasza tomisy hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Üdv.
Nem tudok róla, hogy kerámiában lenne 1µF kondi...
Én mindig Elkó-kkal csináltam, (nagyon sokat), mind szépen ment.
(#) nedudgi válasza Sinike hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Pedig van. 22µF-ig gyártanak.
(#) Sinike válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
smd-ről tudok..
De a próbapanelon nem az van.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2018
(#) nedudgi válasza Sinike hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
(#) Sinike válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Jól van, nyertél. Pedig utánanéztem direkt, Wiki azt írta, amit anno tanultam
Bár nem túl jó a kép, de szerinted azok 1µF kondik?
Ha igen, miért nem jó neki?
(#) nedudgi válasza Sinike hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Egy tippem van, a PC-s soros port átvitelvezérlése (handshake) be van állítva, modemjeleket is vár.
Következő: »»   9 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem