Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   677 / 845
(#) TavIR-AVR válasza kiborg hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
A bootloaderhez a beállítás nem jó.
Nem mindegy melyik STM32 keretrendszert használod, illetve a bootloader jumper helyzete is lehet gond.
2 tipp:
https://idyl.io/arduino/how-to/program-stm32-blue-pill-stm32f103c8t6/
https://predictabledesigns.com/introduction-stm32-blue-pill-stm32duino/
(#) kiborg válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
A linkek STLinkes programozásra mutatnak, ezzel nincs is gond.
USB-bootloader-el van gond minden esetben Arduino keretrendszert használok.
Mindegyik chipen ugyanaz a booloader van fent.
Innen vannak a bootloaderek. és a PC13-ast használom, illetve a PC13_fastboot.bin-t.
(#) sargarigo válasza kiborg hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Akkor pedig meg is válaszoltad a kérdést! Ha mindent ugyanúgy csinálsz az összes eszközzel amik pedig ugyanolyanok, akkor az eszközzel lehet baj. Gyártási szórást tudok elképzelni. Gondolom nem a legminőségibb cucc.
(#) kiborg válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Mind ebay-es természetesen...

Csak azért érdekelne, hogy másnak van-e ilyen tapasztalata, illetve esetleg hogy tudnám elkerülni, hogy ilyen előforduljon, ha én okoztam a problémát.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2021
(#) sargarigo válasza kiborg hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Szerintem egyszerűen csak válogatással. Statisztikai alapon többet kell rendelni mint amire szükség van, a többit meg lehet másra használni. Ha mindent ugyanúgy csináltál, akkor nem hiszem hogy te okoztad (feltéve hogy ugyanazzal a kezeddel bontottad ki az antisztati-zacsit, ugyanazon a széken ülve, ugyanabban a napszakban )
(#) kiborg válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Nem hiszem, hogy a bontás okozna ilyet, ezeket,amiket nyúzok, kifejezetten nyúzásra használom őket. Szervót vezérel, DC motort PWM-el, H-hídon keresztül, RF adatátvitel. Szóval EMC-t kap rendesen, lehet, hogy ez teszi be neki a kaput.
Eddig ha elszállt a programozhatóság, segített, ha újratettem a bootloadert, de már az sem segít. Azt figyeltem meg, hogy legtöbb esetben olyankor szállt el a bootloader/programozhatóság, ha valamilyen egységet(motor,szervó,szkóp,programozó) csatlakoztattam vagy leválasztottam. Ez fura, de ez van. Ha egyszer befejeztem a program fejlesztését,akkor már lesz végleges board és megszőnik ez az anomália.
(#) proba válasza kiborg hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Könnyű lehet kigyilkolni, ha a számítógéppel, és egy külső kapcsoló üzemű táppal összekötöd feszültség alatt. Mérd meg a két GND között hány volt van csatlakozás előtt ( és nem csak egyenfeszültségben!)
(#) sargarigo válasza proba hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Ez tény, én is csaptam már le vele főbiztosítékot, az egész telepen kilőttem az áramot vele! Este nyolckor, aztán csak reggel jött az első ember akinek volt kulcsa a szekrényhez! Pedig csak ez hangzott el: "Na, akkor próba!"
De gondolom kolléga efelől megtette a biztonsági intézkedéseket, nem gondolnám hogy ez az oka. Inkább a gyári szórás lesz az szerintem. Mondom: szerintem
(#) devergo74 hozzászólása Feb 12, 2021 /
 
Sziasztok!
Előre is elnézést a kérdésem miatt, de nem akarok h.lyeséget vásárolni.
Szükségem lenne 1db Bluetoth modulra. Kérdésem, a HC-05 és HC-06 között, mi a különbség, vagy mindegy melyiket veszem?
(#) Bakman válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
HC-05 tud Master üzemmódot is, míg a HC-06 csak Slave lehet.
(#) proba válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Nekem csak a "kötelező" zavarszűrő Y kondenzátorral gyűlt meg a bajom párszor. Ha elkezdek csodálkozni, miért nem programozható valami normálisan, ami előtte jó volt, legtöbbször a dugasztáp zavarszűrője és a PC GND-je veszik össze. Bele sem merek gondolni, mi lenne ha az usb-nél először a jel ág érintkezne. Így is néha szikrázik a test bedugásnál. ( bár már igyekszem feszültség alatt nem dugdosni.)
(#) vyky hozzászólása Feb 12, 2021 /
 
Sziasztok! Valaki tudna abban segíteni hogy a MH eletronics motor shield v1 pin kiosztását kifejtené nekem? Mert nem akarom rányomni az arduinora.Meg lehet nem is unora tenném.
Előre is köszönöm.
(#) vyky hozzászólása Feb 13, 2021 /
 
Nem lehet ezt a vackot :
#define motor_left_enable 7 //
#define motor_left_1 2 //
#define motor_left_2 3
Valahogy így programozni?
(#) vargham válasza vyky hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Segítene, ha adnál linket a termékre.
Az is jó lenne, ha linkelnéd a szoftver könyvtárat, amivel használni akarod.
Plusz mire kötnéd, ha nem Unora?
(#) vyky válasza vargham hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Szia. Igazad van,így elég nehéz azonosítani
Ez lenne a kapcsolási rajta,remélem meg tudod nézni .
Bővebben: Link
A libje meg az : Adafruit Motor Shield v1.
Valószínű,hogy nem unóra kerülni,inkább Amtel 8-32 re.
(#) vargham válasza vyky hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Idézet:
„Amtel 8-32”

Az mi?

UNO-n nem is akarod kipróbálni?
(#) vargham válasza vyky hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Ez nem programozás, hanem pin definíció.
És azért nem lehet, mert a lib tudja, hogy a shield hogy van bekötve. Másképp nem is működik.
Más mikrokontrollerhez vagy más lábkiosztáshoz írj saját libet.
(#) vyky válasza vargham hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Értem,akkor feladom.Pont azt szerettem volna,hogy ne keljen az unot felhasználni.Mert a programhoz amit írtam,nem kell ekkora hw.
Köszönöm,hogy ránéztél.
(#) vargham válasza vyky hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
De mégis mire szeretnéd kötni?
Az UNO milyen szempontból nagy? Túl hosszú, széles?
(#) vyky válasza vargham hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Sima Atmega 8,vagy Atmega32,Külön nyákon,
A program elég kicsi belefér ezekbe,Sőt talán még egy attiny2313-ba is. Fizikailag nagy.
(#) vargham válasza vyky hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Nem tűnik túl macerásnak átírni a libet...
De ha nem akarsz vacakolni, és csak a fizikai mérete zavar, akkor miért nem töltöd fel egy ATmega328-ra? Csak arra figyelj, hogy jó helyre kösd.
(#) vyky válasza vargham hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Még ez is jó megoldásnak tűnik,hogy egy Atmega328-ra megy a program,Majd még eldől
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 16, 2021 /
 
Hi Urak!

Kártyás beléptetőt akarok csinálni, sorompós parkoló rendszerhez... nem lényeg.

MFRC522-vel. Találtam ezt a projectet: Bővebben: Link
Működése röviden a következő:
1. kiolvastatjuk egy kártyának a tartalmát, ha jól értem, akkor az első 4 bájtot.
2. Ezt beírjuk a forráskódba. majd ismét rátöltjük az fw-t.
3. Ezután ezzel (master card) tudunk további kártyákat fel/ i.. le idomítani, ami működteti a zárat.

Ez így tiszta. És szépen működik is.

Ami nem az
- Hogy hány db kártyát tudok fel tanítani? Mert ahova majd ez kell, lehet, hogy több száz db is kell.
Meg az úgy elég gáz, ha csak 4 bájt alapján azonosít.

-Jól gondolom, hogy ez csak 13,5Mhz-s kártyákat tud kezelni?

Köszi, ha tud valaki segíteni.
(#) Bakman válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 16, 2021 / 2
 
4 bájt: 4 294 967 295 lehetőség.

szerk.:
+1 lehetőség, ha minden bit nulla.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2021
(#) SzilCsong válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Az odáig oké, köszi, de ha kiovasom egy másik, kicsit részletesebbel, akkor 16 bájtot látok, ami be érdemi információ van, mi van, ha kijött mondjuk egy csomó kártya, az első bájtok tök egyformák és akkor már a többi hiába változik.
Jó, mondjuk erre nem tudom, mennyi esély van, de még ha jól emlékszem a DS szenzorok is 8 bájton voltak azonosítva, ehhez képest ez egy biztonságtechnikai eszköz.

A kódból nem tudom eldönteni hány kártyát tud eltárolni, ez a másik ami aggaszt.

Köszi az infot
(#) vargaf válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
A bit és bájt fogalmakat biztosan kevered, nézz utána ezeknek!
(#) SzilCsong válasza vargaf hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Miért keverném?
Ez a négy elő bájtja a kártyámnak:
  1. 185,120,86,90


szerintem ez eléggé egyértelmű, hogy bájt, nem pedig bit
(#) Bakman válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Annyi bájtot kell olvasni, ahány bájt érdemi információ van a kártyán. Rég játszottam ilyesmivel de úgy rémlik, 10 - 12 bájtnyi érdemi infó van ezeken a kártyákon, persze lehet, hogy rosszul emlékszem.

Ne vedd sértésnek, nem annak szánom de ha nem tudod mit csinál a kód, hogyan akarod használni? Ha a kártyán viszonylag sok az érdemi információ akkor még külső adattároló is beléphet a képbe kellő mennyiségű kártya esetén.
(#) SzilCsong válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Most nem akarom bemásolni az egész tartalmát, de jól mondod, csak a 0-dik szektornak van érdemi infoja, a többi majd 1kB csak 0.
Idézet:
„Ne vedd sértésnek, nem annak szánom de ha nem tudod mit csinál a kód, hogyan akarod használni?”

Nem veszem annak, ma kezdtem még csak vele foglalkozni, de majd rájövök
(#) Pethical válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 16, 2021 / 1
 
Idézet:
„Hogy hány db kártyát tudok fel tanítani?”

Ezzel a kóddal 20-at, a 21-től mindig felül fogja írni az elsőt.
RAM-ban tárolja a kártyákat...
Ez egy játszós projekt, szerintem ne alapozz nagyon rá, ha üzembiztos és biztonságos megoldást szeretnél.

Lehet megéri venni egy gyárit, néhány tízezer forintért már vannak, több ezer felhasználót kezelnek és biztosabban működnek
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2021
Következő: »»   677 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem