Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RFID Miértek és hogyanok
 
Témaindító: adamhollos, idő: Jún 18, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 15
(#) tomisy válasza Sinike hozzászólására (») Feb 23, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Sajnos most nincs nálam az áramkör, és meg sem tudom nézni, hogy pontosan milyenek a kondik, de vasárnap utánanézek a kondiknak, hogy pontosan milyenek. Okozhat a kondik elméretezése melegedést?

#nedudgi<- Odáig el sem jutok, hogy a soros jel kábelt bedugjam, mert erősen melegedik az IC.

További infó: először arra gondoltam, hogy hibás polaritással táplom a próbapanelt, de ezt már leelenőriztem. Helyes a polaritás.

Köszönöm a segítséget!
(#) nedudgi válasza tomisy hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Ha egy ilyen áramkör melegszik, erősen esélyes a fordított tápbekötés, túlfeszültség. Az 5V táp, amit használsz, stabilizált? Mennyire igaz az 5,24V, ami a képeken szerepel? Ha nem, akkor egy 78L05 a megfelelő kondenzátorrokkal erősen ajánlott, természetesen figyelembe véve, hogy a stabilizátoron esik 2V körüli feszültség.
Jobban járnál egy USB-soros (TTL) átalakítóval.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2018
(#) tomisy válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Szia!
A tápfeszültséget egy stabilizált adaptertől veszem, 5V,2A.
Az USB-soros átalakító jó ötlet, de mostmár nagyon érdekel, hogy mi a nyűgje a kapcsolásomnak.
Vasárnap utánanézek a kondiknak is.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2018
(#) sonajkniz hozzászólása Ápr 10, 2018 /
 
Sziasztok!

Most kezdtem az ismerkedést a RFID technológiával.
Vásároltam egy ilyen olvasót. Kísérletezéshez jó volt, de a célomnak nem felelt meg a nagyméretű antennája, ezért vettem egy ilyet. Ám amikor logikai analizátorral megnéztem a kódot, amit továbbít, azt kellett tapasztaljam, hogy semilyen egyezést nem mutat a másik olvasóval.
Látszatra mindkettő tökéletesen működik, több különböző kártyával próbálva, egy adott kártyánál mindig ugyanaz a kód jön, csak éppen az elsőként vásárolttól 8 byte adat jön, a másodiktól pedig 14.
Ez talán még nem lenne akkora baj, de ugyanazon kártyát beolvasva, a 14 byte közt egyetlen byte adat sem lelhető fel a másik álltal adott 8 byteból.
Most melyik olvasónak higgyek?
(#) Tasznka válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 10, 2018 / 1
 
Szia!
Mind a kettőnek hihetsz .Majdnem minden olvasó saját adatot generál a beolvasott kártyákból.Valamelyik byte-onként küldi,valamelyik Ulonglongot generál,stb. Ha 1 fajta olvasóval dolgozol, akkor ahhoz kell igazítanod a kártyaadatokat.Vagy építesz saját olvasót,és akkor azt küldesz ki,amit szeretnél .
(#) sonajkniz válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Értem, és nagyon köszönöm a gyors választ.
(#) Inhouse válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Egy ilyen kütyüvel lehetne olvasni egy autó immo kommunikációját is?
(#) Tasznka válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Szerintem nem,az más frekin megy,talán mifare szerű lehet,azt nehezebb másolni,feltörni.Ha lehet tudni a frekit,akkor meg lehet próbálni olvasni. Bár már a Mifare-t is mintha feltörték volna.
(#) sonajkniz válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Szia!

Tovább játszottam az olvasókkal, és a következőket találtam:
14 byte-os kód
0x02, 0x34, 0x30, 0x30, 0x30, 0x37, 0x33, 0x41, 0x35, 0x44, 0x46, 0x34, 0x39, 0x03
Arra rájöttem, hogy az első és utolsó kivitelével ezek ASCII kódok.
Igy már ezt adta ki:
4, 0, 0, 0, 7, 3, A, 5, D, F, 4, 9,
Ha ezeket összevonom, ezt kapom:
0x40, 0x00, 0x73, 0xA5, 0xDF, 0x49
Így már mutat egyezést a másik olvasóval.
8 byte-os kód:
0x55, 0x4D, 0x40, 0x00, 0x73, 0xA5, 0xDF, 0x7C
Több különböző gyártó kártyáit vizsgálva, ez az olvasó minden kártya esetén az első két byte-ra ugyanazt adta. (0x55, 0x4D) Ebből gondolom, hogy ez talán az olvasó azonosítója lenne.?
A továbbiakban 5 byte egyezik.
A kérdésem az, hogy ez az 5 byte lenne a tényleges kártyakód, amit le kell tárolni, illetve vizsgálni?
(#) Tasznka válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 / 1
 
Szia!
Általában van 1 induló karakter(adat),utána kártyaadat(2-3 féle formátumban),utána checksum,és a végén pár formázó karakter \LF,\CR ,stb.De az olvasó adatlapjában benne szokott lenni,hogy milyen formátumban küldi az adatokat.
(#) GPeti1977 válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 / 1
 
Az első a szinkron byte U ha ezt autobaud estén kell felhasználni, a második az M betű a kártya típusát azonosítja, azután 5 byte adat, majd cheksum byte.
Lásd: EM H4102
(#) sonajkniz válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek. Ment a mancs.
(#) Inhouse válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Itt, ezen a külföldi fórumon azt taglalják, hogy 125kHz-en megy az immo a Renault Clio-nál. Nagy hasonlóságot mutat az RFID-hoz, a kulcsfejben az immo antennája RFID tekercsként megtalálható a neten.
Írtam ezzel kapcsolatban itt a HE immo topicban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2018
(#) Tasznka válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Lehetséges,hogy 125KHz-en megy,de nem sima rfid(manchester) kódolás van ott,hanem ugrókód,vagy egyedi kódolás.Lehet hogy tudod olvasni,de nem tudod,hogy a visszaellenőrzés micsoda,így nem tudod,hogy mi alapján kódolj,de asszem a nem egyedi kulcsokat már feltörték
De 1 próbát megér.
(#) sonajkniz hozzászólása Ápr 11, 2018 /
 
Nem tartott soká a boldogságom, hogy valamit megértettem, és működik.
Ugyanis vettem még egy eszközt, ami viszont látszatra nem csinál semmit.
Az a baj, hogy a nullánál alig több angol, és a negatív felé konvergáló Ardunio tudásom nem teszik lehetővé számomra, hogy az adatlapból kiszűrjem a lényeget.
Adatlap.
Miért nem olvas ez semmit? A kimenett UART-ra állítottam.
(#) Tasznka válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Mifare kártyával próbálod?
(#) sonajkniz válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Adtak hozzá a csomagban egy kártyát és egy bilétát is. Egyikre sem reagál.
(#) Tasznka válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Hogyan próbálod?
Ha jól látom,akkor nincs rajta visszajelző led,csak power .
(#) sonajkniz válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Ugyan úgy, mint a másik kettőt. A RX TX kimenetére rátettem a logikai analizátort.
De amíg az előzőeknél jelzett, ennél semmi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2018
(#) Tasznka válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Én még nem próbáltam ,de szerintem ez az olvasó alapból nem küld semmit,előbb dumcsizni kell vele.
(#) Inhouse válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Nem hinném, ugrós lenne, mert komolyabb kulcsmásolók tudnak immo chipet is másolni a kulcs tolla mellett, persze spec kód simán.
(#) Sinike válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Szia.
Milyen Arduino-val próbálod? Hol / hogyan? UNO-ról ezt olvastam hirtelen nekifutásból:

Mode PN532 Module
Arduino UNO
RXD - TXD Pin 0-1 Could not present message in Serial Monitor on PC
(#) sonajkniz válasza Sinike hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Pont itt a bibi.
Nem Ardunioval, hanem PIC-el szeretném használni, és assemblyben programozva.
Azaz nem könyvtári állományra van szükségem, hanem az utasítás készletre és a kommunikáció módjára, mikéntjére. Erről pedig semmit nem találtam.
(#) Tasznka válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Egy kis leírás.
(#) sonajkniz válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Ha nincs bajom, hát csinálok magamnak.
Azért köszönöm. Lesz minátrágjam magam.
(#) bbalazs_ válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Írtam már ehhez assemblyben rfmc522-hez rutinokat, SPI kommunikációhoz.
Ha gondolod, előkeresem. A kommentelés nem erősségem
(#) sonajkniz válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Megköszönném.
(#) bbalazs_ válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Kerlek, privatban adj egy email cimet, ahova kuldhetem.
(#) Oliver91 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Heló, azt szeretném kideríteni mennyibe kerülne a legolcsóbb RFID kártya író-olvasó chip, amit aztán valamilyen tokozásba rakok majd.

Próbáltam keresni, de a legnagyobb gondom hogy nehezen találok olyan eszközt ami csak max 1cm hatótávolsággal működik, tehát gyakorlatilag érintessél. A gond hogy az alkalmazást úgy akarom kialakítani hogy sok eszköz lenne egymás mellett kb 1-2 cm kihagyással.

Illetve NFC írásra is jó lenne ha működne az eszköz, (telefonnal) de ahogy nézem a legtöbb passzív kártya 800-900MHz-en működik, az NFC pedig 13.56MHz-en? Mi erre a megoldás? Vannak olcsó ilyen frekis tagek, vagy olcsóbb simán kettő fele író chipet berakni?

Itt próbáltam keresni: digikey angol weboldal

Tud valaki segíteni hogyan kell ilyen eszközt keresni? Milyen weboldalon hogyan keressek? Főleg angol / nemzetközi oldalakon.
(#) Bakman válasza Oliver91 hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Én lerontanám az antenna "hatásfokát".
Következő: »»   10 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem