Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Ez bizony így van. Minél sterilebb környezethez vagyunk szokva, annál kevésbé toleráljuk az ilyen viszonyokat.
Nemrég néztem egy videót, ahol külföldi turistákat kérdeztek, hogy mi a véleményük Budapestről. Egy indiai fazon azt mondta, hogy milyen jó itt, hogy sehol sincsenek sokan.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
Tudod, nálunk is hasonlóan kezdődik. A krumplit, zöldséget és még sok terményt a földből, földről szedik föl. Csak később agyonmérgezik, hogy ne azonnal haljunk bele.
Elgurult télen egy paradicsom. ~2 hét múlva került elő a szekrény alól. Megfonnyadt, de nem rohadt el. Kinn a kertben, ha beüt a vész, 2 nap alatt elrohad az összes.
Úgy, hogy egy családban született 5-15 gyerek, és ebből talán 2-3 megélte a harmincat.
100 év alatt megduplázódott a születéskor várható élettartam.
Persze, én is ettem már földből frissen kihúzott sárgarépát, a gatyaszáron megtörölve, de azért az mégsem igazán tetszik, hogy ha az élelmiszert a földön ülve a csupasz lábaival rögzítve darabolja.
És ebben mekkora szerepe volt a védőoltások hiányának?
Ugyanis a halálozások elsősorban a nagy járványok miatt következtek be. De még azokat is túlélte jópár ember...
Én éltem egy évet Nepálban, ilyen helyeken ettem, amiket itt elborzadva mutogattok.
Még hasmenésem sem volt soha. Pedig ittam a csatornából, kútból, ciszternából (itt előtte a lárvákat el kellett hessegetni De hallottam olyan történeteket, hogy Indiában (főleg dél-Indiában) és Egyiptomban még a hotelek által készített cuccokban sem lehet megbízni, ott a fehér ember 3 napra bérletet vesz a klotyóra... Idézet: Akkor a kis csoportok nem érintkeztek egymással, bacik nem terjedtek. Ma Afrikában felszáll a repülőre, pár óra múlva nálunk terjeszt akármit, utána mi visszük pld. Németországba.„az emberiség hogyan élte túl eddig” Az elzárt őserdei civilizációval sosem(?) érintkező törzsekhez ha bemegy egy pld.: influenzavírus, kipusztul a törzs. A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2018
Idézet: „azóta annyit romlott az immunrendszerünk” Szerintem nem romlott sokat, csak sokkal másabb problémákkal kell megküzdenie. Az ottani emberek az itteni levegőbe, meg a rengeteg vegyi anyagba halnának bele. Elmentem Spanyolországba, az immunrendszerem mit nem tolerált? Az ottani mosóport. Mi van a mosóporra írva? A gyerekektől távol tartandó.( tehát valószínű mérgező) Mit mosunk vele? Ruhát amit minden nap viselünk, és garantáltan tartalmazza a mosópor maradékát, de az öblítőt biztosan. Az ily módon összeszedett méregmennyiség simán párba állítható a vírusokkal a szervezet szempontjából.
Jó kérdés, jelentősen segítenek a védőoltások is, de manapság is viszonylag egyszerű bármilyen nem megfelelően tisztított gyümölcstől bélférget kapni, esetleg egy nem megfelelően kezelt tojástól szalmonellát. Különösebben nem találtam adatot, hogy főként miben haltak meg az emberek régen, de ilyen távlatból elég nehézkes statisztikát felállítani. Az biztos, hogy a jelenlegi egyre süllyedő színvonalú magyar egészségügyi rendszerben még mindig hetede a csecsemőhalandóság az indiaihoz képest. Arról nem is beszélve, hogy a higiénia ilyen rendszerszintű általános hiánya a járványoknak is kedvező.
Kollégák Indiában az első nap még próbálkoztak valami jobb étteremben helyi étellel, de 3 nap hasmenés után csak és kizárólag a mekiben voltak hajlandóak étkezni.
Akkor úgy kérdezem, hogy mondjuk 1200 óta hogyan éltük túl. Akkorra már a világ nagy része lakott volt és mindenki érintkezett mindenkivel kereskedelem útján.
Régen még könnyebb volt bélférget kapni, de együtt éltek vele.
Lehet, hogy éppen 3 nap után szokták volna meg a helyi ételeket.
Már előtte is voltak világrengető ("") járványok. Pestis, kolera, tífusz,...
Mindig akad, aki túléli. Ha mégse, úgyse tudnánk.
Rengeteg áldozattal, pld.: spanyolnátha, stb..
Érdekes kérdés. Hajlamosak vagyok ezeket a dolgokat a mi oldalunkról nézni, de közben nem vesszük észre, hogy nem csak minket, sőt főleg nem minket veszélyeztetett egy járványpusztítás. Sok elszigetelten élt nép az újvilágban pont a gyarmatosító európaiak által vitt betegségekbe halt bele (halt ki teljesen). Most meg nem mondom fejből melyik nép volt ott a nagy vízen túl aki a himlőbe halt bele, őnáluk olyan ugyanis soha nem volt. Nálunk teljesen természetes, hogy mindenki átesik rajta egyszer. Mink itt Európában könnyen beszélünk, nagy volt errefelé már akkor is a népcsere így elég ellenállóak voltunk a különböző betegségek ellen, de azok a népek akik teljesen elszigetelve éltek bizony belehaltak.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2018
Idézet: „Elmentem Spanyolországba, az immunrendszerem mit nem tolerált? Az ottani mosóport. Mi van a mosóporra írva? A gyerekektől távol tartandó.” Nem kell olyan messzi menni. Kolléga véletlenül beleöntötte a BABA sampont a laptopjába. Utána kitakarítottam belőle a felhabzott alumínium és réz alkatrészeket, amiket szétmart Más meg a fejére keni... (persze nem olyan hosszú ideig, de ha ezeket az anyagokat megmarja, akkor annyira egészséges nem lehet)
Kóla, víz, kávé, gulyásleves még csakcsak. De Baba sampon?
A bőr-semleges kozmetikumok savasak (a szappan tartalmúak meg lúgosak). Hosszú idő alatt a nem saválló vagy passziválódó fémeket/ötvözeteket jól láthatóan marják. Minél hosszabb ideig áll rajta, annál jobban.
Nem tudom, mennyi a Baba sampon pH értéke, de a legkímélőbb dolgok is marnak A bőrt (pH 4,5-5,7, átlagosan 5,5) nem, sok fémet igen.
Egyszerű: a sampon, az alumínium és a réz galvánelemet alkotott. Sokkal gyorsabban pusztul el a fém, mint önmagában.
A lúgok durvább hatásúak a savaknál. Ráadásul alattomosak is. Én elvittem a gyerekeket nyaralni, ahol csúnyán felégett a fejbőröm a strandon. Gondoltam a naptól. De nem akart múlni. Kiderült, hogy eggyel nagyobb faktorú hajhabot vettem mint szoktam S...kopf 5-ös erősségűt. Hónapokig kellett kímélő, aloe verás sampon, hogy rendbe jöjjön a fejbőröm. Amióta nem használom nem is korpásodik a hajam. A legmeglepőbb, hogy rátaláltam az igazi hajhabra is közben. A Gilette borotvahab formájában (szintén aloe vera tartalmú). ettől semmi bajom és a hajam sem áll össze-vissza. De beszélhetnék itt a vaskloridról is, ami csúnyán elintézett néhány ruhadarabomat. Igaz a járványoktól elkanyarodtam rendesen. Én kis híján rámentem anno az agyhártyagyulladásos járványra. Nem sokon múlt. 12 évesen 1 nap alatt fogytam 20 kilót. Nem kívánom senkinek. Sem ezt sem más rosszat. Én járok, gyerekeim vannak, dolgozom de ismerek velem egykorút, aki nem úszta meg. Ágyhoz, tolószékhez kötött, csak a kisujját tudja mozgatni, és nehezen beszél.
"Mi van a mosóporra írva? A gyerekektől távol tartandó.( tehát valószínű mérgező)"
Egyrészt mérgező anyag nincs, csak mérgező adag. Vízből is lehet annyit inni, hogy belehalj, néha szokott is sikerülni embereknek, szerencsére eléggé ritkán. Mégse mondanád azt, hogy a víz mérgező, és ha nem iszol vizet abba tutira belehalsz. (Víz: értsd H2O, amit gyümölcs, zöldség, és egyéb étel és ital formájában is beviszel a szervezetedbe.) Másrészt pedig rengeteg olyan anyag van, ami kisgyerektől elzárva tartandó, pl. a mosogatószer is. A kisgyerek megeszi, szemébe keni, stb., amire nyilván nem való. Lehet hogy belehal, lehet hogy "csak" rosszul lesz tőle, de az is lehet hogy kutya baja lesz tőle csak a szülők kapnak infarktust.
Visszatolatott a taxi? Vagy épp gyorsult a busz, a taxis meg nem annyira és így a buszhoz képest hátrafelé ment, a hátulja felől érte azt az egyenest...
Csak úgy mondom, most sem az
Vagyis ha nem is történt tömeges kihalás, azért a szűk eliten kívül...0 éve.
Hallottátok hogy a kormány jövőre engedélyezi a többnejűséget ?
Erről a következő vicc jutott eszembe:
"Pista bácsi újság olvasás közben mondja a feleségének. - Milyen jó ezeknek a mohamedánoknak. Akár tíz feleségük is lehet. Mire a neje -Mit akar kend mohamedánkodni, mikor még kereszténynek is gyöngécske!?"
Biológiai teljesítés szempontból inkább a többférjűség jöhetne szóba.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |