Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házi vízmű
Témaindító: kiskoczka1021, idő: Márc 7, 2009
Témakörök:
Van egy fúrott kutam (pedrolló hidrofor tartályos szivattyúval) csak a kertet locsolom róla , de a vízsszűrőt kb 2 hetente kell mosnom mert a víz vastartalma belerakódik és eldugítja . A hunter szórófejek ki sem bújnak ilyenkor a földből. Mit tehetnék a vastartalom ellen ? Egy olyan szűrő megoldás is jó lenne amit ritkábban kéne takarítani . Ki mit javasol ? (12mikronos rozsdamentes kútszűrő van most rajta )
Ha két-három szűrőt párhuzamosan kötsz, ritkábban kell velük foglalkozni. Létezik szűrő, amelyiket egy csap megnyitásával lehet tisztítani, illetve sok pénzért automata tisztítású is van: Bővebben: Link.
Ehhez hasonló szűrő van fent csak az műanyagházas . Az alján lévő csapra kötöttem a locsolótömlőt ,így elvileg minden locsoláskor át kellene mosnia a szűrőt de ami belerakódott az már nem mosódik ki belőle . Most éppen a kavics szűrő készítésén gondolkodom (az talán megfogná nagy részét a mikronos vasszemcséknek)
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2020
Nagy szemcseméretű "marosi homokkal "? A pedrolló át tudja nyomni rajta a vizet ?
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2020
Ennyire nem vágom a pitét. Logikusnak az tűnik, hogy a lehető legkisebb szemcseméretű homokot használj a lehető legnagyobb felületen. Lásd melléklet. A felső megoldás jobban szűr, de sokkal nehezebb is átnyomni rajta a vizet.
Amennyit ilyenek próbálgatásával eltöltesz, egyszerűbb még két szűrőt venni és párhuzamosan bekötni a meglévővel. Esetleg nézz meg egy homokszűrős, medencéhez való vízforgatót, kolléga nagyon dícséri. A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2020
Nézegettem már a gyári homokszűrőket találtam is elérhető árban , sőt találtam mosható szűrőlabdát amit éppen a homok kiváltására fejlesztettek ki . Szerintem rátaláltam az "útra" már csak végig kell menni rajta ...
A legolcsóbb amit találtam .... Azt nem tudom mit kezdek majd a 100W os szivattyújával .....
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2020
A mosható szűrőlabdát felejtsd el. Medencések közt van olyan aki két nap után lecserélte.
Köszi az infót , kipróbálom mert adják hozzá aztán még bármikor cserélhetem kavicsra-zeolitra-homokra ...
Eszembe jutott valami. A homokot hogyan fogod tisztítani?
A medencéhez való homokszűrőnek van visszamosás funkciója, amikor "visszafelé" mozgatja a vizet, ezzel némi víz elmegy a levesbe, de a homokot tisztítja.
Ezt a szűrőt nem ismerem, lehet, nem is tud ilyesmit. A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2020
Ezért kérdeztem, mert ezen nem látszik, hogy tudná mosni a homokot.
Az lenne a legkisebb baj. Emellé még kell venni egy mosógépet.
Remélem, a kolléga nem veszi meg azt a vackot. A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2020
Valamilyen mágnessel nem lehet kiszűrni a vasat?
Esetleg valami centrifugál elven működő cucc segithetne, hidrocikon kulcsszóra van találat, bár tapasztalatom nincsen mennyire hatékony és mekkora áramlási sebességet igényel.
Az oxidot sajnos nem vonzza.
A lehet hogy nem tudja a visszamosatást, de szerintem nem is sűrűn lenne rá szükség mert kevés a vas csak nagyon apró szemcsés (ezért tömi el a sima szűrőt)
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
Most ránéztem a ciklonra , arra inkább homokleválasztóként hivatkoznak és(finomszűrőt ajánlanak utánakötni), nálam sokkal finomabb apróbb szemcsék vannak valószínűleg úgy menne keresztül rajta a vas mint a huzat....
Idézet: „A homokleválasztó ciklon a nagyobb homoktartalmú vizek durva tisztítására használható. Minden esetben a szivattyú után kell bekötni. Mivel a hidrociklon nem szűri ki teljes mértékben a homokot, finomszűrő használata javasolt.” A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
Már azon is gondolkodtam hogy veszek pár csapot és hetente egyszer átmosatom a eredeti kútszűrőt (megfordítom rajta az áramlásirányt ) Amikor a szűrő alján kinyitom a csapot akkor értelemszerűen csak átfolyik rajta a víz és csak lesodorja a szűrő belső felületéről a nagyobb szemcséket ) De ez nekem kevés mert az apró szemcsék még ott maradnak a szűrőn)
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
Én évek óta Atlas Filtrit + Pamutszűrőt használok. A Szatmáriban fillérekért van, szűrő, plusz betét kijön 5.000 Ft alatt.
Nagyon vasas vizünk van, ennek ellenére a pamut hatalmas felülete miatt legutóbb 2 évig használtam egy 25 mikronos szűrőt.
Köszi az infót , ha a visszamosatás nem jön be , kipróbálom ezt is ...
Sziasztok!
Szivattyú levegősödési problémához, illetve a hibás pont megtalálásához kérném szépen a segítségeteket. Házi vízművet cseréltem nemrég, használtról vadi újra. Természetesen az új gép telepítése után beállítottam és légtelenítettem a rendszert, többször csináltam már ilyet. A régi vízművel abszolút nem volt levegős a rendszer. A szerelvényeket természetesen meg kellett bontani a szivattyú körül, valószínűleg egyiknél nem sikerült tökéletesen az összeszerelés. Több, fixre szerelt csatlakozásról, és KPE szerelvényről van szó. Vízcsöpögés sehol sincsen, viszont az 1500 Wattos szivattyú tuti falst szív valamelyik csatlakozásnál. És itt volna a kérdésem: Gázszivárgásnál régen pamaccsal kentünk szappanhabot a szivárgás helyének megállapítására, majd később flakonból habot fújtunk, de vajon hogyan találhatom meg a vákuumot? Ahol falst szív a szivattyú, egyértelműen vákuum (beszívás a szivattyú felé) keletkezik, milyen módszerrel találhatnám meg? Köszi! A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
Ha a vissszacsapószelep jó, akkor hálózati nyomású vízzel meg lehet küldeni a tartály felől.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
Az ötlet nagyon jó, hiszen a max 3 bart szállító rendszert lepróbálhatnám a hálózati 8 barral.
Össze tudom hozni, hogy a szivattyú teljes körét megtápláljam a vezetékes vízről. Viszont tartok tőle, hogy a gumimembrán megsínylené ezt a próbálkozást.
Gondolom slaggal oldanád meg. Azon azért esik jelentősen nyomás, pláne, he vékony. Számíthatsz a gyorscsatlakozón is nyomásesésére.
A 3 baros LPE csöveket szoktam tesztelni a hálózati vízzel. A csövek nyomáspróbáját is kétszeres nyomáson végzik, ha jól emlékszem 10 percet olvastam. Ha csöpög valahol, az hamarabb kiderül.
Hello! Azért azt tegyük azért hozzá, hogy a fizika szerint "zárt rendszerben a nyomás állandó". Tehát nyomásesés csapon-csövön csak áramlás alatt van.
Viszont a gumimembrán nyomását egy gépkocsi keréknyomás mérővel is megmérheted, és ha az emelkedik, megállítod a feltöltést. Így nem lesz túlnyomás a rendszerben, ha nem lenne nyomásmérő rajta.
Köszi az ötletet mindenkinek! (És annak is, aki másik fórumon is írt, hogy itt válaszolt. )
Nagyon jó ötlet lesz a nagyobb nyomás alá helyezés! És most jutott eszembe, hogy a gumimembrán felé vezető csövet simán le tudom csavarozni, és a helyét vakdugózni. Így csak a csövek és a szivattyú kap "terhelést". |
Bejelentkezés
Hirdetés |