Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   43 / 728
(#) Solt85 válasza Solt85 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Itt van néhány kép a hangszóróról...

A harmadik egy Vidi hangfal közép hangszórója, a membránján van egy szakadás, azt szeretném kérdezni hogy van-e értelme megjavítani? Ha igen, akkor mivel?

üdv.
(#) rocky válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Textilszélt? Azt hogyan gondolod? Erről még csak nem is hallottam, bár gondoltam már rá, de elvetettem az ötletet, mert nem tudtam elképzelni a gyakorlati megvalósítást... Szóval valami gyakorlati lépésekkel kiegészített, és a javításhoz szügséges anyagok beszerzési forrásait is tartalmazó leírás kellene nekem... Jah és még valami! A hangszórót, subwofferként akarom üzemeltetni a lakásban, de mivel a javítás után nyilvánvalóan változni fognak a hangtani tulajdonságai is ( amiket szerintem egyébként sem találnék meg a neten sem...), meg kéne mérnem a Thiele-Small paramétereit, ahoz hogy a legjobb dobozt építsem neki... Namost azokat miként lehet megmérni?
(#) shalafi66 válasza Solt85 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Naigen. A 2050-ben valóban ez volt. De mivel SAL habszéllel javítottad a paraméterei elég messze vannak azt eredetitől, vagy attól amit én mértem annakidején. A TL, transmission line egy rezonátor cső. Bővebben: http://quarter-wave.com[link][/url] Így elnézve a hsz nem ér annyi melót, amennyi a TL méretezéssel-hangolással lenne.

A középhszt lehet javítani, a most gyártott HB10/0848-as hangszóró membránjával.
(#) shalafi66 válasza rocky hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Hogyan? Léteznek textil széllel készült hangszórók, többnyire PA célokra használják. Én is gyártok 380mm-es textil membránszélt, attól függően hogy mi a célod a hangszóróval lehet változtatni az anyagminőséget, tehát ha a mágneskör engedi akkor talán valami szub-féleség is lehet belőle. De ehhez tényleg mérni kell javítás előtt-közben-utána. Nem is biztos, hogy neked kéne csinálni, de én nem tántorítalak el.

T-S mérés: Méricske
(#) shalafi66 válasza Backrau hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Hát ha igaz a paraméterhalmaz amit találtam róla (bár egy-két részlet nagyon furcsa), akkor az érzékenysége nem 100, hanem 94dB, és elvileg egy nettó 50 literes dobozban 50Hz-re hangolva érezné jól magát. Így viszont csak 50Hz-es alsó határfrekit tudna, de cserébe mechanikailag nagyon jól terhehető lenne (már ha elektromosan is bírja). ez az a felhasználási mód sztem, amire leginkább megfelel a hsz.
Nnamost.. a terhelhetőség rovására a térfogattal el lehet menni 100 literig, így az eredeti 94dB érzékenységel kb 40Hz-es alsó határfeki érhető el, vagy esetleg ha még áldozunk az érzékenységből is 3dB-t, akkor összejön a 30Hz-es f3 pont, ennek az ára, hogy már csak 91dB-nél jár a hangnyomás 1W-on, a membránkitérés közben majd kétszeresére nött, és sokkal rosszabb a mélytartomány impulzusválasza is.

Hát valamit valamiért. Szóval dönts, mi kell, hangos és terhehető legyen, de akkor nem megy mélyre, vagy pedig mélyről indul az átvitel, de akkor jóval hakabb sokkal kevésbé terhelhető és sokkal pontatlanabb.
(#) Electro hozzászólása Ápr 23, 2008 /
 
Hali

Lehet, hogy nem teljesen idevág a téma, de mégiscsak a hangal kapcsolatos.

Aminap láttam a TV-ben egy cuccot, ami felkeltette az érdeklődésem, ez a hangreflektor. Nem tudom, hallottatok-e már róla?

Aki nem, annak röviden részletezném: ez egy olyan cucc, amit egy személyre irányítva csak ő hallja a lejátszott hangot, vagy a rácsatlakoztatott mikorfonba mondott szavakat. Magyarul annyi a lényege, hogy a hangot egy keskeny sávban csak egyirányban sugározza.

Nem tudná elmondani valaki a működési elvét, vagy azt, hogy hogyan lehet ilyet készíteni?

Köszi előlre is.
(#) djjos válasza Royalty hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Hát akkor nem marad más mint az otthoni hangfalépítés, várjuk rajzaitokat, terveiteket, olcsó legyen és hangos meg szépen is szóljon. Lássuk mi jön itt össze!
(#) djjos válasza djjos hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Gyerünk segítsünk egy embertársunknak, ne ölje kevéske pénzét silány dolgokba, én nekem 25e-ből kijött egy pár 30cm-es mnc láda, ezek a topjaim most, de régen az egész sávot adták.
(#) krissz555 hozzászólása Ápr 25, 2008 /
 
Ez is elvihető!



18950.jpg
    
(#) szabi83 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Idézet:
„T-S mérés: Méricske”


404 fenébe
(#) scooby_ hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
sziasztok!

Mivel jön a digitális korszak,úgy gondoltam ne csak a TV-t cseréljük le,hanem a hangzást is cseréljük szereóra(nem is egyszerűre)!

A küldött képek közül az egyik illusztráció ahogy a hangfalat tuningolnám,a másik az eredeti hangfalterv.

A kérdésem az lenne,hogyha átalakítóm nem e rontanám el a hangfal hangzását,és hogy az oldalába lehet e subwoofert tenni,vagy felejtsem el,és hogy csak az egyik hangfalba kell sub?

jelentős lenne ugyan is csak egy subfilterem van

Ha a hangfaltervben vagy az illusztrációmban valami gond van nyugodtan nyúljatok bele és tegyétek fel újra!

köszi a segítséget!

BMP-t nem zip-elni kell, hanem JPG-be elmenteni --szabi83
(#) djjos válasza krissz555 hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Ára is van e szép toronynak?
(#) scooby_ hozzászólása Ápr 29, 2008 /
 
Sziasztok!

Mivel jön a digitális korszak,úgy gondoltam ne csak a TV-t cseréljük le,hanem a hangzást is cseréljük szereóra(nem is egyszerűre)!

A küldött képek közül az egyik illusztráció ahogy a hangfalat tuningolnám,a másik az eredeti hangfalterv.

A kérdésem az lenne,hogyha átalakítóm nem e rontanám el a hangfal hangzását,és hogy az oldalába lehet e subwoofert tenni,vagy felejtsem el,és hogy csak az egyik hangfalba kell sub?

jelentős lenne ugyan is csak egy subfilterem van

Ha a hangfaltervben vagy az illusztrációmban valami gond van nyugodtan nyúljatok bele és tegyétek fel újra!

köszi a segítséget!
(#) shalafi66 válasza scooby_ hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
jajjistenem
(#) shalafi66 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
majd helyrejön a freeweb.
(#) scooby_ válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Mert?
(#) krissz555 válasza djjos hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
55000 szép magyar forint!
De nem az enyém! csak eladó!
(#) shalafi66 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Mert ez egy egyutas TL, de alapvető hibákkal... ebbe nagyobb zavarkeltés nélkül legfeljebb egy magashangszórót tehetnél még, amire szükség is lenne mert az SR2010 5-6k fölött már nem szól.
(#) scooby_ hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
Esetleg valami átalakítással?
Merta a doboz nagyon tetszik,és jól néz ki!
(#) scooby_ hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
Meg mondták hogyha bizonytalan vagyok,építsem meg ezt a hangfalt előszőr kartonpapírral

Hát nem tudom hogy a kartonnal milyen hangja lenne,de szerintem nincs olyan jó hangja,mint a pozdorjának

Azt is mondják hogy akkor van jó hangja,ha kimerevítem könyvekkel.
(#) scooby_ hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
jah,és a hangszórók amikkel tuningolnám:

RFT L 2432(subwoofer)

Ford XW7F-48808-AB(közép)

és még 1 aminek nem tudom a nevét(magas,mély[2 hangszóró])
(#) scooby_ hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
ezek a hangszórók:
(#) shalafi66 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
óh. Most sírjak vagy nevessek... A tuningolás nagyon rossz ötlet, de az alap doboz sem olyan nagyon jó, némi átalakítással talán elviselhető lesz.
(#) scooby_ hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
Ok,köszi,igazából filmnézésre kéne!

Ha esetleg valaki más filmnézésre kitalált hangfaltervet talál,tegye fel pls!

köcce!
(#) csonthulye hozzászólása Máj 28, 2008 /
 
Sziasztok!

WinISD progiban vannak olyan adatok hogy Xmax és dia. Ezek milyen adatok, mit jelentenek? Esetleg ha nincs megadva hogy lehet kiszámolni?

Köszi!
(#) tomeee hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
arra gondoltam hogy szeretnék építeni valami hifi hangfalat!én mnc hangszórókra gondoltam!nem kell nekem ojan komoly!mélynek mnc caesart néztem 20cm s 360/180w közép meg cd cone 12cm asszem és 80/60w!a magas meg valami dóm!nemtudnátok segiteni hogy mekkora láda kéne neki?előre is kösz!!
(#) scooby_ hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
hello!

Az inént találtam egy hangdobozt csak illusztrálni tudtam mert túl nagy képet csinál a fényképezőgépem

Szerintetek ez jó subwooferként?:

Ha nem,akkor teljesen zártan és légmentesen,de nem úgy légmentesen!!!

hangfal!.rar
    
(#) tilde válasza Backrau hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Hello

Hat eloszoris, szukseg lenne a reproduktor egyebb adataira is. A tervezeshez mindenkepp kellenek a TS parameterek(Qts, fs, Vas), de a legjobb lenne az osszes katalogusadat, hogy ezutan szimulacioban is ki lehessen probalni, biztos ami biztos.
(#) draco31 hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Helló.
Van nekem két darab SAL SR2010-es mélysugárzó, és ehez kellenének valamilyen dobozkák. Próbáltam már programokkal megtervezni, de az egyikben egy méter magas jött, a másikban fél méter, és úgy döntöttem bennetek jobban bízok, a programokhoz meg nem nagyon értek.
Itt a linkje, itt minden adat megvan róla: SAL SR 2010
(#) shalafi66 válasza draco31 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Azok az adatok súrolják a pletykalapok hitelességének színvonalát. Egyébként amit lehet hozzá, az egy 20liter körüli zárt doboz, esetleg még TL, de az utóbbival járó sok meló szerintem túlzás a hangszóró képességeihez.
Következő: »»   43 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem