Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Helló!
Mannyire tudsz programozni? Ezt megoldani szinte semmi. Rengeteg példa van arra, hogy pl egy VB.NET asztali app felismerje, loggolja az adott eszközről az adatokat. Ezt átalakítani hogy valahova feltöltse szintén semmi. Azonban még mindig nem tudjuk, hogy a webszerver mit takar? Sima FTP kapcsolattal szövegfájlba, vagy adatbázisba? Mindkettő ok. Szerintem írj egyet. A programot meg beteszed az ütemezett feladatokba, hogy a PC indulásakor mindig elinduljon. Így nem kell Ethernet modul az arduino-hoz, mert már megvan a soros portos kommunikáció. Azonban lehet könnyebb lenne Ethernet port, mert akkor azon keresztül lehetne csatlakozni a PC-hez. Sőt, már rögtön a webszerverre. Ez elég általános dolog, el kell döntenéd melyik irányban indulsz el.
Végül is az is egy megoldás, ha már mérni tudok. Majd építek mellé egy analóg, hangolható oszcillátort.
Tudnál kész projektet ajánlani? Mert amit én linkeltem be, valamiért nem működik.
A TimerOne libraryval tudsz max 1MHz-es négyszögjelet generálni. A minimuma 8 másodperc körül van. Rákeresel, letöltöd, és biztosan van benne néhány mintaprogram.
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2019
Ahogy nézegettem, a 16Mhz-et, csak egész számokkal lehet osztani. Úgy meg nekem, nagyon nagyok az ugrások. De ha lenne egy pontos mérőműszer, az már fél siker lenne.
Ha valami komolyabb eszközt szeretnél, akkor tényleg rendelj egy DDS generátort. Ha építeni szeretnél, olyat ami csak a generátor maga, ha csak szeretnél egyet, akkor meg egy komplettet.A processzorból néhány Khz-nél többet kis lépésközzel ne várj. Talán 4 órajelenként tud a timmer osztani, ami ugye 4Mhz/2Mhz/1,33Mhz/1Mhz/0,8Mhz/0,666Mhz...Ez gondolom felbontásban igen szűkös 1Mhz környékén. Arra vigyázz, mielőtt nagyon csillogna a szemed, a DDS generátorok sem tudják négyszög/háromszög jelen azt amit szinuszon. Ha azokra is szükséged van, a kívánt frekvencia 10 szeresét tudó generátort keress legalább.
Értem, világos. Nagy pontosságú mérőműszert, ami 500khz-ig legalább tud mérni. Azt hogyan lehetne csinálni belőle?
De egyszerűbb maradni az rs485-nél, csak még kérdéses hol lesz a PC, illetve milyen távol a mérlegtől és a net csatlakozás minden helyiségben van, viszont ha rs akkor külön kábelt kell behúzni. De most az a felállás, hogy lesz nem messze a mérlegtől egy PC, addig rs485, onnan meg már hálózaton keresztül hozzáférek akárhonnan ahhoz a PC-hez amire a mentett adatok kerülnek.
Meg azért érdekel, hogy nézne ki ez neten keresztül. ![]() Elgondolkodtató, köszi a tippet!
Ja igen, sima FTP kapcsolattal szövegfájlba menteni az adatokat. Hát ezzel kapcsban még szinte semmit nem tudok
![]() Köszi a segítséget!
Hali!
Ha mindenhol van falicsatlakozó, akkor miért kellene új kábelt kihúzni az rs485-höz? Megkéred a rendszergizdát hogy a rendezőn dugja össze direktben neked a két helyen a falicsatit.
Erre simán fejlesztenék egy kis appot, ami a Windows indulásakor elindul, a tálcán megjellene egy ikon, (notify) amivel lehetne váltani hogy hova mentse. Pl FTP, adatbázis és a PC-n fájlba, illetve parancsküldés az Arduino-nak, beállítások stb. Mindegyik külön szálon dolgozna természetesen. Szerintem jobban jársz mintha 2-3 külön appot próbálnál meg összehangolni, ráadásul úgy, hogy automatikusan csak az Arduino-ról jövő adatokat loggolja. (Pl Arduino spéci karakterekkel indít, így lehet tudni, hogy AZT kell loggolni stb. Sok lehetőség nyílik ilyenkor, ellenben az összekapart appok-nál nem. Illetve azokat nem is tudod változtatni.)Arduino-t úgy is programozol, a VB.NET-el meg tele van az internet.
Mit akarsz méri?, milyen pontosan? A nagy pontosság meg relatív. 0.01-0.02% nál pontosabbra az arduinó kristálya már nem alkalmas. Frekvencia mérésben ez már elég rossznak számít szerintem. Bár hangra lehet elég.
Az arduino órajele valóban nem túl pontos. Ami a legszomorúbb, hogy a stabilitása is csapnivaló. Én már agyaltam olyan megoldáson, hogy egy külső TCXO-val kalibrálni kéne néhány mérésenként, és annak alapján lehetne korrigálni a frekvenciamérést. Mivel nem volt túlzottan fontos, így nem is nagyon erőltettem magam. Esetleg találkoztál már mar valami hasonló megoldással?
Nem tesztelgettem az atmega processzorokat ilyen téren. PIC esetén ha órát építettem, a jó kvarc, megfelelő minőségű kondenzátorok esetén azért a napi 5-10 s eltérést szoba hőmérsékleten el lehetett érni. Ez már egy egyszerűbb frekvenciamérőnek jó lehet. A követező lépés az órákban alkalmazott kvarc használata, jó kondenzátorokkal napi 1-2s . Azután jön a termosztátos módszer. Gondolom ezek atmegával is működnek. Illetve javasolták, rádióadók ill GPS jelének felhasználását mint időalap. Ami még eszembe jutott, DS3232 óra ic kimenő jele is használható lenne. De szerintem ez már más témakör.
Az órakvarc még azért is jó, mert a karóra hőmérséklete szinte fix (a test fix hőmérsékleten tartja).
Én építettem ébresztőórát, amiben van kalibrációra lehetőség, fél év alatt nem veszek észre változást (tehát percen belül marad). Másik, kalibrálatlan órám kb. 3 havonta összeszed pár percet, de megszoktam, a beállítás tart kb. 10mp-ig...
Értelek, de én Arduino alaplapra gondoltam. Azon meg olyan a kvarc/rezonátor amilyen. Nem sok esély van cserélgetni, és ez fogja elsősorban meghatározni az arduinos frekimérést. Mivel tervezgetek egy frekvencia, fordulatszám, meg hasolnó digitális dolgokat mérő shieldet Mega laphoz, azon elférne plusz TCXO. Régi telefonból bontott 26 MHz-es van pár darab, csak valamilyen osztó kell hozzá meg erősítő de az nem gond.
Használj sima ATMEGA Chip-et, USB stb. nélkül, azt simán fel tudod programozni és ahhoz használj külső, de stabil oszcillátort. Sokkal olcsóbb és akár jobb is lehet mint a gyári. (Ez azért nem 100%). Pár dollárért kapsz egy marék ATMEGA328-at. Egy maréknyi dollárért pluszban megkapod az oszcillátorokat is!
![]()
Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni, Arduino-MIDI ügyben. Azt szeretném elérni, hogy csak akkor küldjön a kimenetre note on-t, ha két adott nyomógombot nyomtam le. Csatolom a jelenlegit, ami nem működik. Nem tudom, hogyan írjam meg, hogy az adott két gomb egyszerre történő alacsony szintnél küldje a kódot. Ha valaki felvilágosítana, megköszönném. Köszönettel: Tibi
Akad a fiókban ATmega 328. De mint írtam a Megával akarok kezdeni valamit, hogy pontosabb legyen.
Vagy LOW szintre:
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
Whileben áll amig valamelyik feltétel igaz:
Köszönöm, ezer hála. Jelzem, mire jutottam.
Csak leddel próbáltam a midi kimeneten. Most, ha a két nyomógomb közül valamelyiket megnyomom, kigyullad a led és addig világít, míg a másik gombot meg nem nyomom. Visszafelé u.ez van. Elvileg, már akkor is küld valamit, amíg csak az egyik van lenyomva. Megnézem monitoron.
Igaz, Nem az else ágba rakta?
Csináltam egy dúros és egy mollos bemenetet. Ha csak egy gombot nyomok, játssza végig a dúr, majd moll akkordokat, jó gyorsan.
A while-ban amit írtál a & karakter helyett, az mi? Mert én oda is azt tettem.
OR = || = VAGY feltétel vizsgálat
AND = && = ÉS - " - A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
Ezt hogyan tudom beírni?
Az lenne a lényeg, hogy csak akkor menjen az akkord, ha mindkét nyomógomb lenyomott. Pl. a C és a dur is. Ha az egyiket elengedem, akkor el kellene hallgasson.
|| = AltrGr + W * 2 A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
Így hibát ír, hiányolja a zárójeleket.
Nekem OK!
Idézet: „"C:\\Users\\Kapu48\\AppData\\Local\\Arduino15\\packages\\arduino\\tools\\avr-gcc\\5.4.0-atmel3.6.1-arduino2/bin/avr-size" -A "C:\\Users\\Kapu48\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_502937/2019_05_24_proba.ino.elf" Vázlat használ 2822 bájt (8%) -ot a program tárhelyből. A maximum 32256 bájt. A globális változók 371 bájt (18%)-ot használnak a dinamikus memóriából, 1677 bájtot hagyva a helyi változóknak. A maximum 2048 bájt. ” A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
|
Bejelentkezés
Hirdetés |