Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3138 / 3969
(#) tbarath válasza rettung hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
18Ah az legalább 7 cella. Lehet hogy elfér a zsebednem, de érezni fogod...
(#) rettung hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Persze, érezni fogom. De nem is konkrétan erre akartam kilyukadni, hanem, hogy amit láttál a videóban, ahhoz képest egy ilyen e-bay-es powerbank nyilvan jóval egyszerűbb megoldás.....
De építeni egy szerszámos láda méretű dobozt 12v 7ah-s akkuval nekem egy jó szórakozás, de vajon egyáltalán megéri, kivitelezhető biztonságosan?
(#) tbarath válasza rettung hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Az attól függ. Nyilván kivitelezhető biztonságosan, más kérdés hogy meg tudod-e biztonságosan csinálni.
A megéri-e is kérdéses, főleg attól függ, hogy mire kell. Ha telefontöltésre, akkor én inkább vennék 1-2 ilyet: Link, már ha ennyiért be tudják szerezni (nincs készleten jelenleg). Vagy vennék egy tucatnyit ebből: Link, és ezzel is meg lenne oldva a problémám.

A korábbi linken a dobozban volt 2x 7Ah akku, ez magában 8000 Ft a sarki boltban, aztán még a szerszámos láda ára, kapcsolók, csatlakozók, konverterek, akármi. Nem hiszem, hogy érdemben olcsóbb tudna lenni, és ha épp nem tudsz/akarsz egy ládát magaddal hordani, akkor semmire se mész vele - egy kis powerbank pedig elfér a zsebedben.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
(#) rettung hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Értelek!
Abban esetleg tudnál segíteni, hogy ha mégis megépíteném a szerkezetet, akkor mik azok a dolgok, amikre mindenféleképpen oda kell figyelni a "biztonság" érdekében? Rövidzár elleni védelem, mélykisülés elleni védelem. Hogyan kellene megoldani a töltést? automata töltőre kapcsolni évi 365 napon, vagy mondjuk 2-3 hetente rátölteni?
Köszönöm!
(#) Olits hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Üdv.Az lenne a kérdésem,hogy egy átlagos személyautó szivargyújtója kb hány ampert bír meg? (12 voltos akku).
(#) kadarist válasza Olits hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Szia!
A biztosítékától függ.
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
3-4 A-nél többel nem terhelném, nem túl stabil kapcsolat.
(#) Olits válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Értem,akkor tőlem függ, hogy mekkora bíztosítékot teszek bele?Pl 20 Amperes mehet bele?
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Annyitól biztosan szétég a gyenge csatlakozás miatt.
(#) Olits hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Értem.Akkor hová lehetne könnyen csatlakoztatni, ha egy kb 15 Amperos fogyasztót szeretnék müködtetni pár percig az autó akkuról?
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Márc 8, 2018 / 1
 
2,5 mm2 keresztmetszetű vezetékkel, megfelelő saruval/csipesszel közvetlen az akkura.
(#) Olits hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Köszi szépen.Még az lenne a kérdésem, mivel eléggé új vagyok itt a hobbielektronika oldalon, hogy itt a lájkok számítanak-e valamit?pl neked is adtam Bakman.
(#) HiMen hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Valóban rá van írva:

KY2DC12V relé, 12V, 2x5A
(#) kadarist válasza Olits hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Itt nem jár érte jutalom.
(#) Olits válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Akkor mire jók?
(#) kapu48 válasza Olits hozzászólására (») Márc 8, 2018 / 1
 
Azét örülünk neki! És jól esik az értékelésed!
(#) granpa válasza Olits hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Némi presztízs-értékük van azért. A le "like", 5 db. után törlést von maga után.
(#) kapu48 válasza Olits hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ott van az adatlapodon!
És bárki megnézheti. Következtetéseket vonhat le belőle!
(#) tbarath válasza rettung hozzászólására (») Márc 8, 2018 1 /
 
Amit írtál az mind fontos, és arra is figyelj, hogy ne főzd meg a doboz belsőségét. Veszélyes tud lenni, ha egy zárt fekete dobozt kiteszel a napra, amin belül valami még melegszik is.

Az akkunak a csepptöltés egyébként jó, szóval ha olyan töltőn van ami tud neki így "enni adni", az semmiképp se hátrány. De függ attól is, hogy mire és hogyan használnád, a töltésre így nem lehet konkrétat mondani. Ha én vágnék bele ilyenbe, akkor a töltő is integrált lenne, és egy IEC apa aljzat lenne beépítve a töltő betápjának.
(#) pucuka válasza HiMen hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
(#) Wind-Storm válasza tbarath hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Csak most vettem észre, köszi!
(#) Wind-Storm hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Sziasztok!

A képeken látható 3 db alkatrész beazonosításában kérném a segítségeteket. Mik lehetnek?
(#) amda válasza vision61 hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Köszönöm a választ!
(#) Stewe válasza rettung hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Természetesen van létjogosultsága.
A napenergia tárolásának az egyetlen házilag kivitelezhető módja az akkumulátor, ott ahol nem férsz hozzá az elektromos hálózathoz, a fogyasztókat így tudod üzemeltetni. Akkora solar panel, amelyik bármikor bármelyik fogyasztót üzemeltethetné, gyakorlatilag, nincs, ezért minden alkalmas percben pufferbe töltik az akkumulátort, és ellátják az éppen rákötött fogyasztókat is. Amikor nincs napsütés, akkor az akku kisütéséből lehet energiát nyerni...
De láttam már generátoros edzőtermi gépeket is hasonló bekötésben, tulajdonképpen egy kerékpárral nem nehéz 150-Ws-ot tekerni.
(#) Stewe válasza rettung hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Azt a 18000mAh-t pedig én "költői túlzásnak" tartom
(#) rettung hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget, a túlzás igaz! Csak még abban segítenél, hogy mik azok a pontok a.mire nagyon oda kell figyelni a biztonság érdekében(rövidzár, stb......). A power box-ra gondolok.
Köszönöm!
(#) ktamas66 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Márc 9, 2018 / 1
 
Az N00A ha SOT223 a tokja lehet LM7805, a 23330 pedig NJU7223.
(#) Stewe válasza rettung hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
A legfontosabb az, ami a hasonló powerboxok használati körülményeiből adódik: minden környezeti hatást el kell viselnie. Legritkább esetben kell egy légkondicionált helyiségben dolgoznia, főleg autó, tömegközlekedési eszköz, vagy a szabad természet). Legalább fröccsenő víz ellen védettnek kell lennie, ez már a szilárd szennyeződés kizárását is megfelelően megoldja. A belső potenciálok közöl egy se kerüljön a külső érinthető fémrészek egyikére sem (kivéve persze a csatlakozásokat, de azokat egy ajtócskával vagy burkolattal le kell fedni ha nem használjuk) mert nem tudod, hol mire kell esetleg letenni. Ha horgászás közben kiteszed, közvetlen napsütés is éri, ezért a hűtést a lehető legkomolyabbra kell csinálni, egy hirtelen esőben sem mehet tönkre, mert súlyos veszélyben lennének a rákötött fogyasztók egy feszültségmegfutás miatt.
Sanszos a gyakori szállítás, ezért rezgésbiztosnak is kell lennie, egy autó kesztyűtartója csomagtartója nagyon barátságtalan tud lenni egy földúton.
Ha esetleg elvettem volna a kedvedet, sajnálom, de a világ már csak ilyen igényes. Nagy sorozatnál ezeket játszva megcsinálják (ha akarják) de nem véletlen, hogy az IP67-es kivitelek semmiből sem olcsók.
Még egy dolog: ha savas ólomakkumulátort használsz, akkor ezt is tiszteletben kell tartani, ezeknek a működési helyzete többnyire szigorúan álló, még a "zselések" sem szeretik a változást. Nem szoktak elpukkanni, de ha túltöltés közben megreped, és kiszabadul az elektrolit, nagyon visszataszító munkát képes végezni. Ezért az akkut mindig szilárd, külön rekeszbe kell rakni, vékony gumilapokkal kihézagolva, hogy a rezgéseket is csillapítsa. (Az autók akkumulátorai úgy vannak építve, hogy ezt elviseljék, a kicsi táp akkumulátoroknál ez nem mindig biztos.)
(#) Epu2 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Idézet:
„a "zselések" sem szeretik a változást”

Kivétel némely robogó indító akkumulátora, amit csak fektetve tudsz beszerelni. Egyébként túlnyomás ellen gumiszelep van bennük. Na meg nem zselé van bennük, hanem egy saválló, vattára emlékeztető nedvszívó anyag.
(#) Stewe válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Van amelyik elviseli, nem vitás, mégis ha csak lehet, illik a tervező elgondolásánál maradni
Következő: »»   3138 / 3969
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem