Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor
 
Témaindító: amex, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 44
(#) Loncos válasza boy23w hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
és megvan a rajz?
(#) trtk válasza boy23w hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Akkor a végső ötletekből van valami olyan módosított kapcsolás ami biztosan működik és az alkatrészt is be lehet szerezni?
(#) Ginuwine hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
sziasztok en csak egy gyors kerdest szeretnek hogy letezik e olyan stabilizator ami 12voltot kap es pl.50voltot es 10-15ampert kepes leadni???elore is kosz
(#) SzervízMacska válasza Ginuwine hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Abban az esetben, ha egyenfeszültségekre gondoltál, 1 IC-tokos áramkör erre a feladatra nincsen ( max. 1-200mA terhelésre és a voltot is csak duplázza ), de autós audió erősítőkben vannak ilyen kapcsolások, mivel nagyobb teljesítmény elérése csak a tápfeszültség jelentős növelésével lehetséges. Így ha rákeresel, biztosan több száz kapcsolást találsz hozzá. Ha meg váltakozó feszültségre gondoltál, akkor trafóra van szükséged. Nem mindegy!
(#) Ginuwine válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
en autoerositore akarm rakotni hogy nagyobb volt legyen hogy pl egy 100wattos erositot tudjak ra kotni es van egy rajzom tapra arra gondoltam hogy kicserelem a stabilizatorokat es kesz mert van nekem benne egy 12V es 1,5A a masik meg 5V es 1,5A es arra gondoltam hogy kicserelem nagyobbra pl 50V es 10A csak nemtoom van e olyan stabilizator erre lennek kivancsi mert sztem felreertetted a kerdest de semmi baj
(#) Dudus válasza Ginuwine hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Pedig jól értette és jó választ is kaptál.

Az egyenfeszültséget növelni kapcsolóüzemű konverterrel lehet. ( meg még sok módon ami nem ide tartozik) Ilyet tartalmaznak azok az erősítők, melyek 12-24V - os feszültségű gépjárművekbe vannak tervezve.

Szerintem nem vagy tisztában a "stabilizátor" mint áramköri elem működésével!

(#) Dudus válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
"Voltot" nem duplázunk! A feszültséget lehet duplájára növelni a mértékegységét nem!
(#) Ginuwine válasza Dudus hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
akkor most hogy van ez???mert tapokban nemvook vmi tisztaban az teny de akkor hogy csinaljak egyszerune 12voltos akubol pl 50 et???
a haver aztmondta hogy ez a rajz ami nekem van az jou csak nemtudja o se van e olyan nagy stabilizator en mar most osszekeveredtem teljesen
(#) Ginuwine hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
it van a rajz amirol beszeltem

lastscan.jpg
    
(#) potyo válasza Ginuwine hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Akkor a haverod sincs tisztában a dolgokkal. Ehhez "kicsit" bonyolultabb áramkörre van szükség. Valami ilyesminél kezdődik: Link
(#) Ginuwine válasza potyo hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
jouuu embeeer hat ezt az eletben nemcsinalom meg nekem ez nehez es az alkatreszek is egy kicsit gondot jelentenek sztem nah mindegy de akkor nemlessz aktivsubwoofer csak sima subwoofer sztem de meg megnezem rendesen a rajzot es kosz
(#) SzervízMacska válasza Dudus hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Üdv!

Én csupán a szóismétlést próbáltam elkerülni a két említett kifejezés felcserélésével, de nem sikerült: így is háromszor írtam a "feszültség"-et egy hozzászóláson belül. Hibáztam - belátom. A megoldás: négyszer kellett volna...
(#) Gyimate hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Hello mindenkinek!!
Az lenne a kérdésem, hogy nem tudtok-e valamilyen IC-t amivel a feszültséget 0-3V-ig tudom szabályozni és legalább 1-1,5A-t le tud adni.
A segítséget köszönöm!!
(#) mex válasza Gyimate hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Mennyi a bemenőfesz maximuma?
(#) Gyimate válasza mex hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Maximum 12V-ról menne.
(#) Holubek hozzászólása Szept 4, 2008 /
 
Hali! Tudom hogy van már hasonló téma (12v-ból 19v, -12V-ból -16), de az egyik túl drága (1800+posta) a másik pedig ami jó lenne, az negatív feszre van. Egy tft monitorhoz kellene nekem min. 16V, erről már elindul. Gyárilag 18V 1A-es tápja volt. Autóba szeretném belerakni, ha valakinek an jó ötlete az írjon. Ezek ebben a formában nem váltak be.
-12-ből -16v
12v-ból 19v
(#) titi válasza Holubek hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Hali!
Hiába tetszene a negatív fesz.-es megoldás, olcsósága, az nem bírná neked el a tft-t.
A másik meg nyílván azért drága, mert komolyabb. (azt egyébként nem néztem)
Valamiért valamit...
(#) Moderátor hozzászólása Holubek hozzászólására (») Szept 5, 2008
 
Akkor is itt a helye a kérdésednek, hátha lesz még ötlete valakinek.

Sztem az 1800+posta reális ár!
(#) Holubek válasza (») Szept 5, 2008 /
 
Azt hogy drága azt úgy értettem, hogy miért vegyem meg, ha van más megoldás. Pl: nekem itthon vannak fet-ek, TL494, 555 meg hasonló dolgok, olyasmire gondoltam, mint egy 220v-os inverter csak a trafóját kisebbre cserélni. A rajzot a HE-2002/11 számban találtam, nem tudom megoldható-e.
(#) lewi hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
sziasztok.
én 15V ot szeretnék tabilizálni, de még nem tudom, hog hogyan...
van egy 230v/15v os nyák trafom. 3.5 VA os... ennek a feszültségét szeretném stabilizálni... azért is, mert egy kivezérlésjelzőt fog hajtani... nem igazán sokat értek a számoláshoz sajana, és megkérdeztem a boltban, ahol vettem, hogy ez hány A és azt mondták, h kb 4A a trafo után rakok 5DB 1000uf/25V os kondit viszont szerintem még így sem lesz 15Vot megközelítő... tudnátok segíteni?
mit válasszak? stab ic? esetleg zener es? vagy valmi amiről még nem is hallottam? szóval tudnátok segíteni egy kicsit? köszi előre is! lewi
(#) Imi65 válasza lewi hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Földim, csak számolnál. 3,5VA, 15V fesz mellett elég kicsi áramot ad. 200mA-nél többre semmiképpen ne számítsz (I=P/U). De egy kivezérlésmérőhöz nem is kell több. Ajánlanám a 7815 stab. IC-t. Ekkora áramhoz tehetsz 1! db 470 mikrós kondit (az is bőven elég), a pufferolás feszültsége (terheletlenül U~ effX1,41), tehát 21V-od lesz, amiből a 15V-ot elő tudja "varázsolni" az IC.
(#) lewi válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
rendben a kivezérlésjelzőnek akkor biztos elég lesz... de hogyha ilyen kicsi az áram, akkor rakhatok az 1000µF os kondi utány egy lm317t - t is, uyge? csak mert stabickből csak az van most, meg egy 7808 de a 317 hez tudok kapcs rajzot is, meg mindent... szerintem az lesz.. és még egy kérdés egy számoláshoz: igazából a kivezérlésjelző áramfelvételét szeretném kiszámolni? lesz benne 40db led, viszont a ledek áramfelvételét nem tudom még... azért sem, mert amit venni szeretnék led az ne legyen túl fényes, tehát nem lesz nagy áramfelvétele elméletileg, de akkor is van belőle 40DB... és e mellett még van hozzá a vezérlő elektronika, de szerintem így sem lesz meg a 200mA de nagyon feszegetni sem szeretném, mert ha túlterhelném a trafot, akkor dobhatom ki, mert ezekben a nyáktrafokban van egy beépített biztosíték ugye, és ha az kiold, akkor nincs tovább
ui: a diódahíd már megvan hozzá. a boltban a leg olcsóbbat kértem ez 600V ot és 4A t tud.. ide bőven jó lesz
köszönöm: lewi
(#) Imi65 válasza lewi hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
A 7808-at is tudod használni. Ha a "talpát" megemeled 7 V-ra, akkor a kimenetén 15V lesz. Ennek egyik lehetséges megoldása, hogy a kimenetről a testre méretezel egy osztót, amelynek az osztáspontján 7V lesz. A Talpat ide kötöd.
(#) zolika59 válasza tangozulu hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Nem lehet, hogy nem jó helyről kapja a tápfeszt? A legtöbb autó önindítózáskor több fogyasztót kikapcsol.
(#) lewi válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
őőőőőő nemtudom...
kicit bonyolultabbnak hangzik mint a 317..
de am miért alánljátok a 78xxx et sokmindenkinek? ez egy jobb sorozat? vagy mi? esetleg csak annyi, hogy a 317 terhelhetősége nem olyan nagy, mint monduk egy másiké?? köszi mindent.
(#) lewi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
és esetleg tudsz adni akor egy kapcsolást a 7808 hoz?
a 15V os trafohoz, diódahíddal, 1000uf elkoval a végén?
tényleg nem lenne jobb, ha mondjuk 2db 470µF os kondit teszek az 1db 1000µF os helyére???
üdv: lewi
(#) zolika59 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2008 / 1
 
Bocsi nem voltam elég figyelmes.
(#) lewi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
köszi..
(#) pako hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
Üdv!
LiPo Akksiról működő távirányítóhoz szeretnék akksi-szint figyelést csinálni. Van egy 1.2V-os fesz-stabom, ami egy PIC ADC-jének lenne a Vref+. A kérdésem az lenne, hogy ez kb mekkora áramot zabálhat? Nem szeretném, ha túl hamar lemerülne e kütyü, csak azért mert álandóan megy a stab. Adatlapom sajna nincs hozzá, a típusát sem tudom. A kimeneti terhelése minimális, mivel csak referencia fesz lesz. Meg tudjátok saccolni, mennyi lehet a fogyaszása, 3.6V-ról hajtva? Vagy egyből csináljam úgy, ogy az Ube lábat egy FET-tel kacsoljam rá az akksira, amikor mérni kell?
(#) HGabor34 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Sziasztok!

Kérdésem valószínűleg tükrözni fogja hozzá nem értésemet, nem szeretnék túl mélyen belemerülni a 230 V -os hálózatok titkaiba, de felmerült bennem egy igen fontos kérdés.
Egy rokonomnál ( Normál családi házban ) felfigyeltünk rá, hogy a megszokottnál hamarabb mennek tönkre az elektromos cuccok. Ez év karácsonyán PL. egy szendvicssütő nem bírt egy használatot sem, Egy számítógép videokártyája ( 9800GT ) adta meg magát 2 nap után, szerencsére Garancia van. Ez év termése még: 1 db. Hűtőszekrény ( 2 éves ), egy hajszárító, fél éves, Mosógép 3 éves. Lehet, hogy valamit kifelejtettem, de a kérdés szempontjából nem fontos.
Lehet- e az elektromos hálózatnak olyan hibája, ami ilyen jellegű meghibásodásokat okozhat ? Vagy egyszerű pechsorozat ? ( Gondolok itt földelési hibára, feszültség ingadozásra, stb.... )
Előre is köszi a válaszokat !
Következő: »»   6 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem