Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Aha, a "PI" verte ki a biztosítékor a kollégánál...
Én egyszer azt írtam egy használati utasításba, hogy kör kerület = sugár x 2PI. Mivel a sugár értéket kapjuk adatként abban az esetben. Jöttek tömegével a telefonok, hogy hibás a szöveg. Kénytelen voltam változtani, mert engem néznek teljesen hülyének: sugár x 2 x PI . Pedig a kettő ugyanazt adja, csak egy szorzással kevesebb a művelet.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
Nálunk meg csak annyit szoktunk írni a füzetbe, hogy k=2PIr vajon ehhez mit szóltak volna. Lévén ugye az egyenletekben a szorzásjel elhagyható és a szorzás kommutatív művelet.
Betették volna a gugli fordítóba, automata nyelvfelismerésre állítva.
Idézet: „egy szorzással kevesebb a művelet.” Pontosítok, úgy írtam, hogy "sugár x 6.28". Így van egyel kevesebb művelet, mint sugár + sugár x 3.14. Idézet: „Pontosítok, úgy írtam, hogy "sugár x 6.28". Így van egyel kevesebb művelet, mint sugár + sugár x 3.14.” Lefelejtettél pár zárójelet...
Csak pontatlan. mert a PI, az több, mint 3,14. Amúgy ha valaki zárójelezni akar, és matekot elemezni, javaslom a https://www.wolframalpha.com/input/?i=2r*pi oldalt. Ott megkaphatjátok zárójellel, zárójel nélkül, szövegesen, grafikonban, deriválva, integrálva és differenciálva is. Nagyon hasznos oldal nebulóknak és felnőtteknek is. Sőt képleteknél a levezetést is megmutatja.
Tényleg több. Lehet is kezdeni leírni a megközelítőleg pontos értékét!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
Ha az adott feladat esetén a 3,14 elég pontos, akkor jó. De ha valaki kapott már ZH-n 0 pontot egy - amúgy tökéletesen megoldott - feladatára azzal az indoklással, hogy "ez a pontatlanság a mérnöki gyakorlatban megengedhetetlen", akkor kicsit máshogy látja ezt a dolgot.
Nekünk mindig úgy tanították, hogy 3-4 számjegyig írjuk le.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
Az adott feladathoz elég a PI két tizedes pontossága.
A műszaki világban nagyjából egyáltalán nem is értelmezik a körök sugarát (egy-két kivételes eset van csak, amik általában geodéziaiak). Mindig átmérőben gondolkodnak a mérnökök. Ennek pedig nagyon egyszerű oka van, mégpedig a mérhetőség. Mérni az átmérőt lehet, hiszen a sugárhoz kellene a középpont, ami nyilvánvalóan nincsen.
Ha ezt elfogadjuk, akkor a legpraktikusabb a kör kerületét a D*PI() formában megadni. Így nincs kettes szorzó, és tetszőleges pontossággal helyettesíti be mindenki a PI-jét. Idézet: Ez az eset kivétel. Mezőgazdasági gépek, pld.: traktorok hatásos kerék kerületéről van szó. Nem lehet a szabad átmérőt vízszintes irányba mérni, mert az nagyobb mint ami menet közben adódik. A gépsúly miatt benyomódik a gumi a talajnál. Ezért kerék középpont (ami itt adott) és a talaj közötti távolságot kell mérni, ezt szorozni kettővel, ez az üzemi kerékátmérő, ezzel az átmérővel kell számolni pld.: sebesség úthossz mérésnél. „hiszen a sugárhoz kellene a középpont, ami nyilvánvalóan nincsen.”
Ez nem jutott volna az eszembe, de jogos.
Amerikai marhaság.
Nem kicsit, csak üzlet. Ki minek öltözik a Halloween party-n?
Na jó vannak nem amerikai gyökerei is, de akkor is úgy ahogy írod. A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
Salamon töke. Töklámpás. Minden híresztelés ellenére.
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
Én vámpírra gondoltam. Ha mennék, de nem megyek.
Én inkább holnap egy gyertyát gyújtok, de a nem a töklámpásba.
Nem vált nálunk népszokássá, hanem néhány (~9) évszázad után beszivárgott Amerikából (mint jó néhány egyéb baromság).
Ha jól emlékszem a 2000 -es évek derekán jelent meg először, így üzleti szinten.
Mi is valójában a halloween....
A melléklet szerkesztve. A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2018
Moderátor által szerkesztve
Tudja valaki hogy a panelházakban ( 80-as évek ) a vízcsapok bekötője hány colos?
1/2 collos. Vagy melyik csapra gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
Én nem tudom mikortól szokás nálunk, de gyerekkoromban (50 -es évek eleje) falun is faragtunk nagyapámmal töklámpást, és kiraktuk a kapufélfára. Majd minden háznál volt, ahol gyerekek voltak. Akkoriban nemigen érhetett a vád, hogy amerikából importáltuk, bár ki tudja.
Bővebben: Link
Nekem úgy tanították, hogy PI. Ezért van neki neve. Mint a gyök 2-nek.
Gondolom akkortájt nem így híj'ták hogy: Helloween.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |