Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   223 / 1679
(#) Attila86 válasza gtk hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
A K típusú hőelem? Az analóg!
(#) kaqkk válasza Gery hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Lehet hogy "nem profi,nem dizájnos" De szép rendezett
ügyes munka . gratulálok !!
(#) synergy hozzászólása Ápr 24, 2008 /
 
Szasztok!

Nagyon jó, hogy ennyire pörög ez a topic, így én is kedvet kaptam, hogy megmutassam az első (és egyetlen) általam épített erősítőt.

(#) kaqkk válasza synergy hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Ez is nagyon szép .Valamikor ifjú koromban építettem
egy csöves hanggenerátort ,de nem indult be és soha sem jöttem rá hogy miért . Azóta nem próbálkoztam
csöves dolgokkal, de kicsit mindíg irígykedek az olyan
emberekre akiknek megszólal a cső! És kifejezetten tetszenek etek a forrléces légszerelések is ! PROFI!
(#) synergy válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Nagyon kedves, amit írtál, köszönöm. Ezt kb 8 éve kezdtem építeni és az első bekapcsolásra megszólalt, csak gerjedt. Módosítani kellett a visszacsatoláson és rögtön "hifi" lett. Utána még évekig javítgattam, tuningoltam. Megvannak az alkatrészek a csöves táphoz is, de már nem fogom bele építeni...

Most a bátyám használja egy általa épített Rogers LS3/5A hangdobozzal. Eléggé "partyban" vannak



Majd lefozózom azt is, érdekes darab..
(#) Müszi válasza synergy hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Nagyon patent lett!!
Minden elismerésem.

Én is sokat küszködtem a gerjedéssel, én kihajítottam belőle a nvcs.-t és azonnal megszűnt.
Nagyon tetszik a hangja, mutatok róla képeket, ez már egy dobozolt változat.
Ezt 1 éve kezdtem el építeni, nagyon sok munkával, de sikerült belőle az igazi csöves hangot "kiszedni".

Üdv.: Müszi
(#) Moderátor hozzászólása Müszi hozzászólására (») Ápr 24, 2008
 
Sőt, a 3MB-os kép mind semmi, de hogy ős-fórumozóként duplán rakj fel képeket, na az már csúcs!
(#) synergy válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
ó látni, h nem egyedül vagyok ilyen \"őrült\" akit ez a divatjamúlt technika érdekel. Elég avantgard a cuccod (fa+ezüst) és a varázsszem is nagyon tetszik. A sötét fotón nem nagyon látszik, de gondolom éjszaka kísérteties látványt nyújt

Remélem, a bakelit nem csak dísznek van, mert a csövihez nagyon illik a jó analóg technika.

Gratulálok.

Kedves Moderátor!

Ez egy ős-fórumozónak bocsánatos bűn...
(#) zsoltee0001 válasza synergy hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Hi
nagyon pipec. a 3. képen a táp és a puffer közé miért kellett az az ellenállás a (-)pontra?
üdv
(#) Moderátor hozzászólása synergy hozzászólására (») Ápr 25, 2008
 
Idézet:
„Ez egy ős-fórumozónak bocsánatos bűn...”

Éppen hogy egy "ős-fórumozónak" nem bocsánatos! Neki kellene a legjobban tudnia, hogy ilyet nem szabad csinálni!
(#) Frankye válasza pidsbc hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Nagyon pöpec! Lesz belőle cikk, ugye?
(#) Frankye válasza synergy hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Húúú, ez gyönyörű darab!
Őszinte elismerésem! :kalap:
(#) Gery válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Köszi az elismerést.
(#) Frankye válasza Gery hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Neked is gratula, szép munka!
Elárulod, miből-hogyan készült a doboz?
(#) kocos válasza witti hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Szia! Honnan vetted azt a szürke/fekete hangszóróselymet? Az én kombóm így áll jelenleg
kombó képek
(#) kocos válasza synergy hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Nem vagy az Itt az én PCL 86 stereo SE-m is, meg készül az El 84 is
Amúgy ha gondolod "ugorj át" a csöves erősítő készítése topikba, ott a mieinknél sokkal szebb kreálmányok vannak, lehet nyálat csorgatni
(#) Müszi válasza (») Ápr 25, 2008 /
 
A sötét kép este készült, hogy lássátok a zöld világítást.

Idézet:
„de hogy ős-fórumozóként duplán rakj fel képeket, na az már csúcs!”


Ez véletlen volt, bocsi
(#) Topi válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Neked nem ez volt az első, tehát nincs elnézve.
(#) Gery válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Köszi!
A doboz 1mm-es horganzott lemezböl készült. Két szögvasat fogtam be a satuba és úgy hajlítottam. Plusz merevítések nem kelletek, elég masszív lett ígyis. Két L alakú toldást is raktam rá, mert ha hajlítottam volna az egész lemezt csúnya lett volna. A nem szétbontandó részeket forrasztottam, méghozzá egy black&dekker hőlégfűvóval ami 560fokon fúj és tökéletes volt. Magát a tetejét csavaroztam az aljához. M3-as sűllyesztett fejű csavarokat használtam, amiknek a dobozon 3.2-es lyukat fúrtam, 6ossal megsüllyesztettem majd belölröl egy anyát forrasztotam rá. Így sokkal jobb lett mintha a vékony lemezbe egy gyenge menetet fúrtam volna. Aztán márcsak a festés maratt, méghozzá festéksprével. 2réteget fújtam rá de elég gyengussz lett mert elég könnyen meglehet karcolni.(de nemakartam már többet fújni rá mert annyira nemvolt fontos). Utánna egy kis munkadarabon kipróbáltam hogy hogylegetne a legtartósabban, mivelhogy matta afesték ezért lakk nemjó külsőleg nemjó. De ha utánna ráfújom a lakkra a festéket úgymár jó volt.
Most nagyvonalakban ennyi, ha kíváncsi vagy még valamire kérdezz. :yes:
(#) Spagoca hozzászólása Ápr 25, 2008 /
 
Végre sikrült az elképzeléseimnek megfelelően elkészíteni a fénycső meghajtó elektronikámat.
Igaz a kinézete nem igazán gusztusos, de ez még kisérleti állapotban van. Némi tökéletesítés után lehet végleges formába hozni. A négy 20 W-os csövet a két db BUT 11 AF hűtés nélkül kényelmesen hajtja. Igaz, a csöveket az elektronika darabonként csak 12 w-al hajtja. Ezt kisérletezések után sikerült beállítani. Egyébbként az UV levilágítóm meghajtó elktronikája lesz. Itt meg 10 W-os csöveket kell majd hajtania.
(#) Attila86 hozzászólása Ápr 25, 2008 /
 
Gyönyörűen működik, már csak be kell dobozolnom:

Forrasztóállomás II

Ez ENNEK a továbbfejlesztett változata. A mért hőmérsékleten kívül a beállítottat is mutatja egy gomb megnyomására, illetve automatikusan ha a potit eltekerjük.
Többen már nagyon rég érdeklődtek hogy mikor lesz kész. Leírás még nincs hozzá, de a türelmetlenek kedvéért itt vannak azok amikkel már után lehet építeni:

Kapcsolási rajz
Vízszintes panel beültetési terve
Vízszintes panel nyákterve
Vízszintes panel pozíciórazolata
Függőleges panel beültetési terve
Függőleges panel nyákterve
Függőleges panel pozíciórajzolata
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Hát ez szupi ! Csak azt nem értem honnan tudja hogy eltekertük ? Mert ha jól látom nincs pic benne.
(#) Attila86 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Jó, ok, tudom, analog áramkörökben kuka vagyok, de mégis ? Az tlátom hogy egy analog kapcsoló vált a két jel között, de....
(#) Attila86 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Nem csak mikrokontrollerrel lehet alkotni!
Rendes leírás még nincs, de egy keveset a működésről már írtam IDE.
(#) zoz11 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Amit én csináltam az is ilyen hogy átlehet kapcsolni a kijelzőt, hogy mit mutasson, ja meg ahhoz még plusz táp se kell, csak egy 2x12V-os trafó, meg én LM358-at használtam, meg csak egy stab IC-t
De azért ez is igen szép munka
(#) Kutyuli válasza tomi675 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Köszi szépen a rajzokat.
(#) tomi675 válasza Kutyuli hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Nincs mit! Sok sikert hozzá! :yes:
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Szia!
Nagyon szép
Már tudom hogy mi lessz a következő projektem
Ha jól látom te a hőelemet "kihidaltad" egy jumperrel?
Hőelem nélkül is fűt a páka?
üdv!
(#) Attila86 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Dehogyis!!! Az csak az élesztéshez kellett! Mondom, majd akkor lesz az igazi a ha bedobozoltam és írok hozzá cikket. Például a triakra is kell egy kis hűtőzászló, viszont a fényképen még nincs. A jumper is csak ideiglenesen volt ott.
Következő: »»   223 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem