Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   91 / 113
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Ilyen esetem nekem is volt, több is. Privát üzenetben megbeszéltük, hogy postai úton eljuttatom hozzá, ha jó úgy neki.
(#) Gafly válasza deebo hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 1
 
Idézet:
„Ez a ti személyes berögződésetek, (felteszem idősek vagytok mindketten)”

Hajléktalan szöveg a táblán:
Voltam olyan mint te, lehetsz te is olyan mint én.
(#) sonajkniz válasza deebo hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 1
 
Felteszem a hozzászólásod alapján, hogy te pedig elég fiatal vagy ahhoz, hogy az indulataid által vezérelve figyelmetlenül olvass!
Nem kérte senki hogy minden személyes adatot megadj, csupán egy települést. Ettől még nem leszel kiszolgáltatott.
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 1
 
Idézet:
„Nem kérte senki hogy minden személyes adatot megadj, csupán egy települést.”

Még ezt sem kell megadni.
De akkor meg nem kell követlőzni, mint az agressziv kismalac, hogy senki nem segit...
(#) Moderátor hozzászólása Dec 31, 2020
 
Információként jelezzük, hogy a múltban sem volt, és a jövőben sem lesz kötelező adat az irányítószám. Aki akarja megadja, aki nem akarja nem.
Mivel alapvetően a közösség kérte a lehetőséget is, illetve vannak olyan topikok, ahol maguk a topiklakók kérik meg egymást hogy adják meg az irányítószámot, így ebből is látszik, hogy ez egy lehetőség amit az használ aki szeretne, kötelező adat nem lesz. Vannak olyan témák amik jobban a személyes találkozó köré épülnek, és vannak amelyek nem. Emiatt általánosítani nem szabad.
(#) deebo válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Nem vagyok annyira fiatal, az indulatom abból fakad, hogy nem értitek és nem is akarjátok megérteni, hogy miért nincs a neten a helyük a személyes adatoknak, az indok, amiért nektek kellene, pedig botrányos!
(#) sonajkniz válasza deebo hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 3
 
Idézet:
„nem is akarjátok megérteni, hogy miért nincs a neten a helyük a személyes adatoknak”

Tessék nagyokos!
Akkor tudj meg rólam minden személyes adatot abból, hogy szigethalmi lakos vagyok!
Kiemelném azonban, hogy érdekes vakságban szenvedsz. Csalk azt olvasod, amibe bele tudsz kötni.
Ha figyelmesen elolvastad volna ezt a hozzászólásomat, ilyen hülyeséget nem írnál!
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
(#) nedudgi válasza deebo hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Ezt a botrányos indokot azért fejtsd ki bővebben.
(#) Gafly válasza deebo hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Idézet:
„neten a helyük a személyes adatoknak, az indok, amiért nektek kellene, pedig botrányos”

Próbáltál már mondjuk oltásért kuncsorogni?
Nem kell megadni személyes adatot a HE regisztrációhoz.
Ha neked megfelel, akkor még hiteles felhasználónak sem kell lenni.
Olvasni meg bárki tud...
(#) Ódenka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Én egy több század előtti olasz (római?) sírról tudom a feliratot:
Voltam, ki vagy, leszel, ki vagyok.

Na ezt cáfolja meg bárki...
(#) Ódenka válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 2
 
Én még jobban kitárulkozom:
A járdás oldalba lakom és a nővérem öccse vagyok.
A többit harapófogóval se...
(#) szs hozzászólása Dec 31, 2020 /
 
Tegnaptól mostanig eljutottunk oda, hogy már nemcsak irigy ember az, aki nem adja meg a lakcímét, nemcsak segítséget nem érdemel, hanem már buta is, sőt, már azt is pedzegetjük (a hajléktalan rossz dumájával bizonygatva), hogy mindenki alapvetően gonosz ember, aki akkor nem adja ki az adatait, amikor még van neki?
Ha már itt tartunk, én majd eldöntöm, mikor mit akarok meg-, és szétosztani, és akkor meg fog maradni, nem leszek sem hajléktalan, sem személyiségtelen.
Jogomban áll mindez, semmilyen lelki ráhatással nem tántorodom el ettől.

Volt egy olyan főnököm, aki (mikor megmondtam neki, hogy minden személyes dolgomhoz nincs ám köze), azt kérdezte felháborodva, hogy hát gyilkoltam-e, hogy ennyire titkolok? Pont ide jutunk most itt is? Azok bűnösnek érezzék magukat, akik élnek a jogaikkal?
A jog az van. Nem illik a saját kényelmetekért kétségbevonni, és nem illik vádolni a jogával élőt, és nem illik (főleg egy segítőkész fórumon) a jogról való lemondást feltételül szabni.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
(#) bbb válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 2
 
Én ilyenkor lazán annyit szoktam odaírni, hogy ha hozzám ellátogat, tudok segíteni... Onnantól meg döntse el ő, hogy merre van dolga
Mindenkinek saját szuverén joga eldönteni mennyi adatot oszt meg magáról, viszont érdemes felhívni a figyelmét arra, hogy a megjelenő adatok nincsenek elrejtve a világ elől, azt bármikor összegyűjthetik és felhasználhatják ellene. Legjobb példa erre amikor kiírják a telefonszámukat a fórumba. Szerencsére az adatlapot csak bejelentkezés után lehet megnézni, viszont a regisztráció nem elég szigorú még mindig, hiába ugatok érte itt a fórumon évek óta, hogy még kellene szigorítani. Én az adatlapok megnézését is alapból ahhoz kötném, hogy SMS-ben visszaigazolt felhasználó legyen az illető, nem csak egy sima regisztrált.
Sajnos ez a sütis dolog meg az EU-nak köszönhető és az ő nagy GDPR törekvéseiknek, hogy mindenről tájékoztatni kell az embert. Minek? Minek kell tudnom, hogy a gépemre egy weboldal azért lerakhat sütit, hogy legközelebb ne kelljen belépnem? Ez pont olyan, mintha kiraknánk egy nagy figyelmeztető táblát, hogy "figyelem a portásunk lehet, hogy emlékezni fog magára és segítőkész lesz, be fogja engedni"! Sajnos az ilyenekkel foglalkoznak inkább, ahelyett, hogy értelmesen gondolkoznának. Vagy legalább kihagynának a jogszabályokból technikai megkötéseket pl. a brexit egyezményben benne van, hogy a DNS adatokat SHA1 titkosítva kell átadni, meg ajánlott böngésző a Netscape Navigator - mindez csak azért, hogy valami 2008-as EU egyezménnyel kompatibilis maradjon. Ahelyett, hogy átfogalmaznák és beleírnák, hogy a "kornak megfelelő titkosítással", vagy szépen csak frissítenék ezekben a jogszabályokban a követelményeket pár évente.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Idézet:
„Próbáltál már mondjuk oltásért kuncsorogni? ”

Próbáltam bizony, épp a napokban.
Az ott megadott adataimhoz csak nekik van közük, ott sem kényszeríthet a többi oltásra váró, hogy nekik is kiadjam.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Idézet:
„Az ott megadott adataimhoz csak nekik van közük,...”


Na, add már ki az adataidat! Azok ott, már úgy is mindent tudnak rólunk.
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 1
 
Pl villanyszerelő topic. Nagyon nem mindegy melyik ország , melyik szolgáltató .
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
At ott megadott adatok nélkül (tényleg nem kértek sokat, csak amihez közük van) nem tudnák, hogy én vagyok.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Valóban, de esetleg két halmaz, akik beoltatják magukat és akik nem.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
(#) Bakman válasza proba hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Igazad van, volt vagy egy-két félreértés.
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 1
 
Amúgy ahhoz elég fiatal vagyok, ha azonnal nincs válasz a kérdésemre , akkor tovább lépek. Ahhoz meg elég öreg, hogy azonnal válaszoljak. Tudom ez nem tisztességes, de ez van. Amúgy meg szíve joga mindenkinek mit oszt meg.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Igen.
De látod, itt is megvan: én önként megmondtam, hogy jelentkeztem oltásra. De ha valaki nem mondja meg, nem kényszeríthetem rá, hogy elárulja, jelentkezett-e, avagy sem. Ő dolga, még az is, hogy megmondja-e nekem/nekünk.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Idézet:
„tényleg nem kértek sokat, csak amihez közük van”

Ez szerintem butaság.
Mennyien is olvassák el azt a bizonyos "Adatkezelési tájékoztatót"?
Én eléggé biztos vagyok abban, hogy az állampolgár alapértelmezetten beikszeli.
Abban is, hogy soha nem fogja kérni a törlését a listáról...

atver.PNG
    
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Most akkor továbbra is ott tartunk:
Van aki alapértelmezetten, elolvasás nélkül bejelöli. Akkor mostantól másoktól is elvárjuk, hogy alapértrlmezetten beixelje? Mert most erről megy a vita: van aki egyszerűen megadta az adatait, és kárhoztatja azokat, akik ezt nem teszik meg, mert csak.

Idézet:
„Ez szerintem butaság”

Egyre többször kapom meg ezen a fórumon, ha vitába szállok valakivel/valakikkel, hogy butaság. Szerintem nem az a butaság ismérve, ha valakinek kialakult álláspontja van. Az inkább az, ha mindig csak bólogat.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Az én álláspontom is változhat egy vita eredményként, de semmiképp nem a lebutázástól. Tinik vitáznak úgy, hogy van egy szószóló, aki megmondja a titit, aztán kiközösítik a butát, aki másként gondolja.
A kutyánk sem lesz jobb a veréstől, csak megtanul sunyítani, szó szerint hazudni.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
(#) deebo válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 31, 2020 1 / 4
 
Idézet:
„Ezt a botrányos indokot azért fejtsd ki bővebben.”

Az a botrányos, hogy azért kell nektek mindenkinek a lakhelye, hogy válaszra méltassátok. A sok szerencsétlen meg telefonszámot, e-mail címet is képes kiírni nyílvános fórumba, de akár lakcímet is hírdetések alá. Ezt privátban beszéljétek meg és vedd a fáradtságot arra, hogy rákérdezel privátban hogy elérhető-e a közeledben.

Ennyire egyszerű, a laikusnak meg nem mondjuk, hogy írjon ki adatokat a segítséghez, mert akkor gyakran mindent kiírnak. Ha erre nem vagy hajlandó, semmi baj, senki sem kötelez téged arra, hogy segíts, de, ha segíteni akarsz, akkor azt normális keretek között tegyed és ne várd el senkitől, hogy butaságot csináljon.
(#) deebo válasza bbb hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 1
 
Idézet:
„Minek kell tudnom, hogy a gépemre egy weboldal azért lerakhat sütit, hogy legközelebb ne kelljen belépnem?”


Nézd meg alaposabban a süti beállításokat ilyenkor és rádöbbensz, hogy milyen sütiket használnak még. A belépéshez tárolt süti az szükséges, amit nem lehet nem elfogadni, vagy kikapcsolni, de vesd szemügyre a többit is ilyenkor és meglepődsz, hogy egy egyszerű weboldal milyen infókat gyűjtene a többi sütivel és milyen célra. Konkrétan IP címet, látogatott weboldalakat stb. amikből profilozni lehet és eladján harmadik feleknek, akik megoldják a személyre szabott reklámokat és így tovább. Az internetnél gusztustalanabb dolgot eddig még nem alkotott az ember.
(#) Gafly hozzászólása Dec 31, 2020 /
 
Meg lehet azért szivatni az algoritmust.
Ha nincsen jobb szórakozásom, akkor negyed, sőt fél órákat el lehet társalogni a csajokkal, akik felhivnak a megszerzett adatok alapján.
Néhány taktika:
- Igen?
- Nem értettem rendesen, elismételné?
- Elmondaná bővebben?
- De ez miért is jó nekem?
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
(#) erbe válasza deebo hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Nem az internet a gusztustalan, hanem akik visszaélnek a lehetőségeivel.
Egykor kaptam egy főiskolai adatváltozás jelentő lapot. Nem interneten, nyomtatva. Az összes személyes adatnál is többet kértek volna. TAJ szám, jogosítvány, útlevél szám, gyerekeinek száma, ... már nem is győzöm sorolni. Biztos ez volt a diplomamunkája valami ifjú titánnak.
Apró levélke az adatvédelmi biztosnak és már kapták is a dorgálást. Engem is értesített róla. Újabb változatot nem láttam belőle, mert kinőttem.
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Kicsit gyorsabban szoktam intézni az ilyent.
-Még mindig nem törölték a telefonszámunkat?
(#) nedudgi válasza deebo hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Arra azért hozz fel pár példát, hogy mikor támasztottam ilyen feltételt.
Következő: »»   91 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem