Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   15 / 91
(#) Carter válasza Steven19 hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Akkor nálam vmi nagyon nem kóser (lehet hamis IC-m van) Mivel a számítógépről 300mV rms jön le, de az lm kimenetén csak 420 mV jön ki (1000 Hz).
És így alig tekeri meg a végfokot.

A kapcsolás 1ébként frankón működik (d-audio kit másolata) , csak kicsi a kimeneti jel.

Megprobáljam akkor az NE-t betenni, vagy vmi tipp?
Eddig TDA1524 volt, az vígan kiadott majdnem 2Voltot is.

u.i.: az lm tápfesze 12V stabilizált
(#) szilva válasza Carter hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Nem hamis az az IC, az LM1036 alapvetően nem erősít. Az 1.5V p-p az kb 530mV RMS (szinusz esetén), a 300mV is hihető, lehet ennyi különbség hangkártyák közt. A TDA1524 teljesen feltekerve kb. 20dB-t erősíti is még, most az LM adatlapja nics előttem, de úgy emlékszem, az ilyet nem csinál, max néhány dB-t. Ha a végfoknak kevés a jel, akkor mindenképpen kellene valami meghajtót építeni, ami még emel a szinten.
(#) roland0327 hozzászólása Máj 24, 2008 /
 
Hali mindenkinek!

Ezt a kapcsolást tervezem megcsinálni, de a Hqvideónál nem lehet kapni 0.01µF kondenzátort mivel helyettesítsem?
(#) Steven19 válasza roland0327 hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Helló! 10nF-os kondenzátorral.A HQ-nál nem ismerik az eladók ezen mértékegységek prefixumait (0.01mikroF=10nF) . Miértnem 10nF-os kondenzátort kértél? Ez ugyanaz volt amikor én bementem eggy villamossági üzletbe és 6V-os E10-es izzót kértem azt mondta az eladó hogy nincs, aztán azt mondtam jó akkor 6V-os zseblámpa izzót kérek 2db-ot.
(#) roland0327 válasza Steven19 hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Köszi még az a jó hogy nem rendeltem meg
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
ja és az baj h 47k poti helyett 50k lesz mer nem volt a hq-ba csak sztereó
(#) Steven19 válasza roland0327 hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Helló! Nem gond mert ha megméred az az 50kOhm nem egészen 50 hanem olyan 47 környékén van gyakran csak 42kOhm a 47kOhm meg olyan 40 környékén van. Nyugodtan beteheted.Lehet hogy amióta én vettem onnan nem rendeltek azóta . Helló.
(#) Krajcsooo válasza Steven19 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Sziasztok! Anno én nyitottam még a topikot, kb. két éve. Akkor összeraktam az áramkört, kis hibákkal működött is (loudness kapcsoló, halk búgás) egészen tegnapig. Megadta magát. Két évig bírta napi átlag 4-5 óra használat mellett, megfelelő tápfeszt, hűtést kapott. Tartósságról tehát ennyit. Sokat várok tőle?
Más hangszínszabályzó után kell néznem..
Üdv: Ákos
(#) Steven19 válasza Krajcsooo hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Helló! LM1036-ot hűtőbordával láttad el?? Ejha akkor ott nagy bajok vannak.Nem kell más előfok után nézned.Csak megkéne nézned újra hogy hol a hiba. Mert nekem működik immár 4 éve.Szóval ott nagy bajok vannak.Nincs az áramkörödben esetleg zárlat?? Az lövi el az IC-t. Első bekapcsolásnál nekem is volt zárlatom a panel hibájából, nem megfelelő a rajzolata, csalóka forrszemek vannak rajta és ezért sikerült zárlatot okoznom. Második próbára a zárlatokat elháritottam és azóta működik. Én azt javaslom addig próbálkozz vele amig jónem lessz. Megéri hidd el. Helló.
(#) Krajcsooo válasza Steven19 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Hello! Hűtőbordáról szó nincs, az erősítő végfokhűtésének légáramlatából kapott az IC is egy kicsit, ennyi Többször mértem infrás hőmérővel, 37 fokos volt az IC max, több óra használat után. Nem itt a hiba. És az összes többi áramköröm minden működik csak ez a szerencsétlenje nem. De elég végigolvasni a fórumot, minden második embernek probléma van. Szerintem csak annyi a trükk hogy nagyon olcsóért gyártjuk kínában az ICt. Tesztelésen nem esik át, mert azt nem szokás, egyre inkább nem Valaki jót fog ki valaki nem.
Üdv!
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Máj 31, 2008 /
 
És ezen az áramkörön kívül létezik másik jó és ugyanilyen képességekkel rendelkező hangszínszabályzó,ami árban sem kóstál sokkal többet?
(#) Kovidivi válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
A sima műveleti erősítős szerintem nem drágább, viszont ott a sztereó potik nagyon megdobják a költségeket! Viszont ha a két csatorna hangszínét külön-külön szabályzod (csak a fő hangerő sztereópotis, vagy az sem), olcsón kijöhetsz!
(#) DJ Szabcsa válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Értem és köszi a gyors választ.
(#) cimopata válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Énszerintem egy sztereó potissal sem lehet drágán kijönni. Lomexet felhozba pédának. Monó logaritmikos kb 180-200 ft. sztereó logos meg 250 körül. Szóval nagy különbség nincsen. Sőőt! az ic helyett csak műveleti erősítőt kell venni ami jóval olcsóbb. Még az NE5532 is 100 ft alatt van.

Én használtam LM1036 ot, de legközelebb inkább maradok a hagyományosnál.
(#) Kovidivi válasza cimopata hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Köszi a választ!
Én a szegedi boltra gondoltam egyből, ahol 500 (!) Ft egy sztereó poti...
(#) Steven19 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Helló! Az olyan is. Fém poti?? Szerintem az műanyag gondolom. Az gagyi. Az egyszerű előerősitőnek meg olyan gondja van hogy a mai kinai műanyag potik eggy idő után recsegnek. Ezt a hibát küszöbölte ki az LM1036. Szóval csak tenni kéne vmit át kéne nézni a panelt nem-e vmi elkötés van vagy zárlat. Én véletlenszerűen veszem ezt az IC-t és semmi gond nem volt még vele.Olyan azért csak hihetetlen hogy zsinórba 2 rossz.Nem??Helló.
(#) gambler hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Hellotok!
És az Urbános 4 csat. keverőhöz melyik kapcs.-t ajánljátok?
Köszi
Szabolcs
(#) gambler válasza gambler hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Ezek vannak meg:
(#) sany hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Sziasztok! Ha a
kapcsolási rajzon a potméterek helyett 100 kohm -ost teszek úgy megfelelően működhet az áramkör?
(#) tibiiii00 hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Hali mindenki
Lenne egy kérdésem.
A melléket kapcsolásban melyik kondinak kell fóliának lenni és melyiknek kerámiénak?
Előre is köszi a választ.

üdv: tibiiii00

kapcs2.jpg
    
(#) szilva válasza sany hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Mivel a potikkal csak a szabályozófeszültséget állítod az IC számára elő, ezért elég tág határok között változhat az értéke. Jó lesz a 100k-ssal is.
(#) korbye válasza tibiiii00 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Hali!

Ahol polaritás (+) jelölve ott elko, a többi mind kerámia!
(#) szilva válasza tibiiii00 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Az LM "körüli" kondenzátorok legyenek fóliák (a nagyok természetesen elkók), a kerámiának túl nagy a szórása és a hőfüggése is, ezek a kondik pedig a hangszínszabályozás töréspontjait befolyásolják, ezért ide a pontosabb és állandóbb értékűek a jók.

Ahol tápfeszültségágak közé kell kondenzátor (pl. C24 a stabilizátornál), oda célszerű kerámiát rakni.

Az igen kis értékek (22p-k a bemeneti műveleti erősítőn, 22p-k a kimeneteken) nagyfrekvenciás zavarelnyomást, gerjedésgátlást látnak el, ezek is inkább kerámiák legyenek.
(#) szilva válasza korbye hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
A C12-C17 semmiképp ne legyen kerámia, mint ahogy a bemeneti 1µF-ok se!

A C18-C21 esetleg lehet, de én oda is inkább jó minőségű fóliát tennék.
(#) korbye válasza szilva hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Szilva!

Igazad van !
Nem néztem át rendesen a rajzot, csak futólag!
Én ritkán használok fólia kondit, a kerámia eddig bejött.
Pontosan a gerjedés miatt.

Bocs Tibiiii00 az infó nem volt teljesen helyes!
De lassan összeáll!
(#) tibiiii00 válasza korbye hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
hát köszi a válaszokat

de ha nem lenne gpnd akkor mégegyzser leirnád pontosan hogy akor melyik melyik legyen mert elég nagy kavarodás volt

kösziii
(#) korbye válasza tibiiii00 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
C2, C7, C24, C27, C28, C29, C30 = kerámia.
C12-től C17-ig IC körül és C18tól C21-ig potik körül fólia.
A maradék pedig elkó. Polaritásra figyelj! Elkók 25V-osak legyenek (legalább a tápágba)
Jel bemenetnél 1mikrós is elkó csak lemaradt a (+), itt is az Ic felé nézzen a kondi(+) vége.
Bocs, hogy lassan reagálok csak munkahelyen vaok és
nem tudok mindenre figyelni!
Remélem jól írtam mindent!
(#) tibiiii00 hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Hali midenki
egy picit egyszerűsitettem a kapcsolást
és azt szeretném kérdezni szerintetek jó lesz-e?

Digitális potikkal fogom hajtani azért egyszerűsítettem.

Köszi a válaszokat elöre is.

üdv.: tibiiii00

felteszem az eredetit és az eszerűsitettet is.
(#) szilva válasza tibiiii00 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Igen, jó lesz így. Ellenben a 7-es lábat adatlap szerint vagy a 17-eshez (loudness kikapcsolva) vagy a 12-eshez (loudness bekapcsolva) kellene kötni, az úgy, a levegőben lógva nem szerencsés.
(#) Steven19 válasza szilva hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Helló! nekem évekig működött levegőben lógó loudness bemenettel nem hiszem hogy nem szerencsés dolog.helló.
Következő: »»   15 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem