Fórum témák
» Több friss téma |
Nem igazán értek hozzá, de rémlik valami műszer, amivel a napsugárzást lehet mérni, indikálni, (fizikaórán volt ilyen bemutató eszköz, de az már nagyon régen volt) Egy üveg búra alatt forgott két feketére festett félgömb kanál, olyasmi mint a szélmérő. (talán napszél mérő?)
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
Idézet: „Egy üveg búra alatt forgott két feketére festett félgömb kanál, olyasmi mint a szélmérő.” Egy üveg búra alatt, vákumban forgott négy fémlemezt tartó pőrgettyű, melyeknek az egyik oldala tükröz, a másik matt fekete.
Meglehet, nagyon régen volt, majd hatvan éve, azóta sem foglalkoztam ilyesmivel.
Itt találtam róla egy rövid leírást: Bővebben: Link. Google fordító magyarra zagyvaságot, angolra félig-meddig érthető szöveget kreál.
Van benne hat fotódióda és azok előtt pörög (?) a lemez, de a többit nem értem, milyen céllal. Valalki le tudja fordítani az eredeti nyelvből?
Nekem valami olyasmi jött át, hogy az árnyékolás intenzitását méri. Tehát ha napsütés van, akkor a forgás árnyékot vet az érzékelőkre, ezáltal a mérőjel a forgás frekvenciájával változik valamilyen mértékben. Ha nincs változás, vagy csak minimális az eltérés a két jel közt, akkor sötét van, vagy nagyon gyengén dereng a nap...
Így már megközelítőleg érthető, köszönöm!
Nekem nem teljesen ez jött le, ebből:
Idézet: „Das Messgerät Solar 111 B der Firma Hänni erfasst die Sonnenscheindauer. Sechs unabhängige kleine Photodioden erfassen die einfallende Sonneneinstrahlung. Durch die schnell rotierenden Flügel werden die Solarzellen nacheinander in kurzen Abständen abgeschattet. Als Sonnenschein werden alle Zeitpunkte gemessen, bei welchen eine minimale Differenz zwischen der ungestörten Einstrahlung und dem Wert bei Abschattung überschritten wird.” A hat különálló fotodiódával méri a beeső fénymennyiséget. A gyorsan forgó szárnyakkal rövid időre árnyékolja ezeket. Mivel a napsugárzást folyamatosan mérjük, ezért a kis különbség a közvetlen és az árnyékolt állapotban mért érték között kiegyenlítődik. De nem értek hozzá, meg németül sem Ami a lényeg: Ez a cucc (amennyire lehet) hiteles...
Szervusztok!
Van egy STA901M B jelű, 10 lábú (soros) izém. SK gyári jel. Mi ez, mert nekem csak STA9012,-13,-14 stb. tranzisztorokat ad a Google.
Köszönöm. Erősen hasonlít rá, bár az enyémnek nincs lecsapva a sarka. A "specifikacija"-t nem tudom megnyitni.
Sziasztok!
Valaki esetleg meg tudná mondani milyen alkatrész van a képen? Más: Z14Y jelölésű alkatrész (3 lábú SMD) 3.3V-os Zener? Más: 100nF-os (rá van írva külön) felirat nélküli SMD kondenzátornál honnan tudom meg hány Voltos? A méretéből kiderül vagy kideríthetetlen?
4 Mhz-es rezonátor.(SMD)
Ha valaki megmondaná, hogy ezek mik, hálás lennék. S/H SiemensHalske azt hiszem, A 34 7/10 Az ellenállásuk olyan 75 kOhm A nagyobbak közepén hézag van, Ha lúd, legyen kövér alapon, még egy kérdés! Mire használhatók ezek az iC-k?
Köszönöm, ha megnéztétek.
Ha beírod Google keresőbe, több találatot is kapsz a BB opamp-okra.
Egy hordozható orvosi ultrahangkészülék akkuját szeretném tölteni (az eredeti töltő elveszett).
Az akkun a képen látható csatlakozó van. Hol tudok ilyet venni? A fekete rész átmérője 11.6 mm.
Nekem menet rögzíti a csatlakozót.
A fém részben menet van belül, kb 16-os, kb. 0.5-0.75-ös menetemelkedéssel. Lehet ez: Bővebben: Link ? A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
Igen, egyes DRO-kban is ez használatos.
A linkelt oldalon ott van a PDF ismertető is. A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
"Van egy STA901M B jelű, 10 lábú (soros) izém. SK gyári jel. Mi ez, mert nekem csak STA9012,-13,-14 stb. tranzisztorokat ad a Google."
"Winetou" linkjéből nem hívható elő leírás/ismertető. Valaki tudna ilyet?
Kicsi eséllyel lesz csak ettől több információ. Talán, ha a készülék melyből származik annak a dokumentációja árulkodóbb.
STA901M TRANSISTOR ARRAY
Négy tranzisztor van egybe tokozva. Az már a Te dolgod, hogy kitaláld melyik lábak vannak összekötözve.
Dokidoki, Gafly!
Köszönöm. Kb. erre készültem. Bontottam kaptam, nem tudom, miben volt. Odaadom tanult barátomnak, hogy tapogassa ki. A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
Azt a demonstrációs eszközt fénymalomnak hívják.
Köszi, "granpa" ezen már túl vagyok, azonban konkrét kapcsolási példát, nem találtam. Persze, ha találnék sem biztos, hogy csinálnék vele valamit, de kíváncsi voltam, ha valaki esetleg már használt ilyet. Nem tudod, ezek nem azonosak a most is ismert OPA Ic-kel? Valaki hirdet OPÁ-kat itt. Az első képen levő alkatrészek nem ismertek számodra?
Sajnos az OPA-król csak ennyit "tudok", az elsőkről semmit.
A Burr-Brown céget felvásárolta a Texas Instruments 2000-ben. A tokozásból ítélve (konrét adatot nem találtam) ez még régebbi műveleti erősítő, valószínűleg évek óta nem gyártják. Nyugdíjazott alkatrésze nem túl szerencsés fejleszetni.
TDA2030 alapú erőítőhöz hasonlót lehet belőle építeni.
Köszönöm "Bakman" a tájékoztatást. Legalább tudom, hogy egy retró dolog és csak annak ér valamit, aki egy retró cuccban akarja cserélni.
Ha réges-régi alkatrészekről szeretnénk megtudni valamit, nézzük meg az archive.org vagy a bitsavers.org oldalakat.
Burr Brown 1986 -os katalógusa alapján BB3572 egy nagyáramú (2A), nagy kimeneti feszültségű (70Vpp), nagy kimenő teljesítményű (70W) erősítő.
Burr Brown 1990-es katalógusában olvashatunk az OPA541 -ről.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |