Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 137
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
ok, köszi, csak nekem sztem nagyobbacska a lézernek a pontja
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
akkor rakd nagyon közel egymáshoz a motorokat!
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
ja, oké köszi
(#) rs-domby1982xx hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
(#) zenetom válasza rs-domby1982xx hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Ez nagyon jó. Először én is megdöbbentem de az ing az damilon lóg, a fényt pedig tükörrel "hajlítja" meg.
(#) mester06 hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy apró kérdés a forgótükrös lasershow-val kapcsolatban:
a motor fordulatszámszabályozó áramkörhöz (a madchemists féle) még használható 100k-s poti?
Mert az van itthon és ha nem muszály nem rendelek...
(#) Szebence válasza mester06 hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
(Sajnos ezt én nem tudom )

Elméletileg beteheted, de nem nagyon fogod tudni szabályozni a motor fordulatszámát, mert mire megmozdítod a potit, akkor az 4-5K ohm-nyi változást jelent, és az eredeti poti meg 4,7K-s...
(#) mester06 hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
De elvileg ha nagyobb áramot adok rá akkor elvileg nem nagyobb potival is működhet nem?
de mondjuk van itthon még egy pár poti de azok bontottak és be kéne mérnem őket...
hátha azok kisebbek...
(#) Szebence válasza mester06 hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Inkább márd be
(#) mester06 válasza Szebence hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Majd holnap az lesz, de ma már túl fáradt vagyok hozzá

Jóéjt
(#) zenetom válasza mester06 hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Ha a második motornál is cserélem a forgásirányt, akkor más ábra jön ki?
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
az a kondi kell oda a lézer elé? mert már a tápban is van egy... (bocsi hogy külön írtam)

kondi.GIF
    
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
nyugotan tehetsz 2 motor+ lézer kell a puffer kondi
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
tápnak elég egy trafó+egyenirányító+pufferkondi?
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Hogy 12 voltót álitson elő? a válaszom igen.,A táp további része amit belinkeltél az LM317-kel a motorok fordulatszámát tudod változtatni, a 7805 a lézer táp fix feszültséget adsz.
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
oks, köszi
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Jut eszembe... van itthon egy rossz asztali DVD lejátszóm, aminek a tápja hibátlan. Az van ráírva hogy 24W-os, gondolom kapcsolóüzemű, van GND, +12V, -12V, +5V, +3,3V, +3,8V. Ami nekem kéne az a GND és a +12V. Lehetne ez a táp a lézer és motorok (szóval az egész rendszernek) a tápja ?
(#) Tomi20 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Próbáld ki, hogy ez a táp elindul-e terhelés nélkül. Valószínűleg nem fog. Jut eszembe, hogy a DVD lejátszóknak mindíg a tápjukkal van baj. Hasonlíts össze egy PC tápot, meg ezt. 10-ed annyi alkatrész, és már a PC tápból is ki van spórolva. (most azt ne nézzük, hogy teljesen más a felépítésük)
(#) zenetom válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
a táp az elindul, az működik, az 100%, mert ismerősöm adta, és a lézerrel vagy az azt mozgató mechanikával volt baj! A tápon pedig ottvannak a feszültség kivezetések, megmértem és annyi amennyi oda van írva!

DVDtáp.jpg
    
(#) Tomi20 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Tehát ha így bedugod, és multiméterrel méregetve megvannak a ráírt feszültségek, akkor minden további nélkül alkalmas a lézershow tápellátására. (de szépen megfogalmaztam ezt )
(#) zenetom válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
akkor a táp már kész is van
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
a dvd lejátszok 80%-ban a táp megy tönkre én sem ajánlom, hogy használd, ha még is ezt választanád az elkokat cseréld ki általába ezzek menek tönkre leghamarább a gyenge minőségük miatt
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
nha sikeresen átjuttattam a lézerdiódát a másvilágra ugye ilyen kicsi nyákon volt, amin van kapcsoló (toll végében volt benne) és nemakartam beragasztani a kapcsolót, inkább kihagyom és rögtön a diódához kapcsolódik a vezeték. sikerült is csak egyszer elnéztem és az smd ellenállás előtt, szóval közvetlenül kapta a dióda a tápot, kb 1 sec-ig, utána eltávozott az élők sorából
de ujra tanultam a saját káromból
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
sajnos az ember a hibájából tanul, ami az ovatoságra inti ,..a lézeren átmenő áramot álitotam be legelöszőr és tetem egyfix értékű.. 0.25watos ellenállást.
ps: oda kell figyelni anyit tudok még mondani!
(#) Apukam hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy10k-s ILDA-s lézerem amihez kábelt keresek.
Tudja-e valaki hogy van bekötve?
Kőszi
(#) Szebence hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy csinálok most lézer pointert és ugye a 2 dc motorra szerelt tükrökkel lehet az ábrákat kivetíteni, a motorok sebességének változtatásával...
Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy ezek az alakzatok jobbra, balra, le és fel is mozogjanak, tehát ne csak 1 helybe vetítse ki a pointer az alakzatokat. Valamilyen mechanika vagy elektronika kellene, van ötletem, csak az nehezen kivitelezhető.
Ötleteket várok, ti hogy csinálnátok?
(#) Djatis válasza Szebence hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Erre egy megoldást tudok ha felszereled az egészet egy
motoros mozgató mechanikára.
Jó példa erre egy olyan személygépkocsi tükörbeállító alapja ami mozog minden fele.
nem tudom melyik kocsiban van ilyen de nekem is van egy ilyen és asszem egy peugeot -é volt de biztos van több tipusban is.
(#) Szebence válasza Djatis hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Ezzel az a gond, hogy a dobozt fix helyre szeretném rögzíteni, meg nem is mindig tudom biztosítani, hogy fel lehessen szerelni a plafonra, lesz olyan mikor csak fel lesz téve egy magas helyre.
A doboz már adott 60cm hosszú, 15cm széles és 10cm magas.
Így utólag tökéletes lenne ha 40cm lenne a hossza...
Kicsit nagy és nehéz lesz, de elég sok elektronika kerül majd a dobozva...
Esetleg valami más megoldás, hogy dobozon belül, hogy lehetne tükrökkel megtörni a fényt?
(#) zenetom hozzászólása Jún 4, 2008 /
 
Sikerült szerezni egy másik lézert, ez is ugyanolyan mint a másik, ugyanolyan tollba volt benne (amíg ki nem szedtem ), (mekkora véletlen) most már jobban fogok figyelni
Már csak azt nem tudom hogy akkor jó lesz a DVD táp (lásd az előbb írtakat) vagy "dobjak össze" neki eggyet? (már mondták ketten, de pont ellentéteset mondtak...)
Ja és a motoroknál gondolom jó lesz a 100nF-os kondik helyett a 150nF-os is, és 240ohmos ellenállatok helyett 300ohmos (2db 150ohmos)..
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
eldöntöttem, az ellenállások és a kondik is jók lesznek (250 ohmos ellenállat lesz), márcsak az a kérdés hogy a DVD táp jó-e neki...
Következő: »»   17 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem