Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Ha laktóz, vagyis tejcukor tablettát vennél be a laktózmentes tej mellet, akkor lenne csak baj. Az a tabletta a "laktáz (lactase)" nevű enzimet tartalmazza, ami a tejcukor emésztését segíti.
Nálam egyik sem, akár egymás után sem. Sörre tej, tejre sör jöhet. Kakaó az más, azt inkább magába sem. Sörrel még nem próbáltam. Anno paradicsom, tej majd sör meg se kottyant. Már együtt a hármat rég fogyasztottam.
Nekem napi 1 liter kakaó. Bár én más kaját alig eszek, így semmi gond a kakaóval, sőt talán ez a főkaja.
Nem-nem, én nem élek ilyesmivel.
Megiszom mindenféle tejet, eszem a sajtot, túröt, vajat és semmi bajom tőle. A sört is tabletta nélkül iszom! Mondjuk tejjel még nem próbáltam... A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2019
Nem kapsz.
Bár volt valaki, aki állította, hogy felhívták telefonon.
Egy kis cetlit vagy emailt azért küldhetnének legalább.
Kapsz az eladótól, hogy figyu, ma adtam fel. Ez azt jelenti, hogy ha másnap nem is, de a következő munkanapon illik ott lennie a postán. Aztán ha nem valami giga posta hanem kis falusi, akkor felhívod, hiszen személyesen is ismered őket, aztán megmondják hogy ott van-e már vagy nincs.
Engem meglátott a csaj az előtérben minap, és mire odaértem az ablakhoz (ketten voltak előttem) már a kezében volt a postán maradóm, és nyújtotta a bigyót hogy írjam alá. Előre sejtette hogy miért megyek, mivel a csekkeket nem én szoktam vinni feladni.
⁵Valóban. Csak nekem nem volt még soha postán maradó csonagom. De mostmár tudom.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
Hozzá kell szokni, mert már egyre kevesebb mindent hajlandó elszállítani a Posta (de azt egyre drágábban).
De emailt sem!? Automatikusan küldené a rendszer. Úgyis a vonalkódot beolvassak rajta.
Nekünk a 240 literes kukákat az MPL hozta. Mielőtt megkérdeznétek minek az nekünk: takarmány tárolásra.
Most, hogy mondod, a görögdinnye is ugyanezt a problémát okozta nálam, mármint nem a bőrkiütést, hanem a nyelőcső görcsöt... Biztosan van valami, ami ezt okozza, de az orvostudomány szerintem még nem olyan fejlett, hogy mindenre megoldást találjon. Gyomortükrözés nem mutat semmi baktériumot, semmit. Hm... Ez van. Nálam még nem annyira problémás a dolog, sőt, de kollégám mondta, hogy ha nem szedi be reggel a gyógyszerét (pantoloc vagy mi, gyomorvédő, amit nekem is felírt a doki egy rövidebb időre), akkor egész nap problémája van...
Nekem volt gyomor és bèltükrözés is, biopsziával. Semmi eredmenye nem volt. Az étel intolerancia vizsgálat mutatta ki vérből a glutèn érzékenységet.
Aztán lehet, hogy a saját orvoslàs a legjobb. Egy idő után ràjön az ember magától, mit ehet és mit nem. És sajnos, én legalàbbis, a "mit nem" dolgokat nem is tudtam eddig helyettesíteni, mert a "mentes" dolgoknak elég borzasztó ize van. Átszokni meg már, erre a kis időre, minek (Egyèbként a gyomorvédő is simán elhagyható, csak nagyon oda kell figyelni. De valahogy még mindig jobbnak láttam odafigyelni, mint azt a gipszes port meginni.) A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
Gyomor védőnek hívják a gyógyszert. Tehát valami árt a gyomornak. Akkor miért nem azt szüntetik meg, ami ezt teszi? Erre senki se tudja a választ.
Engem mindig értesítenek, ha a feladó megadja a telefonomat, vagy emailemet.
Kovidivi, Ronin, egy pillanatig sem irigyellek Benneteket!
Áldásnak tartom, hogy azt ehetek, amit akarok és annyit, amennyi belém fér. Sajnos, ezt egyre kevesebben mondhatják el magukról. A laktóz érzékenységet még kordában lehet tartani tablettával, de már annyiféle emésztőszervi problémával találkozhatunk naponta, hogy az elképesztő. A glutén érzékenység tudomásom szerint különösen kellemetlen. Pénztárcának és egyénnek egyaránt. Pláne, mikor nézheti az illető, hogy a többiek miket esznek... Nem tudom, mi vezetett ide és ahhoz sem értek, hogy mit lehetne tenni ellene. Gondolom, a következő nemzedékeknek még nagyobb lesz a problémájuk... A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
A csavar igazán az a történetben, hogy gluténérzékenységre lehetne kérni adóvisszatérítést, ha biopsziàval igazolt. Azonban az nem mutatta ki, viszont más igen, és a tünetek is igazoljàk. Nem is a pénz, mert nem hatalmas összeg, csak így kicsit sántit a tàmogatàsi rendszer.
(Sajnos a környezeti hatások, az élelmiszerek, genetikai deformitások lassan ide vezetnek. Ez is egyfajta evolució és természetes szelekció.)
Az ami árt a gyomornak, azt te tudod megszüntetni. Nem eszel belőle
Idézet: „(Sajnos a környezeti hatások, az élelmiszerek, genetikai deformitások lassan ide vezetnek. Ez is egyfajta evolució és természetes szelekció.)” Vagy csak jobban előtérbe került és ismerté vált és ez a betegség, a gluténérzékenység például már az ókorban ismert volt. Illetve a kenyér nagyüzemi előállítása sem kedvez a betegségben szenvedőknek, állítólag a kenyér régi, hagyományos, hosszú kovászolású módon készített változatánál a liszten lévő glutén az érlelés során lebomlik.
A mai tucatkenyerekről ne is beszéljünk.
Én jó régen sokat szenvedtem a gyomrommal, savprobléma, meg nem tudom mi egyebek, majdnem elviselhetetlen volt már. Orvosok adtak valamiket, mindennel csak rosszabb volt.
Gondoltam egyet, napokig csak pirítós kenyeret ettem, meg mézet, talán kitisztul valami, és egy hét múlva jelentős javulás. Utána kezdtem jobban enni ahogy a gyomrom kívánta, majd ráálltam az ezutáni normális evésemre, ami azt jelenti, hogy kb. fele annyit eszek (jelen pillanatig is), mint előtte. És ez kb. feleannyi mint az átlagember napi kaja, bőven elég bármennyi fizikai terhelés esetén is. Kellet kb. 1-2 hónap, és teljesen rendbe jöttem, minden panasz megszűnt, azóta bármit ehetek semmitől semmi bajom, ismeretlen az ilyen-olyan érzékenység. Ez fogyással is járt, de kellett is. Tehát egy komoly szenvedős bajból a koplalás, ezután pedig normális mennyiségű bármilyen kaja bevitele volt a megoldás. A "normális mennyiség" alatt az átlagember kaja felét értem, kb. ennyivel többet esznek emberek a szükségesnél.
Se a búza beltartalmi értékének leromlásáról, amelynél az a tendencia figyelhető meg, hogy a minőség a hozam érdekében feláldozásra került.
Lehet, hogy a régi időkben nem véletlenül volt beiktatva böjti időszak az emberek életébe.
Az egy évben egyszer kevés. Szerintem heti egy nap "tisztulás" kellene.
Van benne ráció, pláne a mai étkezési és életmódbeli szokásokat ismerve. Van egy olyan érzésem, hogy a legtöbb betegség megelőzhető lenne az étkezési szokásaink megváltoztatásával.
Gondolod hogy olyan szuper az emberi szervezet, hogy a 6 napon át folyamatosan bevitt szutyoktól képes megszabadulni a hetedik napon? Nem tudom már hol olvastam ilyen tanulmányokat, de simán összefüggésbe lehet hozni napjaink étkezését és a hozzá kapcsolódó betegségeket.
Nem az van hogy régen mást ettek, vagy egészségesebben táplálkoztak, épp ellenkezőleg. A régi öregek sokkal "egészségtelenebbül" táplálkoztak mint mi, azt ették ami volt, ha nem volt akkor csak mondjuk heteken át krumplit, volt többször olyan, hogy ebéd 2 szelet kenyér az éppen akkor érő gyümölccsel, és mégis sokáig éltek. Miért. Mert maguk készítettek mindent, olyan alapanyagból amit maguk termeltek a saját földjükön. A gyomirtó nem vegyszer volt hanem a kapa, az eke előtt nem a traktor pöfögött hanem a ló, a trágya szerves volt nem mű, nem hoztak be még annyi kártevőt innen onnan így nem nagyon kellet vegyszerezni sem, a kenyér lisztből készült nem 18 féle adalékból stb, stb. Ahol ma már tartunk, azt már nem képes tolerálni az emberi szervezet, ezért vannak a betegségek, de főleg a népbetegségek. Na meg a többi, a mozgás, régen egész nap kint voltak, csak enni meg aludni mentek be a házba, ma meg ott ül mindenki egész nap a fákbúk előtt. Azt ugye már az orvostudomány is tudja, hogy pl. egy allergia az nem csak úgy kialakul a semmiből, hanem az épp azért alakul ki, mert a szervezet már nem bírja a rá nehezedő mindenféle terhelést és azon a szinten felmondja a szolgálatot, jön a heves reakció olyan valamire, amivel előtte semmi baja nem volt.
Egy érdekes cikk a parlagfűről ha már ilyen témánál vagyunk. Bővebben: Link
|
Bejelentkezés
Hirdetés |