Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2120 / 2208
(#) Ge Lee válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 23, 2019
Mondom még egyszer. Lejjebb mész a tápfesszel, és mindjárt nem kell 500V-os kondi, hanem elég a 400V-os is, amit bárhol kapsz.
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
CHZ: Kiprobaltam az osztott katodellenallasos differencialerositos meghajtast. Anodok a következőkepp alakulnak:
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Negyszögek:
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
A diff erosito ecc85-tel is asszimetrikus:
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Láthatnánk a kapcsolást is.
(#) sutemenyx válasza CHZ hozzászólására (») Okt 23, 2019
Igen mindjart. De az eddigi befuto az ecc85 tunerman fele fordito modban:
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Szoval ez kb 3/6usec. Ha beteszek jellel sorban 4,7K-t, akkor ugyan az egesz gyorsasaga romlik, de a szimmetriarány javul 7/10usec-re kb:
(#) Ge Lee válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Ha invertálnád az egyik jelet, akkor még látni is lehetne a két felfutás közti különbséget. Egyébként meg nem négyszögjelet fogsz hallgatni rajta, ha 20kHz-en nincs vészesen nagy különbség köztük, akkor simán jó lesz, nem azon fog múlni hogy milyen hangja lesz. Nekem van még valahol a fiókomban olyan félvezetős panel aminek a 100kHz-es négyszögátvitele is tökéletes (jobb mint a csövesek 1kHz-e), aztán a hangja meg...
(#) sutemenyx válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2019
A fázistorzításról legtöbbet a negyszogatvitel mond.
(#) sutemenyx válasza CHZ hozzászólására (») Okt 23, 2019
Ez volt a diff erosito:
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 23, 2019
Sziasztok. Van itthon 2db 6P7S csövem, 6H8C elő foknak, és max 450V-om 40W elérhető teljesítményen. (az anód szabályozható 170-től 450-ig folyamatosan).
Tudtok ajánlani egy kapcsolási rajzot szimpla kimenő trafóval? (rács 2 nek nincs kivezetés a kimenőn csak sima 3 vezetékes primere van.)

Várom a kipróbált kapcsolási rajzokat.
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2019
Köszönöm
- 417A anód +120v, katód +1,5v
- 6528 anód +200v, katód +18v
- fojtó: 50H+260mH/57H (100Hz)
- kimenő: Triad F-107Z, 19,2:1, terhelés 16R, 3,5H (100Hz), 14mH (100kHz)

https://www.digikey.com/product-detail/en/triad-magnetics/F-107Z/23...032218

TJ.
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Az 1k2 nem ok érték ott! Rajzoltam én is, ilyen eredmény kellene kapnod.
(#) sutemenyx válasza CHZ hozzászólására (») Okt 23, 2019
Jo, hat ok, persze. De ennek igy gyakorlatilag nincs erositese.
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Arrol nem is beszelve, hogy a negyszog tetejen levo ilyen borzalom a leginkabb kerulendo, ettol lesz igazan hallgathatatlan, s ez a lokal nfb hatasa:
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
A tieden is van, csak kisebb.
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Van erősítése, 6x os, ez fázisfordító. Nagyobb erősítésű csővel nagyobb lesz.
(#) Ge Lee válasza tunerman hozzászólására (») Okt 23, 2019
Az is kellene, hogy a nemrég csatolt alkatrészlistából melyik csöveket tegyem be, azaz melyikek hasonlítanak leginkább a rajzodon lévőkre.
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Négyszögátvitele is ok, ha jól méretezed, nézd meg..
(#) sutemenyx válasza CHZ hozzászólására (») Okt 23, 2019
A szimulacion is latszik, hogy az egyik gorbul, a masik csucsos. Csucsossag nekem a no go zona. Minden nfb ezt csinalja, csak még borzalmas hullamzasba is tud kerulni, amire az egyetlen mod, ha lassitjak a visszacsatolotag frekvenciafuggesevel a erosito slew rate-jet. Minel hosszabb a lanc, annal nagyobb hibat kell igy kikuszobolni. S minel jobban kikuszobolik az erosito annal többet veszit a terinformaciobol es a mikrodetail-ből. Egyenfuggo, hogy kinek mi fer bele a csucsossagbol, lecsengesből. Nekem semennyi. Úgy Görbülést csillapitani viszont nonfb és minel kevesebb alkatresszel lehet.
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Lerajzolom hamarosan az en verziomat igy ecc85-tel. Egyszerusodott, mert nincs vegcso szimmetrizalo. Annyira nemkell, jo csovet kell betenni es kesz. Szoval ennyi, most pedig szetszedem ezt a förmedvenyt.
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Mértem ilyen fázisfordítókat gyakorlatban is, nincs probléma a négyszögátvitelével.
Áramgenerátoros változat kimeneti amplitúdója is egyforma, nem kell beállítani.
Persze ez is csak akkor jó, ha megfelelően méretezed.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2019
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2019
Azon nincs hasonló sem....Ezekután érthető, hogy minden ide beiró ember a közelében sincs annak információnak, mint amivel én terveztem a no NFB 6528 PP triódást.
És azt is megértettem, hogy milyen korlátok között kell bármit is a programmal összehozni Gyakorlatilag a feltöltött adatokkal lehet próbálkozni, de ez sohasem érheti el a high end világát.
De azért köszönöm!
TJ.
(#) sutemenyx válasza CHZ hozzászólására (») Okt 23, 2019
Elhiszem, hogy nagyjabol jo. Minel kisebb az erositese.
(#) tunerman válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Idézet:
„Úgy Görbülést csillapitani viszont nonfb és minel kevesebb alkatresszel lehet.”


Üdvözöllek a klubban
TJ.
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Jobb mint amit eddig próbálgattál, ez biztos.
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Uj tema:
Amikor még kissrac voltam és radiokat meg tv-ket szerelgettem amennyire birtam, akkor nekem nagyon megtetszett a tungsram 21-es széria, főként az UBL21. Van valami keletiblokk vintage ezekben a csovekben. Mivel ezeket nagyjabol soha senki nem hasznalja hifi epitesre, igy gyakorta előfordulnak. S ami ennél még érdekesebb, hogy gyakorta előfordulnak feketeanódos változatban, ami pedig valamiért fel tudja venni a versenyt a legjobb amcsi feketeanodos üvegekkel is. Legalábbis egy fejhallgatóerősítőben szerzett ECC85-ös tapasztalat alapján annak a feketeanodos tungsram valtozatara ezt bizton állítom. Az EBL természetesen ritkább, hiszen az “normális” cső, 6.3V-tal fűthető. Az U-s széria soros fűtésre van tervezve, 100mA fűtőáramra.

Számolgattam meg nézegettem kicsit az adatlapokat, és nekem az jött ki, hogy triódába kötve az anódellenállása 7-800ohm körül lehet. Kérdezném a tisztelt csövekkel ezer éve foglalkozó urakat, hogy ez a megállapítás valós lehet-e.

Ennek fényében én terveztem belőle egy trioda PSE-t, amit hasonlóképpen asztalon megépítettem, és remekül működik is.
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Ha jó a feltevésem, akkor az erősítő damping factorjanak ugy 10körul kene alakulnia. Fotom sajnos nincs a meresekrol, de valakivel beszelgettem rola mikozben meregettem, ugyhogy mindjart kikeresem a torzitasadatokat es leirom.
(#) pucuka válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Az UF21 változó meredekségű cső. Nagy jelekre nézve nem a legjobb megoldás, de ha szereted a torzítást, akkor hajrá.
(#) Cinema válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Ez így, a kép szerint nem jó.
A második csőfél rácsa nem a katódellenállásra csatlakozik, hanem az első csőfél rácsához, 1MOhm-os ellenálláson keresztül. Az ikercső rácslevezető ellenállása is ez az 1MOhm. A második csőfél anód-munkaellenállása kb. 20%-al magasabb értékű, hogy a két anódon nagyjából azonos jelfeszültség legyen. (82kOhm a 68kOhm) helyett.
A tápfeszültség túl magas, elég itt kb. 350V, abból is lesz kb. 2x80V effektív jel az anódokon, a katódhoz képest és nem a testhez képest. Vigyázni az oszcilloszkópos méréssel, ne vigyük zárlatba a cső-áramkörét. A földelt műszerrel nem mindenhol mérhetünk biztonságosan és odavaló értékeket!

Üdv!
Következő: »»   2120 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem