Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióvétel javítása
 
Témaindító: bozsokiandras, idő: Okt 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) bozsokiandras hozzászólása Okt 13, 2006 /
 
Van egy Nokia 6610i telefonom amivel rádiót szeretnék hallgatni, de mivel a headset vezetékét használja antennának, ezért pár adó gyengén jön be rajt.
Hogyan lehetne növelni az érzékenységet, lehetőleg a telefon szétszedése nélkül?
(#) huhuu válasza bozsokiandras hozzászólására (») Okt 14, 2006 /
 
Ez tényleg így van, nekem sem volt frankó az a cucc, főleg amikor vonaton utaztam és úgy kellett a vezetéket mozgetni, hogy jó legyen.....de amúgy nem volt rossz.
én sajna semmit sem tudtam vele kezdeni, hogy jobb legyen a vétel....
(#) Stakypot válasza bozsokiandras hozzászólására (») Okt 14, 2006 /
 
Helló

UHF eősítőt kell építeni hozzá!
A BF, vagy BFR sorozatú félvezetők felhasználásával, elég egyfokozat is!

Sok sikert
(#) Sebi válasza bozsokiandras hozzászólására (») Okt 14, 2006 / 4
 
Leginkább antennával lehet(ne) megoldani a dolgot. Általában elég érzékenyek a vevőbemenetek, de ha nem jön elég jel az antennától, akkor ez sem működik.
A nagyon gyenge jelre külső erősítőt sem nagyon érdemes építeni, mert többnyire csak a zajt fokozza. Megjegyzem, hogy ez a rengeteg kereskedelmi adó - néhány kivétellel- eléggé kis teljesítménnyel sugároz.
(#) tirpák válasza Sebi hozzászólására (») Okt 14, 2006 /
 
le kell cserélni a telot SONY ERIKSZON K700-ra annak baromi jo a rádiója fejhallgató madzaggal is, vonaton is!! sokat használtam IC-n Bp-Szeged viszonylatában.esetleg ha másfelé nem jo akkor ezen a vonalon utazzgass vele, tuti lesz
(#) TakiZoli hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Sziasztok.Az egyik rádióm FM része elkezdett zúgni gerjedni adóknál és a vétel is halkabb.Felelős lehet a hibákért a hidegitő kerámiakondik valamelyike?A diódák jók.
(#) nela58 hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni RETRO rádióadó hallgatásához.Vonyarcvashegy a balaton északnyugati részén helyezkedik el Keszthely mellett.Ott van egy kis házunk ahol a retro rádió műsorát sajnos nem tudom hallgatni,mert nagyon gyenge a vétel.Próbálkoztam már több rádiókészülékkel, hosszabb antenna kábel csatlakoztatásával is de nem javult a hangtisztaság.Tudnátok segíteni milyen megoldással tudnám javítani és hallgatni a Retro rádió sugárzását? Segítségteket előre is köszönöm.Üdvözlettel: Laci.
(#) Gafly válasza nela58 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Milyen rádió?
Azaz van-e rajta külső antenna csatlakozó, és ha igen, akkor 240/szimmetrikus, 75/koaxiális vagy 0/nincs?

Tetőre akarsz/tudsz tenni valamit?
(#) nela58 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Több rádiót is próbáltam már és az autórádió is gyengén veszi.Mindkét antenna csatlakozó volt, van a rádiókon.Tetőre is tudnák rakni valamit ami segítene.Köszi továbbra is.
(#) Gafly válasza nela58 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Milyen csatlakozó?
(#) nela58 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Koax csatlakozó,de van régebbi rádió próbálkozásra amelyiken még szalagkábel van.
(#) ferci válasza nela58 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Ha van rá tápfesz lehetőséged, vidd fel a rádiót a tetőtérbe, egyáltalán célszerű-e és merre keresgélned.
Irányított antennával ( yagi ) is kísérletezhetsz fent, hoz-e valamit vagy sem - nem kell le-fel szaladgálnod.
(#) nela58 válasza ferci hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Mindenképpen fogok próbálkozni valamilyen antennával,mert most vagyunk felújításban és most van lehetőség szerelésekkel foglalkozni,mert sokat fogunk ott lenni és szükségünk lesz az élvezhető rádió műsorhoz.Addig is köszi a segítséget,de ha valakinek lenne még valami más ötlete a későbbiekben azt szívesen venném. Üdv Laci.
(#) Gafly válasza nela58 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Csövet (többet) tegyetek (oda is).

Ha van hulladék anyag (ha nincs akkor adunk ), akkor elsőként ilyesmit próbálnék csinálni, ezen adatok alapján méretezve.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) zamatőr válasza nela58 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Nem tudni milyen frekvencián próbálod venni de a frekvencia térkép szerint a Kab-hegyi adó 100.5 MHz -en bőven lefedi a területet.Bővebben: Link
(#) Gafly válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Ellentmondásosak az információk...
(#) nela58 válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Igen oda 100.5MHz-re vannak állítva a frekvenciák,Érdekes de például a strandon telefonról is,ha próbálkoztunk nagyon ritkán tudtuk megfogni,de akkor is csak nagyon zajosan.Vagy például autóban is ,ha beérünk Vonyarcvashegyre alig hallható,vagy ha ott kapcsoljuk be az autórádiót meg sem találja a beprogramozott retro állomást a nyaraló környékén.
(#) granpa válasza nela58 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
A hegy takarásában vagy, nálam se jön. Próbáld Kaposvár felé.
(#) nela58 válasza granpa hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Szerinted tudod mi a megoldás?Holnap ott leszek vonyarcon a lámpák után 100m-re györök irányba.Megpróbálnám ha van ötleted. Mit tegyek?Köszi.Laci.
(#) granpa válasza nela58 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Nem tudok jó megoldást, sajnos az országnak vannak ilyen árnyékolt helyei. Nálam az internet is esetleges. Talán egy elég nagy nyereségű irány-antennával lehet valamit összehozni. Én nem rádiózok, TV-zek.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Nagykanizsa? (Udvar)
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Becehegy, hegykaréj. De ugyanez Vonyarcon is, tőlem ~5-6 km-re.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
De dél-délnyugat felé nyitott. Ezért gondoltam Nagykanizsára (Újudvar) mert a torony 310 m -es dombon, 110 m -es torony. A távolság is mindössze harmincnéhány km. 93,6 MHz. Meglehet szükség lesz külső antennára.
Ugyan nem derült ki az ERP, de megpróbálni meg lehet.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Köszönöm. "nela58" talán tudja használni. Én nem rádiózom, csak próba volt már régebben.
(#) nela58 válasza granpa hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Köszönöm:Mindenképpen fogok próbálkozni valamelyik irányba.Milyen antenna lenne a legjobb?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem