Fórum témák
» Több friss téma |
Bármilyen Y kondi jó,ami elfér a gépben,egyébként megy anélkül is,csak zavarja a rádiót,tv-ét.
Szia
Tehát tehetek bele két kivezetésű de megfelelő paraméterű zavarszűrő kondit? Az vékony vezeték az mi ami a motortól jön a háromvezetékes feléhez, a harmadik képen jól látni?
Lényegében a testvezeték,azt csak oda szokták szorítani az állórész fémtestéhez.
Mint írtad, zavarszűrő kondi. A hálózatra jutó zavarokat próbálja megakadályozni. Ha a munka sürget, hagyd ki és fűrészelj tovább. Kezedben lesz a minta és beszerezhetsz másikat. Még kapható.
Szerintem csak alkatrészbázisnak használd!
Elektromos impulzusokkal stimulálni, beleavatkozni a szervezetbe rizikós! Iskola, tapasztalat, papíros kell hozzá! Eladod, valaki laikus magára aggatja, közben elhalálozik (ha nem is a kütyü miatt), téged fognak meghurcolni!
Igen ez egy zavarszűrő kondi egység , az utolsó képen jól látszik a belső kapcsolási rajza , a két szélső kivezetések átvezetések , a sárga-zöld középső a földelésre van kötve , valószínű zárlatba ment az egész belseje. A funkcija , hogy a kefék szikrázása miatt keletkező zavarokat kiszűrje , levágja , ne recsegjen a közeli rádió stb. Lehet kapni hasonló egységet , de ha kihagyod és összekötöd a rajz szerint egy sorkapocsba a megfelelő vezetékeket , úgy is jól működik , csak a közelben levő rádiókban hallani hogy fűrészelsz .A földelő vezetéket nem kell sehova kötni , szigeteld le a végét , vagy bekötöd a sorkapocsba egy üres helyre
Köszönöm, és egyenlőre a tanácsod szerint kötöm be.
Részemről így már tiszta a dolog, és mindenkinek köszönöm a tanácsokat.
Lenne egy kérdésem.Rádió URH vagy középhullámú vevömodulba.Tehetek-e a megengedettnél nagyobb teljesitményü kerámiakondit?Például 22pF-50V helyett 22pF-100V?
Nagyobb "teljesítményűt" felesleges
Nagyobb feszültségtűrésűt viszont nyugodtan beépíthetsz. (Tehát az 50V-os helyett mehet a 100V-os.) Nézd át az elektronikában használatos elnevezéseket/mértékegységeket
Napot!
Hoztak egy LED falat, hgy próbáljak bele életet lehelni. Bontásból, daráló szájából kimentett. Hasonlót találtam itt: Adafruit, LED video wall. A kép alapján úgy tűnik, hogy a PC-be való kártya hiányzik. Nem, remény sincs arra, hogy előkerüljön. Be lehet ezt a panelt indítani a PC-be való kártya nélkül is? Valamilyen virtuális soros portról van szó, gondolom én, lehet, hogy hibásan. Rendelkezésre áll: Windows, Mac OS és Linux is, utóbbi RaspberryPi képében de "normál" PC-re is tudok telepíteni, ha ez kell a boldogsághoz. Előre is köszönöm!
Nem hiányzik abból semmi. Alul van rajta kettő LAN csatlakozó, azzal kell összekötni, nagy eséllyel ledstudio nevű programmal tud indulni, vagy Madrix-al.
Amúgy van rajta egy kis nyomógomb is, amit ha röviden megnyomsz akkor tesztet csinál, ha nem akkor döglött a procija. Maga a panel kompletten beszerezhető Ebay en.
Gomb valóban van rajta. Rövid nyomásra villan egy LED a panelon, ettől több életjel nincs. Adok egy - egy esélyt a két programnak, hátha.
Köszönöm!
Sziasztok!
Lenne egy thomson thc300 dvb c vevő . Nem tudom megfejteni a táp ict semmit nem találok róla. PN8186 G50ACVRF Köszönöm ha tudtok valami megoldást.
Javítás alatt álló panelon van egy SMD biztosíték, rajta T500 felirat. Milyen értékű lehet ? 500mA?
Válaszokat előre köszönöm!
Sziasztok!
Mosogatógép vezérlőpanelen egy ilyen alkatrész elfüstölt. Mi lehetez? Mivel tudnám helyettesíteni? Forrasztást nem látok, lehet hogy öntapadós cucc?
Hello! Ez nem alkatrész, hanem egy felfestett átvezetés. Tehát egy másik oldali vezetősávot pótol. De ezek szerint vagy hibás (megnőtt az ellenállása), vagy az alatta lévő vezetősávhoz átvezet, vagy valami áramköri hiba miatt túláram van és az miatt füstöl. Persze ezek csak jósolt hiba lehetőségek.
Én eddig, csak távirányító panelen láttam ilyen megoldást. A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!Ismeri-e valaki a képen adott készülék típusát esetleg programozói útmutató és bekötési rajz is jól jönne!Előre is köszönöm!
Szia.
Vagy sima átkötés, ahogy proli007 írta, de lehet "nyomtatott" szén-ellenállás is (carbon printed resistor)
Az ilyen tasztatúrák gombjai mátrixba vannak kötve. Három oszlop, négy sor. Az összesen hét kivezetés. Ha ennél kevesebb, akor lehet rajta mikrovezérlő, ami a nyomógombhoz rendelt kódot adja vagy soros, vagy párhuzamos adatként.
Ez inkább valamilyen vékonyréteg ellenállás lehet, ilyeneket használnak hibrid-IC hordozóján, felnyomtatva.
Az alsó sáv felhozta nekem ezt az alkatrészt. Gondolkodóba estem a 10.000 V-os feszültségtűrés, és a 10 mm-es lábtávolság összhangján. Létezhet ez? Esetleg félre értek valamit? Vagy hiányos ismereteim miatt nem látok tisztán?
Aki átlátja a kérdést szeretném ha elmondaná nekem is mi ebben a turpisság.
Attól, mert 10 mm-re vannak hajlítva a lábak, nem jalanti azt, hogy így is kell használni, mindenképpen panelbe ültetve. Aki 10 kV-ra tervez valami, nyílván tudja, hogy milyen extra szigetelés kell a lábakra és hogyan, hova forrassza azokat.
A (száraz) levegő átütési szilárdsága 21 kV/cm körül van, de vannak ennél jobb szigetelőanyagok is. Pl az alumínium oxid átütési szilárdsága 100 - 150 kV/cm, vagy a polisztirol 220- 250 kV/cm. Az ilyen anyagok alkalmazásával igen vékony lemezek, fólák is elegendő biztonságot adnak. De ilyen anyagok a különböző összetételű kerámiák is, mint pl. a képen látható kondi porcelán dielektrikuma sem túl vastag. A nagyfeszültségű áramkörök kedvenc tartóanyagai (foglalatok, forrszemek) is kerámiából készülnek.
Tehát a lábak valamilyen utólagos szigetelése kell a névleges feszültség környékén való működéshez? Ez a dolog nyitja?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |