Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Kedves fórumtársak!
Sprint-Layout 5-ben terveztem egy NYÁK-ot amit Kínába JLCPCB-vel szeretnék legyártatni de problémába ütköztem a gerbet fileok exportálásakor. Sikerült ugyan kiexportálni a fileokat de azokat egyetlen online gerber viewer sem értelmezi. Egyedül a furatozási dokumentum működik. Le töltöttem a Sprint-Layout 6-ot is de ugyan az a problémám fönnmaradt. Szerintetek hol hibázok? A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
Bővebben: Link Nézd meg jók e a beállításaid .
Idézet: „Szerintetek hol hibázok?” Ott, hogy kérdezel valamit valamiről, de nem osztod meg, igy nem látjuk. Távgyógyászat az ismeretlenbe ritkán hoz sikert
Köszönöm a gyors választ. Gondolom hol a baj de sajnos nem tudom megoldani. A lemez körvonalát hogyan tudom megadni Sprint-Layout 6-ban?
O réteg mint outline
Exportáláskor az outline nem jelölhető ki valami okból kifolyólag.
Akkor ott valami nem kerek.
Akkor is kijelölhető ha egy centi vonalat sem húztál azon a rétegen.
Sikerült megoldani! Szükség volt a panel körvonalára és annak a gerber file-jára, annélkül nem fogadta el a kinai gyár oldala.
Újabb kérdés: Egy meglévő feliratozást hogyan lehet arányosan kicsinyíteni/nagyítani Sprint-Layout 6-ban? Köszönöm a segítséget!
Kijelölöd, akár csoportosan, és a tulajdonságok között beállítod a betűméretet. Ezzel a pozíciója nem fog változni, csak a szöveg magassága, szélessége és vastagsága állítható.
Üdv tagok! SMD Elko-hoz honnan tudok makrókat letölteni? Találtam pár makro gyűjteményt, de sajnos egyikbe sem volt benne.
Meg kell rajzolni! Letöltöd az adatlapokat, a méretek ott vannak.
Azért nem találtál, amiért a 2.3mm -es vonal makrót sem.
De egy kis segítség - Google barátságos veled, ha használni tudod ...
Bővebben: Link
Kedves kolléga! Rosszul fejeztem ki magam tehát van egy feliratozás ami nem szöveg, hanem egy bonyolult logó ami nem fér rá a nyákra kissebb kellene legyen de nem tudom módosítani a méretét.
Ebben a programban ez így is fog maradni, nincs lehetőséged ilyen konverzióra.
Valaki itt korábban tett utalást arra hogyan lehet képből ide illő logókat fabrikálni. Ami azért lehet neked jó, mert előtte a képet tetszőlegesen lehet méretezni.
Akkor az egy makro végül is
Használtam, nem a google tudásommal volt a gond, hanem a szabad időmmel. Csak az összeset be kellett szerkesztenem, és gondoltam hátha "valaki" tud segíteni.
Akkor ezek szerint megoldottad.
Bár a hölgy valóban kétségkívül dekoratív, de itt nincs semmi keresnivalója.
Sziasztok!
Noval, oktál foglalatot tartalmazó makrót keresek Sprint Layout 6-ba. Valaki tudna segíteni, küldeni? Köszi.
Készítettem a layoutban egy "hisszlyukat". Nyomtatva teljesen jó, viszont a JLCPCB oldalára feltöltött gerber fájlban viszont csak egy furat jelenik meg. Más módszer lehetséges hosszlyuk készítésére?
Az üreg kontúrját rajzold meg a kontúr rétegen. Ez a jó megoldás.
Furatgalván lesz?
Ha nem lesz, akkor mindegy... Ha lesz, akkor külön gerberrétegen kellene megrajzolni (elnevezni pl milling1-nek), átadni és jelezni, hogy azokat a kontúrmarásokat még furatgalvánozás elött kellelvégezni (furatozás közben-után, értelemszerűen így kerül bele a furatgalván)! Mondjuk a Sprint ebből a szempontból nem elég rugalmas. Nem tudsz tetszőleges mennyiségú réteget használni, csak 4 vagy 6-ot (amelyekből egyesek speciális kényszereket tartalmaznak). Pl úgy is lehe, hogy az outlineba rajzolod a milling kontúrokat, majd outline gerbert generálsz, csinálsz egy outline réteg másolatot átnevezve milling1-re. Majd gerber view (vagy más program) segítségével az outline gerberből a kontúrt törlöd ki, a milling1 gerberből meg az outline vonalakat, így lesz külön külön. Vagy belerajzolod az I1 vagy I2 rétegbe kontúrvonalakat és átnevezed a gerberjét milling1-re (Ugye ezek a rétegek inner copper rétegek, de jó akármi másra is, gerbernél már nem számít csak az, amit a gerber fájl utasításokat tartalmaz, illetve a funkciója a gerberfájlnak, amit többnyire a neve határoz meg (copper top/bottom, silk top/bottom...)). Idézet: „Pl úgy is lehe, hogy az outlineba rajzolod a milling kontúrokat, majd outline gerbert generálsz,” Lehet csak minek, ha ott van erre az izolációs fájl, *.plt generálás lehetősége
Kicsit utána néztem, simán az outline-on is jó minden trükk nélkül.
Úgy is kimarják minden gond nélkül.
Sziasztok!
Szükségem volna egy kis segítségre. Sprint Layout 5-ben egy panelt tervezek és mindenhol a 2.54 mm-es raszter volna jó, kivéve azt a 4 furatot, amely a panel sarkaiban van és a későbbi rögzítésre szolgál majd. Ugyanis ezeket csak úgy tudom jól elhelyezni, ha 1.27 mm-es a raszter. Hogyan lehet rögzíteni ennek a 4 furatnak a helyzetét, hogy az alkatrészek igazításánál maradjanak a helyükön akkor is, ha éppen 2.54 mm-es a raszter? Nagyon érdekes a helyzet, mert az egyik panelen hozzá lakatoltam 4 db kijelzőhöz a sarok-furatokat és ott ez elég volt, többé nem mászik el rendezésnél. De a másik panelen, ahol 8 db IC van, hiába lakatolom hozzá, nem akar a helyén maradni, viszi magával az IC-ket is. Pedig ugyanolyan 2.54 mm-es az összes alkatrész, a kijelzők is és az IC-k is (lásd a mellékelt képeken). A válaszokat előre is köszönöm!
Ha nem lakatolod hozzá a kijelzőkhöz, akkor simán átállítod a rasztert 1.27mm-re és oda teszed ahová szeretnéd. Ha visszaváltasz utána 2.54mm-re és nem lakatolod hozzá akkor a furatok továbbra is a helyükön maradnak.
A furatok csak akkor váltanak pozíciót ha külön-külön mozgatják őket, vagy éppen az előbb említett példánál maradva valamihez hozzá lakatolják akkor valóban változik a helyzete. |
Bejelentkezés
Hirdetés |