Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
De láttam , attól miért vagyok szegény ? Egyébként ő előbb regelt az oldalra kb 3 hónappal mint én ...
Továbbiakban is zaklatnálak titeket láma kérdéseimmel.
Előre is köszönöm a válaszokat. Most olyan problémába ütköztem, hogy amikor az alkatrészkönyvtárban létrehozok egy alkatrészt egy megadott pad mérettel, ahol a furathoz automatán ajánlott külső méretet csökkenteni szeretném, el is mentem az új alkatrészt, de amikor használni akarom már az automata pad méretnél is nagyobb pad méretet használja. Mi lehet a baj? Mi lehet elállítva a programban. Ilyen problémám korábban még nem volt. Idézet: „Mi lehet a baj? Mi lehet elállítva a programban” A DRC beállításoknál van min. furat.
iIlyenkor jól jönne ha feltennéd a lib-et, Jóval egyszerűbben, és mellékpályák nélkül lehetne válaszolni. IÍgy találós kérdés, amit körbe lehet lövöldözni.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
Sziasztok!
A 4-digites 7-szegmenses kijelzőt melyik könyvtárba találom? Ehhez kellene: KW4-361ASB számjegy magassága: 9,2mm, közös anódos, méret: 14x30mm. Előre is köszönöm!
Úgy keress rá, hogy *7seg*! (Az elején és végén csillaggal.)
Nincs ilyen könyvtáram. Fel tudnád tenni valahová?
Tökéletesen sikerült megvalósítani a "nem forrasztandó" oldalátkötő pad-ek takarását a forrasztásvédő lakkréteggel.
bbb tippje, a tulajdonságok lapon történő STOP pipa kivételére jól működött.
A panelize.ulp kapcsán utólag figyeltem fel egy szerintem lényeges részletre, amiről eddig nem volt szó. Tévesen azt tételeztem fel, hogy a 25-26 rétegről készít egy másolatot 125-126 rétegszámon. Ez csak részben igaz, mert nem a réteget másolja le, hanem csak a rétegen lévő megnevezéseket. Persze ez a két dolog akár egybe is eshet, de semmi nem tiltja a "name" rétegekre egyéb feliratok, vonalak vagy egyéb rajzi jelek elhelyezését, amiket a panelize segédprogram nem másol le.
Mellékeltem egy kis ábrát, amin látszik hogy a sűrűn elhelyezett alkatrészek pozíció-feliratait nem tudjuk mindig közvetlen az alkatrész mellé tenni, ezért szükség van mutatóvonalakra. Pl. ezeket nem másolta le nálam a "panelize". A jelenséget nem tekintem hibának, és jó eséllyel valahová ez le is van írva, de nekem nem szólt senki, nem is tűnt fel magától, ezért hiányos lett a felirati rétegem. Azért rugózok egy kicsit a témán, mert azt remélem ezzel jobban belém vésődik a sajátosság, illetve mások gondolnak majd erre hasonló esetben. Ha jól tudom, az ULP-ok forráskódja nyitott. Nem tudom mennyire összetett egy ilyen segédprogram, de esetleg a hozzáértők átírhatnák úgy, hogy globálisan másolja a réteget, ne csak részlegesen.
Azok a nyilak is a 25-26-os rétegen voltak neked? Egyébként, régebben a cadsoftos időkben még működött a fórumuk, ahol lehetett jelezni az ilyen jellegű dolgokat, szerintem az Autodesk se zárkózik el tőle...
Az R19, R20 és C11 alkatrészek mutató vonalai nem kerültek át a 126 rétegre, pedig a 26-os rétegen ott voltak. Ezt én nem vettem észre, ezért lemaradt a réteg feliratából.
Meg tudod osztani a projektet, hátha sikerül rájönni, miért nem került át?
Azt gondolom nincs megfejtendő rejtély. Az ULP sajátossága adott.
Mellékeltem azért egy példát, habár én már korábban is körbejártam a kérdést a tőlem telhető alapossággal. Egyértelműen csak és kizárólag a neveket menti, és semmi mást.
Megnéztem az ULP forrását. Érdekes ám Még csak nem is minden szöveget ment át! A forrás szerint csak azokat a szövegeket menti át, amelyiknek az Attribútumnál lévő Value mező értéke megegyezik az Elementnél lévő Name mező értékével...
Ez valahol érthető is, hiszen ezek azok a szövegek, melyek az alkatrészek másolásakor változnak. Így tehát a megoldás erre a problémára: Amiket szeretnél még így pluszban felrakni, azokat ne erre a rétegre helyezd el, hanem pl. a tDocu/bDocu, vagy a panelizált 125/126-os rétegekre.
A problémára több megoldás is kínálkozik, ha az ember előre számít rá. De mikor a panelt terveztem még fel sem merült a panelizálás, aztán hirtelen mégis megtörtént, és így nem lett tökéletes.
Mindettől függetlenül, számomra minden szempontból logikus lenne a teljes "Name" réteg másolása, mert akkor manipuláció nélkül elég lenne a gerber generálásakor kicserélni a 25-125 és 26-126 rétegeket. Ezzel szemben most nekem kell babrálni vele, és nem zárható ki egy két apróság elhibázása.
Én ezt a panelize.ulp-os témát elengedtem mert egy hack, helyette a következő toolt használom ami gerbereket tud összefűzni mousebit-okkal:
http://blog.thisisnotrocketscience.nl/projects/pcb-panelizer/ Sajnos egy C#-ban írt tákolmány (nincs recent files, file browse dialog random típusú, állandóan crashel, stb.), de lehet vele eredményt elérni. Cserébe open source, tehát akár ki is lehetne javítani a hibáit. A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
Ha ennyi extrát beleviszel, akkor egyszerübb gerbernézővel panelt többszörözni.
Persze amúgy is egyszerübb
Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy a dc csatlakozó (dc power jack) lábainál levő ovális lyukat hogyan kellene a nyáktervbe felvinni? Erre gondolok: Bővebben: Link Egyáltalán marásnak számít az ovális lyuk, tehát feláras lenne gyártatáskor? Jelenleg 2.4mm átmérőjű lyuk szerepel az eagle alkatrészemnél. Létezik ovális furat is? Köszi.
Pad alatt a 2.4mm átmérőjű lyukat érted, aminek oldala furatgalvánnal van bevonva?
Igen azt értem, mert olyan pad nincs az eagleben ami vágott és nem furatos
Üdv kollégák.
Van arra lehetőség, hogy egy poligonnál a különböző alkatrészek furatainál más más távolságot állítsunk be? Eddig csak a poligon beállításánál az isolation-állítását találtam, de azzal nem tudom külön állítani. A segítséget előre is köszönöm. Üdv.B
Egy poligonon belül nincs. Vezeték osztályokhoz tudsz különböző távolságokat rendelni, esetleg azzal megpróbálhatsz játszani, de szerintem egyszerűbb több poligont rajzolni egymásra és megadni a sorrendet közöttük.
Köszönöm a válaszod, ezt a több poligon egymáson tetszik, így egész jól meglehet oldani a különböző távolságokat.
Sziasztok!
Van egy nem általam készített Eagle-ben tervezett nyákrajz, ami alapján gyártatni szeretnék panelt, viszont van rajta egy apróbb hiba, mégpedig, hogy egy alkatrész tPlace körvonalrajzának egy része rálóg egy forrpadra és ezen szeretnék korrigálni. Arra gondoltam, hogy az alkatrész körvonalrajzán módosítanék annyit, hogy törölném a kérdéses részt, de sajnos ilyen szinten nem értek a program használatához. Tudna valaki segíteni benne, hogy hogyan tudnám ezt megoldani? Vagy az is jó lenne számomra, ha be lehetne állítani, hogy azon a részen, ahol a ráfedés található, a forrpad legyen fölül. De bármi más javaslatot a probléma orvoslására szívesen fogadok. A segítséget előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2018
Sajnos már régen nem jártam a progiban, és a mostani gépemen már telepítve sincs, ezért nem akarok hasból butaságot írni segítség helyett.
Idézet: „hogy azon a részen, ahol a ráfedés található, a forrpad legyen fölül.” De ezt nem bírom ki, hogy ne tegyem szóvá: mégis hogy gondolod a szita rajzot a réz alá besöpörni??? A NYÁK lemez attól NYÁK, hogy egy vékony réz réteg van rajta, mint egy vastag festék, mindenhol az egész felületen. Ez alá semmit nem rakhatsz be, csak ebből az összefüggő réz felületből lehet itt-ott lemarni, hogy kialakuljon a szükséges mintázat. Ezután nyomtatják rá a már lemaratott NYÁKra a szita rajz(oka)t Amúgy semmi gondot nem okoz, ha rálóg a szita rajz, forrasztáskor simán futja majd az ón A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2018
|
Bejelentkezés
Hirdetés |