Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1266 / 1385
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Amit freddyke linkelt azok is kétoldalas furatgalvanizáltak.
De beírod a "prototype pcb" szavakat a keleti áruházak keresőjébe, és dömperszámra adják a találatot...
(#) csezoli21 hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Köszönöm a sok hasznos infót.
Még egy kérdésem lenne. Egy megközelítőleges időt kérhetnék arra hogy a gyári p20 lakkot milyen messziről, mennyi idő alatt lehet levilágítani egy 25 Wattos 365 nm es uv kompakt e27 fénycsővel?
Csak nagyjából hogy mégis honnan induljak.

Köszi üdv.
(#) SiroMokus válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Minimum 10 perc.

Ki kell kísérletezni.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2018
(#) csezoli21 hozzászólása Márc 5, 2018 / 1
 
Sziasztok

Megjött az uv kompakt fénycső neki is ugrottam újra és elsőre sikerült is.
Igazatok volt, az izzó nem olyan volt amilyen ehhez a munkához kell.
Tanulság? Felejtsétek el a rovarcsapda kék izzóját
Nekem házilag ez a minőség tökéletes.

Köszönöm a sok segítséget!
(#) SiroMokus válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 5, 2018 1 /
 
Szép munka !

Teheted keress bakelit nyákot (2oldalas nincs), mert az üvegszálas gyorsan megöli a HSS fúrókat.
(#) Bakman válasza SiroMokus hozzászólására (») Márc 5, 2018 / 1
 
Azt azért fűzzük hozzá a dologhoz, hogy a bakelit panel sokkal sérülékenyebb, könnyebben feljön róla a réz fólia stb.
(#) morgo válasza SiroMokus hozzászólására (») Márc 5, 2018 / 1
 
Nem HSS fúróval kell fúrni. Nehogy már azért használjon bárki is gyenge minőségű nyákot, hogy ócska fúróval is tudja azt fúrni.
(#) kaqkk válasza morgo hozzászólására (») Márc 5, 2018 / 1
 
(#) chopper800 hozzászólása Márc 6, 2018 /
 
Szerbusztok. Maratókádat építek jelenleg és az lenne a kérdésem hogy milyen ragasztót használjak üveg és műanyag összeragasztásához ami erős és saválló esetleg kétkomponensű vagy valamilyen szilikont ragasztó a megfelelő?
Üdv.
(#) Stewe válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Azt azért hozzá kell tenni, hogy ezeket már csak állványos géppel érdemes használni, nagyon ridegek.
(#) Ge Lee válasza Stewe hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Meg azt is hogy szorítani is jobban kell mert teljesen más az élkiképzése mint a HSS-nek. Amikor életemben először fúrtam ilyennel, ugyanúgy két ujjal lazán tartottam a fúró asztalán a nyákot ahogy azt egyébként szoktam, és úgy felkapta az asztalról a nyákot hogy csak néztem.
(#) nagym6 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Sőt azok közül sem az olcsó lötyögősőkkel.
(#) kaqkk válasza Stewe hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Igen ,ez mind igaz de jó munkát csak jó szerszámmal lehet csinálni . A hobbi nem arról szól (legalábbis nálam) hogy sz@r szerszámmal csináljunk valami sz@rt ...
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Azért építettem cnc gépet hogy ne kelljen kézzel-állványossal fúrnom a nyákokat (utáltam ezt a részét a nyákkészítésnek)
(#) Stewe válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Igen, sajnos az egyetlen megbízható rögzítés a satu.
Kézzel pedig nem lehet a forrszem közepére pozicionálni, (és merőleges helyzetben ott tartani) a fúrót, és ha az alkatrészlábak engednek is 50-150 mikron elcsúszást, még a szemnek is jobb, ha szabályosan raszteren ül minden.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2018
(#) Ge Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Ezért én biztos nem építek CNC-t. Azt a havi 1-2 nyákot eddig is kifúrtam az oszlopossal.
(#) Stewe válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Nem is kell.... de ha építesz, akkor egy darabig van mihez panelt gyártani.
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Én megrendelésre készítettem nyákot 8 évig azért kelletta cnc , de miután abbahagytam a nyákolást azért még mindig volt mire használni (most épül a második és tervben van a harmadik is )
(#) nagym6 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Idézet:
„Kézzel pedig nem lehet a forrszem közepére pozicionálni”
Az olcsó gyenge fúró -HSS ha njól tudom- hosszabbra hagyva befogva, kicsit oda tud görbülni a forrszem közepéhez, azaz önmagát odahúzza, mivel nem vág-fúr igazán jól. A keményfúró éles marad, az bárhol egyből fúr, nem húzza be magát. Én ezért inkább a lággyal fúrok.
(#) usane válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Meg 10-20 ft darabja. Én is azt használom.
(#) Stewe válasza usane hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Egy bakelit panelen fúrni 10-15 furatot még a fekete szerszámacél fúró is használható, de hogy egy üvegszálas panelen mind a 60-80 furat egyformán tökéletes legyen, ahhoz végig éles kell maradjon... ha pedig több panel van, akkor szinte biztos, hogy HSS E7, vagy keményfém kell.
Esete válogatja, hogy tényleg jó-e az olcsó.
(#) usane válasza Stewe hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Kifúrtam én egyel 200 furatot is. Persze 40-50 után már sorjásodott a széle, de még fúrt. 200-nál már fúrni is nehéz volt, kezdett botra hasonlítani
Kérdés mit készítesz. Ha fúrás után nem gond a sorják csiszolása akkor nincs ezzel baj, vagy ha egyébként is minden furat forrasztva lesz nem szoktam a sorjacsiszolással vesződni sem. Persze ha nem lesz a furatba ültetve valami akkor nem szép.
(#) Stewe válasza usane hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ha szitázás megy rá, vagy fotós lötstop lakk, akkor semmi sorja nem maradhat.
(#) pont válasza usane hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ha sorjázni kellene, egy pl. 3-as fúrószárral, csak úgy, az ujjak közt pörgetve, lehet süllyesztést csinálni, ez az alkatrészlábak bevezetésében is segít....
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
(#) Stewe válasza pont hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ez csak fólia nélküli oldalon segít...
(#) usane válasza Stewe hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Igaz, de házilag nem szitázok, lötstopot is ritkán rakok.
Ha olyan nyák kell akkor nyilván nem a 200 furat után kopott fúróval fúrom, vagy legyártatom.
(#) nagym6 válasza usane hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Én még meg is köszörülöm.
(#) Stewe válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Valahogy talán meg lehet élezni... de egy gyakran használt 0,8-as fúró köszörüléséhez már szinte mikroszkóp kell, és 4-600-as kő!
(#) nagym6 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Van egy +4-es szemüvegem, ez mint egy erős nagyító. 8-10 db. fúró van használatban, ezeket cserélem ha eltompulnak, utána mindet köszörülöm picike fogorvosi finom kövön nyákfúróval kis fordulattal. Begyakorlott mozdulatokkal jó lesz. Egy előnye, hogy mindenhova bevezeti magát ez a fúró enyhe nyomással indítva, pont jó helyen lesznek a furatok.
(#) elektroncso válasza Stewe hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Most ezért lehet meg leszek kövezve, de én az 1mm-es HSS fúróhegyet úgy szoktam "megélezni", hogy eltöröm. 10-ből 8-szor sikerül úgy törnie, hogy marófej szerű lesz az eleje és gyönyörű sorja nélküli furatokat csinál. Persze csak addig amíg el nem kopik megint.
Ha sorjás a panel én is 2,5mm-es éles fúróheggyel szokom sorjátlanítani.
Következő: »»   1266 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem