Fórum témák
» Több friss téma |
Szia! Olyan, mintha a C9+ lábánál lenne a plusz.
Ameddig 1 db ilyened van, addig mindegy.
Ha több van, akkor arra kell figyelni, hogy mind egyformán legyen bekötve.
IC1 kimenete a hangszóró + pólusára menjen, az a + kimeneti pont, mert az IC2 invertáló erősítőként van alkalmazva, így annak a kimenete a negatív pont.
Üdv!
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a Bővebben: Link található kittel kapcsolatosan. Érdemes meg venni meg megbízható működése?
Szia! En ezt a kitet kezzel rajzoltam meg, azaz hogy ez alapjan rajzoltam a nyomtatott aramkort. Meg anno ez volt az elso "nagyobb erositom", ez tokeletesen elesztes szabalyait kihagyva (mert akkor meg nem tudtam) poccre indult, a hidalt verzioval sokat meggyult a bajom, de ez a szimpla okes.
Sziasztok. Tanácsotokat kérném ki. Anno épitettem egy hidalt 7294 végfokot subwoofernek zenegépbe, +- 40v ról üzemel . Problémám a kikapcsolásnál pukan egyet! Na most emlékeim szerint maga a végfok nem pukkan kikapcsolásnál így valószínűleg előtte van baj a kisüllés behallatszik.
Nagyából a felépítés pc audio - low pass filter - jelszint erősítő - 7294 végfok. Kérdésem ha a végfok bemeneti jelére tennék egy 12v os relét ami megszakitaná a jelforrást kikapcsolásnál lenne a jobb megoldás ? Vagy ha a végfok kimenetén lenne a relé? Köszönöm
Szia
Van hangszóróvédelem a végfok után kötve?
Nincs, végfok kimenete egyből a hangszóróra van kötve. Inditásnál egy nagyon pici hangot ad ki, de leállásnál valami hangossabb csippanás féle hangott ad ki + membránt megrágatja.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
Tegyél bele kopp.gátlót.Megoldja a problémádat.
Szia! Terveztem koppanásgátlót a TDA7294-hez Bővebben: Link
Ennek ellenére a DC védelemmel kiegészített relés koppanásgátlót ajánlom. Olyat is találsz a rajzaim között.
Csak kell segítség DC védelemmel koppanásgátlóra. Neten keresgéltem de de 30v allatiakat találtam. Én nem értek hozzá nagyon , de megépítése nem gond. Lehetőleg egyszerű kapcsolás kellene 1 csatornára, + - 40v ra. Köszönöm
Végül is tettem bele anó sima koppanásgátlót ,csak betápja rossz helyre van kötve valószínűleg .
Sorend: (Tápegység - 2000uf buffer - 7812 - koppanásgátló ) ,igy a relé nem old azonnal szerintem. Újra szeretném építeni az egészett mert nagyon bogos lett a végére minden külön panelon van. Ha esetleg valaki tudna LAY kiterjesztésű kapcsolásokat küldeni a részegységekről nagyon jó volna . Csináltam egy egyszerű rajzott mi lenne az elképzelésem, amit egy pannelra kellene kivitelezni. Észrevételem van most is subwoofer szűrő nem ad le elég nagy bemeneti jelet a tda végfoknak arra gondoltam hogy + mélyhang kiemelés még jó lenne a szürőbe . Jenenleg az nincs csak (Vol + HZ poti) . A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
Szia!
Az µPC1237-et ajánlom. Nekem is ez van beépítve a 7294-es erősítőmbe. A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
Hidalt változatnál +40v /-40v mindkét betápra kell tenni biztosítékot ? Mekkorát? És a trafó elé 220v primer ágra mekkora biztosíték kellene? Köszönöm
Szia!
A biztosítékokat az egyenirányítás elé javaslom berakni. 6,3A-es lomha biztosíték megfelel, ha tápegység puffer kapacitása nem haladja meg 10000µF-ot. A primerkörbe, ~300VA-es trafót feltételezve 2,5A-3,15A-es biztosíték kell. A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2020
Sziasztok. Pukkanásgátlóval próbálkozom alternativ kapcsolással. ideglenes megoldásként, AC trafóra tettem + egy Graetz hidat arra 7812 stab kockát , 0,22uf kondit. Ez a táp húzza be a relét ami a tda hangszóró kimenetét zárja vagy oldja kikapcsolásnál. De még igy is kikapcsolásnál megmaradt a pukkanás nyikkanó hang. Ha a szubszűrőn letekerem a hangerő potit , nincs pukanás kikapvsolásnál.
Szia! Előfordul, hogy a hálózati kapcsoló érintkezőjének bontásakor kialakuló áramváltozás, szikrázás okozza a pukkanó hangot. Ezen a koppanásgátló sem segít. A kapcsoló érintkezői közé 4,7-10nF-os kondenzátort kell kötnöd. Kétáramkörös kapcsolónál természetesen mindkettőre.
A hálózati feszültségre tekintettel legalább 275 VAC tűrésű, X2 jelölésűt használj!
Köszi , de ezt most nem értem. Idézet (Kétáramkörös kapcsolónál természetesen mindkettőre).
Ez most Primer oldali 230v kapcsoló közzé kellene a kondi ? Nagyából vázolva : (PC alapu zenegép) alaplapi Bekapcsolásra indúl a pc - pc ről kapja a betápot késleltetőkapcsoló amin 1,5 perc után húz be a relé. Ekkor indúlnak az erősítők + lcd kilyelző. A gép kikapcsolás pc-ről alaplapi no off gomb 1x-i megnyomásával működik. gyakorlatban ilyenkor a késleltetőn a relé elenged oldja 230v hállózatott az erősítőkről. Mégegyszer megemlíteném szubszűrőn ha letekerem a potitt akkor nem pukkan a végfok kikapcsolásnál. Vagy is ha nincs bemeneti jell a szűrőn akkor nincs koppanás. Köszönöm
A relé a primer oldal egyik szállát kapcsolja . Ebben az esetben csak a közös kivezetésnél tudok kondit beépíteni, a relé után kb 5cm. Így is jó lenne? Tanácsotokra szubszűrő bemenetét 10k ra cseréltem, igy már jól szól a hidalt tda végfok.
Nem a relé után kell a kondi, hanem a hálózati feszültséget bontó érintkezőpárra. Úgy képzeld el, mintha kikapcsolt állapotban ez a kondi zárná az áramkört. A rajta folyó váltakozó áram elenyésző.
Szia. Tettem a relé közzé idéglenesen 100n os kondit kissebet nem leltem , kikapcsolásnál nyikanás megszünt. Visszont maradt a membrán belibbenése. Nem oldaná le a hangszórót elég gyorsan a relé? Relé tápja közvetlen ac + egyenirányító+ 0.22uf + 7812 kimenetén nincs buffer (Kondi 7812 előt van , enélkül nem húzott be a relé)
A 100 nF túl nagy, mihelyst tudod cseréld kisebbre, feleslegesen fogyasztja az áramot.
A 7812 környékén csak a 0,22 µF található? Ha van ̶b̶u̶f̶f̶e̶r̶ puffer, annak csökkentsd az értékét amennyire a behúzási képesség engedi.
Cserélem a 100nf kondit, de egyébként áramtalanítva van a készülék ha nem használom. Gondolkodtam kicsit , nem e a késleltető reléje old le lassan. Késleltetőn kondikkal uf növelésével lehett szabályozni a bekapcsolási időt. Így azok felvannak töltődve relé is lassabban enged el. Érthetőbben ha tda végfok még üzemel hangerő fel van véve rajta ,és ilyenkor állítom le a pc-t nem e az rángaja meg a hangszórót?
Maga a végfok lengések nélkül képes leállni, viszont a megelőző fokozatok kikapcsolási tranzienseit a kimenetre juttatja míg a tápja 10 V alá nem süllyed. Ezért kell olyan koppanásgátló mely a hálózati feszültséget figyeli és ez alapján haladéktalanul oldja a relét.
A PC leállás is rángathatja a hangszórót, innen szoftveresen előállított jellel tudnád vezérelni a koppanásgátlót.
Sziasztok!
reloop, még 9 éve építettem az általad kitalált lágyindítós egytápos változatot és most a nagyobb teljesítmény érdekében növeltem a tápfeszültségen. 40 Voltos lett trafó, szóval 56V körül lesz a DC táp. Alkatrészvásárlás előtt állok, ezért a kérdésem, hogy miként kéne módosítanom a lágyindítás részt, ha kell egyáltalán. Eddig 40V DC volt a táp, van egy 27 Voltos zener, a poti helyett pedig 10k-10k osztó van. Mit szólsz, maradhat így vagy módosítsak?
Szia! A zener feszültséget ezzel a 15-16 V-tal növelned kéne, hogy a késleltetés ne rövidüljön. A 27 V-ossal sorba kötsz egy 15 V-ost.
Azóta javítottam a tápszimmetria stabilitásán, ajánlom a T1, T2 és környezete beépítését Bővebben: Link. |
Bejelentkezés
Hirdetés |