Fórum témák
» Több friss téma |
Még nem teljesen sasoltam végig az egészet,de a while(csat<3) biztos,hogy jó ott? Mert mintha csak 3 körben futna,neked meg mind kellene az összeshez(7)?
Szia!
Igen az jó, mert először csak 1 hőmérő jelét vinném át a pic-re, megfigyelni, hogy átmegy e? Ha már az rendben van, akkor folytatnám.
Oszcilloszkóppal össze tudod hasonlítai a be- és kimeneti jelalakot a kapcsoló IC-n?
Ha van szkópod,akkor meg kellene nézned a 4051 ki-bemenetét,lehet,hogy beleszól,vagy lassít
![]()
Én most építettem egy 7 szenzoros rendszert (DS18B20 és 74HC4051)és hibátlanul működik, de......
Ha CD4051-ed van, akkor ne is keresd tovább a hibát. Használd a modernebb 74HC4051-et. Igaz kisebb a feszültségtartománya, de 2 nagyságrenddel gyorsabb. 5V-on a CD4051 beállási ideje 200-600ns, de felmehet akár 1200-ig is adatlap szerint, míg a 74HC verzió 20ns. A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2019
Még egy dolog. Nem biztos, hogy le kell cserélned. Nem néztem a kódod, de az átkapcsolás után hagyj időt adatforgalom előtt. Még a HC verziónál is kellett 1ms-ot hagynom beállásra (lehet kevesebb is elég).
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2019
Szia!
Igen én is gondoltam késleltetésre, mert emlékeim szerint valamikor a múlt télen próba képen fizikai kapcsolókkal állítottam be a csatornákat és úgy emlékszek akkor hiba nélkül működöt. Úgyhogy mos majd ráállok a késleltetés beállításra. Köszi az instrukciókat.
Szia
Lehet, hogy nem olvastam alaposan át a hozzászólásokat, akkor mea culpa. ![]() A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2019
Szia!
Ez igaz, de akkor az egyes eszközöket egyenként azonosítani kell, viszont így, ha egyenként kapcsolom rá akkor nem kell, Ráadásul az bármikor felcserélhetők, ill. ha meghibásodik valamelyik szenzor egyszerűen cserélhető. Még egy előnye van a multipexernek, hogy akár analóg jel is mérhető, csak a mérés előtt át kell kapcsolni a bemenetet hogy digitális jelet, vagy analóg jelet fogadjon.
Igazad lehet, de hát ezt buszra teremtették. Valószínű tele van a NET könyvtárakkal ehhez, én pl. LUA-ra találtam egyszer ilyet. Brrrr. a LUA-ban programozni kb. olyan, mint bekötött szemmel, vakvezető kutyával átmenni az autópályán. 6 - szor elütnek, hetedszerre átérsz, de nem tudod miért. Legalábbis én így éltem meg. Viszont ma is működik.
Heló!
Adott egy PIC24FJ256GA702 PIC. Ennek 3,3V a tápfeszültsége. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet programozni egy PICKIT 3-mal, úgy hogy ne menjen tönkre? Ha lejjebb veszem a tápfeszültséget, az elegendő, vagy még mást is be kell állítani? Köszi! ![]()
Be lehet állítani, hogy ne a programozóról kapjon tápot. Gondolom MPLab vagy X.
Tápot adsz a panelre, csatlakoztatod a programozót, programozod. A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2019
Köszönöm a választ!
![]()
Szia!
Adnál egy kódrészletet a te megoldásodról? Jó lenne átnézni és okosodni belőle. Köszi!
Sziasztok!
Csinálnék egy vezetéknélküli csengőt. A Topi-féle RTTTL dolgot át lehet ültetni pic-re? Gondolom igen. Kell-e soros ellenállás a pic és a 10k poti közé? Az LM386 3-as lába és a poti leszedője közé kell-e 680nf ? Valami ilyesmi lenne, mint a képen, de még alakítgatom. Lehet benne hiba, de vállalom.
Sziasztok! Olyan problémám lenne vettem egy 16F1786-ot, RB5-ön (AN13) szeretnék ADC-t olvasni, de össze-vissza írogat a 3x7 szegmenses kijelzőn számokat, próbáltam belső referenciával, és VDD-ről is. Ránézne valaki az adatlapra mit rontok el?
Köszi!
Hali!
ADCON2 hol marad? GO/DONE bitet minek kapcsolod be mindjárt a beállítás során? Milyen frekvencián hajtod? A programod ezzel foglalkozó része mit csinál? Mert ez csak pár regiszter, ebből nem lehet kitalálni mi történik. Kövesd az adatlapban lévő sorrendet és jó lesz.
Ja azt ADC-nél kapcsoltam be, csak itt szemléltettem.
OSCCON=%11110010 Ez a freki beállítás, ketyeg minden csak az ADCm nem megy.
Nagy hibát követtem el!
![]() A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2019
Hogyan kezeled az ADC-t? A kód még mindig hiányzik.
A Figure 17-3: AD Conversion Result Format nevű részt nézd át, valószínű itt keveredsz el.
De a programrészlet hiányában csak találgatok. 18F26K80-ban van hasonló 12bit-es AD, azt Right justified módban használom és nincs gond vele. Bár abban nincs ADRMD bit, így csak kettes komplementer módban tud működni.
Ja bocsánat, csak ennyi:
temperature = Adc_Get_Sample(13) * 5/1024.
Ez valami MikroBASIC beépített függvény? Írj sajátot, ez lehet valamit elront.
Eddig mindig működött, csak ezt a típust még nem használtam.
Illetve valószínű nem foglalkozik a kapott érték helyes formátumra való konvertálásával. Így, ha Left justified módot használsz, akkor neked kell tologatni a biteket és figyelni az előjel bit-et.
Jelenleg te ezt a formátumot használod.
Mikrobasicpro-t használok jelenleg, eddig tökéletes volt így az ADC, most ennél a 16F1786-nál van csak gondom.
Valószínűleg azért, mert itt kicsit trükkösebb (többet tud) az ADC, más formátumban adja vissza az eredményt a kontroller mint az idősebb társai.
És ebben még nincs is Computation Module. Ott már én is vakaróztam, főleg úgy hogy a szimulátor sem támogatja, mint kiderült.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2019
|
Bejelentkezés
Hirdetés |