Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   222 / 1679
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Itt is az mondom hogy szuper lett!

A REF198GP 'emulátor' jó lett, pontosan így gondoltam.

De!
A függőleges panelon az a két nagy lyuk nem azért van hogy ott menjen át a vezeték! Hanem azért, hogy a banánhüvelybe bedugott banándugó (de sok b-betűs szó) ne a nyáklaphoz ütközzön hanem átmenjen rajta.
A vezetékeket a banánhüvelyektől ÍGY kell elvezetni!

Ezekre még nem válaszoltál:
Idézet:
„a hátuljáról nem mutatsz képet? Sikerült beszerezni olyan hálózati csatit mint amit én használtam?”

Idézet:
„És hány VA-es trafót tettél a dobozba?”

Idézet:
„A hálózati védőföld vezetékét átvezetted a trafó alatt ahogy írtam? (EZEN a képen látszik.)”


Ezen felül:
A maximális kimenő áramnál nem zizeg vagy melegszik az a tekercs (L1)? Tudom hogy írtad hogy csak 4A-rel terhelted le. De ha rövidre zárod a táp kimenetét akkor több is fog folyni. Ezt javaslom úgy tedd meg, hogy először az áramkorlátot letekered minimumra, aztán rövidrezárod a kimenetet és lassan feljebb tekered az áramkorlátot a max. nélveges áramig (amit a trafó még elbír).
(#) Erick válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Nah a lényeg hogy már van egy REF198GP,hétvégén be is kerül a tápba!
Hátuljáról is lesz kép,és igen sikerült beszereznem azt a típusú csatlakozót is!
A trafóról pontosan nem tudom hány W-os de azt tudom hogy amkor leterheltem 7.6A-rel akkor még nem melegedett se a trafó sem a kimeneten az a 100uH-s tekercs!
És a max. áram 7.66A volt nem 4A!
Igen a védőföld a trafó alatt megy el ahogy írtad!
A tekercs nem melegszik csak zúg egy kicsit de azt szte hétvégén orvosolom majd!

És az a két vezeték csak addig megy ott amíg nncsen előlap,utána ugy lesz ahogy neked van!

De te sem válaszoltál arra hogy mien eszközökkel neveztek még arra a versenyre ahol voltál?!
Esetleg ha van tehetnél fel fényképet ezekről is!
(#) Erick válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Most látom hogy írtad hogy tervezed már a forrrsztóállomás II-őt!
Várom a kpekete minnél hamarabb és a nyáktervet is!
Persze csak ha lesz időd rá!
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Igen, de az kevesebbet tud mint ez a 40V 10A-es. A "Labortápegység II" az ENNEK a továbbfejlesztett változata.
(#) Erick válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
De én a forrasztóállomás II-re vagyok kívancsi nem a tápra!
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Húú bazz...
Két nap alatt ez a második hogy félreolvasok egy hozzászólást
Mentségemre szóljon hogy fáradt vagyok.

A "Forrasztóállomás II"-t pár órája raktam össze, működik. Majd még kicsit csiszolok a nyákterven hogy belepasszoljon a Lomexes dobozba a trafó mellé, utána még pár fénykép és lesz belőle cikk.
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
szia!
az a forrállomás fog érdekelni engem is
(#) Erick válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Oké!
Akkor hétvégére lesz kép!
Nah jó ez csak vicc volt,de már érdekel nagyon!
(#) Fery hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
Miután az ICD 2-őt meg a PICKIT 2-őt megépitettem, többször akadt olyan gondom, hogy kellene egy adapter mert nem mindig az áramkörben kell égetni.
Nem akartam ezerféle foglalatot sem átkapcsolót a sokféle PIC-hez, igy eszembe jutott egy ötlet, a dugdosós próbapanel mintájára. Egy darab Textool foglalat ami a széles és a keskeny IC-t is tudja fogadni, és két sor tüskesor foglalat mellé és ahhoz a lábhoz dugom a kis vezetékeket amelyikre épp szükség van, igy szinte az összes DIP tokos PIC-et tudom égetni.
(#) witti hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
Sziasztok! Végre ebbe a topicba is betehetek valamit!
Elkészítettem egy rég megálmodott művemet egy mini gitárerősítő fejet és hozzá egy ládát.
Előfokként egy torzítópedál szolgál, utána egy 3 utas hangszínszabályozó és mivel mini, egy kis TDA2003-as IC került bele. Külsőleg kissé vintage hatású. Bordó illetve fekete műbőr borítást kapott, mint a nagyok... Felirat nem került a króm előlapra /egyenlőre/. Ami viszont méreteiből adódik, nem találtam rá sarokvédőket, illetve 5 db picike potisapka hiányzik róla.
Ezúton is köszi mindenkinek a segítséget!
(#) Kutyuli válasza witti hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Szép munka. Csak így tovább !
(#) Peti_85 válasza witti hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Pazar!!! Egyszerűen gyönyörűűű
Gratula
(#) kocsgab002 válasza Fery hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
huh...nagyon profin néz ki....gondolom azok a vezetékek gyáriak, bread board-hoz valóak...ahogy így nézem őket. Ha nagyon akarod ezt még unverzális header-nek is tudod használni.
Gratulálok hozzá.
(#) witti válasza Peti_85 hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Köszi Peti. Remélem a nagy Amp Head is előbb-utóbb el fog készülni, ami optikailag überelni fog rendesen. (Onnan már csak trafó hiányzik... aztán jöhet a bőrözés.)
És a Te gitárcombód milyen stádiumban van, talán már el is készült?
(#) tomi675 hozzászólása Ápr 22, 2008 /
 
Sziasztok!
A mai nap folyamán volt egy kis időm, és felvételeket készítettem a szirénámról... A szomszédok útálják...
A videó
(#) Müszi válasza witti hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Nagyon jó lett
:kalap:
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Gratulálok!
(#) witti hozzászólása Ápr 22, 2008 /
 
Köszönöm Fiúk!
(#) Doncso válasza Fery hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Nagyon tetszik, GRAT. Szokásos Fery minőségben
(#) Kutyuli válasza tomi675 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Szia !

Érdekelne a kapcsolási rajza a szirénának. Ha feltennéd nagyon megköszönném.
(#) tomi675 válasza Kutyuli hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Szia!
Mellékeltem a sziréna kapcsolási rajzait. Van még 1 kapcsolás, ami alig különbözik az enyémtől.
Rajz
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 23, 2008 /
 
Sziasztok
végre valahára nagy keservesen elkészültem a 2 hengeres zil- kompresszorom vezérlésével. A kompresszor + villanymotor + konzol már megvolt, csak a régi relés (sűrűn beégtek) módszert váltottam ki egy triacos vezérléssel, + kiegészítettem egy termovédelemmel is a motort.
A motor kb 2,2 kW ezért segédfázist kellett használni, ez állítható kb 2 másodpercig adja neki elinduláskor + egy mágnesszelep kiengedi a levegőt ez idő alatt a kompresszorból így 6 bár fölött is kényelmesen el tud indulni.
A cél az is volt, hogy az egész vezérlés alaphelyzetbe ne fogyasszon sokat, kisteljesítményű 8Va trafót használtam, a mágnesszelep működtetéséhez + a rendszer működtetéséhez ez kevés lett volna, ezért van benne az a böszme nagy kondenzátor, alaphelyzetben szépen feltölti 24 V ra, indításkor pedig a mágnesszelepre kapcsolja a tartalmát, és így nincs túlterhelés. Hát röviden ennyi.
A 2. képen bekarikáztam a termistort, ez igen kicsi, de annál érzékenyebb.
(#) lidi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
A mágnesszelep miért nem triakos ? Szép lett a nyák, ügyes kis szerkezet, elfogadnám énis. Lehet súlya rendesn, ha jól látom van benne anyag.
(#) miklosch válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
A nyomáskapcsolást hogy oldottad meg?
(#) Frankye válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Ez a "pöttyös" kitöltés a NYÁK-on... Nem semmi!
Amúgy szép munka, gratula!
(#) zsoltee0001 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Hi
Lidi: többek között azért mert egyenáramot kap + kb 8-10 Wattos lehet. Így egy 10 amperes omron relé elhajtja..... úgy néhányszáz évig
Miklosch:
a képen nem látszik, meg a légtartályok sem, a nyomáskapcsoló gyári, az egyik légtartályba van becsavarva, prímán lehet állítani, rajta a kívánt nyomást.
Frankye: a Diptrace ban van 1 funkció " Place Copper Pour" ezen be lehet állítani milyen mintázatot szeretnél és hogy mekkora hézagot hagyjon a huzagolás között. Amúgy a nyák nem sikerült túl jól, úgy volt, hogy megy a kukába, sok apró kis alámarások voltak, főleg azon az oldalon amelyiket másodjára vasaltam rá, úgy gondolom, hogy ilyen elég nagy felületű kétoldalas nyáknál már elég nagy a hőelvonás, ezért nem volt ideje rendesen rátapadni a tonernek, picit alakítok a nyákvasalómon, le kell hőszigetelni az egészet, és akkor jó lesz.
szóval f..a dolog ez a kétoldalas nyák, meg a bele forrasztott alkatrészek stabilitása nagyon jó, viszont kínszevedés
üdv
(#) Frankye válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Idézet:
„...Diptrace ban van 1 funkció " Place Copper Pour" ezen be lehet állítani milyen mintázatot szeretnél és hogy mekkora hézagot hagyjon a huzagolás között...”


Erről nem is tudtam! De jópofa!
(#) pidsbc hozzászólása Ápr 24, 2008 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Készítettem egy hőmérsékletmérőt K típusú hőelemhez.
A hőelem a RET féle K típusú szonda.

A specifikációk:

hőmérsékletmérés -50-től + 1000 fokig,

tizedfokos felbontás, bár 200 fok felett nincs sok értelme (hát nemmindegy, hogy egy anyag 582,3 vagy 582,8 fokos?

2x16-os LCD kijelző modul,

PIC18F4431 mikrovezérlő,

digitális szűrő az ugrálások csillapításához.

KP3-as típusú műszerdobozba raktam.

A mellékelt képeken látható a szobahőmérséklet és egy mécses hőmérséklete.

PIDSBC
(#) Gery hozzászólása Ápr 24, 2008 /
 
Hellosztok!
Készítettem egy egyszerű erősítőt és gondoltam megosztom veletek. Ez egy darab hangfalnak kellet amit kint szoktam hallgatni, szóval nemkell neki se profinak, se dizájnosnak lennie, de gondoltam valamit csak adok rá. A lényeg a dobozoláson van mert én csináltam, festettem és mivel ez az első, végülis tanultam rajta, és sokmindent már máshogy csinálnék, és fogok is. A költésgvetés is elég olcsó volt hozzá. Amit most vennem kellet az csak egy potméter volt. A trafó 40VA-es, de ahova nekem kell oda bőven elég. Egy tda7294-et még 1-2 éve építettem, azt túrtam elő és mivel a trafó 24V-os pont jó hozzá meg nemkellet költeni másik végfokra, ez adott volt. És íme a képek:
(#) gtk válasza pidsbc hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Szia !

Klassz
Az elektronikarol miert nem tettel fel kepet?
A szondabol mit lehet kiolvasni ? milyen komunikacios protokollal rendelkezik?
Következő: »»   222 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem