Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Témaindító: Kutyuli, idő: Márc 29, 2008
Témakörök:
Én úgy tudtam,hogy a szerző jog megsértése úgy történik,ha valaki feltölt egy jogvédet műsort,zeneszámot HiFi sztereó CD minőségben,nem egy antik rádióbol kiszoródó gramofon minősigű hangrészecskét,hát már fejezze be az Európai (szovjet) Unió ezt a fejetlen cenzurát mikor ez még az Egyesült Államokban sem létezik,esetleg valami iszlám államban ha van.
Hajrá Modik!
Így kell ezt csinálni ! Ha lehet zavarjátok el a "népet" innen . A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2018
Sajnos, hogy ide vezetett a túlmoderálás...
Én már korábban is említettem egy hozzászólásomban, hogy nem kellene ennyire szigorúan venni azt, ha valaki itt pl. nem csak a "Muzeális készülékek alkatrészek restaurálása" témakörben szól hozzá. Miért ne lehetne egy kicsit eltérni a témától? Kit zavar? Lehet ezt is moderálni...
Kérlek, gondold ezt át.
Azért mert egy túlbuzgó modi rákönyökölt a delgombra, még nem kellene minket megfosztani a gyönyörű készülékeid bemutatásától.
Ez sajnos nem így van. A rossz minőségű hangfelvételt is moderálják.
Azért nem igy van ,a modi csak egy megjegyést tett,ezért nem értem miért kell úgy megharagúdni,mások sokkal kissebb dolgokért (pl mint heyesirás),kaptak figyelmeztetést de még bannot is.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2018
Köszi a választ,dobozolva nem hallok semmit,majd szétbontom újra és úgy is megvizsgálom.
Üdv
Sziasztok!
Lassan készülget a 239a amit mostanában kicsit hanyagoltam, ez az első "komolyabb" doboz felújításom, a gyáritól messze van de tapasztalatszerzésnek nem volt rossz. Az előtte képek már viszonylag tiszta állapotban készültek.
Milyen anyagot használtál a felújításhoz, ez festék vagy lazúr? A fehér keretet maszkoltad kenés elött?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
A régi felázott furnért nem cseréltem hanem a résekbe ragasztót nyomtam és lesúlyoztam három napra, ezután minden régi lakk és festék maradványt eltávolítottam csiszolás és spakli segítségével. Rezgőcsiszolóval és finom papírral véglegesítettem a felületet. Dió színű vizes páccal három rétegben átkentem a teljes dobozt.
A belső fekete díszt még a csiszolás előtt kivettem, azzal volt a legtöbb baj, nem lehetett maszkolni, kézzel rajzoltam meg (sokadjára) a középső csíkot és a fekete részt is matt akril festékkel. Hobbi boltokban lehet kapni kis kiszerelésű akrilfestékeket matt feketét és halvány, nem csont színűt hanem egy kicsit sárgásabbat kerestem. Egy pár jó ecset is kellett. A dobozt jól lehetett maszkolni, száradás után a díszkeretet finom papírral javítottam hogy szebbek legyenek az ívek. 1-2 helyen a pácolást is javítani kellett utána. A végén az eleje 2 réteg, maga a doboz 3 réteg lakkot kapott ecsettel. A lakkozás lehetne szebb is, sajnos gyakorlatlan vagyok. A lakk egy három betűs barkácsáruház saját márkás terméke. Összességében több nap, főleg a száradások miatt, és jó sok óra elment a díszítésre de megérte. A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
Ég és föld a régi és az új doboz, nekem tetszik ez a sötét szín a világos csíkkal.
Szerintem azzal a lakkal valami baj volt, hogy ilyen ragyás lett. Viszont a furnért klasszul helyreállítottad.
Jó lett a felújítás! A lakkozás nem könnyű feladat. Mindig csodálom a gyári tükörsima politúrozott kávákat, irigylem aki házilag ahhoz hasonó eredményt tud elérni.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
Köszönöm mindenkinek! Este sikerült befejezni, felkerült a hátlap is.
Igen, már az is jó lenne ha csak megközelíteni tudnám házilag a gyári politúrozást, kellő gyakorlattal, türelemmel és minőségi anyagokkal szerintem nem lehetetlen. Olvastam hogy vannak több, 2-3 komponensű lakkok amik kőkeményre száradnak azokat lehet szépen polírozni, amit én vettem szerintem csak mattúlna, meg sem mertem próbálni.
Nagyon szép lett, van itt élet, mások nélkül is.
A lakkozáskor az elkészült rétegeket picit meg kell csiszolni a következő réteg elött. Ha így történt, akkor vagy a lakk rossz minőségű vagy más dolog nem stimmelt.
A rétegek között nem csiszoltam, nem mertem, akkor ez lehet a gond. Vizes bázisú lakkot használtam, már arra is gondoltam hogy kevésbé terül szépen mint az oldószeres. Köszönöm a tanácsot, legközelebb kipróbálom. A vizes lakkról mi a véleményetek??? Nem akartam mérgezni a családot azért választottam.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2018
Lehet, hogy ügyetlen vagyok, de a vizes lakkokkal és festékekkel nekem mindig gondom van. Nem terül szépen, és egyenletlen lesz a felület. Lehet, hogy festékszóróval kellene fújni, legközelebb megpróbálom úgy. Csiszolni valóban kell a rétegek között.
Új felületeken semmi gond a vízbázisú cuccokkal.
Használt, szennyezett, vagy már festett, lakkozott felületekhez viszont oldószerest használok, pont az említett problémák miatt. Hiába a csiszolás, a korrekt tisztítás, egyszerűen nem tud úgy terülni, beszívódni a vízbázisú anyag mint az oldószeres. A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2018
Én autókhoz való két komponensű lakkot használok 2 rétegben az első réteget 800-as papírral felcsiszolva és tükörfényes valamint ha alatta a repedéseket kitöltötted tükörsima is. repedéskitöltésre az ablonczy féle színtelen 2 komponensű festékboltban kapható műgyanta tökéletesen alkalmas.
...az oldószeres viszont szépen el tud terülni, így van.
Mindkettőt megtapasztaltam a napokban: - ablakdeszkát (belső ablakpárkányt) kentem le úgy, hogy volt rajta egy 10 éves, kissé kifakult, megkaristolódott vastaglazúr. Nem tudom, milyen márkájú lakk volt, jó büdöset csináltam vele (=oldószeres volt), de tükörsima, tükörfényes és nagyon kemény felületet kaptam, - ugyanilyen lazúros ajtótokot kentem le sötétebb színű (diópác-barna) vizes lazúrral: káromkodva törölgethettem le az egészet, olyan ocsmány lett.
Köszönöm a sok tanácsot! Van egy másik dobozom amit szintén lakkozni kell, szerencsére sokkal jobb állapotban van mint a 239a. Egy Terta T331 dobozról lenne szó. Azt hiszem a vizes lakkot nem használom többet, tehát nem most fog elkészülni hanem tavasszal. Sajnos nem tudok a garázsban lakkozni a lakást meg nem akarom bebüdösíteni. Ismét tanácsot szeretnék kérni. Mivel erről is pergett a lakk ahonnan csak lehetett szépen letakarítottam viszont a két oldala és az az elem amin a furatok vannak szép, nem pereg, nem hiányos. Érdemes onnan is leszedni a régi lakkot (kockáztatva esetleg felületi sérülést) vagy hagyhatom és a többivel együtt egyszerűen csak kenjek rá???
Készíts próbafestést a sima, csiszolt és a lakkozott felületen is.
Ha úgy ítéled meg hogy jó, akkor mehet a festés, ha nem akkor mindenhol el kell távolítani. A lazúr, lakk anyaga sem mindegy. Sötétebb árnyalatoknál szerintem nem problémás a lakk maradék, ha stabilan tapad.
Van egy gyanúm, hogy az a lakk: politúr, amit nagyon sok oldószer old (már a denszesz is). Nem lesz egyszerű jól újralakkozni (az igazi az újra - politúrozás lenne, de ezt ma már nagyon kevesen tudják). Én megpróbálnám finoman lecsiszolni, majd a maradékot denszeszes ronggyal "ledörzsölni".
Csináltam egy próbát denszesszel és lakkbenzin hígítóval, a denszesz után kicsit olyan lett a felület mintha nagyon kevés fogkrémet kentem volna szét és hagytam volna megszáradi, fehéres nyomok maradtak, de a rongyon szerintem csak kosz volt. A lakkbenzin hígító meg csak lemosta az elszíneződést, nem igazán sikerült eldönteni hogy politúr vagy sem ami a dobozon van. Mit kellene tapasztalnom???
Közben a belseje is készül, eddig volt egy alapos takarítás mindenhol, hálózati dugót és elkót kellett cserélnem, a kapcsoló nem működött, az egyik skálaizzó kiégve, az EM4-nél az egyik 1M szakadt volt, le voltak törve a lemezjátszó bemenetek csatlakozói és a dobváltó érintkezőket tisztítani kellett. Hátra van még a legkényesebb, az üveg és környéke. Az eredeti hátlap sajnos menthetetlen, gyűrött és ázott, és még tisztítás előtt a doboz egyik oldalát ragasztani kellett mert felül elvált és mozgott az egész.
Hát akkor én sem tudok Tubeamp - nál okosabbat. A skálaüvegre nagyon vigyázz, mert ezek szitanyomása elég silány minőségű, kizárólag a tiszta üvegfelületet tisztítsd pl. fülpucolóval!
A tél miatt a doboz csúszik, lakkozni csak tavasszal tudok majd, hátha addig lesz valami ötlet. Szerencsére van új skálaüvegem, a 239a üvegével együtt hozta a postás.
Találtam egy érdekes tanulmányt a lakkozásról, igaz nem rádiókról hanem hegedűről szól és sok egyéb szempontot is figyelembe vesz mit például a hangzás. Ez is egy külön tudomány.
Bővebben: Link
A link egy kicsit másképp.
Bővebben: Link
A tél még messze van,úgy,hogy tudsz lakkozni
Meteo
Majd meglátom hogy engedi az időm, kapkodni nem szeretnék. Átnézem majd még egyszer az egész dobozt, a fekete díszcsíkokat újra festem, ha minden kész akkor jöhet majd a lakkozás. Szeretnék valami jobb minőségű lakkba és ecsetbe is beruházni. Sajnos csak hétvégéken van annyi időm egyben hogy érdemes legyen egy-egy mozzanatnak nekikezdeni, lassan jönnek az ünnepek meg a rövid hétvégék, a benti lakkozás sajnos kizárt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |