Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Nem tartozik az érdeklődési körömbe de támogatom a cikk megírását.
AX84 High Octane csöves gitárerősítő. Az alapját adó "roncsot" itt vettem az apróban még év elején, ezt sikerült összehozni belőle.
Pár napja készült el a kapunyitó elektronikám. Beépítettem és teszteltem. Prímán működik.
Az eszköz egy STM32 BluePill fejleszt panellel készült el, főként azért mert olcsó és jó ez a kis panel.. Amiért kapott egy megosztást tőlem ez a kis eszköz, az az elvi ötlet, miszerint legyen egy RFID kártyás beengedő elektronika a kiskapunkba a kulcsos megoldás mellett, amelynek segítségével könnyedén és gyorsan lehet bejutni az ajtón. Ez a vásárlásoknál illetve egyéb szorult helyzetekben (pl, majd be pisilsz és mennél már befelé, de vacakolnod kell a kulccsal, gondolom másnak is ismerős a helyzet) nagyon jól tud jönni. A kivitelezése már hosszú ideje tart, mivel magát a kerítés kapu pillérét már erre az eszköz fogadására elő kellett készíteni, majd ezen eszközök esztétikai eltakarását követően megtörtént a beszerelés. Az első éles tesztet pedig videóval meg is örökítettem. : Első videó.. Majd maga az elektronika működése közelről: Második videó.. Kívülről az RFID olvasó nem látszik, így csak az tudja hol van, aki vagy kiteszteli egy kártyával és fülel, vagy megmondom hol keresse.. Sok oszlop van.. Idézet: „és mennél már befelé, de vacakolnod kell a kulccsal” Tanúlt volt kollégám jött haza családlátogatásból, már a 4-es úton csikart neki mint a fene, de úgy volt vele, hogy akkor is kihúzza hazáig. Sikerült is neki, már liftben elkezdett könnyiteni a ruházaton és minden módon nekikészülni a dolognak. Aztán (hamar munka ritkán jó), beletörte a bejárati ajtóba a kulcsot. Arra kérdésre, hogy végül mi lett a megoldás, csak annyit mondott, hogy a szomszéd nagyon meglepődött. Olvasod is a kártyát, vagy csak "csippantás" detektor? Gondolkozom én is hasonlón, de amit kaptam Szasza mestertől olvasót, ott még csak a bekötés felderitéséig jutottam el, a protokoll visszafejtése még várat magára...
Persze.. Bocs, nem fejtettem ki túlságosan mert gondoltam elég primitív ez a megoldás és azon agyaltam, hogy lehet senkit sem fog érdekelni a dolog.
A programot úgy írtam meg, hogy van egy mester kulcs (RFID kulcstartó), amely lehetővé teszi az egyes kártyák felvételét, és a memória törlését is. A mester kulcs kombinációban történő lehúzása engedélyezi a titkos menüt. A kártyát beolvasva le ellenőrzi hogy le e van tárolva az ID és ha igen, akkor kinyit az ajtó, ha nem, akkor kineveti vagy is kicsipogja az illetéktelen kártyát.. Egyszerű mint a faék a program.
Nem szeretném ha leszólásnak vennéd, de én azon csodálkozom, hogy biztonsági szerelvények lazán hozzáférhetőek külsőleg. A videód után egy másik szaki is kirakta szemlére a cuccát egy műanyag dobozba, az időjárás, és más szeszélyének teret adva. Még a gégecső is lógott a doboz alatt. A hozzáférhetőség, biztonság...?
Inkább legójáték számomra. Megbántási szándék nélkül, inkább szomorkásan szemlélődve, nem kevés munkátokat.
Nekem tetszik a megoldás. Különösen, hogy az RF ID olvasó rejtve van. Ha jól megnézted a videót az elektronika az oszlopon belül van. Ha valaki be akar jönni az nem fog vacakolni az elektronikával, mert beugrik a kerítés tetején, aztán ha akarja nyitja az ajtót egy csavarhúzóval a zárnyelvnél. 3m kerítést szögesdróttal meg senki nem rak az utcafrontra. Az egésszel azt véded, hogy illetéktelenek ne jussanak a kertedbe, de a kerítés teteje sokkal egyszerűbb út, mint a kiskapu zárjával vagy az elektronikával babrálni.
A kérdés inkább, hogy az elektronika hogyan bírja majd a mostoha párás körülményeket. A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
Erről anyám öccse jut az eszembe.
8.-ik emeleten laknak (nem panel), bejáratnál kaputelefon/kódzár, amit akarsz. Minden emeleten, mindkét oldalon a lépcsőháztól/lifttől külön rácsos ajtó, csak kézzel nyitható (jó szuper biztonsági kulccsal). Dicsekedett, hogy milyen drága biztonsági hevederzárat szereltett fel a bejárati ajtóra, a meglévő mellé. Mondom neki, hogy: Gyuri bátyám, a telibe üvegezett ablak mellette, a konyhából ugyarre a folyosóra néz... Oda miért nem szereltetsz legalább egy rácsot? Nem vagyok én hülye, hogy börtönben éljek.
Nem itt folytatnám mert ez nem a társalkodás helye. A folytatás a pihenő pákásoknál találod.
Köszi az észrevételeket. Igazából nem arra készült, hogy betörés biztos legyen, nem is várható el ez egy külső kerítés esetén főleg olyan helyen nem, ahol a szomszéd majd 3éves noszogatásra sem hajlandó végre a saját kerítését észszerűen felújítani, még úgy sem, hogy felajánlottam, hogy én megcsinálom saját költségemen.
Amúgy a biztonsági kérdésre is válaszolva kicsit: A videón nem látszik, de kívülről nem lehet a nyelvhez hozzáférni mivel előtte egy lemez takarja az egész zárat. Az RFID rendszer nem hozzáférhető kívülről, mivel az benne van a beton pillérben. A vezetékezés is a pillér belsejében van. Így szerintem a minimális biztonságnak bőven megfelel. Az időjárásnak sem a külső sem a belső elektronika nincs kitéve, belső kialakításnál lesz még majd egy műanyag burkolat, ami takarni és körbe fogja majd fogni a teljes elektronikát. Ez utóbbi még nincs meg, de ha végleg üzembe kerül fel fog kerülni ez a belső burkolat is és akkor már a belső nyílás is teljesen eltakarható.
Én dobozba tettem volna ezt az elektronikát. Tudom, hogy viszonylag védett helyen van, azonban a hideg, a hirtelen jött meleg, pára veszélyeztetheti a megfelelő működését.
Különben jó a projekt!
Idézet: „A videón nem látszik, de kívülről nem lehet a nyelvhez hozzáférni mivel előtte egy lemez takarja az egész zárat.” Azt láttam, Itt arra gondoltam, hogy kifelé amikor viszik a cuccot, már nem kell mászni, mert belűlről hozzáférhető a zárnyelv.
Egy kis nosztalgia miatt utánépítettem a JAKADAPTER-t, amivel PC-re lehet csatlakoztatni Atari / Commodore digitális Joystick-et, Paddle-t, Sega Mega Drive gamepad-et, amit azután emulátorokból lehet használni.
A karantén alatt csináltam, így a NYÁK-ot átterveztem 1 oldalasra és laminátorral készült. Részletek és további képek: ITT A kisfloppy takaró lemezébe építettem be. Vice-al tökéletesen működik.
Idézet: „mert belűlről hozzáférhető a zárnyelv” Miért is?
Merthogy a világ nem minden esetben pontosan olyan, mint ahogyan a könyvekben le van rajzolva.
Nálam is ez a struktúra a nyerő!
Jó látni egy ilyen átgondolt építést!
A tápot hogyan kapja? Kissé kellemetlen lenne, ha lemerülne és így nem engedne be. ...vagy az se lenne jó ha beázna és emiatt menne tönkre.
A kártyát ugye te programozod hozzá egyedi kóddal? Így biztosíthatnád, hogy csak a te kártyáddal engedjen be.
Megnézted a videót?
Akkor láthattad volna az alábbi képet.
Szép, áttekinthető elrendezés. És végre a védőföld is be van kötve rendesen.
(több itt felrakott erősítőnél a bejővő csatlakozóról sehova sem ment vezeték.) Szekunder oldalon nem látok biztosítékot, az még elférne. Hangszóró védelem van? Nem látok olyan relét sem. A szalagkábeleken mi megy, segédtáp?
Szekunder oldalon direkt nincs biztosíték. Eleinte próbáltam, üvegcsöveset, smd-t is, de sajnos nincs jó hatása a hangra
Hangszóróvédelem vezérlése, lágyindító, és a segédtápegyég a középső kis panelen található. A relék a végfokpanelek alsó felén vannak, a tápszűrő kondik kitakarják őket. A szalagkábelen a védelemhez menő jel, illetve a relé vezérlése van vezetve. A DC védelem optocsatolókra van alapozva, hogy ne sérüljön a dual monó felépítés.
Fiam már régóta mondogatja, hogy szeretne egy hangos bluetooth hangszórót. Ami persze hordozható. Tehát beléptem a low-end audió építők klubjába. Régen egy qudhoz vettem 2 darab MNC hangszórót. Első meghallgatás után fölkerültek a padlásra. Most, huszon év után főztem velük valamit. 4 féle kísérleti dobozt építettem, mire lett valamilyen hangja. A legnormálisabbat építettem meg. A súly miatt fenyőből, mégpedig ezüst-fenyőből csináltam. Könnyű, és azt olvastam, hogy a tömör ezüstnek igen jó a hangja. Kapott egy TDA7498-as sztereó erősítőt és energia ellátásnak 6 darab tesla autóból való akkucellát. Erről a feszültségről adatlap szerint 2x40-45 wattot tudhat. Kapott egy feszültségmérő modult, ami egyben jelzi a bekapcsolást is. 23 kilogramm lett a vége. A hordozhatósága kissé korlátozott, de el tudják tolni gördeszkán a focipályára.
Idézet: „Eleinte próbáltam, üvegcsöveset, smd-t is, de sajnos nincs jó hatása a hangra” Az aranyszálast, ami gyémánt mono kristályban van próbáltad? Kristály tiszta a hangja.
A szüzek hajszálaiból holdfénynél sodrott verziót próbáltam...
Ügyes kis szerkezet, szeretem a retro cuccokat..
Vissza térve a zár kérdésére: ha észre vetted kilincs is van belül.. Tehát adott, hogy csak befelé volt lényeges számomra, hogy ne keljen mindig kulcsozni.
Tápot a hálózatból nyeri, de egy akkumulátoron keresztül. Ha elmegy a hálózat, aksiról még jó darabig eljár. Minden további kérdésedet meg is válaszoltad..
Huhh, én is vak vagyok. Szépen elemezgetjük, hogy a zárnyelv hozzáférhető-e, mikor van kilincs is ...
Először azt hittem arduino nano.
Nekem is jött nemrég egy rfid shield, gondolkoztam is rajta, hogy beépítem a kapunyitób, de már így is fullos, távir, mobil, számkódos nyitás is van. A számkódos nyitót egy régi fénymásolóból szedtem ki, amikor beírom a kódot idítja a kaput és kiírja hányat másolhat, majd, mivel nem érzékel számláló léptetést kiírja, hogy papír elakadás. Elég vicces, de jól működik De ugye be lesz dobozolva? A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2020
Próbálom elképzelni, hogy egy másológép taszter oda van applikálva a bejárati ajtó mellé, és éppen a példányszámot ütöd be, miközben topogsz mert sietős lenne befelé. Aztán megnyomod a másolás gombot, és nyílik az ajtó, lehet iparkodni befelé.. Beteg
Ha már úgysem topic idegen a dolog, ugye megszánsz minket egy képpel?!? A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |