Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   13 / 1385
(#) Frankye válasza Slope hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Kösz fiúk, már tutira megtalálom a "hód"-nál... Vagy a Conr**ban!
(#) KeserűCukor válasza iamrob hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Hi
Kérdésem:
Miért lehet ez: vasalással készítek nyákot, és a festék megmarad, de néhol alámar, előtte nem jön le...
Perosxiddal marok
/5:2:1 aránnyal, víz, sósav, hidrogén-peroxid/
Kössz:
---ZoLee---
(#) Frankye válasza KeserűCukor hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Nem tudom, nekem a vasalásos sose mart alá, igaz, én nem peroxidos maratót használok, hanem vaskloridost... De nem hiszem, hogy emiatt...
(#) Takee válasza KeserűCukor hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Heló!
nekem is ilyen lett amikor a lézernyomtatós technikát próbáltam...:no: aztán kipróbáltam fénymásolóval, azzal nagyon jó lett.

üdv.
(#) Frankye válasza Takee hozzászólására (») Ápr 19, 2006 /
 
Akkor a festék mennyisége lesz a gond! Állítsd sötétebb tónusra a nyomtatást, vedd ki a takarékos módot a nyomtató-beállításoknál, akkor jó lesz - sztem. Én így nyomtattam, és tuti volt. (HP LaserJet 1100)
(#) Vash hozzászólása Ápr 22, 2006 /
 
Hello,

régóta tervezek NYÁKokat papíron, és azokat filctollal rajzolom meg a panelon.
Most, hogy már értem a rajzolás módját, és a terveim kivitelezése is egyre nehezedik, szeretném megkérdezni, hogy ki milyen technikával varázsolja rá paneljára a számítógéppel előállítható NYÁKokat.
Hallottam ezt-azt, és szeretném, ha ebbe a topicba minnél több módszert tudnánk gyűjteni.
(#) eSDi válasza Vash hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Csakis fotózás!

Szerintem ezzel lehet a legjobb eredményt elérni.
Manapság elég könnyen beszerezhetőek a nagy teljesítményű(1-3W) UV LED-ek, ezért a higanygőz ill. germicid vagy kvarclámpákkal sem kell bajlódni. És a fotomaszkot nem éri semmi hő.

Idézet:
„UV LED Rulez! ------ Nekem bevált!”


Jah és mintha lenne már egy két ilyen jellegű topic itt.
(#) szabi83 válasza Vash hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
én a nyáktervet kinyomtatom a beültetési oldal(fénymásoló válogatja) felöl ezt fénymásolom pausz papirra, és a tiszta panelra rávasalom 30-60sec.. aztán hagyom ázni langyos vizbe min 30 percet aztán marat... majd furkálok, beült.. és örül
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
hali
Én pedig ide irányítalak: Nyák készítés topic

Isa
(#) nyulbul válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Mindenki a sáját kölykét dicséri
Arról volt szó hogy bemutatsz egy kész projectet a levilágítódról??????
Lássuk, ne csak ajálgasd:yes:
(#) Frankye válasza nyulbul hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Áthelyeztem ide Vash tpoicját, mert már van - ezen kívül is! - 2, nyitott topic, ami ugyan erről szól!

[strong]Tisztelt fórum-látogatók!
Új téma nyitása előtt szíveskedjetek megnézni, hogy nincs-e már ilyne téma nyitva![/strong]

Köszönöm!
Frankye (moderátor)
(#) eSDi válasza nyulbul hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Tudum-tudom!!!
De sajna még nem volt időm sokat foglalkozni vele.
Most az időzítő elektronikát csinálgatom, de sajnos a PIC egy kicsit sántít(nem jó az egyik lába), ezért elég hülyeségeket ír ki a VFD-re. Meg nem vagyok olyan jó helyzetbe mint egyesek hogy elugrok a sarokra az elektrós boltba és veszek újat(50km-t kell autóznom a legközelebbi elektrós boltig). Ezen kívül még dolgozni is kell, és suliba is menni + most egy akksitöltőn is dolgozom. Úgyhogy idő az baromi sok van rá.
(#) davidka válasza josephx hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Én már csak egy dolgot nem tudok hogy hol lehet nyákot kapni és milyet érdemes venni ? segítsetek pls
(#) eSDi válasza davidka hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Szerintem bármelyik elektronikai alkatrészeket árúsító üzletben lehet lapni nyákot. Üvegszál erősítésűt ajánlom.
(#) vicsys válasza davidka hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Elektronikai alkatrészeket árusító boltokban.
Lyukrasztereset. (nem kel a kisebb kapcsolásoknál a maratással-fúrással bíbelődni)
kezdőknek sztem a legjobb választás
(#) Vash válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 23, 2006 /
 
Kár, hogy nem tudom használni, mert nekem csak tintasugaras nyomtatóm van. Pedig egész egyszerűnek tűnik, még drága fotólakkot sem igényel.
(#) zaik válasza Vash hozzászólására (») Ápr 23, 2006 /
 
nem vészes a fotózás sem. viszont nem fontos, h neked legyen személy szerint tlézernyomtatód. a fénymásolóban lévő tinta is jó (bár én nem próbáltam), tehát nincs más dolgod, mint elmész az általad kinyomtatott lapokkal egy copy generalba pl, és jó sötéten kinyomtattatod. vagy egy havert megkérsz, h nyomtassa ki lézerrel..
(#) KeserűCukor válasza zaik hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
Befuttatott vezetősávok?
Az nem megoldás?
A folyasztószer mire jó? Mi az? Valami folyadék?
THX
(#) eSDi válasza KeserűCukor hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
Itt találsz a folyasztószerre választ. (A link a jelenlegi topik 22-dik oldalára mutat.)
De be lehet futtatni ónnal. Bár szerintem nem néz ki úgy olyan szépen...
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Sziasztok fórumozók!
Azt szeretném megtudni, hogy ha egy nyákon körbe viszem a - és a + tápfeszt és ez több helyen hurkot alkot az baj? Elvileg földhurok és az erölködőkben ez gondot szokot okozni. De ez nem erölködő hanem egy pices áramkör néhány pwm és analóg résszel felvértezve. Szerintetek gond lehet a hurkokból?
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Szerintem nem lesz gond. Csak a PIC- és a többi IC táp lábaihoz tegyél be egy 100nF-s kondit.
(#) pakibec válasza csaadaam hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Szia!
Én fotozásos modszerrel csinálom. Sima mosogatószivaccsal és mososzerrel tisztára mosom a nyákot, majd szárítom, aztán pozitiv 20, ez a legkritikusabb rész, majd tintasugaras foliára 3 példányban kinyomtatom a rajzot, 15 cm-ről 18W-os UV csővel 12 percig világítom, így nagyon szép rajzolatot kapok. Előhívó(NaOH), majd sosav és peroxidos gyorsmaratás. Szerintem 100x jobb mint a vasklorid.

Vágás dekopír fürész fémvágó fejjel.
1mm fúrófejet körültekered forrasztóonnal és be tudod fogni. Nekem nem törik, na jó csak ritkán
Üdv
(#) Stefan válasza pakibec hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
hogy tekered korbe ? nekem is van 3 1 milisem de nemjo a gepbe
az on meg nem tapad ra
(#) eSDi válasza Stefan hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Üdv!

Pakibec-nek:
Én is tintasugarassal nyomtatom de nekem elég 1x kinyomtatni! Be kell állítani hogy jó sötétre nyomtassa és sok tintával és akor szerintem nálad is jó lesz és nem kell 3x pazarolni a nem túl olcsó foliát.

Stefan-nak:
Levágsz egy darab ónt, fogod a fúrószárat és a szárát szépen körbetekered az ónnal és igy együtt fogatod be a fórógépbe. Ha nem akarsz ónt pazatolni akkor vékony műanyagszigetelésű drót is jó.
(#) Frankye válasza Stefan hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
A fúrónak arra a részére, amin nincs már csigavonal, rátekered simán kézzel egy (esetleg több) menet vastagságban a forrasztóónt. Nem kell tapadnia a fúrószárhoz, a lényeg, hogy amikor a tokmányba befogod, akkor nem a fúrószárat, hanem az ónt fogja meg a tokmány karmantyúja. És akkor nem pörög meg.

Ja, és nem kell megolvasztani az ónt!

(Persze, az ideális megoldás egy olyan kisgép, mint a Dr. Emel ( ) multi, vagy hasonló, főleg, ha állványba lehet fogni...)
(#) Stefan válasza Frankye hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
sikerult! eleg ugyesbajosan de vegul belement egyenesen
van egy kis satum abba fogom be a lapot aztan 2 kilos akkus furo termeszetesen a 0,7es furot mar a 3 dik lyuknal beletortem de maradt meg rajta 1-1,5 mili azzal el lehet lenni .... tovabb mar tuti nem torik
(#) eSDi válasza Stefan hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Nem tudom milyen akkus fúró az amibe nem lehet befogatni az 1 mm-es szárat......

Az enyémre az van ráírva hogy 1-10mm-ig de a 0.8-as simán be lehet fogatni. Sőt még szerintem kisebb is simán belemenne.

Hogy ne törjön el csak egy rövid rész hadj kilógni a tokmányból, csak épp annyt hogy duplán átérje a nyákot. Így biztos nem fog eltörni.
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Idézet:
„Dr. Emel”

Ez nagyon LOL!!!
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Persze az szinte minden Ic tok körül van.
Melyik a jobb választás 10n vagy 100n ?
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Szerintem 100nF.
Következő: »»   13 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem