Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Feltettem github-ra a forráskódot és a kapcsolási rajzot. https://github.com/csatti/SolderingStation
Azt tudod, hogy a rajzodon hibás bekötés szerepel a c245 betétre, és emiatt az állomásod a termoelemen keresztülfolyatja a fűtőáramot?
A pákabetét bekötése amúgy könnyen kimérhető úgy, hogy fogunk egy betétet és megmelegítjük egy másik pákával a végét. Ekkor az 1-3 pontok között mérhető a termoelem feszültsége. Ha a fűtőbetét a rajz szerint az 1-2 pontok közé van bekötve, akkor a 2-3 pontok között is mérhető a termoelem feszültsége, (és az 1-2 pontok között nem) a te rajzod szerint pedig fordított lenne a helyzet. A termoelelm bekötése is könnyen kimérhető mert az ellenállása sokkal kisebb mint a fűtőbetété.
Szerintem ne kezdjünk el itt vitatkozni, mert kitörlik. A többit privátban ha válaszolni szeretnél.
Szétszedtem anno egy gyári JBC-t, találtam vhol annak idején egy félbereszelt C245-ről készült képet (sajna nincs meg), illetve egy ezzel foglalkozó fórum is megerősített a bekötés helyességéről. De további indokok még: - Ha a föld vezeték is vezető ág lenne, akkor működés közben viszonylag nagy feszültségkülönbség lenne a páka és a védőföld között (nálam 10-12A csúcsáramok vannak, ott már a pici vezeték-ellenállás is számít), ami károsíthatja az alkatrészeket. - A hegy bedugásakor csak felütközéskor épül fel a tényleges áramkör, addig nem tud rövidre záródni semmi sem.
Több pákahegyet is lemértem, a mérés reprodukálható, bárki által ellenőrizhető, akinek van egy pákahegye meg egy multimétere...
Igaza van Skorinak, tényleg rossz a pákabekötésed. (én is terveztem hozzá forrasztóállomást hozzá oled kijelzővel, és kb. 50-ed ennyi alkatrésszel.) Amúgy szép munka!
Azt tudod, hogy a te rajzod szerinti 2-3 pont között kellene táplálni a pákahegyet?
A hőelemen keresztül. Az 1-es pont a földelésnek van. Itt van pár bejegyzés, ahol részletesebben leírtam: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2130701.html https://www.eevblog.com/forum/reviews/for-jbc-fans-out-there-jbc-ti...150947
Ez itt - még mindig - a "Ki mit épített" c. téma. Ha az egyes, megépített készülékekkel kapcsolatban bármi megbeszélnivaló merül fel, azt kérjük a megfelelő cél-témában lefolytatni!
Köszönjük.
Sziasztok!
Hosszú idő után elkészült a split klímához tervezett vízszint jelző. A társasházon kívülre semmilyen formában nem lehetett kivezetni a klímában keletkező kondenzvizet, a csatornába illetve esővíz elvezető rendszerbe távolság miatt nem lehetett bekötni. Ezért a megoldás egy a szobában elhelyezett rejtett tartály lett, aminek detektálni kellett a vízszintjét. Az elektronika lelke egy Attiny85 mikrokontroller. A ledeket, a relét és a zümmert két darab 74HC595 shift regiszteren keresztül vezérli. A vízszint detektálása egy vízmentesen lezárt csőbe helyezett ellenálláslánc és reed relék segítségével történik. A csövön lévő úszóban egy mágnes van, mely a vízszintnek megfelelő reed relét hozza működésbe és az ellenálláslánc egyes pontjait kapcsolja a mikrokontroller analóg bemenetére. Az ellenálláslánc egy LM358-cal felépített áramgenerátorból kap áramot, ezzel küszöböltem ki, hogy ha a reed relék közelsége miatt több is működésbe lép az egyes ellenállások rövidre zárása miatt ne változzon az ellenállásláncon átfolyó áram, így mindig az alacsonyabban lévő ponton mérhető feszültség jelenik meg az analóg bemeneten. Az érzékelő az úszó beragadása esetére ki lett egészítve két elektródával, amely, ha a maximális vízszint felett nem sokkal vízbe merül az op-amp egy tranzisztoron keresztül testre húzza az analóg bemenetet és azonnal maximális vízszintet jelez és a mikrokontroller végrehajtja a megfelelő utasításokat. Maximális vízszint esetén a mikrokontroller infra leden keresztül a saját IR kikapcsoló jelével szabályosan kikapcsolja a légkondit, hogy további cseppvíz ne keletkezzen, majd a felhasználói visszakapcsolás megakadályozása érdekében egy perccel később a relét is bontja és leveszi az áramot a klímáról. A tartályból egy szivattyúval lehet a vizet eltávolítani, mely nyomógombbal vezérelhető a mikrokontrollertől függetlenül. A csökkenő vízszint érzékelésekor a relé zár és ismét áram alá helyezi a klímát.
Nagyon szép munka! Ügyes!
Nagyon ügyesen építetted meg.
Nekem gyári van itthon, nem cserélném semmilyen másikra. Ha valaki igazán dolgozni akar, akkor csakis JBC
A mechanika, elektronika és a számítástechnika együttes alkalmazása szakszerű kivitelezéssel!
Tökéletes! Gratulálok!!!!
Csak ismételni tudom magam: Gratulálok!!!
Szerintem nem. Én is mindent foglalatba pakolok - sokkal könnyebb hibát keresni (bár rossz nyelvek szerint nem kell keresni - jön az magától is! )
Szia Imre!
A Homelab után itt is találkozunk. Köszi a dicsérő véleményt. Egyszer felhívlak majd, kicsit dumálunk. János kőbányáról A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2020
Várom!
Építettem Arduino DUE felhasználásával egy "Mastermind" klónt - ami egyedivé teszi, hogy nemcsak feladványt tud adni, hanem megoldani is képes azokat, akár 14 színnel is. Be kellene dobozolni - de aki ismer, tudja, hogy a hátamon is feláll a szőr a mechanikai munkáktól... ("Ki nem mestere valaminek, hóhéra az annak!")
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2020
Anno én is építettem egy Nixie csöves órát - nem egy durranás, de működik a mai napig!
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2020
Hogyne lenne nagy durranás?
Ezeknek mindig megvan a varázsa. Ezen az órán, miket használtál elválasztó kettőpontnak?
Idézet: „Ezen az órán, miket használtál elválasztó kettőpontnak?” Imre! - Ez engem is érdekel.
Ez nagyon tetszik. (igaz, hogy nem Homelab).
Én is szívesen megépíteném, így már meg is lenne oldva a dobozolás problémád. Nem gondolkodtál a cikk íráson ? Az óra is szép munka.
Szia az órának a kapcsolási rajzát elkérhetném?
Sziasztok!
Ismét építettem valamit. Ugyan ez nem tartalmaz elektronikát, de nyákot és tekercset többet is. Kellett hozzá nyákot tervezni, tekercset készíteni, forrasztani, 3D-ben tervezni, összeállítani. Egyszóval munka volt vele bőven. Medocino motor
Nagyon jó!!
Felmerült bennem a kérdés, hogy lézerrel meg tudna-e mozdulni? Gondolom a napelem felületarányosan termel és nem a csak a beérkező energia számít.
LED-eket - és tényleg van valami varázsa a csöveknek!
Melyikét?
Amelyikben a dekatron van.
Köszönöm, esetleg a nyákterved megvan? Megköszönném.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |