Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Sziasztok! Homokszűrős vízforgató van a medencénél,és a szívó oldalon valami gáz van. Gondolom valahol fals levegőt szív. De hol? A szivattyú elött lévő 2 csatlakozásnál biztos nem. A vizet keringeti rendesen,és erővel,de a nyomásmérő óráján is látom,hogy többet mutatott tavaly.Valami ötlet?
A nyomásmérő akkor mutat többet, ha a homok kezd telítődni a kigyűjtött szennyezéssel.
A levegőszívás az egyik legnagyobb baj, amit egy szivattyút érhet, jobb elkerülni. A legegyszerűbben úgy lehet behatárolni, hogy hálózati vízzel túlnyomást hozol létre, és ahol csöpögni kezd, ott szívhat levegőt is.
A szivattyú tömszelencéje lehet a ludas?Nagyon ritkán cseppen onnan a víz.A legrosszabbkor adja be a kulcsot...
Nyár van, s használnád, mikor máskor romlana el? Télen úgy se vennéd észre
A szívóoldalon csepeg? Régen rossz. Teflonszalag, gumiám segíthet, ha egyre gondolunk.
Kellemetlen lenne, ha télen olyan meleg van, hogy kell a medence. Pesszimista.
A plexi fedeles izében benne van a kosár? Ha nincs, az is okozhat ilyen jelenséget.
Persze,benne van. Máskülönben a lányok 30-40 cm-es hajától már rég leégett volna a szivattyú. Üveglapon csiszolópapírral meghúztam a tömszelencét,ég és föld a különbség. A nyomásmérő óra is beállt a zöldmező középső részére. Köszi a segítséget!!
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2019
Amikor dolgozatot írtunk akkor mindig kérdés volt a hegesztéshez tartozó jelleg görbe. De amikor kutató munkát végzek akkor fél vállról vett elemzéseket találok. Azért lenne fontos mert a vizsgán tuti kérdezni fogják.
Ív, láng, plazma, CO, védőgázos, porbeles, kovács...
Én pont Tőled vártam volna egy cikket, hiszen éppen ezt a szakmát tanulod és reménykedtem hogy röviden összefoglalod... Mellesleg van itt olyan, aki ebből írt szakdolgozatot...
A többiek hozzáállását figyelembe véve nem lepne meg ha egyike lennék a szóbelin jeleskedők közt. A mobil mánia még mindig tombol. Alig hallottam a gépeket dolgozni.
Biztos, hogy ezen esetben ilyen magasra lehet tenni a lécet?
6-os tétel:
Ismertesse a korszerű ívhegesztő áramforrásokat, azok közös technológiai jellemzőit. A hegesztő áramkör felépítése, áramköri jellemzők. A hegesztő áramforrás típusai... 10-es tétel: Az inverteres áramforrás működési elve... Ilyen kérdések esetén milyen mélységbe menjek bele a dolgokba? Mondjam el nekik a trafó méretezést vagy inkább mondjam azt hogy páran maguknak építettek valamilyen vezérlő ic-ből? Rajtam kívül szinte senki nem foglalkozik elektronikával szóval aki ezt a tételt húzza annak cumi lesz.
Szerintem ha a tétel helyett elkezdesz arról beszélni, hogy ki mit épített, stb., akkor az nem fog tetszeni a "zsűrinek". Egyszerű dolgokra kíváncsiak, mint AC és DC áram, melyik mire jó, előny, hátrány pár szóban. Aztán bele fognak kérdezni ebbe a témába mélyebben is, ha tudsz rá reagálni, ki tudod fejteni pár percben, akkor nyerő vagy. Szerintem a szóbeli vizsgák 12-25percnél nem szoktak tovább tartani. Ha túl hosszú, az se jó, mert akkor valószínűleg a bizottság próbálja az emberkéből a kettest kihúzni... A bizottság sosem a rizsára kíváncsi! Mondjuk nem csak ők, én sem.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2019
Sziasztok!
Kissé érdekes kérésem lenne . Van itt valaki Siófok-ról? Ha igen és tudna nekem segíteni akkor kérném keressen meg privátban. Kicsit fontos és kényes a dolog. Köszöntem. Idézet: Egy ilyen kérdésnél arra kíváncsiak, hogy képben vagy-e hogy mi történik a delejjel a konnektortól az elektródáig. Néhány mondatban remekül össze lehet foglalni, még csak a kapcsolások típusaira sem kell kitérni, elég annyi hogy áramgenerátor meg pwm szabályozás. „Az inverteres áramforrás működési elve...”
Egyszer brahiból a dolgozatba beleírtam a trafó közelítő értékű számítását.
Itt elolvasol 1-2 oldalt Ge Lee mester (Erdgab, Katt , stb.) írásaiból, máris többet tudsz, mint aki kérdezi. Típusokat megemlíted a főbb jellemzőikkel, az alapképlet (majdnem ) ugyanaz mindegyiknél; azt a néhány kis eltérést kidomborítod. És interneten keresés, minden alap ott van: miért, hogyan.
A letöltött jegyzetek nagy része nszfi-s. Elvileg nem írhatnának marhaságot de egy hibát talán találtam: az acetilén előállítása kalcium-karbidból (CaCO3)..... Érted: mészkőből. Vegyészként vakartam is a fejem.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
És semmi köze a szódabikarbónához, ha már itt tartunk.
Kedves Fórumtársak!
Kit tudnátok ajánlani, akit megkereshetnék egy fedlap CNC megmunkálásával? Zoli_bácsi csodaszépen elkészítette az elő- és hátlapot, de a fedlap sajnos túl nagy az ő gépe számára. Nézzek szét esetleg a CNC-s topikban? Köszi! Idézet: „A kalcium-karbid, CaC2 egy vegyület, az acetilénfejlesztés alapanyaga.” Mégse volt jól írva.
Aztán mi lészen belőle? Vagy pontosabban minek a része lesz?? (de megsúghatod privátban is)
Üdv.
Mifelénk nem szokás az ilyesmit elkapkodni!!!!! Ha mutiba készűl, ha nem.
Apropó: nem terveztél verseny feladatot kiadni? Vagy elég bemutatni a produktumokat.
Hát, jó. Legyen akkor itt a versenykiírás:
Ha eldobok egy 50 FT-os érmét, akkor általában lapján áll meg. Ha eldobok egy hurkapálcikát, akkor pedig a palástján. Ebből látható, hogy van egy olyan arány a henger átmérője, és a palást magassága között, ahol egyforma a valószínűsége, hogy fej/írás/palást a dobás eredménye. Tehát nevezni lehet olyan koronggal, ami száz dobásból a leginkább "korrekt". Egyenlő esély esetén a díszesebb nyer Fődíj egy sör (én fizetem). |
Bejelentkezés
Hirdetés |