Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Nézegettem a Mavir térképet --s láttam változott.
Szia!
Most látom nem Neked kellett volna válaszolnom.......Bocsi...
Természetesen a szokások változók.
Semmi bajom a 3 fázissal, tudni kell mire való. Az irodában nekünk a 16A elég aljzatonként. Látott már más ilyet, hogy az álmennyezet fölé szerelik a biztosítóládát? (Vadi új épület) Ha nem láttam volna, hogy ott van, bármi probléma esetén az utolsó hely lenne, ahol keresném. Láttam már ilyen színjelölést kínai csodákban. A fém védőcső sem kizárt. Itt vagyok a szomszédban, szerintem teljesen azonos elemeket használunk. Egyedül a hotelszobára írtam, hogy távolabbi példa. Indokolatlanul soknak tartom a biztosítók számát, úgy rémlik egy fázis volt a szobára.
Szia!
Mindig vannak uj ötletek ---vagy csak úgy sikerült (az első pár ...azután egy formára ?) Találkoztam már a pincében lévő elosztókkal is --3 emeletes iroda . Ezek amiket ide raktam amerikai/kanadai kábelek ---tehát Budapesti irodaházban , mi más legyen? A Hotelszobákkal kezdődott ----persze ot vannak Tűzrendészeti megfontolások (vagy nem ? 11Eurós szálloda Budapest ---röhej ) Idézet: Az a probléma hogy a szakmák tervezői nem egyeztetnek egymással , a villamos rendszer tervezője szerintem nem is tudta hogy ott álmennyezet lesz . „Látott már más ilyet, hogy az álmennyezet fölé szerelik a biztosítóládát? (Vadi új épület)”
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, ugyanis vettem egy falra szerelhető hosszabbítót, amit nekem kellett összeszerelni. Úgy gondoltam ezzel nem lehet gond, szépen mindent összeraktam, viszont mikor bedugtam a konnektorba, akkor rámértem fázisceruzával és meglepődtem, mert a dugaljakban lévő oldalső kis lábakon (test van rákötve) világít a fázisceruza. Azt gondoltam, hogy csak az egyik lyukban kellene neki, ahol fázis van. Tudnátok segíteni mi lehet a baj vagy hogy ez normális-e? Előre is köszi. G. Idézet: „dugaljakban lévő oldalső kis lábakon (test van rákötve) világít a fázisceruza” Nem kellene. De könnyen lehet, hogy nem a Idézet: „falra szerelhető hosszabbító” baja... Úgy egyébként, van védővezető egyáltalán a házban/lakásban?
A fázisceruzát - könyörgöm - mint diagnosztikai eszközt , próbáljátok elfelejteni. Jobb esetben csavarhúzóként használható. Egy darab vezetéknél is világíthat, ami a levegőben lóg. Próbalámpa, műszer, célműszer...
Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy van védőhálózat vagy sem. Hogyan tudom megállapítani? G.
Miért nem lehet használni? Ha ott mutat ahol nem kellene, abból mi baj lehet, ha elhisszük. ( legföljebb nem fogdossuk, ami amúgy sem árt). Ott ahol kell mutat. Ebben az esetben nagyon is hasznos. Rá mutatott arra, a hosszabbítóban nincs védőföld. Régimódi villanyszerelőknek is sikerült néhány házat összehozniuk. Egy elosztó meg azért még egyszerűbb mint egy épület. Diagnosztikai eszközként is jó, csak érteni kell hozzá, mint legtöbb műszerhez.Használj multimétert, modern, drága, csak épp ugyan úgy tudni kell a mérési eredményeket értékelni. Pontosan ugyan úgy hazudik, mint a fázisceruza.
Ahova bedugod konnektor, annak a védőföld sarkát is vizsgáld meg fázisceruzával. Ha ott is világít baj van.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
Ott is ellenőrizd első körben, ahová bedugtad a hosszabbítót. Ha ott még jó, akkor az eszköz a hibás, ha már ott sem, akkor a hálózat kiépítése biceg.
Fázisceruza, próbalámpa, feszültségvizsgáló, műszer, célműszer. Egyik sem ér semmit, ha nem áll mögötte szaktudás. Ha nem tudja, hogy mit akar mérni és miért.
Idézet: „Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy van védőhálózat vagy sem. Hogyan tudom megállapítani?” Első körben magát a vezetéket, a védővezető színjelölését, ( zöld-sárga) fogalmát, szerepét és azt, hogy ezt hova kell bekötni. (a dugaljban levő oldalsó lábak) Persze ennek a védővezetéknek hálózatot kell képeznie az egész lakásban, tehát minden fogyasztási helyhez bekötve, kiépítve az elosztószekrénytől kiindulva. Az elosztószekrénybe pedig a mérőhelynél kiépített főföldelőkapocstól a földelőszondáig.
Csak ne ipari, szállodai szobákban gondolkodj, hanem reálisan a saját lakásodban.
Szia!
Saját lakás -szobán/helységen-ként;6A világitás , dugalj 10 --16A ,DC 24V 4-25A . Legnagyobb fogyasztok ? WC , Fü. konyha és kisszoba (klima) DC főbizti 80A. A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
Sziasztok!
Ma meggyőződtem milyen jó .ha "ledes a visszejelző izzó?" Ime ; Az előző elosztóban kivett NKI betét hiánya után ilyen szépen világit! A zöldet nézzétek --a másik kettő betét jó!
Sziasztok!
Most érkeztem ellenőrizni amit írtatok. A hosszabbító amibe dugtam a konyhánál az új hosszabbítót rendben van, mert ott nem világít, ha védőföld lemezkét érintem vele. Áthoztam a nappaliba, a falban lévő dugalj sem világít, de ha beledugom a hosszabbítót, akkor világít a védőföld és a fázis is. Csatoltam egy képet, hátha meg tudjátok mondani, hogy mi a baj mert nekem fogalmam sincs. Vizsgáltam a hosszabbítót multiméterrel, szakadásvizsgálattal mórickában, hogy a dugvilla egyik lába a hosszabbító egyik lyukjával sípol, tehát itt van összekötés, a másik láb a másik lyukkal és a védőföld pedig a dugvilla közepén illetve oldalán futó lemezzel, tehát kontakt nincs máshol, legalábbis a multi szerint. Mi okozhatja ezt? Nagyon köszönöm. G.
Ha már így szétnyitottad, emeld le a fázis és nulla sínt, alatta szigetelőszalaggal ragaszd le a földelést. Ha egy dugó megnyomja a földelés érintkezőjét (képes akár begyűrni is) a rövidzárlat könnyen megtörténik.
Ennél a típusnál a védőföld lemezeket belülről támasztják a peckek, amik a konnektor másik felében vannak, illetve tartják a nulla, és fázis síneket is, ezzel együtt biztos, hogy nem engedtem volna forgalomba ilyen silány minőségű konnektort. Összeszerelni is nehéz az ilyet úgy, hogy meg ne nézzem 2x-3x, hogy biztos jól raktam-e össze. ..nem fog-e durranni.
Hát itt előjöhet, a fázisceruza sem mindenható, keress egy dupla dugaljat (esetleg egy másik elosztót) , egyik lyukba a hosszabbító, másik oldal védőföldjén valamint a hosszabbító védőföldjén mit mutat a fázisceruza? Esetleg két hosszabbítót egymásba dugsz, és azt méred át a multival. ( lehet a dugvilla védővezető részét körbenőtte valami műanyag, és nem érintkezik.)
Szerintem a nappalidban a dugaljban nincs bekötve védőföld, így ott nem világít a fázisceruza. Ha bedugod a hosszabbítót, a kábelén átsugároz annyira a fázis, hogy a fázisceruza világít rajta, hisz a dugaljban a vége szabadon van. A konyhában valószínű van védőföld, így ott nem világít a ceruza. De ez csak tipp! Nézd meg a nappali dugaljt!
Szia!
Nincs egy asztali kislámpád? (vagy izzó +foglalat) Szép ez a fázisceruzás vacakolás --de semmit sem ér. Megnéznéd az izzós próbalámpával---teljesen egyértelmű; fázis-védővezető között világit,akkor már nem kell kérdezgetni! Ha meg nem ? Na akkor a konnektor jó/ nem ? kb 1 óra a teljes lakás.......
Szia!
Van egy olyan, ami egy E14 foglalat benne egy led izzó. Az OK? Lakásban lévő konnektort nézzem vagy a hosszabbítót? G.
Ne LED fényforrást használj, hanem közönséges hűtőszekrénybe való 10 - 14 W -os izzót.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
Új élmény, ilyennel még nem volt dolgom.
Barátosném, hozott egy 5 m -es hosszabbítót, teljesen gyári, mindkét végén fröccsöntött földelt dugó, és lengő alj. Azt mondta, hogy szakadt, de nem tudja hol. Hozott két szerelhető földelt dugót, és lengő aljzatot. Gondoltam semmi gond, a 5 m -ből csak kijön egy 1 m -es hosszabbító. Nosza lecsíptem a dugót, és elkezdem blankolni, a normális átmérőjű fehér kábelt. Először is feltűnt, hogy csak két ér van benne. Na jó, ettől még akár lehetne használható is. Azonban az ereket alig tudtam blankolni, írd és mond 5 szál vékony, és rideg kemény ér volt a műanyagban, nem tudom milyen lehetett, de még szerintem 0,75 sem volt. (mosógéphez kellett volna) Azért mekkora felelőtlenség ilyen hosszabbítót egyáltalán árulni. Egy szőke nő honnan tudhatja, hogy mit vesz, hazaviszi, és bedugja a vasaló elé, és csodálkozik, hogy nem melegít a vasaló. Az érintésvédelemről nem is beszélve. A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
Okés, megpróbálok szerezni ilyet. Hosszabbítót kell tesztelnem vele igaz? G.
Megsúgom neked, azok a teszkós és egyéb narancssárga hosszabbítók is ugyan ebbe az ipari hulladék kategóriába tartoznak. Akik ezt engedélyezték, hogy árulni lehessen a nyakuk köré kéne tekerni...
Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy a fázisceruza, a feszültségmérő műszer használatához kell tudni értelmezni a jelenséget, amit a műszer mutat, vagy világít ia fázisceruzában a glimm. A villanyszerelő felszereléséhez hozzátartozott a próbalámpa, ami sorbakötött két kisteljesítményű 230 V -os jelzőizzóból állt. Ezzel lehetett tesztelni a hálózatot, a fényerősségből lehetett következtetni hogy milyen jellegű zárlat, feszültség esés stb áll fenn, 400 V -ig. Persze ehhez is kell a tapasztalat, de biztos nem fog világítani szórt feszültségektől. A LED esetében előfordulhat.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |