Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2249 / 2505
(#) mapetek válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Konkrétan 29.3V
(#) reloop válasza mapetek hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
A biztonság kedvéért ráírtam a lábak funkcióját.
(#) mapetek válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Kis szünet. Kb 1 óra
(#) reloop válasza mapetek hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Akkor sajnos tovább kell bontanunk. Távolítsd el a bekarikázott 100 Ω ellenállást, hátha onnan szivárog be a pozitív feszültség. Utána mérd ismét a 10k ellenálláson eső feszültséget!
Szerk.: szünet OK.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020

Mérés_4.gif
    
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Ha már méregetsz, nézd meg T5, T6 üres emitter láb helyén -17,8 V-e a feszültség.
(#) mapetek válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Sp 0v
10k 0v
(#) reloop válasza mapetek hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Akkor T5, T6 üres emitter forrpontok feszültsége következik és talán végére is érünk.
(#) mapetek válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
T5, T6 emitter láb helyén -17.6 V
(#) reloop válasza mapetek hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Nem várt helyes érték.
T6 bázis forrpontja? Valamint feszültségmentesek-e a pozitív oldali 2k2 ellenállások?
(#) mapetek válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
2k2 feszültségmentesek

T6 bázisa 16.6 volt testhez képest.(azt nem tudom miért)
(#) reloop válasza mapetek hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Sajnos megesik, hogy a NYÁK megszívja magát maratószerrel és szivárog rajta az áram. Ez még "ecetes ollóval" sem jön ki belőle.
Másik NYÁK-lemezt, vagy száraz eljárást javaslok.
(#) mapetek válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Köszök mindent.
Minden percét élveztem, imádok hibát keresni (pláne ha van valaki aki segít)
Mégegyszer köszönöm.
(#) reloop válasza mapetek hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Tiéd is az érdem, mert maradéktalanul együttműködő voltál.
Párját ritkító a jelenség, hogy a NYÁK-ban elég távoli helyre 29,3V/10k, azaz közel 3 mA szivárogjon.
(#) norbbie hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Üdv!
Még mindig Siva PPA-1200 rajzat keresném...
(#) soos csaba válasza norbbie hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Szia!
Töltsd le a SIVA PPA1600-as rajzát ITT lehet hogy nagyjából hasonlít az 1200-ashoz...
(#) soos csaba hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Sziasztok!

Nincs meg valakinek a KISO PA400Q vagy a PA600Q (GS FANATIC) erősítő panel tervei véletlenül?
Ha valakinek meg van az ossza meg kérem, köszönöm!
(#) mapetek hozzászólása Ápr 13, 2020 /
 
Marattam új nyákot .Szépen indult, már a zenehalgatásos teszt folyik.
(#) reloop válasza mapetek hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Ügyes vagy
(#) tothbela válasza mapetek hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Nekem forrasztó olaj okozott anomáliákat. Ipari anyag, vízzel lemosható, direkt érzékeny elektronikákhoz használják. Még szerves oldószer sem kell a tisztításhoz. Csak én nem tudtam hogy nem "no clean", azaz nem maradhat a nyákon. Ezt bizony le kellett mosni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Esetleg egy kapcsolási rajz részedről?
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2020
(#) Karesz 50 hozzászólása Ápr 13, 2020 /
 
Valaki elmagyarázhatná nekem, mire jó az a folyasztószer. Nekem még soha nem volt ilyenem (és soha nem is lesz) és még soha nem mosdattam meg nyákot, de nem is volt átvezetés a sávok között. (Gyantás forrasztóónt használok...)
(#) pucuka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
A leghagyományosabb folyatószer a fenyő gyanta. Ha eleve nem raknak a forrasz anyagba, akkor külön kell használni.
A szerepe, hogy eltávolítja, oldja a felületi szennyeződéseket, oxidokat, és csökkenti a felületi feszültséget, ezzel könnyíti a forraszanyag szétterülését. Eléggé sokféle létezik, a felhasználási igényeknek megfelelően. Lehet persze mechanikus tisztítást is alkalmazni (kapargatni), de az babrás, és nem is annyira hatékony.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2020
(#) Baxi válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Szia, folyatószert esetek 99% ban smt-hez használják. Segíti a forraszanyag terülését tapadását, hőelosztását a soic, bga stb. típusú alkatrészeknél. Pl.: nem zárja össze a lábakat a forrasz anyag. Folyatószer nélkül ezekkel a felület szerelt főleg IC esetében lehetetlen dolgozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2020
(#) habazutty válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Szia!
A gyanta is az, azért van benne. Én is ilyen forrasztóónt használok és sajnos le kell takarítani a nyákot utána...
A legjobban az Attila86 féle labortápom készítése kor szívtam meg. Egyszerűen nem akart működni. A kijelző össze vissza mutatott, az áramkorlát beragadt. Ekkor ajánlották, hogy mossam le és azóta is működik, pedig semmi egyebet nem tettem vele.

A hozzáértők biztosan jobban kifejtik. Nekem most az volt újdonság, hogy a maratószer bele tud "menni" a nyák a és átvezetni. Nemrég volt olyan az egyik áramkörömön mártás után, mint amire reloop felhívta a figyelmet. Szerencsére nem okozott gondot, de nem értettem miért nem tudom leszedni semmivel.
(#) pucuka válasza habazutty hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Nem a gyantával van a baj, hanem a benne feloldott szennyeződésekkel. Letakarítani csak a gyantával együtt lehet.
(#) mapetek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Nem sokat értek hozzá csak tapasztalat. Sokszor dolgozom bontott alkatrészekkel, már a kivételnél is solat segít. Ha pedig hibát keresel ki-be rakosgatod az alkatrészeket szerintem elengedhetettlen. Nem feltétlen kell használni de sokat könnyit. Új dolgokat érdemes kipróbálni, lehet 10 év mulva lesz hogy elengethetetlen használni de akkor már van tapasztalat benne.
Én Flux RMA-223 at használok.
(#) Karesz 50 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Ezért írtam, hogy gyantás forrasztóónt használok 40 éve. Jó minőségűt. 16 csatornást.
(#) Karesz 50 válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
SMD-hez sem használok folyasztószert és nem zárja össze a lábakat az ón (mert ügyes vagyok).
(#) Karesz 50 válasza habazutty hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Ha kézzel festek nyákot mindig leónozom az összes fóliát maratás után. Még soha, de soha nem volt zárlat nálam, pedig sok száz nyákot marattam már.
(#) Ge Lee válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 13, 2020 / 2
 
Azért azzal én vitatkoznék hogy oldja az oxidokat, mert nekem még soha nem sikerült oxidos felületet mezei gyantás ónnal megforrasztani. Aki eljön hozzám és megmutatja hogy ezt hogy lehet az előtt megemelem a kalapom... Nyilván van oxid és oxid között különbség, de amikor az már szemmel jól látható, azzal bizony semmit nem fog tudni kezdeni a gyanta.

A Karesz meg szerintem azért tett fel ilyen kérdést, mivel nem sok olyan nyákot ültethetett be, amiben van mondjuk 3db lábas alkatrész, az összes többi meg SMD. Ugyanis az ilyen az ritkán megy mezei gyantás ónnal. Megy, de ahhoz kell nem kevés gyakorlat, mivel vékony (0,5-ös) ónt nem nagyon lehet használni, mert abban annyira kevés gyanta van, hogy rideg marad a forrasztás. A 0,8-asban már van elég, de azzal meg már az a baj, hogy éppen csak meg kell érinteni vele a forrasztás helyét, ellenkező esetben egy hatalmas gombóc lesz az SMD padon a szükséges ív helyett.

Ami nekem bevált. Ha pákával leónozom az egész nyákot, akkor már működik a finoman odanyomom a 0,8-ast dolog, nem kell plusz flux-ot használni, és óngombóc sem lesz, éppen annyi ón lesz a padon amennyi kell, úgy fog kinézni mint a gyári.
A gyantamaradékot pedig valóban le kell mosni, nagyfrekis, meg nagyimpedanciás kapcsolásokkal elég érdekes anomáliákat tud művelni. Elég egy nagyobb gyantapamacs egy IC két lába között, vagy egy SMD pad és az SMD alatt futó vonal között.
Az ilyen forrasztózsírok meg krémek pedig messzire kerülendők, mert maradandó vezetést okoz a nyákon, és nem is elég neki ha csak egyszer van lemosva.
Következő: »»   2249 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem