Fórum témák
» Több friss téma |
Van benne logikai analizátor is, ha jól emlékszem a View menüpont alatt, ahol kijelölés után láthatod a lábak állapotát
![]()
Köszi, megleltem.. Erről sem tudtam, jó sokat tanultam ebben a pár napban. Nah ezért szeretem ezt a hobbit.
![]()
Amúgy van valami rejtett dolog, hogy be tudjam állítani az analizátort, hogy lássam a PWM jelet? Mert az istenért nem tudom beállítani.
16F684 TRISC.RC5 = 0 és az analizátor csatorna beállításánál ECCPA vagy RC5 hozzáadása a megjelenített csatornák közé.
Köszi ezt én is megtaláltam, de csak 50%-os kitöltöttség mellett tud mérni a program?
Mert se alatta se felette nem mutat semmit.
Akartam is kérdezni, hogy mióta is használod
![]() Nem watch ablakról beszélt, a logikai analizátorrol. Az is van benne.
Jah, érdekes is volt ímikor mondtátok, hogy van benne.
4éve használom.. ![]() De így is van gond, hogy most már használom. Mutatom mert nem értem. Header:
C kód:
Látható, hogy a programban 10% kiköltést adtam meg, de a PWM nem indul, szimulátorban nem mutat semmit. Miért van ez? Még mindig valamit nem jól állítok be? Feltöltöm a hex-et is.
Tud, ld. mellékelt képek. Sőt még a timer2 postscaler is működik a PWM mellett. Két megszakítási rutinba való belépés között 10ms telik el. (1000000Hz / 4 / (249+1) / 10) = 100 Hz --- 10 ms
Üdv!
Mit tudok kezdeni azzal, ha az I2CSTAT start bitje indításkor 1-re áll be? Azonkívül, hogy apróra töröm? A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2018
Melyik PIC ez? Esetleg a 32MX errata 21. pont.
PIC32MX274F256D.
Ezzel akarom összedrótozni a PIC12F1840-et, de nem vagyok képes létrehozni egy működő kommunikációt egyik master-slave verzióban sem. Ha a 8 bites volt a master akkor részben működött, de bizonytalanul, most átraktam a 32-est masternak, mert az errataazt írta slave módban vannak gondok, de így meg abszolút nem megy. Nem tudom én nézek-e be valamit, vagy tényleg ilyen gáz ennek a PIC-nek az I2C modulja, de elegem volt, átdrótozom UART-ra.
Szabványos kommunikációval is próbáltad?
Igen. Megírtam szabványosan. Lehet, hogy valamit benéztem, de most nincs időm kidderíteni.
Az UARTot összedobtam egy óra alatt. Szerintem valamit nem jól kezel ez a PIC mert a az MCP79410-es RTCC sem tudom szekvenciálisan olvasni és írni csak regiszterenként. Persze még mindig lehet, hogy én értek félre valamit, de adatlap szerint csináltam.
Milyen 8 bites PIC vezérlőn lehet beállítani SCI nél hogy a kommunikáció 2 stopbittel küldjön illetve ha ez beérkezve adott, akkor csak ezt vegye érvényesen inputnak is.
Szóval hogy ő csinálja meg ezt eszerint ne én. Soros 4800 8 e 2 t kellene elérnem olyan mcu ban amit én is tudnék programozni. PIC18F46K22 re írtam pár programot és mintha ennél nem lehetett volna a stopbitet beállítani és a 9. adatbitről nekem kell gondoskodnom azt vettem ki. Jó lenne, ha a parity 9.bitet ő magától kalkulálná. A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
Két stop bitet nem tud, de használható 9 bites adattal. 9 bites módban, ha az adat 9. bitjét 1 -re állítod, majd beírod a 8 bitet a TXREG -be, a másik oldalon levő vevő két stopbites formában tudja majd venni. Ha érkezik egy 2 stopbites adat, akkor ki kell olvasni a vett 9. bitet majd a 8 bites adatot az RCREG -ből. Ellenőrizni kell az esetleges átviteli hibákat és azt, hogy a 9. bit 1 -e. 8 bit + parity + 2 stopbit nem megy a beépített modullal.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2018
Kössz
Tehát ez az egész PIC kollekcióra fennáll, hogy csak gatyázósan lehet ezt így megoldani? Esetleg más könnyen programozható mcu nál van ilyen, amit szeretnék ? Megnézem Motoroláknál, hogy van ez...
Írd meg az adatátvitelt szoftveresen. Akkor azt küldessz amit akarsz.
4800-at szoftveresen futtatni 16 mipsen olyan kérdést is felvet, hogy mi mindennek kell még futnia mellette, és arról még semmit sem tudunk.
Okay köszönöm. Nekem a 24 32 félelmetes még, de megnézek párat.
Ez igaz. De mivel a 8 bites PIC család hardveres kommunikációja egyszerre csak egy byteot tud kezelni, ezért vajmi kevés feladatot tud közben a PIC végezni. Jó programszervezéssel ez a probléma többnyire megugorható. Ámbár nem tudni, a kolléga milyen nyelven programozik. Ha nem assemblyben, akkor természetesen nem működőképes az ötletem.
Egy 48MHz-s 18F2550 C18 -ban programozva simán megküzd egy USB-HID, egy 9600 Baud (8n1) soros kommunikációval, közben veszi a DCF77 jelet és dekódolja és a PWM kimenetén keresztül 200 bit/s sebességgel adatokat ad át. Nem lehetetlen az összetett feladat elvégzése sem. Még C -ben sem... Kipróbáltam, működik. Azért a fordító "körmére kellett néznem."
Ez kísértetiesen hasonlít a Propeller Clock bázisára.
Vagy tévedek?
Egy példa, hogy mit ki nem lehet hozni egy 12Mips-es 8bites PIC-ből.
Sziasztok!
Valaki írta valamelyik topikban, hogy spi buszra i2c-s eszközt akasztott, vagy fordítva. Erről mit gondoltok? Lenne egy i2c-s rtc, amit spi-re fűznék. Vagy nézzek olyan pic-et, aminek van spi és i2c-je? Vagy szoftveresen oldjam meg az i2c-t? Lenne egy RFM69c és egy eadgm kijelző, amik spi-t használnak ( kijelző megy i2c-n is), az óra viszont i2c. Persze van spi-buszos óra is, de ahhoz kell külső kvarc, aztán lehet, hogy ez lesz, de ez 1600 Forintocska. Ti hogy csinálnátok?
Szia !
Az SPI és az I2C különböző dolog, ezért I2C-s eszközt nem tudsz SPI buszra tenni ! Használj olyan PIC-et, amiben 2 I2C/SPI modul van ( pl. PIC18F26K22), az egyiket erre, a másikat arra !
SPI-n lehet, hogy megoldható a szoftveres IIC, de nagyon trükkös lenne. Nem kis feladat, és csak akkor, ha csak küldeni kell, olvansi nem. Bár ha kikapcsolja az SPI-t és úgy figyeli azt a lábat akkor még az is. Nagyon ki kellene számolni és időzíteni mindent. Értelme nincs, mert egy sima I/O lábon sokkal egyszerűbben leprogramozható.
Oldd meg szoftveresen, vagy ja még nincs nyák és belefér a keretbe inkább cserélj PIC-et. Ja ezt nem neked akartam írni ![]() A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
Te kipróbáltad azt a cuccot? Tényleg működött? Nálam már régen nincsen olyan vga cucc, hogy megnézhetném a saját szememmel.
Sajnis az XC8 nem ennyire frankó. Ott nem kicsit kell a fordító körmére nézni.
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |