Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Nekem nincs elektromos autóm, de tudtommal ezeket az adatokat az autó is mutatja. A tesla küldi telefonra is.
Szia,
A 21% kitöltési tényező 12.6A max. töltőáramot reprezentál. Ha a vételezett 1,86A, akkor már 80% felett van a töltöttség, vagy csak tesztelted valamilyen terheléssel? Az áramerősség és a vételezett sorokban mit jelenítesz meg? Köszi.
Azért ez nem olyan nagy dolog. Nyilvános a protokoll, bárki össze tudja rakni könnyedén.
Nekem nincs tesla-m és sanszos hogy nem is lesz, ezért arról hogy az mit tud nem tudok érdemben nyilatkozni, találgatni meg nem akarok. Nem hiszem, hogy egyhamar tömeg autó lesz belőle...
A lényeg, hogy a legtöbb autó az AC töltő teljesítményét nem látja mivel az az autó belső töltöjére adja az áramot, a belső toló meg felvesz amennyit fel tud...
Szia, jelenleg tesztpadon van, igazi töltő adja az adatokat de műterheles mellett. Hibákat tesztelem és a különböző alapotokra akarom felkeshiteni. Vagy is már fel van, de muszáj finomítani és értelem szeren a nem várt eseményeket is próbálom szimulalni.
Az áram erősség sorban a töltőpont által meghatározott maximum töltőáramot jeleníti majd meg, a vételezett sorban pedig az eltelt idő alatt töltött töltő teljesítményt és áramot mutatja majd meg. Ezt majd még a végén át kell alakítani kicsit mert a töltő pont 220-230v AC, a kocsi aksija pedig 400v DC. Elkészül a panel és osztok majd még képet és infót az éles rendszerről. Az áram számolása és vételezett teljesítmény szoftveres.
Csak csendben kérdem. Ha minden magyar a menüben akkor a LED ON meg a type2 miért nem?
Mert még nincs kész?
Minden magyar lesz benne a végén, vagy minden Angol. Egyelőre a szoftver még fejlesztés alatt van, illetve 99%-ban már kész.
2015 ben készítettem egy Én is egy Useless boksz -ot. Szerettem volna hasznossá tenni, ezért mielőtt a ki-kapcsoló kar, (ami egy körmös újnak néz ki) kikapcsolja a kapcsolót előtte eljátszik egy dallamot. RTTTL lejátszó formátumba 99 dallamot sikerült bele tennem, úgyhogy csak 8 byte üres hely maradt a memóriában. 16 fő program és sok alprogram van benne. Rulett, karácsonyi késleltettet lejátszás, meg mindenféle gyerek szórakoztatás. Csak a manuálja két oldal. Igyekeztem magyar gyerek dallamokat bele tenni. A magyaros minta mögött van a hangszóró.
https://www.youtube.com/watch?v=seWfBWfp-_w&feature=youtu.be A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2020
A dobozt milyen lézerrel vágtad?
Szuper.
Bérmunkába csináltattam, mert 15 db készült a barataimat és gyerekeit boldogítottam vele.
Több, mint szuper!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2020
Sziasztok!
Remélem maradhat ez a bejegyzésem, a legelső csöves rádióm amit teljesen felújítottam. Ez a rádió két funkcióra lett alkalmas felújítás után erősítőként is lehet használni illetve AM vevő rádióként is. Hamarosan ahogy időm engedi egy bluetooth vevővel is okosítva lesz majd. https://www.youtube.com/watch?v=rmfQQhqkDLg&fbclid=IwAR1GXn8xkY...AjJJHM
A szövetet, -tudom, macerás lebontani-, nem tudtad kitisztítani?
Menő, de akkor már csinálhattad volna "sztereó"-ra is, mindkét oldal jelét megkapja, majd közösítve megy rá az egy csatornára. Mint pl- a subwoofereknél. Két db ellenállásból megoldható.
Vanish kárpittisztító talán a helyén áttörölve is jó lehet, fele vízzel higítva kicsike mennyiség. Bútorkárpitot nagyon jól tisztított így.
Őszintén meg mondom amikor elkezdtem le venni a szövetet foszlani kezdet azonnal és sajnos nem tudom hol lehet ilyen vagy hasonló szövet anyagot venni rá, ezért inkább meg hagytam eredetinek. Nagyon sajnálom, hogy így a szövet takarás csúfítja félújítót rádiót .
Sziasztok. Eljutottam végül oda hogy bemutassam nem csak a prototípust hanem a kész modellt, a TEC-1 Z80 alapú mikroszámítógép kicsinyített modelljét.
Ezen már található SMD, 1206-os méret, először dolgoztam SMD-vel , és egész jól ment szerintem. Még van min dolgozni de végre lehetőség lesz a piacon olyan Z80 fejlesztő környezetet vásárolni ami nincs arany áron, egyszerűen programozható és van hozzá többféle kiegészítő is. Még egyszer külön és teljes körű köszönet illeti meg Zamatőr kollégát, aki idejét és energiáját nem sajnálva segítette a projectet oda ahol most van.
Szerbusztok.
Már régóta akartam egy olyan próbapanelt amin több bekötési sáv van, egy lapra van felragasztva és elvan látva banáncsatlakozókkal. Ezért készítettem egyet amivel jóval olcsóbban jöttem ki mintha rendeltem volna. Ezáltal megmaradt a tervezés és építés öröme is. Üdv.
Az a baj ez a fajta próbapanel olyan kontaktos hogy az nemigaz.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2020
Szép munka, gratulálok. Mire fogod használni?
Illetve egy pár példát dibhatnal, hogy még is mire lehetne ezt az eszközt használni, a szórakoztatás kívül. Komolyan érdekel, nem ironikus a kérdésem. Köszi előre is a példákat.
Teljesen igazad van, már én is sokszor szívtam vele.
Azóta nem használom, akkor inkább a joker nyák.
Mindig is ámulattal néztem ezekre az egykártyás mikrogépekre ahol még egy mezei proci volt/van uC helyett és ahol még a memóriák külön foglalatba tett egyedi Icket jelentettek. Valami kölönleges van abban amikor az ember meglátja ezeket a foglalatba tett Epromokat, sramokat és a logikai Icket és mellé el próbálja képzelni hogy mi is történik odabent. Gratulálok!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2020
Van egy régi nekem, vas lemezre van szerelve, jó masszív műanyag azzal semmi bajom soha csak már kellene valami nagyobb.
Ez is attól függ, milyet veszel. Van nekem itthon olyan, hogy egy tüske végű vezetékkel fel lehet emelni az egészet úgy, hogy mindegy, melyik aljzatba dugod. Ugyanakkor az sem mindegy, mire használod. Egy nagyáramú kapcsolásnál nem kell csodálkozni, a jumper vezetékekre is figyelni kell továbbá ennek is van elhasználódása.
Szia, bocsi a kései válaszért, mostanság nem volt időm géphez ülni.
Többnyire az elsődleges cél egy elérhető árú, könnyen tanulható / újra építhető Z80 alapú fejlesztő panel lett volna, amit itt sikerült majd nem hogy kimaxolni. Nekem a TEC-1 karácsonykor terepasztalt vezérelt, de igazából sok mindenre befogható, alapból van hozzá I/O kártya rajz, hangkártya rajz, "nem felejtő memória" , bővített ram, bővített rom, grafikus kijelző (2x16 vagy 4x20 karakteres LCD), kazettára program írás/olvasás. Többségében az hogy "mire lehet használni" nehéz lefedni, lényegében bármire amit a max kiépítés megenged (max 14Kb ram külsőleg, és ennyi rom-ot támogat még, viszont ha kiépíted a lapozást, el lehet vele menni 64kb-ig ram/rom teljes kiépítésben).
Köszönjük mind én mind a kolléga aki segített a gép panelrajzával. Jó érzés hogy ekkora rajongó tábora van még mind máig ennek az egyszerű gépnek is.
Pont tegnap került el a 25. postán.
Szia! Mit lehet tudni a gépről, valamilyen vezérlési feladatra készült, vagy egy ez egyfajta fejlesztő szköz? néhány sort még irhatnál róla, az a sok nyomógomb kifejezettten fel keltette az érdeklődésemet.
Inkább privátban válaszoltam mert hosszú volt a válasz.
Majd egyszer beszélgessünk el. Lehet hogy nagyon közeli az érdeklődési korunk.. Ügyes illetve ügyesek vagytok.
Idézet: „I. Kérdésekre nem a privát üzenet való, arra ott a fórum. Oka: Az információ valószínűleg közérdekű, és későbbiekben maradjon visszakereshető mások számára is” GY. I. K. I. pont... A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |