Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Látom utálod a szomszédaidat Kb 2 házzal arrébb kellene bemenned, és ott is meghallgatni a tányérok csörgését a vitrinben. Ekkora mélynyomóknak nagy hely is kell, hogy az alacsony frekvenciák beférjenek.
Az SR200 (ha jól látom alsó a toronyban) mennyire tud helytállni? Elégedett vagy vele?
Nekem azt tűnt fel, hogy a bal oldalon, a mély ládák hangszóróinál mintha szédelegnének a lengőtekercsek. Olyan mintha a nyomófelület nem egyenletesen lenne csillapítva ezért féloldalasan mozog a membrán.
Szia, még csak rövid ideig tudtuk őt klip határon hajtani 4 ohmon. De ami eddig biztos, hogy a teljesítménnyel nincs gond, a melegedés fél hangerő felett igen jelentős, úgyhogy kap aktív hűtést is. Ami feltűnt a szobai, emberi módú meghallgatás során, hogy a quad 405-höz képest mintha nem lenne elég mélye. Tudom ez nem teljesen logikus hisz egy erősítőnek lineárisnak kellene lennie. Fogok szkópos mérést is végezni kíváncsi vagyok az alsó frekvenciák átvitelére.
Tiszteletem, ez a jelenség a telefon fps-e és a frekvencia közel azonos értéke miatt van.
Bár a 15" hangszórók igen mostoha körülmények között voltak eddig.
Hát igen, a 15" mélyeknek kell új láda mert ez kicsi
Ezt az erősítőt 200 W - 8 R kombinációra tervezték. De igyekeztek jelentős tartalékot is beépíteni. Részben ezért, részben a saját mérésem, részben a szerintem jól kitalált hűtés hatékonysága miatt mertem a 4 R-ot is említeni. Közben azt is szem előtt tartva, hogy az átlag zene csak kb. 50% átlagterhelést jelent.
Ha 4 R-al terheled az erősítőt akkor dupla áramra kell számítani, ami dupla meleget, és dupla trafóterhelést jósol, tehát erre fel kell készülni. Azért jó eséllyel a dupla terhelés hatására jobban összeomlik majd a tápfeszültség, ezrét a dupla nem lesz valóban dupla, de jelentős lesz.
Értékelve a lelkesedésedet ment egy pacsi..
Csak ügyesen..
És akkor kinyomtatsz egy 3D nyomtatót?
Igen. Legalábbis a 3D nyomtatandó alkatrészeit.
Az a JBL1000x2 nagyon jól néz ki!
A fehér hangfalak is saját gyártásúak?
Szia, teljesen! "Persze a hangszórók kivételével".
MAC audió cfx 2.16 van benne.
Kész is van a teljes mechanika:
Bővebben: Youtube
Sziasztok.
Vègre kèsz lettem a ponthegesztômmel, a szöveg nèhol vontatott, èpp ott raktam össze. youtube link A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2018
Egy megjegyzés. Nyilván okai vannak, hogy a filament a dobozon belül van, de sok hasznos helyet elveszítesz vele. Nyilván ha be kell dobozolni - például az ABS, vagy más anyagok magasabb hőigénye miatt, akkor jó lehet, de jöhetne simán kívülről. Nem beszélve arról, ha több szálat kell egyszerre kezelni. Én kívül helyezném el és kapna egy hőszigetelő dobozt a nyomtató.
Épp hogy nem veszítek semmilyen hasznos helyet hiszen ott ahol van amúgy nem lenne semmi sem. A nyomtató fölött pedig polc lesz, tehát ennél jobb helye nem is lehetne mint ahol most van. A gép 4mm-es rétegelt lemezzel lesz körbeburkolva. Nem is az ABS miatt (azt nem használok) hanem hogy ne jusson be por a gépbe és persze főleg a váz merevítése miatt.
Úgy értettem a hasznos helyet, hogy ha magasabb tárgyat kell nyomtatnod - akkor kiesik az a terület ahol a filamented van, amit a géped egyébként még ki tudna használni. Mert a menetes orsóid végigfutna Z irányban. Amúgy fura a menetes orsós megoldás nekem ennél a gépnél, mert a gyorsaság is fontos szempont lenne - és ahhoz a fogasszíjas megoldás szerintem célszerűbb lenne. Barátom gépe szíjhajtású és hihetetlenül gyors tud lenni az orsós gépemhez képest. Most görcsölök egy plotteren, amihez orsós megoldást választottam, éppen megjöttek a kuplungok. De lehet, hogy készítek egy szíjhajtásút is, Már rajzoltam egyet, de messze nem ilyen részletes a rajz. Van rajta csiszolnivaló.
Nem esik ki! Itt egy ortografikus felülnézeti kép.
A Z tengelyen miért lenne fontos a gyorsaság? A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2018
A Ki mit épített témában kérjük fejezzétek be az OFF-ot, irány a 3D nyomtatás topik
Üdv. TL494 Class-D Power Amplifier.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2018
Üdv!
Az induktivitás huzalátmérője elég lesz? Mit tud a végfok? Esetleg szkópos mérések? Hogyan történik a PWM moduláció? Melyik lábon érkezik az audio jel?
Sziasztok!
Elkészült a második nixie órám, amely néhány szempontból okosabb az előzőnél: multiplexelt csövek, real time modullal felszerelt I2C-n keresztül, smps boost konverterrel. Az óra alapját egy arduino nano alkotja, melyhez van a real time modul és 2db 8 bites regiszter a meghajtó tranzisztorokkal együtt. A csövek közti égők minden "páratlan másodpercben" villannak fel. Az óra nem igényel beállitást igy nincs is neki beállitó gomb. 12 volt, 1 amperes tápról üzemel . A dobozolás még folyamatban van.
Nagyon jópofa! Szinte kedvet kapok hozzá!
Szia ! A videón hallható anomália abból ered ,hogy irdatlanul kevés a top ennyi és ekkora össz membrán felületű mély szekcióhoz. Ezért van ,hogy csak a mélyet és a magasat lehet hallani mivel annyira alacsony a kis hangdobozokban lévő mély közepek érzékenysége illetve maximális hangnyomása ,hogy jelentősen alul marad a másik két frekvencia tartománytól.
Ennyi sub fölé 2db 15"-os 2utas vagy 4db 12" top láda illene 1 vagy 1.4" torokátmérőjű magassal.
Ha tetszik , Jm-Sub212 néven találsz róla rajzot is továbbá valamelyik hangfalépítős topicban át lett számolva a portnyílás mérete a képen látható jbl cs1214 hangszórókhoz.
A link alatt eléred a gyári konstrukciót. JM-Sub212
Tennél fel egy kapcsolási rajzot a megfelelő topicba?
ÉN ezt alkottam ma
https://www.youtube.com/watch?v=fVODOfcuvJU Bluetooth hangfal 2*25W 12v többit videóba elmondom.
Üdv. Elektrorudi
Erősítő mindig és mindig, oda raktam. |
Bejelentkezés
Hirdetés |