Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Szia! Ez a Fender végfok nekem nagyon tetszik. Ha valamit meg fogok építeni akkor ez tuti az lesz. Egy bajom van csak vele. A kimenőtrafó. De azt majd megoldom valahogy.
Csak előbb még meg akarom építeni a labortápomat az elektroncsöves próbálkozásaimhoz. Nem akarok mindenhez egy táptrafót tekerni. ![]() Csak akkor csinálom meg a tápját, ha érdemesnek látom. De előbb ki akarom próbálni a kapcsolást. A labortáp fűtőtrafóját (ami a csövek fűtőáramát adja majd) már leteszteltem. Kapott az arcára majdnem 400 watt terhelést hátha elkezd melegedni, de nem nagyon akart, úgyhogy azt a trafót megfeleltnek nyilvánítottam. ![]()
Ez egy kis gyakorló kombó rajza. Nagyon egyszerű és ha veszel hozzá egy elég érzékeny (98-100dB 1w/m) gitárhangszórót akkor tud az nagyot is szólni azzal a pár vattjával. Pl. Eminence, Celestion gitárhangszórók. Az egyik az Elimex.hu-n, a másik a Reflexnél kapható üllőn.
Tényleg egyszerű, de ha rákeresel a hangjára Youtube-on, azért az is elég gyér.
![]()
Hozzáfogtam a csöves PP dobozolásához. Ma előlap lemezét megcsináltam, favázba bemarva kap helyet. Szokásos forgatógomb kerül rá.
Ez nagyon szép lett. Gratulálok. Jobb mint a gyári.
Üdv. Tetszik nagyon. Távpitykével lehet szabályozni? Hogy készűlt a felíratozása?
Köszönöm!
Távvezérelhető lesz, hangerő, bemenetválasztás és a be-ki kapcsolása, némítás. Előlapról mindez, muting nélkül. Feliratok vasalással készültek.
Köszönöm, de a gyári jobb, dobozoláshoz adott minden, házilag csak kompromisszumos kivitelezési lehetőségem van.
Hozzászólások kérésre törölve.
Nagy a csend mostanába így lenne egy kérdésem csatoló kondi ügybe. Melyik típust favorizálnátok ha választani kellene? Most még a fólia verziót próbálgatom de lehet hogy később lecserélném.
Idézet: „Nagy a csend mostanába” Igen, én is észrevettem. Van itt valaki, akinek a hozzászólásai miatt pár napra, hétre meghal a Topic. Nem is értem...
Még nem kéne cifrázni. Egyenlőre elég lesz, ha egyáltalán szól, egyébként nem is igen tudsz megfelelő másfajta kondit használni, mint fólia kondit.
Néha hasonlóról álmodom....
A csend
![]() ![]() ![]()
Én ilyet szereztem be, elég jól használható.
![]() 0-300V 0,5A A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
Még nem alkalmaztam hidegítő kondit. Így viszont hangszín nélkül is sok a mély benne. A hangját nehéz lenne elmagyarázni mivel egyidőbe egy másik típust is mellé kellene tenni.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
Nagyon baró cucc. Nekem más koncepció jutott az eszembe, bár lehet hogy mellé lövök vele.
Nekem kéznél van 60 volt váltó az egyik trafómon ami egy kb 300 wattos hyperszilen van. Na arra dobnék rá egy hatszorozót 1500uf os kondikkal. és a végén még egy kondival és egy fojtóval. A sokszorozós megoldás bejött nekem a néprádióhoz kis kondikkal és egy fojtóval a végén. Remélem az 1500µF elég lesz mondjuk 5-10 wattig. Majd dobok fel képet.
Kíváncsian várjuk, meg persze a tulajdonságait is szeretnénk megismerni. A kondik értéke jó nagy, ez jó hatással lesz a belső ellenállásra. Gyári csöves készülékekben is találkoztam már kétszerezős tápegységgel, többek között egy Pioneer rádióerősítőben is. Úgy tűnik, a többszörözős megoldások azért nem feltétlenül elvetendők.
Remélem hogy működni fog a dolog. Valami jó combos vasmagos fojtóra gondoltam a kimenetnél. Lehet hogy hülye ötlet, de mondjuk egy fénycső fojtóra. Majd kiderül hogy milyen lesz.
Sokszorozó, nagy kondik, meg fojtó?
![]()
Szia, ez egy 1967-es roman gyartmanyu Electronika radios lemezjatszo, jo nagy
![]()
Udv,
A kerdesem az lenne, hogy az ECC85 helyettesitheto az ECC81-el? Azt megtalaltam hogy mindketto dupla triod, de a labkiosztasokhoz mar nem ertek ezert fordulok hozzatok. Azert kerdezem, mert van egy regi radiom amiben ECC85 van es ha netan kieg be teheteme helyebe az ECC81-et?
Nem jó helyette sajnos. Az ecc85-ben van egy árnyékoló lemez a két trióda között, ami ki van vezetve. Ráadásul az ecc85 rádiófrekis, az ecc81 hangfrekis cső.
Igen hasonló a két cső, kivéve a fűtést. Az ECC81 12,6 /6,3 V fűrésű, a fűtőszál közepe ki van vezetve a 9 -es lábra, az ECC85 6,3 V fűtésű, nincs fűtés közép kivezetés, a 9 -es lábon a két csőfél közti árnyékolás van. Az ECC81 -nél nincs árnyékolás.1:1 -ben nem csereszabatos.
Egyébként a csövek kiégni normális körülmények között kiégni nem szoktak, leginkább öregedés miatt emisszió képességük gyengül.
Koszonom szepen a valaszod. Akkor nem aggodom.
Az ECC81 nem hangfrekis cső, az ECC85 elődcsöve, televíziók bemeneti erősítő, önrezgő oszcillátor keverő csöve, szerepe ugyanaz a kezdeti TV vevőkben, mint az ECC85 az URH vevőkben, csak 100 MHz alatt.
A bemeneti karakterisztikája is ennek megfelelően szép "gömbölyű", hogy keverni tudjon. A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2018
Udv,
Egy 1967-es roman gyartmanyu Elctronica radios lemezjatszom van amibol kiloptak a magic eye nevezetu csovet, ami olyan vu meter fele. Na ezt szeretnek vasarolni bele, de nem tudom milyen tipus jar? Tudnatok ebben nekem segiteni? Ez a pontos tipsa RADIO ELECTRONICA S643A. Tlaltam kepet az interneten egy olyan radiorol amiben benne van a magic eye es ha jol latom azt irja hogy EM84. Ez jo lehet az enymbe is?
Kétféle varázsszem jöhet szóba, EM80, és EM81. Nem egyforma a lábkiosztása, hasonlítsd össze a foglalat kiosztásával, és kiderül, hogy melyik.
Talaltam kepet a neten egy pont olyan radiorol mint az enyem es abban EM84 van, ezek szerint az enyembe is az jarhat nem?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |